Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bezdak69 » sob črc 16, 2022 9:27

Dobrý deň,
už som si tu čo to prečítal ale i tak by som potreboval poradiť.
Akú konkrétnu bombu kúpiť pre plánovaný varič VAR2? Skôr letné kempovanie 2x do roka o víkende so synom.
Určite ju nebudem plniť a ani variť v zime. Jazdím skôr autom prípadne na kole no prikladám sa k menšej bombe nakoľko ta veľká asi malým používaním skôr stratí tlak ako ju vypálim. Variť sa bude najčastejšie ráno čaj, večer ohriať drobnú večeru. Alebo radšej väčšiu bombu koly stabilite?
Nenašiel som nikde údaj ako dlho bomba po prvom použití vydrží. Aj keď ten nápad s igelitkou a jej nafúknutím sa mi veľmi páčil.
Ďakujem.
Bezdak69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 4, 2009 16:18

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » sob črc 16, 2022 13:03

Pokud budeš vařit jen v létě a vozit ji autem, kup 450g, klidně třeba pinguina - cca 170,-

Na "vaření" pro 2 nám ta 250 g stačila zhruba na týden.

Dám ti tip - zvaž novou bombu, zapiš to lihovkou na její dno. Když od toho odecteš váhu plynu, která tam má být, zjistíš váhu plechu. A pak už kdykoliv zjistíš, kolik ti tam toho zbývá:)

Ale ta velká vydrží fakt na dlouho. Záleží, jaký máš vařič, jestli máš třeba nádobí s vymenikem (ušetří tak třetinu), jak vaříš...


Nevím jaký nápad s igelitkou a nafukovanim jsi četl, ale doufám, že nejde o nafukovani te bomby? :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » sob črc 16, 2022 15:31

kdyz jsme u toho, nevite nekdo (nemate jedno volne - klidne piste PM) kde bych sehnal to preplnovatko z velke bomby ? Ja ho mel, ale bud jsem ho nekde ztratil, nebo ho nekomu pujcil, proste uz ho davno nemam ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » sob črc 16, 2022 19:28

Ntz - myslíš třeba z 500 g bomby na 100 g, obě sroubovaci? Nebo z 2kg?
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » ned črc 17, 2022 8:11

myslim ten prepoustec z velke (modre nebo zelene) bomby (2kg, 5kg ..) na male kempingove ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bezdak69 » ned črc 17, 2022 8:19

v jednom príspevku som čítal že bombu môžem dát do igelitu a ten sa nafúkne ak ventil na bombe bude prepúšťať. Keďže budem bombu skladovať v byte tak mi to prišlo ako dobrý nápad.

Posledná otázka oplatí sa k VARu2 dokúpiť i závetrie ak ho budem používať malo? *Zatím ho plánujem používať s klasickým hliníkovým ešusom ktorý mám. Varenie vody na čaj a ohrievanie jedla. Ak to syna chytí a budeme chodiť častejšie tak upgradujem riad na niečo lepšie.
Bezdak69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 4, 2009 16:18

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » ned črc 17, 2022 8:24

zavetri se vyplati vzdy ... usetri (ja nevim :D) pulku plynu ? (az ..) Prezijete i bez toho - cele generace outdoor lidi prohnaly tuny plynu varem 2 bez zavetri ;) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Lipon » ned črc 17, 2022 8:51

Máme závětří na Var. Používáme. Docela to pomůže, voda se vaří za chvíli i venku, když fouká. Jako podstavec jsem to použil asi 2x za 19 let.
Já ho trochu musel poupravit - na 2 místech vyhnul okraje, protože větší ešus, než klasický Alu tábornický, úplně uzavřel odvod spalin a hasl plamen.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » ned črc 17, 2022 8:52

Ntz - aha, tak nemám a nevím, kde splašit

Bezdak69 - a co se vykašlat na var2 a vzít třeba toto:
https://m.alza.cz/sport/coleman-fyrelit ... 268018.htm
Funguje spolehlivě, po složení je maličký a výkonem taky stačí

Závětří můžeš udělat třeba z víckrát prelozeneho grilovaciho alobalu nebo třeba objednat na ali za 3 dolary ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pon črc 18, 2022 14:34

@Bruca - nevadi, neres ... byl to takovej napad .. driv to docela letelo .. dneska uz asi nikdo neprepousti .. ja bych samozrejme prepoustel z ekologickejch duvodu .. kupovat a vyhazovat bomby je divne, to stejne baterky
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pon črc 18, 2022 16:15

Ntz - já prepoustel z 500g do 100g kvůli jetboilu. Malé byly holt drahé:)
A proto mám teď benzinacek. Teď už jen vypálit ty kartuše, co mám doma :D
I když teď na triglav asi budu brát jen malý plynak a 100g bombu. Takže oboje má svoje výhody
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod tor88 » pon črc 18, 2022 17:53

Já se chystám opět přepouštět. Vždy byla cena až na prvním místě. Teď jsem prvně koupil "lepší"? kartuš ve vyprodeji :mrgreen: . Pingví Travel Gas 110g s Double valve https://www.pinguin.cz/travel-gas-110g To je dobrá věcička. To si říká o naplnění. Předchozí plňky rády vysyčely :?

Pořídíl jsem i Pingvi Atom Titan https://www.pinguin.cz/atom-titan Což bude to samé jako např https://www.pod7kilo.cz/p/varic-robens-fire-midge-titanium/
Ten slabý výkon (2600 W) jde poznat :( Váha/skladnost 10/10. Já ho bral kvuli větru a opravdu se zdá že ho jen tak něco nezfoukne. I když plamen to odkloní. Mam jen 500ml hrneček. Takže ta soustředná "neefektivita" není takový problém.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pon črc 18, 2022 19:34

S jetboilem mi tahle kartuše nefungovala.
V chladnějších podmínkách tenhle plyn moc nehoří. Ale na léto dobrý:)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod lojzmen » pon črc 18, 2022 23:32

Bezdak69 píše:v jednom príspevku som čítal že bombu môžem dát do igelitu a ten sa nafúkne ak ventil na bombe bude prepúšťať. Keďže budem bombu skladovať v byte tak mi to prišlo ako dobrý nápad.


Únik plynu z bomby je tak nepravděpodobný, že to neřeš. (Ano, stalo se mi to, ale na opětovně plněné bombičce, kde se znečistil ventilek.)

Na VAR2 mi fungovaly vždy všechny bomby (šroubovací). Na nějakém jiném, asi Primus, nejspíš vada kusu, to někdy po zahřátí zhasínalo a musel jsem více zašroubovat vařič na bombičku.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » úte črc 19, 2022 6:04

Na ten titanovej Pinguin jsem koukal taky. Oni už fakt neví, co kopírovat. Verze od Robens je oficiálně označená jako rebrand Fire-maple, ale u Pinguinu jsem nic takové neviděl. Prostě kopie. Žeby zaúkolovali Číňana "okopíruj Robens"?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » úte črc 19, 2022 11:06

tyhle stranky strasne rozvijej GAS .. pokud varis parkrat za rok, zustan u sveho varu .. muj ultraheavy plynovej system (kdyz pominu, ze mam samozrejme i ten var2) se sklada z trangia triangle (cca 110g) a trangiackeho varice (kterej je vlastne od primusu) a jsem s tim 100% spokojenej (a mam je mozna 15 let) ...

kdyz vidim ten mini 50g firefly nebo pinguina, mam chut si to koupit taky, ale nebudu, nebudu to delat !!!! Je to strasne ne-ekologicky a nezodpovedny furt si kupovat novy veci ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv črc 21, 2022 7:54

Etheric píše:Na ten titanovej Pinguin jsem koukal taky. Oni už fakt neví, co kopírovat. Verze od Robens je oficiálně označená jako rebrand Fire-maple, ale u Pinguinu jsem nic takové neviděl.
Možná by to chtělo se podívat pořádně.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » čtv črc 21, 2022 11:22

@Pinguinoutdoor: jestli jsem něco přehlédl, tak se omlouvám. Prosím o nápovědu co jsem přehlédl, díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv črc 21, 2022 12:08

Etheric píše:Prosím o nápovědu co jsem přehlédl, díky
Přílohy
20220721_130102.jpg
20220721_130034.jpg
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » čtv črc 21, 2022 14:41

Etheric píše:Na ten titanovej Pinguin jsem koukal taky. Oni už fakt neví, co kopírovat. Verze od Robens je oficiálně označená jako rebrand Fire-maple, ale u Pinguinu jsem nic takové neviděl. Prostě kopie. Žeby zaúkolovali Číňana "okopíruj Robens"?


vzhledem k tomu, co napsal Etheric nejak nechapu smysl fotek od tucnaka vyse ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod apuka » čtv črc 21, 2022 14:44

Etheric chtel "napovedu", ne napsat, v cem je rozdil :wink:. Mozna kdybys udelal stejne foto, muzes udelat kviz - najdi 10 rozdilu :-).
Pripominam, houby vim o obou varicich, resp. o varicich vseobecne, takze ja bych rozdil mozna nikde nenasel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » čtv črc 21, 2022 16:07

Tipnul bych si, že odpověď je modelové číslo FMS-300T
Což když vygůglíš, tak tě navede právě na vařič firemaple ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » čtv črc 21, 2022 17:31

Chápu to tedy tak, že je to přesně tento vařič, jen na něj Číňan prdnul jiný logo https://m.aliexpress.com/i/32793647320.html
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pát črc 22, 2022 7:17

Fire maple je brand společnosti Deer maple.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pát črc 22, 2022 8:11

https://www.pinguin.cz/vareni

ja bych to dal nerozvadel .. pri letmem pohledu do sekce vareni je snad kazdemu strategie tucnaka dost jasna - spis mi pripada jak dost klamava reklama mit v titulku "Ceska znacka outdooroveho ..."

ja jsem treba presne ten typ zakaznika, co by si presne kvuli tomuhle od tucnaka nikdy nic nekoupil i kdyby to bylo pozlaceny a davali jste to v akci zadarmo ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pát črc 22, 2022 8:32

ntz píše:ja jsem treba presne ten typ zakaznika, co by si presne kvuli tomuhle od tucnaka nikdy nic nekoupil i kdyby to bylo pozlaceny a davali jste to v akci zadarmo ...

Každý má preference jiné. Česká značka není český výrobce. Ale to už jsme opravdu někde jinde.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pát črc 22, 2022 9:14

Ntz - jasně, můžeš koupit přímo z číny. To dneska není moc problém. Na druhou stranu, přijde ti to třeba za měsíc a když se ti to pokazí, těžko to budeš reklamovat.
Tady na sebe firma bere riziko ohledně reklamací + to nechá vyrobit a dovézt sobě na sklad.

Já třeba nakupuju i z číny i od místních "výrobců". Záleží na tom co a za kolik. Každý prostě uprednostni něco jiného. U někoho je cena až na prvním místě, jiný chce třeba jakousi " jistotu", že to někdo už vyzkoušel a nekupuje totální aušus
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod apuka » pát črc 22, 2022 10:42

Bruca píše:jasně, můžeš koupit přímo z číny. To dneska není moc problém. Na druhou stranu, přijde ti to třeba za měsíc a když se ti to pokazí, těžko to budeš reklamovat.
Jo, taky to nemusi prijit, se to nekde po ceste nebo na poste Praha 120 ztrati.
K cene v Cine je treba pripocitat minimalne DPH plus vsimne pro postu - a uz to az tak vyhodne cenove nebude.

Potom presne, jak Bruca pise - budes mit jakykoliv problem. Nejenom, ze se pokazi, ale napr. nepujde pouzivat s nekterymi bombami, i kdyz by to jit melo - jednoduse zadna vystupni kontrola a dostala se tam blba soucastka. Nebo bude poustet od zacatku, atd, atd. Muzes to vice-mene vyhodit nebo tomu obetovat hodne osobniho volna, aby ses to snazil dat nejak dokopy. Bud s malym uspechem nebo bez, kazdopadne Tvuj cas neco stoji. Pinguin na to dava svoji zaruku a ruci za to, ze to bude fungovat, jak ma.

Ja nerikam, ze se mi u Pinguina a na jeho "vyrobcich" vsechno libi, ale co jsem od nich mel, tak to dlouho delalo bez problemu, co melo. Kdyz nahodou se problem vyskytl, tak to rychle vyresili. Jak v zaruce, tak i mimo zaruky - a mimo zaruky za hodne maly peniz. Kdyz jsem mel od nich novy ruksak a na mne nejak blbe sedel pasek, ne z hlediska pohody ale drel latku ruksaku a za chvili bu v ni udelal diru, tak jsem na to upozornil a oni tam nasili na ochranu kus pevneho materialu. Ruksak slouzi dodnes (a to je uz dobrych par let). Opravy delaji u sebe, maji na to i vlastni lidi (minimalne na obleceni a ruksaky - to mam vyzkousene).

Takze toto je presne to, co si tam kupujes. A k tomu vsemu i to, ze u Pinguina se zda, ze nekdo premysli, co od Cinanu prevzit, dokonce co vim, si obcas nechaji neco upravit i podle svych navrhu. Tj. u nich to neni jen o listovani v katalozich a zaskrtnuti vybranych veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Lipon » pát črc 22, 2022 12:10

jo, v tomhle s apukou souhlasím
co jsme kdy měli od Pinguina, tak sloužilo dobře a dlouho (oblečení, batoh, stan), vzorný pozáruční servis
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pát črc 22, 2022 12:15

me neni sympaticky kupovat zadnej cinskej rebrand .. co se tyce drazsich veci, tak kupuju zasadne (v 90% - pokud je to mozne) pouze made in EU veci ..

nechci aby to znelo hloupe, ale (ekologicky) zodpovedne chovani neni jenom o tom tridit plast .. snazim(e) se nekupovat si furt hromady zbytecnejch veci, snazim(e) se nekupovat nic z ciny (protoze cinani jsou dobytkove po vsech smerech) .. podle meho nazoru je tucnak proste klasicka made in china rebrand znacka co ma vse, od koliku na stan, trekovejch holi, nadobi hadru, spacaku .. pro me ztelesneni konzumniho zla .. fujtajbl .. tady nejde o znacku, o vyvoj a o kvalitu ale o business
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření