Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » stř zář 21, 2016 19:28

mike píše:
Za mne rozhodne vyskrtnout PocketRocket a jeho padelky.

Mam MSR PocketRocket, MicroRocket a jejich padelky. Nekolik let bez problemu.

btw Ted mi p. Sedlacek vymenil 8 let stary poskozeny VAR 2 za novy s doplatkem 300kc. =D>
wawrik píše:A to aj keď varím v aute na Primuse Omnifuel a plyn mám zadarmo.

Mas nejak upravene vedeni LPG v aute? :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » stř zář 21, 2016 20:12

Nie, zbieram plyn po ľuďoch, čo si kúpili nesprávny typ kartuše :twisted:

LPG v aute nemám, a keby aj, nebolo by to zadarmo :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Rob71 » čtv zář 22, 2016 9:59

Mike, asi by mně těch 33 stránek stačit mohlo, ale začátek vlákna už je vousaté, na trh se valí novinky a věř mi, že jsem příspěvky za poslední měsíce až roky pročetl. Tak nějak jsem si vše sumíroval, ale měl jsem chaos, tak jsem požádal zde zkušenější přítomné o zkušenosti a rady.

A zrovna tvá zamítavá odpověď na MSR PocketRocket by mně zajímala, proč ne. V tvém starším příspěvku jsem četl výhrady k nožičkám, to je ten problém? Je opravdu nádoba na tomto vařiči tak nestabilní, že to odrazuje od koupi? Je MSR MicroRocket tedy lepší volba nebo má nožičky řešené stejně? Jinak z mého pohledu má MSR PockerRocket několik výhod, je lehký, cenově přijatelný, má docela výkon, má závětří, je kompatibilni s kartušema a MSR je myslím kvalitní značka.

Já zatím uvažuji asi tak, že pokud set, tak MSR WindBurner, hold na pojisku budu muset myslet a dávat bacha. A pokud klasiku, tak zde tápu, ale hodně se mi líbí od Soto OD-1RX WindMaster nebo OD-1R Microregulator, jen ta cena :( .
Děkuji
Rob71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát srp 19, 2016 16:07

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 10:02

Dobre si vybral :)

Este taka klasika je Primus Express Stove
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 10:08

Rob71: Soto je dosť v poriadku, len mám dojem, že Microregulator sa už nevyrába...

Len rátaj s tým, že k tomu treba kúpiť nejaký hrniec s výmenníkom, ak nechceš zošedivieť pri varení aj v slabom vetre. A taký hrniec nebude zadarmo ani nebude vážiť nijako málo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Rob71 » čtv zář 22, 2016 10:28

... tak teď jsem už úplně v háji, hrnec s výměníkem? Tak tomu už vůbec nehovím, pardón. To je potřeba pro každý klasický vařič? U Soto OD-1RX WindMaster je psáno, že závětří má. To tedy nestačí?

Na ten Primus EXPRESS STOVE jsem také četl chválu, tak asi dobrý. Díky
Rob71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát srp 19, 2016 16:07

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv zář 22, 2016 10:34

staci ti kus silneho alobalu nebo TI plech.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 10:35

Nie je to potrebné, ale v dnešnej dobe... Bez neho míňaš podstatne viac plynu a varenie trvá dlho, myslím, že nie je dôvod sa tak trápiť. Na treku mám na práci lepší program, ako trišvrte hodiny variť :-)

Tie sety majú tiež všetky do jedného hrnce s výmenníkom.

Stáva sa mi úplne bežne (na Islande), že v kempe rozbaľujem stan, keď iní už začínajú variť, a keď ho postavím, uvarím, zjem a skladám varič, tí iní len začínajú jesť. Vietor, to je prevít :-)

Nie, že by to bez hrnca s výmenníkom nešlo, kopec ľudí tak varí - ale prečo sa trápiť?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 10:44

Tak zas je to o preferenciach ze ano. Ten MSR WindBurner ma 450g, ci tak nejak. Express Stove plus 1L titanovy hrniec bez vymeniku ma 200g...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 12:30

Ale tak určite, však píšem, že kopec ľudí tak varí.

Rozdiely medzi bežnými varičmi sú minimálne - tu trochu viac výkonu, tu výškový ventil, tu lepšia spoľahlivosť, občas nejaký zlý konštrukčný detail. Ale akonáhle dáš hrniec s výmenníkom, si úplne inde, rozdiel sa nedá nevšimnúť. A keď k tomu pridáš aj dobrú odolnosť vo vetre, ako trebárs u Reactoru, alebo blbuvzdornú konštrukciu ako u setov variča s hrncom, zrazu zistíš, že vareniu sa musíš venovať oveľa menej, ako si to robil predtým. Neriešiš tak spotrebu plynu alebo vietor, nehľadáš tak veľkú rovnú plochu, nemusíš plánovať, kde budeš cez deň variť a či tam na to budú podmienky, alebo či ti vydrží plyn v bombe do konca víkendu.

Ja to dosť oceňujem, iní nemusia - to si už každý ujasní sám... Čím drsnejšie podmienky, tým to oceňujem viac.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 13:57

@wawrik: jasne, suhlasim, vsak sam som ten windburner kupoval, ked som planoval ist niekam kde je vietor... inak pouzivam ten express stove a mam 2 hrnce, 1 eta express s vymennikom a 1 evernew bez vymeniku

ale presne jak pises, ja napriklad spim po kempoch, kde dost casto mas aj pristresok, lavice, nefuka tam, a vyrazam na turu brzo rano, a niekedy som kludne uz o 2 poobede v kempe, takze mam pol dna pohodicku, takze neriesim, ze potrebujem mat hned zovretu vodu a tak...

dolezite je si to ale uvedomit, ci potrebujem varit rychlo a vo vetre a vtedy kupim windburner aj ked ma pol kila, alebo proste ci na to varenie budem mat cas a zazemie a vtedy mi staci obyc varic a lahucky hrniec, a tym padom zas usetrim na vahe...

klasika, kompromisy vo vsetkom :)

mohli by ten windburner spravit titanovy, keby mal tak 300g celkovo, tak by bol idealny :) to by uz nemalo zmysel brat 200g set express stove + ti hrniec...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » čtv zář 22, 2016 16:00

mám to stejně jak píše wawrik, v dnešní době by mně ani nenapadlo používat samotná vařič, není nad komplet na vaření s výměníkem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod budo » čtv zář 22, 2016 17:02

Jestli bazirujes na penězách, kup si osvedcenej sólo vařič a udělej si pavlíčkáč. Účinnost je úžasná, náklady smesny. Jestli tě prachy netrápí, kup osvedcenej set typu Jetboil. Účinnost skvělá, kompaktnost dokonalá. Jestli se nebojis vařit na lihu, kup si Evernew pot a Caldera Cone. Stojí to sice taky dost, ale je to účinný, extrémně lehký, kompaktní a spolehlivý.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv zář 22, 2016 17:28

Rob71 píše:A zrovna tvá zamítavá odpověď na MSR PocketRocket by mně zajímala, proč ne. V tvém starším příspěvku jsem četl výhrady k nožičkám, to je ten problém?

Ano.

Rob71 píše:Je opravdu nádoba na tomto vařiči tak nestabilní, že to odrazuje od koupi?

Mne ano. Kdysi jsem to porovnaval primo v obchode s jinymi varici a PocketRocket byl s prevahou nejhorsi. Odnesl jsem si tenkrat Coleman F1 Lite.

Rob71 píše:Jinak z mého pohledu má MSR PockerRocket několik výhod, je lehký, cenově přijatelný, má docela výkon, má závětří, je kompatibilni s kartušema a MSR je myslím kvalitní značka.

Jak je kompatibilni original netusim, ale cinsky klon prave s MSR kartusema kompatibilni nebyl. Coz je celkem ironicke :)

Kdybych mel dneska kupovat klasicky varic, tak to urcite bude neco novejsiho, lepsiho a lehciho. Idealne z titanu. Prehled ale nemam, mam titanovy Jetboil a vyhovuje mi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 18:40

Keby som kupoval klasicky, tak asi Soto
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod budo » čtv zář 22, 2016 19:33

To je to takovej šampion? :O Samotnej vařič za takový prachy?
Naposledy upravil budo dne čtv zář 22, 2016 20:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 20:13

Este som ho neskusal, ale podla recenzii jo :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2016 3:23

Jj, neco takoveho jsem myslel. Vypada dobre, proti tomu je PocketRocket vykopavka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » pát zář 23, 2016 10:52

Mi tam pride celkom zaujimavy ten napad, ze si mozes dat 3 alebo 4 tie nozicky na hrniec. Otazne je ale jak je to stabilne :) ale ako napad zatial hodnotim dobry... :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod LTSB » pát zář 23, 2016 11:31

Nemá někdo zkušenosti nebo nesetkal se s tím setem od primusu:
http://www.primus.eu/lite-42111
Nebo:
http://www.primus.eu/liteplus-darkolive

Odesláno z mého H30-U10 pomocí Tapatalk
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod budo » pát zář 23, 2016 12:12

Primus u toho má prima věc na zavěšení. Jinak to bude asi hodně podobný.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » pát zář 23, 2016 12:22

Nevlastnim ani JetBoil ani ten Primus "JetBoil", ale Primus je osvedcena znacka, nemyslim si, ze ten ich set bude diametralne odlisny od toho JetBoilu. Proste to okopirovali.

Mne osobne ale na tych setoch najviac vadi ten hlupy neopren. Preto by som asi siel skor do tohto, ked uz http://www.primus.eu/lite-xl
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » pát zář 23, 2016 12:28

Náhodou, ten neoprén je fajn, nemôžeš sa spáliť. My, čo nemáme cit v prstoch, to dosť oceňujeme :-D

A ak ti ide o rukoväť, Jetboil Minimo má tiež kovovú.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » pát zář 23, 2016 13:09

Jo, prave MiniMo by bol u mna u JetBoilu favorit, prave kvoli tej rukovati normalnej.

Ide mi aj o rukovat, ale aj o to, ze ked mi nahodou nieco z toho hrnca vykypi, tak sa mi nechce ten hlupy neopren cistit.

Proste je to pre mna zbytocnost, nechytam ten hrniec za telo, ale za rukovat :P

Takisto sa mi viac pacia tie sirsie a nizsie hrnce, neviem preco su vsetky defaultne take vysoke, ma to nejaky dovod?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod LTSB » pát zář 23, 2016 13:51

Aby se to do sebe lépe skládalo a nehrkalo při každém kroku???
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Příspěvekod LTSB » pát zář 23, 2016 13:57

Osobně se mně taky víc líbí pevná rukojeť.
Co tohle:
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/aura/p-4592
Ale kvalita bude srovnatelná i s něčím podobným z aliexpressu za menší peníze.
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » pát zář 23, 2016 14:02

Ak set, tak by som kupil JetBoil MiniMo/Primus Lite XL, ak do silneho vetra, tak MSR WindBurner, ak samotny varic, tak Primus Express Stove Ti, alebo Soto OD-1RX.

Ja osobne by som ziadne VARy a Pinquiny, a picoviny z aliexpressu nebral. Ale proti gustu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » pát zář 23, 2016 14:23

grco píše:neviem preco su vsetky defaultne take vysoke, ma to nejaky dovod?
Historický, tie prvé sety sa robili na priemer 100-gramovej kartuše. A keď sa ľudia sťažovali, že do toho ledva vopchajú lyžicu a pri jedení to musia dosť nakláňať, tak rozmýšľali, ako zväčšiť priemer hrnca.

Inak je ten štíhly tvar o dosť kompaktnejší, aspoň pri bežnej manipulácii. Tie s veľkým priemerom zaberajú viac objemu, je tam kopec nevyužitého priestoru. Horšie sa mi pre to hľadal v bágli priestor (konkrétne Minimo, ten Primus som v rukách nemal).

Ale nič zásadné to zasa nie je, aspoň si tam človek môže natlačiť čaje a cukor, a má to všetko hneď poruke, keď si chce uvariť čaj.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » pát zář 23, 2016 14:28

Jo no, to balenie do batohu, to ma napadlo, ze je ten uzky tvar asi viac skladny. Ale zas ten sirsi mi pride praktickejsi na varenie/jedenie a aj stabilnejsi. A jak pises, da sa do toho natlacit viac veci.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re:

Příspěvekod budo » pát zář 23, 2016 15:39

LTSB píše:Osobně se mně taky víc líbí pevná rukojeť.
Co tohle:
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/aura/p-4592
Ale kvalita bude srovnatelná i s něčím podobným z aliexpressu za menší peníze.


Ta čínská kopie s nápisem Pinguin je větší, rozhodně bude těžší, než originály JetBoil, případně klony Primus. Klidně může být i s menší účinností a výkonem vařiče.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření