Varné nádoby od Kolimaxu.

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Varné nádoby od Kolimaxu.

Příspěvekod Borek Tomis » pon kvě 7, 2007 19:02

Poznáte a používate niekto varné nádoby ob fi.Kolimax? Môj starý ešus už dosluhuje a tak sa pomaly pozerám po niečom .Na www.kolimax.com je sada Tramp s váhou len 280g a tak by som chcel poznat váš názor na to,či sa mi to v bágli nepokrčí a ako sa v tom varí,čistí a pod.
Borek Tomis
 

Příspěvekod jedik » pon kvě 7, 2007 19:59

Za tu cenu bych uvazoval spise o momentalne slevnenem Ferrino POPOTE MINI ANTIADERENTE. Uz jen protoze to neni cisty hlinik=mozne zdravotni rizika, ale ma to teflonovou vrstvu, ktera se se navic bude urcite lepe myt a osetrovat :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pon kvě 7, 2007 20:05

jedik píše:Uz jen protoze to neni cisty hlinik...


Ale tie nadoby, na ktore sa pyta Boro su predsa z nereze... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Bedrich » pon kvě 7, 2007 20:26

Rujir píše:
jedik píše:Uz jen protoze to neni cisty hlinik...


Ale tie nadoby, na ktore sa pyta Boro su predsa z nereze... :wink:


Presne tak, ja mam od nich hrnek a je naprosto v pohode.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod uplne jinej martin » pon kvě 7, 2007 21:38

jedik píše:Za tu cenu bych uvazoval spise o momentalne slevnenem Ferrino POPOTE MINI ANTIADERENTE. Uz jen protoze to neni cisty hlinik=mozne zdravotni rizika, ale ma to teflonovou vrstvu, ktera se se navic bude urcite lepe myt a osetrovat :)


osobně si myslím, že sloupaný teflon (nenosíš s sebou snad do přírody specielní nádobí na teflo a meješ ho pískem a kamínkama ne?) je mnohem větší svinstvo, než hliník.

Anglická studie na téma hliník a alzheimer --- zkráceně: spojitost mezi používáním hliníkového nádobí a rozvojem onemocnění nebyla prokázána. (citace z webu p.Cuketky).


Hliník se odstěhoval do Humpolce!

chtělo by to nějakou komisi pro potírání růžových sněhů.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rujir » pon kvě 7, 2007 21:46

uplne jinej martin píše:chtělo by to nějakou komisi pro potírání růžových sněhů.


Pri turistike a lezeni skor zltych... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jedik » pon kvě 7, 2007 23:18

Rujir píše:
jedik píše:Uz jen protoze to neni cisty hlinik...


Ale tie nadoby, na ktore sa pyta Boro su predsa z nereze... :wink:

Pardon, oci me bolave uz dobre nevidely takhle pri patku :(

uplne jinej martin: s toxickym vlivem hliniku mas pravdu, prokazano stale neni nic, nicmene stale plati, ze teflon se uvolnuje do jidla pomaleji nez primo cisty hlinik.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod conny » úte kvě 8, 2007 8:13

jedik píše:
Rujir píše:
jedik píše:Uz jen protoze to neni cisty hlinik...


Ale tie nadoby, na ktore sa pyta Boro su predsa z nereze... :wink:

Pardon, oci me bolave uz dobre nevidely takhle pri patku :(

uplne jinej martin: s toxickym vlivem hliniku mas pravdu, prokazano stale neni nic, nicmene stale plati, ze teflon se uvolnuje do jidla pomaleji nez primo cisty hlinik.



teflon sa neuvolnuje vobec, onehda som sa zaplietla s jednym chemikom a ten ma ubezpecil, ze pouzivaju teflon pri teplotach Xstoviek stupnov celzia. a keby sa im z toho nieco uvolnovalo, tak im to znehodnoti kazdy pokus.

nepatam si ake bolo X, ale urcite viac ako 300. takze pri kuchynskej priprave ste urcite v bezpeci. pruda bude skor udrziavanie a cistenie, ale na teflon by urcite sla pouzit servitka alebo kusok hajzlaku. ani v kuchyni som zatial nemala na teflonovej panvici bordel, ktory by vyzadoval cistenie niecim inym.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 8:22

conny píše:teflon sa neuvolnuje vobec, onehda som sa zaplietla s jednym chemikom a ten ma ubezpecil, ze pouzivaju teflon pri teplotach Xstoviek stupnov celzia. a keby sa im z toho nieco uvolnovalo, tak im to znehodnoti kazdy pokus.nepatam si ake bolo X, ale urcite viac ako 300. takze pri kuchynskej priprave ste urcite v bezpeci. pruda bude skor udrziavanie a cistenie, ale na teflon by urcite sla pouzit servitka alebo kusok hajzlaku. ani v kuchyni som zatial nemala na teflonovej panvici bordel, ktory by vyzadoval cistenie niecim inym.

Já jsem zrovna nedávno četl, že to je snad 260 st.C. Každá nová teflonka se má vypálit bez jídla, aby se uvolnily event. výpary a pak vychladlá umýt. A myslím si, že na těch outdoorových vařičích (které mají udávaný výkon jako střední hořák u plyn. sporáku) a navíc někde v kose na horách se to nádobí zase tak nerozpálí, to bych předpokládal na plynovém vařiči na zemní plyn (tj. z rozvodu plynu) nebo na výkonném elektrovařiči. A pokud se týká eventuálních uvolněných šupin teflonu, ten je tak inertní, že proklouzne traktem rychle, prostě jako teflon :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Borek Tomis » úte kvě 8, 2007 9:04

Ale počkajte s tými úvahami,táto sada je bez teflonu,čiste nerez, ale mňa iba prekvapuje,že zatiaľ čo ešus (väčšia nádoba + poklička) váži asi 320 g,tu u nerezu hovoria o 280 gramoch a je to takisto 1 l nádoba + poklička 0,7 l a la panvica + kliešte. Nechcem žiadne teórie,ale skúsenosť s varením,čistením a s tuhosťou)skrátka abi som to v bágli nezmačkal ak si naň sadnem.
Borek Tomis
 

Příspěvekod chonga » úte kvě 8, 2007 10:40

jedik píše:, ale ma to teflonovou vrstvu, ktera se se navic bude urcite lepe myt a osetrovat :)


to aby si vyměnil i nářadí, jinak teflon poškrábeš :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 10:42

chonga píše:
jedik píše:, ale ma to teflonovou vrstvu, ktera se se navic bude urcite lepe myt a osetrovat :)
to aby si vyměnil i nářadí, jinak teflon poškrábeš :wink:

Dřevěná měchačka a plastové příbory z bufetu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod chonga » úte kvě 8, 2007 10:53

zbuddy píše:plastové příbory z bufetu...

....hlavně aby soudruzi z NDR neudělali někde chybu :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 10:56

chonga píše:
zbuddy píše:plastové příbory z bufetu...

....hlavně aby soudruzi z NDR neudělali někde chybu :wink:

S čínskýma není problém :mrgreen:
Tak jo, pro klasiky jako pavproch & Co. dřevěné příbory z rožnovského skansenu. I když pavproch by teflonové nádobí na hory nebral :(( :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pavproch » úte kvě 8, 2007 13:16

zbuddy píše: I když pavproch by teflonové nádobí na hory nebral :(( :mrgreen:


Tak, tak..... :smt023

Ti-tán to jistí..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Schnappi » úte kvě 8, 2007 22:32

conny píše:teflon sa neuvolnuje vobec, onehda som sa zaplietla s jednym chemikom a ten ma ubezpecil, ze pouzivaju teflon pri teplotach Xstoviek stupnov celzia. a keby sa im z toho nieco uvolnovalo, tak im to znehodnoti kazdy pokus.
nepatam si ake bolo X, ale urcite viac ako 300. takze pri kuchynskej priprave ste urcite v bezpeci.

No, viděl jsem teflonové obracečky, na kterých se uvádělo, že se nemají používat nad 210 stupňů... A taky jsme se učili na toxikologii ze skript, ve kterých se píše o uvolňování částic okolo 20nm z teflonu kolem 240 stupňů, o "horečce z polymerových par" (polymer fume fever) a o akutních a většinou smrtelných otravách domácích ptáků poblíž neodvětraných ploten s teflonovým nádobím, v místnostech, kde se zažehlovaly vosky s obsahem teflonu apod. Přiložen byl i odkaz ;)
Údržbou si ale stejně teflon v přírodě zlikviduješ, takže to je podle mě trochu zbytečná investice...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Spasitel » stř kvě 9, 2007 6:58

teflon sa neuvolnuje vobec, onehda som sa zaplietla s jednym chemikom a ten ma ubezpecil, ze pouzivaju teflon pri teplotach Xstoviek stupnov celzia
Tymto by som si nebol taky isty... teda neviem ako hlboko si sa s tym chemikom zaplietla :wink: ale ja som pocul o studii, ktora uviedla ako jeden z dovodov skorsieho nastupu vyvinovych zmien u mladych dievcat prave prijimanie teflonu z panvic v domacej kuchyni :cry:

skrátka abi som to v bágli nezmačkal ak si naň sadnem
toto nie je velmi rozumny zvyk. Ja som to prehodnotil uz davno a nerobim to, lebo by som musel mat vsetko vybavenie extra heavy duty :P
Spasitel
 

Příspěvekod Vena » stř kvě 9, 2007 8:42

Spasitel píše:... jeden z dovodov skorsieho nastupu vyvinovych zmien u mladych dievcat prave prijimanie teflonu z panvic v domacej kuchyni :cry:

a to je nežádoucí????
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod zbuddy » stř kvě 9, 2007 10:11

Spasitel píše:
skrátka abi som to v bágli nezmačkal ak si naň sadnem
toto nie je velmi rozumny zvyk. Ja som to prehodnotil uz davno a nerobim to, lebo by som musel mat vsetko vybavenie extra heavy duty :P

Ani výrobci batohů s konstrukcí to nedoporučují, aby nedošlo k její deformaci.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Spasitel » stř kvě 9, 2007 10:16

a to je nežádoucí????
Neviem ako si si to vysvetlil, ale nemalo to znamenat ze im vsetkym narastu pekne 4ky :prayer: ak si si to tak predstavoval :P

(Skor ide o to ze v nasej generacii nastupuju iste javy spojene s dospievanim v 13tich, kym u ich babiek to bolo vo veku okolo 16-18 (vraj...) Ale tych pricin moze byt viac, napriklad aj lepsia vyziva, obsah hormonov v priemyselne vyrabanom mase a pod. Ak je to umelo vyvolany a teda neprirodzeny jav a stav, tak z nasledkov mozno mat obavy - minimalne ze na diskoteke nerozoznas decko pod zakonom od vykonnej 20ky 8) :P )
*
Spasitel
 


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření