Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod jeddy07 » čtv lis 5, 2009 20:24

No asi to testovanie nebude velmi doveryhodne ked aj ostatne Vadue co som pozeral maju vykon 1600w a ze uvaria liter za 2,7min...to je asi blbost. to asi testovali v izbovej teplote a do nadoby naliali teplu vodu:DD..

Tak ja stale neviem co si vybrat. Rozmyslam ze sa na to piezo vykaslem lebo sa mi aj tak hned dosere a je po parade. A ked si do esaka hodim daky zapalovac tak ma to nezabije...Ako sa poznam s velkych planov nebude nic a nakoniec si kupim obycajny VAR II :D :D
jeddy07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 14, 2009 17:06

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pripluv » pát lis 6, 2009 6:44

kde s tim budes trajdat? louky a lesy, hory, velkohory, nebo spis planě zamrzleho severu?
mam varic s piezo (kovea) a nedam na to dopustit (ac jsem byl neduverivy stejne jako ty). kdyz se to polame (nad 4000 mnm prestava fungovat, ale pak zase v poho), vezmu krizak, odmontuju ten jediny sroubek a do futralu pridam zapalovac.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod jeddy07 » pát lis 6, 2009 12:54

No ja by som chcel nieco take univerzalne... Taky varic ktory ma nikde nesklame..Na vahe mi ani tak nezalezi len nech nema prilis velku spotrebu a uvari liter vody aspon za 3,5 min..piezo je vyhodou...
Existuje nieco taketo :?
jeddy07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 14, 2009 17:06

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » pát lis 6, 2009 12:57

jeddy07: když si projedeš tohle vlákno tak určitě najdeš co hledáš :wink:

tenhle lehoučký s piezo nebo tenhle, levnější s piezo

už jsem sem ty odkazy dával jednou. kovea tě jistě nezklame
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod tulak » pát lis 6, 2009 14:51

mám ten z prvního odkazu a ještě jsem dokoupil závětří. (podle rady šipky). naprostá spokojenost.
Naposledy upravil tulak dne pát lis 6, 2009 14:53, celkově upraveno 1
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pripluv » pát lis 6, 2009 14:52

jj, ten prvni mam. ale ty prachy bych do nej nedat, byl to podarok
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod jeddy07 » pát lis 6, 2009 15:51

fuuu..no tak to je asi dost drahe na moj vkus. tak teraz vazne rozmyslam nad tym Vadue hot Shot...alebo tym Coleman F1 Power PZ len ten ma strasne velku spotrebu...alebo ten VAR...nieco s tohto..

A cital som ze ten var je dobry na akurat esus..daju sa tam dat aj vacsie hrnce??
jeddy07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 14, 2009 17:06

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pripluv » pát lis 6, 2009 16:05

var a ostatni jsou na tom obdobne. varil jsem tam v dvoulitrovym esusu a uz to neni ono. ale jde to. ale v teto tride to je sumak. na velkou panev potrebujes velkej horak, holt.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » pát lis 6, 2009 16:28

na větší nádoby dělá vařiče primus a něco jsem viděl taky od MSR. ten primus ani nebyl tak drahej
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod jeddy07 » sob lis 7, 2009 12:06

No som sa len pytal ja budem varit asi len v esuse a chystam si vyrobit Pavlíčkač...Tak asi si kupim ten Vadue Hot Shot...http://outdoor.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5803&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=2...uvidime co to bude zac..
jeddy07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 14, 2009 17:06

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pripluv » ned lis 8, 2009 13:44

ja treba neposadim pavlkickac na benzinovy MSR. jak to ma ten rantl, tak se tam proste nevejde. na plyn ale v pohode.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Brko » ned lis 8, 2009 15:29

Nepročítal jsem celou diskusi, ale jsem velmi nadšen z vařiče Primus Express. Malý, lehký, s piezo zapalováním a s dobrou cenou. Jak jsem ho objednal k nám do obchodu, objednal jsem si ještě jeden pro sebe. Další vychytávka kterou jsem si pořídil je nádobí Primus EtaPower s výměníkem tepla. To jsem zase okouknul teď na instruktoráku a byl jsem tak nadšený, že jsem to vzal do obchodu i sobě.
Jinak nedám dopustit na starý dobrý VAR 2.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Jedediah » úte lis 10, 2009 16:21

Dobrý den chcem sa opytat ci mate niekto skusenosti s varicmi znacky Markill-Vadue. Mate niekto takyto varic? Ma Markill nieco spolocne so znackou Kovea?.
Za odpovede dakujem.
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » úte lis 10, 2009 17:02

kovea původně neměla vlastní sortiment a vyráběla vařiče pro jiné značky, nebo jenom dodávala díly (třeba pro MSR), takže ten markill je kovea pod jinou značkou. dnes už mají vlastní sortiment
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Jedediah » úte lis 10, 2009 17:48

Ahaaaa...no a je to dobra znacka??...je to kvalitne?. Myslim este ked robili varice pre Markill.
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pripluv » úte lis 10, 2009 18:33

kovea forever
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Jedediah » stř lis 11, 2009 16:33

Aha no dakujem. Rozmyslam nad tym Markill Hot Shot. Ako vidim uz sa tu spominal. Myslite ze to je dobre volba??
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pripluv » čtv lis 12, 2009 8:01

vubec bych se toho nebal. obecne co se tece plynovych varicu, tak tem nejde nejak extremne stoupnout vedle.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Robur » čtv lis 12, 2009 8:12

pripluv píše:ja treba neposadim pavlkickac na benzinovy MSR. jak to ma ten rantl, tak se tam proste nevejde. na plyn ale v pohode.


ale vejde, jenom ty nožičky od MSR musíš maličko přizpůsobit pomocí svěráku a kladiva, zkusím to vyfotit
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pripluv » čtv lis 12, 2009 8:20

neni pavel jako pavel. to uz mi jako lepsi reseni prijde nariznout to vnejsi dno pavlickace
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Jedediah » stř led 20, 2010 19:22

Tak ja som si ten varic este nekupil. Tak mi prosim teraz poradte. Chcem si ho kupit teraz kym mam peniaze lebo ich preflakam a nebudem mat nic.

Vyberam z tychto troch:
1, MSR Pocket Rocket...zda sa mi celkom skladny a vykonny...ale zda sa mi mali horak..no na esus by to mozno stacilo..
2, VAR 2...dobra cena, paci sa mi to zavetrie ze usetri plyn..len musim zasa niest kram navyše
3, Markill Hot Shot.. Velmi podozrivo rychli bod varu a mala spotreba...az sa mi to nezda..ma piezzo, len sa mi zda nemotorny a velky z vela casti.

Tak mi prosiiim nieco pomozte vybrat.. Pripadne aj nieco ine cca do 40e.
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod jonza » stř led 20, 2010 19:42

vis o tom, ze je uplne jedno co koupis? Var je univerzal, ma od vseho trosku.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod air2 » čtv led 21, 2010 0:19

Var je levny, spolehlivy, lehky, osvedceny ve vsech moznych podminkach, ma dobre zavetri a je cesky. To jsou vyhody. Podobne vyhody (s vyjimkou toho, ze je cesky) ale najdu i mnoha jinych varicu, ktere nabidnou veci navic. Treba vetsi stabilitu, piezo nebo vyssi vykon.
Za sebe musim rict, ze Var me zklamal - voda mi na nem vari dlouho (Al-inox 1,5l hrnec - suverenne varim asi vzdycky nejdyl).
Dale ten 1,5l esus na tom Varu strasne spatne drzi (temer zadne zdrsneni nozicek varice, nohy jsou vratke jak ja po 10 pivech a hrnec od stejneho partnerskeho vyrobce Alb na tom tak klouze tak, ze mi v nestrezene chvili nekolikrat z varice sjel, i kdyz byl varic na relativne rovne plose - a to nasere :evil: :evil: :evil: )
Oproti tomu jsem varil na nejakem Campingazu, pak na necem jako Pocket rocket (nebyl to primo tenhle, ale podobny) a na necem jako zde zminovana Kovea titan a hrnec drzel urcite lip.
Kritika Varu zabrala vic mista, nez vychvalovani, ale pozitiva preci jen prevazuji. Vzdycky jsem uvaril a najedl se :) a i plyn diky nizke spotrebe vydrzel docela na dlouho. Ale za tu dobu, co to prodava by se mohli sebrat a trochu to posunout dopredu. Jestli nekdo chce stary VAR2, tak jej muzou prodavat. A k tomu muzou udelat i verzi VAR3, ktera bude mit treba piezo, vyssi vykon, stabilitou i pro vetsi hrnce atd... Vzdyt ktery vyrobce varicu ma jen 1 model???

Trochu mimo Var jeste zminim, ze me zklamal i esus Al-inox, protoze nevari tak rychle, jak by clovek z tech hi-tech kecu o sendvici cekal (to neni vytka k Varu, ale k vyrobci Alb, ktery pro Var esusy vyrabi a ten je prodava pod svou znackou). Nedali tam taky zadne zdrsneni zespod a proto na tom hrnec klouze jak namazany mydlem. Pouzivam kvuli toho 1l hrnec a zavetri, protoze diky tomu zavetri to aspon trochu lip drzi. Aspon ze se u Albu uz poucili a davaji tam ted vysoustruzene vnejsi dno pro lepsi stabilitu.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Brko » čtv led 21, 2010 6:41

Jedediah: uz jsem to tu psal. Podle mne nejlepsi varic pro outdoor, ktery je momentalne na trhu (aspon ja o nem vim) je tento: Primus ExpressStove™
Lehký, skladný, má piezo (ne ten na obrázku) a jde koupit i se závětřím. Můžu srovnat s Varem 2 a s GoSystem AutoTrail
Obrázek
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » čtv led 21, 2010 7:36

Jedediah píše:1, MSR Pocket Rocket...zda sa mi celkom skladny a vykonny...ale zda sa mi mali horak..no na esus by to mozno stacilo..

výkonný je a hořák je velký dostatečně. srovnatelný s varem. na ešus bohatě. hořák je částečně krytý před větrem a docela to i funguje
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Jedediah » čtv led 21, 2010 23:46

No tak ja asi berem ten MSR... 8)
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv úno 25, 2010 17:44

Někde jsem tu četl, že kdyby někdo kupoval set s nádobím, koupil by něco jinýho než Var 2, což mě přivedlo k zamyšlení(a že tohle forum přivádí často :mrgreen: ). Budu kupovat komplet vaření s nádobím. Když bych vzal všechno komplet ze stránek Var, to znamená vařič, kartuš, závětří, AL ešus, hrnek, nějakej příbor (možná jsem na něco zapomněl), tak by to vyšlo na cca 1200 s poštovný. Máte někdo jinej tip, či nápad?
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dogee » úte bře 2, 2010 17:41

kup něco od "ETA POWER" jejich "hrnce" ušetří spoustu energie, takže já bych šel do ETY (případně do trangie)
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » úte bře 2, 2010 17:47

trangie je skvělá. s plynovým hořákem mě vyšla na zhruba 2000 kč. oproti ešusu s lehoučkým vařičem od MSR je o něco těžší, ale komfort nesrovnatelnější, což je v zimě fajn.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv bře 11, 2010 17:42

Už jsem se rozhodl, že koupím al-inox nádobí od Varu(Albu) a teď ještě řeším ten proklatý vařič. Není to sice nic extra investice, ale zase třeba na deset let. Rozhoduji se mezi Varem a Primusem expressStove. Mám problém s tím, že do varovýho závětří nenarvu al-inox sadu, resp. ten větší z hrnců a bastlit se mi to nějak nechce. Primus nabízí tohle závětří, což vypadá jako univerzální řešení pro jakoukoliv nádobu. Myslím, že Brhel psal, že ho má. Mohl bys napsat jaká je spotřeba plynu ve srovnání s Varem? Trochu mi vadí, že se tu občas zmiňujete, že var je nestabilní, jak na kartuši, tak nádoba bez závětří a já jsem nešika :rolleyes: . To by mě taky zajímalo srovnání obou těchto vařičů. Už abych to rozřešil a mohl :tonqe: .
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření