Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 14:46

@PP: chápu a nerozporuju, ale záleží, jak moc mírná je ta přirážka. Pak se z obyčejnýho šuntu může stát předraženej šunt a kde kdo se může nachytat, protože by ho nenapadlo, že ten šunt s českou značkou je úplně to stejný co maj na Ali, vyrobený na stejný lince, ze stejnýho materiálu, stejnými lidmi... Jen je tam jiná značka. Lidi si to pak můžou koupit v domnění, že je to lepší.. Tenhle marketing taky dobře funguje a nejen v ČR :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte bře 30, 2021 15:21

Etheric píše:stejný co maj na Ali, vyrobený na stejný lince, ze stejnýho materiálu, stejnými lidmi... Jen je tam jiná značka.

A víme určitě, že je to stejný produkt ze stejných materiálů a ze stejné linky? Navíc, jak bylo zmíněno výše, pravděpodobně chybí certifikace, není placená doprava, clo, dph a marže pro obchodníky, servis se taky neřeší.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 16:07

Pinguinoutdoor píše:A víme určitě, že je to stejný produkt ze stejných materiálů a ze stejné linky?

Rozbory materiálu jsem nikdy kvůli tomu nedělal, ale když výrobek vypadá stejně, má na chlup stejné rozměry a váhu, stejné chyby (nedokonalosti) ve zpracování, stejný potisk, stejný odér i všechny ostatní senzorické vlastnosti, tak to na 99,9% je stejný výrobek. Jinak by se to lišilo minimálně v tom, že by nebyly naprosto identické nedokonalosti a chyby zpracování. Pokud k této shodě přičtu i senzorické vlastnosti srovnávaných výrobků, je téměř nemožné, že by to byly dva různé výrobky. Prozradí to zejména zpracování.

Jak již zmínil Pavproch, prostě si firma vybere z katalogu a objedná si kontejner toho výrobku se svým logem. Samozřejmě požadavku typu "vyměnit červenou izolaci rukojeti za zelenou" výrobci mile rádi vyhoví, ale třeba extra formu na lis a vše s tím související kvůli jednomu kontejneru ešusů dělat nebudou. Ikdyž doba je taková, že by se možná našel někdo, kdo by byl ochoten upravit rozměry a udělat to z jiného materiálu i v menším množství. Výrobce samozřejmě není idiot, když prodává do celého světa, bude to ve vlastním zájmu vyrábět ze zdravotně nezávadného materiálu.
A lidi po původu toho ešusu v drtivé většině taky pátrat nebudou a většinou prominou i nedokonalé zpracování. Není moc takových fanatiků, kteří se o to, co kupují, zajímají do posledního detailu. Plus co psal PP, radši si koupí "českou" značku s přirážkou, než aby si koupil identický produkt z Číny, tak je to jednodušší a bez starostí. Proto tento marketing úspěšně funguje. Pohodlnost či nevědomost, případně obojí. V případě českých zákazníků i tzv salámismus. Ale jak již bylo řečeno, je na každém, co si koupí a koho svojí koupí podpoří. Mohou si to koupit od české značky a podpořit tak Číňana i českou značku, také mohou podpořit sebe tím, že si to koupí přímo od Číňana a necpou peníze někomu dalšímu. Anebo si prostě můžou koupit rovnou kvalitní věc. Možnost volby je krásná :)
Btw jsme už dost off topic
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » stř bře 31, 2021 7:43

Etheric píše:Mohou si to koupit od české značky a podpořit tak Číňana i českou značku, také mohou podpořit sebe tím, že si to koupí přímo od Číňana a necpou peníze někomu dalšímu. Anebo si prostě můžou koupit rovnou kvalitní věc. Možnost volby je krásná :)
Motá se tu několik věcí dohromady, záruku a detaily zmíněné výše zjevně neřešíte. Každopádně když podpoříte českou značku dáváte jí prostor pro další rozvoj do budoucna. Příště pak už ten např. hrnec nemusí vypadat identicky. Dál už to asi vysvětlovat nebudeme.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod apuka » stř bře 31, 2021 12:15

@etheric: Sice jsem mel s Pinguinoutdoor jistou pri ohledne jedne veci, ale na druhe se mohu klidne pridat k otazce sobb a to ve vseobecnosti
sobb píše::roll: Kolik současných věcí do Pinguinu máš, a s kterými konkrétně nejsi spokojen?
V soucasnosti bezne pouzivam veci od jinych vyrobcu nez Pinguinu, ale na na jejich vyrobky, co mame se stezovat nemohu. Kdyz se objevila nejaka zavada, Pinguin ji velice rychle a ochotne opravil - svoji svadlenou ve svoji ceske dilne. Materialy jejich bund i kalhot v nicem nezadaji s materialy "mnohem znackovejsich svetovych" vyrobcu. Samozrejme v dane kategorii.
Drtiva vetsina tech veci je stale funkcnich, obcas je pouzivam - a to maji alespon deset let, casto znacne vice. V pomeru cena/vykon (srovnavam dobu a ceny, kdyz a za kolik jsme je kupovali) to bylo neprekonatelne. A kvalitativne i provedenim a zpracovanim si moc nezadaly s lepsimi znackami.
Jo, srovnavam obleceni a ruksak, vice veci si od nich nepamatuji, ze mame.

Zrovna u Tebe bych rekl, ze bys mohl srovnat material bundy rize ceske firmy Tilak, co Ti pod ruksakem za chvili zazmolkoval a nasich bund Parker, resp. Alpine (verze 2006 nebo 2008, to si nepamatuji). Synova doted nema zmolky a nosil ji hodne s tezkym i lehcim ruksakem. Moje ma zmolky, ktere se tam objevily po mnoha letech, kdyz jsem nosil na bunde brasnu od zrcadlovky - ale zmolky se udelaly jen za deste s plastenkou na brasne. Do te doby jsem bundu nosil vsude, do hor, do prace, v lete, v zime, furt s ruksakem velkym, malym i bez. Ano, v moji uz odesel Gelanots, se rozpadl, v synove jeste ne - ale uz jej nepouziva. Ale i ja svoji bundu pouzivam kolem baraku na praci a je v ni fajn.

Ty fakt neberes vubec do uvahy veci jako bezproblemovy a rychly servis a reseni zaruky, dobrou komunikaci, atd. jen s dostupnosti to neni az tak skvele, ale to uz neni jen problem vyrobce.

A s cim uz ani v nejmensim nepocitas je, ze mnoho i nejvetsich, nejznamejsich a nejkvalitnejsich spolecnosti vyrabi primo v Cine. A kdyz ne primo, tak co myslis, z ceho svoje vyrobky delaji? Ze je na necem napsano Made in Czech, EU, USA, ..., jeste neznamena, ze vetsina soucasti pochazi z vyroby v Cine/Vietnamu/Bangladesi/... a spolecnost je jenom da dokopy/usije, atd. Myslis si, ze kdyz koupis asi nejkvalitnejsi membranove obleceni od Arcteryxu z GTX Pro, tak bude do "posledni nite a sroubku" z materialu delanych v Kanade a USA? Co jsem slysel a videl, i Gore pouziva materialy z Ciny, napr. na ne laminuje svoji membranu. "Jediny rozdil" mezi nimi a Aliexpressem je, ze oni v Cine vyrobu kontroluji, maji prisnou vystupni kontrolu. A Ty vis, ze Pinguin takto nefunguje? (Ja nevim, proto ani nesoudim.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » stř bře 31, 2021 13:16

když chce někdo něco levného, tak to může koupit třeba v Decathlon, a když to tady tak čtu, tak je to levnější a kvalitnější než to co je třeba od Pinguinu, nevím proč pak kupovat něco i od ostatních značek, Husky, Loap, Alpine Pro, Hannah, Alpine Pro, Northfinder, atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod apuka » stř bře 31, 2021 14:10

@fps: Decathlon a taky spoustu veci ve vynikajicim pomeru cena/vykon, ale je mnoho jinych veci, kde Pinguinu - ani v tomto pomeru a za plne ceny - nesaha ani na kotniky. Tot moje zkusenost.

Ale Tebe se primo zeptam opacne:
fps píše:proč pak nekupovat něco i od ostatních značek
Mas nejaky relevantni duvod, proc to nekdo nema delat, kdyz mu ty veci vyhovuji, pro jeho potreby mozna i o rad vice nez napr. dvakrat tak drahy Tilak (abych zustal o ceske znacky)?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 31, 2021 17:07

Bruca píše:kdybys byla z okolí Zlína, tak jsem tehdy kupoval 2 ;-)

Díky za nabídku, to mám z ruky (objednávka z Číny bude jednodušší :D)

Bruca píše:s tou modrou butanovou bombou jsem vařit zkoušel, ale připadlo mi, že hřeje míň, než normální směs, třeba od pinguinu (etheric na hranici infarktu :lol: )

Já koupila nějakou žlutou. Porovnávat kolik se spotřebuje na uvaření stejného množství vody za stejných podmínek jsem nezkoušela, já se spíš bála, jestli vůbec na tom butanu při teplotě u nuly něco uvařím. Nevím, jestli si to pamatuju dobře, ale mám zafixovaný, že butan není vhodný do nízkých teplot, naopak ten isobutan, co je přidaný k propanbutanu u Pinguina ano.


fps píše:když chce někdo něco levného, tak to může koupit třeba v Decathlon, a když to tady tak čtu, tak je to levnější a kvalitnější než to co je třeba od Pinguinu...

Z Decathlonu máme celkem dost věcí, se kterýma jsme spokojení, ale třeba péřovku jsem si tam nevybrala. Vyzkoušela jsem skoro všechny velikosti co měli, ale i ta největší, která už mi byla široká, měla na můj vkus krátký rukávy. Tak jsem si pak objednala dvě péřovky na výdejní místo 4camping. Nic moc jsem si od toho neslibovala, možná to byl i nějaký výprodej, takže omezený výběr velikostí a navíc tu od Pinguina jsem přihodila spíš proto, že se mi líbila barva. No, a nakonec právě ona odešla se mnou, protože mi sedla ze všech zkoušených jednoznačně nejlíp (a ne, nebylo to tím, že byla ze všech nejhezčí :D). A jsem z ní nadšená pořád. Určitě jsou bundy s lepším poměrem hřejivost/hmotnost, ale pro moje potřeby (žádná Arktida nebo Himaláje) stačí a výběru vůbec nelituju; žádné vady na kráse jsem na ní ani s odstupem času nenašla. A spokojení jsme i s nádobím od Pinguinu. Možná bych byla úplně stejně spokojená i s tím z Aliexpressu, jenže to by určitě nedorazilo včas, když jsem si vzpoměla, že mě starý hliníkový hrnce štvou pár dní před odjezdem na dovolenou ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod WDSNV » čtv dub 29, 2021 7:08

Přátelé v roce 2019 jsem si koupil na stránce armyoriginal.sk : Plynovy varic blade 2 titanium
a něco se mi s tím pokazilo a chtěl jsem to reklamovat a ta stránka už neexistuje kopne mě to na: http://www.monaron.com
a na té stránce monarom vůbec není žádný kontakt na ně ani číslo nic.. Jen nějaký formulář na vyplnění a to se mi moc nelíbí.. :] Co s tím? :D Vařič stál 1800,- :)
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » čtv dub 29, 2021 9:20

Jak to říct? No, asi si budeš muset koupit nový ;-)
Na ali je kolem 60 $, případně amazon,...

pripadne můžeš zkusit napsat výrobci firemaple, třeba by se dala domluvit nějaká sleva pro "věrného" zákazníka, ale naděje bych si nedělal.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 17:24

@WDSNV: s varicem ti mela prijit faktura a tam je adresa prodavajiciho a na ni posles reklamaci. Realne ale bude asi mit pravdu Bruca, ber to jako lekci z nakupovani v obskurnich e-shopech, nebyla az tak draha :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » čtv dub 29, 2021 20:42

Teoreticky: https://www.azet.sk/firma/770261/armyoriginal-sk_1/

Ale pokud ten eshop zrušil a firmu zavřel... Asi bych ušetřil čas, vzal v práci jednu šichtu navíc a koupil nový...
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod WDSNV » sob kvě 1, 2021 10:03

Bruca: Jo to jsem taky našel zavolal jsem tam a pán mi řekl že mi neporadí :mrgreen: :mrgreen: :| že musím na tu stránku monaron.com a vyplnit ten formulář. ](*,)
A čekat čekat :D a bez tak se nedočkám..
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pon kvě 24, 2021 21:44

Etheric píše:Proč furt ten pitomej pinguin? Sorry za zaujatost, ta značka je pro mě synonymum šuntu, cokoliv od nich jsem měl, stálo za vyliž. Dohledal jsem složení pinguinu - 30 % Propan, 30 % izobutan, 40 % butan.
Třeba gsi má 70 % isobutan, 25 % propan, 5 % n-Butan, 450g za 170Kč. Bysem bral to gsi. Nebo cokoliv, ale pinguin mi přes práh nesmí [-(


Tak jo, tak potvrzuju, že vařit na tom 4sezonnim travel gasu od pinguinu v teplotách kolem nuly teda nic moc.
Jako, když se kartus postaví do teplé vody, tak to začne fungovat použitelně, ale kde ji vzít, když ji nemáš jak ohřát, že :D

A objevil jsem další špatně fungující kombinaci varic-kartus. Takže nekamaradi se kartus coleman performance a vařič robens fire moth systém. Prostě tam nepustí dost plynu. Takže ho živím tou pinguinackou patronou přes redukci. To žere :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sobb » pon kvě 24, 2021 23:20

Bruca píše:Tak jo, tak potvrzuju, že vařit na tom 4sezonnim travel gasu od pinguinu v teplotách kolem nuly teda nic moc.
Zajímavý, že by se něco změnilo k horšímu? My tyhle kartuše ještě loni používali v pohodě při nějakých mínus pětadvaceti (ve stanu a na karimatce). Dva roky předtím jsme Pinguin kartuši otestovali i v mínus 38. Tam bylo celkem překvapením, že vařič vůbec naskočil. O vaření ale nemohla být ani řeč, byli jsme rádi, že plyn vůbec dokázal udržet vodu ve stavu nezamrznutém :) Byl to jen pokus, když jsme se vrátili k autu, kde byla kartuše dlouhodoběji vystavena takto nízkým teplotám, nijak jsme nepředehřívali a postavili ji do sněhu. V takovýchto teplotách už holt bylo lepší se patlat s benzínem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Olchor » stř kvě 26, 2021 6:11

Do mrazů je lepší plyňák se šlauchem. Kartuš postavíš hned vedle vařiče, zahřívá se odraženým teplem. Je potřeba to trochu hlídat.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » stř kvě 26, 2021 8:11

Ten robens fire moth slauch má, ale nebylo to moc platné. Sice v kartusi bylo plynu dost, ale dávalo to v zimě malý tlak, takže malý plamen zkoušel jsem to i jetboilem a ten jel tak na třetinu proti coleman performance.
Na léto to asi bude jedno, ale jak se ochladí, tak budu muset prostě brát "lepší" :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Olchor » stř kvě 26, 2021 17:28

Je potřeba to trochu umět. Nebojím se ze začátku rozehřát kartuš přímo nad plamenem, pak dohřívat podle potřeby. Teplotu kontrolovat rukou. Vařím takhle běžně v zimě i s letní směsí.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 27, 2021 12:42

prej staci davat kartusi do "podlozky" s trochou ohrate vody, akorat nevim, jestli je nejaka cast vybavy, ktera tak lze pouzit, pokud nevozim esus s vikem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » čtv kvě 27, 2021 17:29

Hezký funguje třeba ta spodní miska jetboilu.
Jen ten bublavy zvuk, co v zápětí zacne kartus vydávat, zní docela děsivě :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » čtv říj 21, 2021 14:48

Pořídil jsem si krásnou novou pánev od Primus, že budu na jednodenkách zas vařit, bo mě fakt už nebaví se venku každej den futrovat jen studenym. Jenže jsem zjistil, že nemám vařič kompatibilní s tou pánví. Mám styl vařiče tryska, co s úspěchem používám na vaření vody, ale na vaření jídla potřebuju plamen typu sporák.
Jenže ono vpodstatě není z čeho moc vybírat, když neberu vpotaz ty levný značky. Co vím, že funguje dobře, je Var. Jinak jak koukám na nabídku eshopů, nic moc.
Máte někdo tip na vařič s tzv měkkým plamenem, pro pánev průměru 21cm? Pokud možno skladný a lehký, ale priorita je ten typ plamene a možnost na něm opravdu vařit jídlo. Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » čtv říj 21, 2021 18:36

Co tento?
https://www.hudy.cz/fyrelite-start-kart ... ?size=6503

Pouzivame spokojene uz tak 5 let :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát říj 22, 2021 3:08

To vypadá, že by mohlo mít fajn plamen. Váha a velikost jako Var, otrochu větší cena. Výkonem to asi taky bude dost podobný.
Je mi fuk, jestli ten vařič bude stát 500 nebo o 2k víc, hledám to, co bude nejvhodnější pro daný použití.
Viděl jsem i ty samostatně stojící s hadičkou pro přívod plynu, některý se zdály být použitelný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pát říj 22, 2021 8:27

Je hlavne docela skladny. Jedine, co mi u nej zlobilo, je, ze obcas plamen chytne jakoby uvnitr varice, misto aby byl nad nim. Takze to sitko zcervena. Staci zhasnout a znovu zapalit. Mozna je to tim, ze pouzivam kresadlo, se sirkama mi to nikdy neudelalo.

Pak mame doma jeste robens fire moth system, ale to je uz s esusem. Ale zas se na tom podstavci s varicem dobre smazi na panvicce :)

Jestli ti na cene fakt nezalezi, tak vem jetboil micromo ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát říj 22, 2021 9:04

Bruca píše:Jestli ti na cene fakt nezalezi, tak vem jetboil micromo ;-)

To je něco, co mi bude úplně k ničemu. Taková těžká obludnost. Na vaření vody používám Robens fire midge + Evernew 600ml ešus, 43+70g a uvařim na tom až 10l na jednu malou kartuši. Tady není co řešit :)

Jenže teď sháním něco na vaření jídla, takže chcu plamen typu sporák, abych na to mohl umístit svoje nádobí, tudíž žádný systémy. Čistě jenom vařič. Asi fakt bude nejlepší ten Var. Je to spolehlivý a co do váhy a skladnosti ještě přijatelný. A český.
Uvidim, třeba ještě někde něco objevim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2021 16:36

Kliknul jsem si na ty varice u Hudy a vhodnych mi tam prijde vic. Na panev potrebujes siroky plamen, co treba tohle: https://www.hudy.cz/mimer-stove?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát říj 22, 2021 17:56

Jo, široký plamen, ale zas to nemusí být na várnici :)
Na ten Primus jsem koukal, těžký a neskladný, jako GSI glacier.
Vařiče dostupný v nabídce mi nepřijdou nic extra, když porovnám všechny mínusy a plusy, vychází mi nejlíp ten Var za 450Kč. Eventuálně Meva hiker.
Nabídku mám projitou naskrz eshopy, doufal jsem, že tady třeba dostanu tip na něco, co se tu neprodává, nevím že to existuje atp. Ze současný nabídky, tj běžně oficiálně dostupný zboží na českých eshopech, si nic moc vybrat nedokážu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2021 18:00

Si furt vymyslis ;-) 21 cm uz je dost a tohle by bylo akorat. Ale klidne si porid Var II, to je OF klasika z predminuleho desetileti, zapadnes mezi tradicionalisty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát říj 22, 2021 18:40

Ne že by se ty vařiče od dob Varu nějak zásadně zlepšily...
Zkusit tu velkou potvoru s velkým hořákem bych mohl, vpodstatě to je širší Var. Už jsem po tom kdysi koukal. Jen na 100g kartuši to moc stabilní nebude, bude potřeba takovej ten plastovej stabilizační bazmek, další věc a váha navíc. Za tu váhu a rozměry už by mohlo být něco samostatně stojícího s hadičkou ke kartuši..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2021 18:44

Si furt vymyslis :twisted: Na 100 g kartusi nebude hlavne stabilni 21 cm panev a ano, vzal bych ten plastovy bazmek. Zas tolik nevazi, nekde ho mam k Jetboilu. Neberu ho s sebou, ale obcas by se hodil, jelikoz na male kartusi neni nekdy dost stabilni ani ten uzky Jetboil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření