Národní kuchyně

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Snažím se,na cestách, živit místními zdroji:

ANO
15
52%
NE
1
3%
1/2
13
45%
 
Celkem hlasů : 29

Re: Národní kuchyně

Příspěvekod Rujir » ned úno 4, 2007 13:59

schnappi píše:Třeba to bude tím, že Maďarsko jako jedna z mála (možná jediná) země EU nepovažuje násilný výkrm drůbeže za týrání zvířat...


Ani moja babka nie. Aj ked je fakt, ze zije dole "na Madaroch" (juzne Slovensko). Take nasilne krmenie husy je zazitok, na ktory sa nezabuda...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Národní kuchyně

Příspěvekod Schnappi » ned úno 4, 2007 14:05

Rujir píše:Take nasilne krmenie husy je zazitok, na ktory sa nezabuda...

Kór, když na to mají i stroje. Nebo dřív praktikované škubání husy zaživa (pravda, je to docela ekonomický postup, ale zrovna košer to nezní).
Barbaři.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » ned úno 4, 2007 23:54

Rumunsko Ursus
Bulharsko Arianna červenoe
Turecko Efes
Rusko Baltika 9
Korsika Colombo
Ukrajina Lvovskye
Slovensko Smadný mnich
Rakousko :vom:
Německo -II-
Dánsko Tuborg
Holandsko Heineken
Belgie Stella Artois
Řecko licenčně vyráběnej Heineken
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pon úno 5, 2007 0:07

No, on ani ten Haineken poslední dobou nic moc. A Baltika 9 je mazec, to radsi Sibirskaju korunu :wink: :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pon úno 5, 2007 0:44

Přípluv píše:No, on ani ten Haineken poslední dobou nic moc. A Baltika 9 je mazec, to radsi Sibirskaju korunu :wink: :mrgreen: ...

Tak tu sem nemel, my sme chlemtali jen Baltiku 3 a pak na hoře v šašlikárně (btw, nevim jestli ste tam chodili, je to pohostinstvi tak dva kilometry po ty silnici co uhyba z hlavni u kempu u osmana a vede směrem k Scheldě a Adyl/r-su) Těrek a ještě jedno prokládané vodkou za 30 rublů! To sme se pak dolu sotva potáceli. A ještě se zeptám nenarazil jsi někde na baltiku 5? My tam totiz tak nak chybi do rady. Trojka je klasika, sedmu sem taky videl a chutnal (a nic moc) a devítka(!!!), kdo neví, nechápe....
A heineken neni spatnej...rozhodne bych rek ze rozhodne jedno z lepších cizích a určitě lepší než Amstel, který chtná jak řízlý šampusem.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pon úno 5, 2007 0:52

Šašlikárnu znám, Baltiku jsem nějakou mezi 3 a 7 pil (a taky 0 - free :mrgreen: ), jinak, je to údolí Adyl-Su :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pon úno 5, 2007 1:29

Přípluv píše:Šašlikárnu znám, Baltiku jsem nějakou mezi 3 a 7 pil (a taky 0 - free :mrgreen: ), jinak, je to údolí Adyl-Su :wink: .

o B0 vím,tu sem nějak nepsal, páč jsem si to akorát neuvědomil. B5 sem nikde neviděl, ale tak nějak se mi tam do té číselné řady hodila. Jinak dík za jasnění l/r, ale věz že zítra už to zase vědět nebudu :cry:
A ještě vtipná historka k oné šašlikárně (asi se trochu rozepíšu a pak pujdu spinkat):
Abych udělal uvod pro ty co nevědí: kemp u Osmana je dole u řeky, tam se spí (=české cestovky tam spí), ale pivo a vodka je tam drahý, šašliky taky, obsluha nijaká a na dlouho. Přesně opak (akorát obsluhující číšnice má parametry poněkud vzdálené od miss universe) lze říct o šašlikárně která je cca 2km po silnici do mírného kopce dolinou Adyl-su a nachází se cca v místech, kde se připojuje dolina Schelda.
Do doliny Schelda chodí CK Kudrna poslední den před odjezdem na jednodenní procházku. To že se procházka následně při návratu zlomí v hromadnou návštěvu hospody je jasné,a to že všichni musí se vrátit jakž tak zpět dolu aby si byli schopni zabalit, protože druhý den se brzy odjíždí, je taky fakt.
Nu což, já s kámošema jsme odhadli bystře své možnosti a šli jsme rovnou do kempu, předběžně si zabalili a s čistou hlavou (a bez nutnosti se vracet včas) jsme vyrazili za ostatními. No když jsme tam přišli tak byli všici (vzhledem k ceně vodky) už poněkud "veselí" a i postupně začínali odcházet. Někteří měli i problé udržet se na silnici, ale nějak odešli (a i došli).
Zůstali sme tam teda my tři, pak dva kolegové-zájezdníci (z nichž jeden od oka střízlívý, druhý poněkud tuhý) a ještě jeden Maskevskoj alpinist. No my sme si objednali jídlo, ti dva si odsedli k Rusovi, aby nám nekoukali do huby a začali pít (vodku Putinku, co jiného). Matně tuším, že jim tam nesla dvě nebo tři, možná i víc.
Cca v sedm, tedy ještě za světla všichni tři zaplatili a odešli. Kam a jak zmizel moskvan nevím, z těch našich ten střízlivější nějak nasměroval toho už dlouho tuhého do dveří a slíbil, že ho dolu nějak dostane. My odešli asi až v devět tedy již za tmy (nutno říct, že jsme byli docela dost střízliví, zvlášť na místní poměry), ušli jsme nějakých sto metrů k mostu přes řeku a jak sme tak močili dolů a dělali si srandu, jak tam ti dva určitě zahučeli nebo že je ještě cestou dojdem, tak vidíme světla auta a jelo naším směrem. No tak jsme horečně začali mávat (poklopce už zavřený, takže rukama samozřejmě :wink: ) a řidič se slitoval a zastavil. Měl nějakýho tranzita se sedací úpravou. A řidič byl kuchař z té hospody, kde jsme seděli, takže to byla vlastně jen perfektní péče o zákazníky (čeští restauratéři by se od rusů měli učit!).
A jak tak ujedem cca půl kiláku, tak sme já i řidič zahlídli v levý škarpě cosi světlého, tak jsem se na něj zděšeně podíval a než sem stihnul heknout tak to zadup a já vyrazil lovit z příkopu "toho tužšího". Nakonec jsme ho ve dvou s kámošem a s řidičovým svolením nalámali do auta (skřípnul se mezi dveře a sedačky, jinam to nějak nešlo) a my sme nadávali na toho druhýho proč ho tam nechal. (!!!)
Pochopili sme o další půlkilák dál, kde nám před světly přeběhl člověk zprava doleva a třísknul sebou na silnici. Pak se zvednul a překymácel se zpátky doleva a bum na zem. No následoval jen takový omluvný úsměv k řidičovi. Ten pokrčil rameny, zastavil u něj, my ho hodili přes toho první, zavřeli dveře a jeli. U Osmanova kempu jsme jen odšoupli dveře a oba dvva se vyložili sami, jen to chtělo dávat bacha, aby si nazapoměli ruku pod autem. no ke stanum už sme je nějak dovlekli a dokonce je ani nikdo neokrad!
Tot asi takovej nejzajimavejsi stop co se mi kdy poved :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod poldík » pon úno 5, 2007 10:25

Hafi píše:Rumunsko Ursus
Bulharsko Arianna červenoe
Turecko Efes
Rusko Baltika 9
Korsika Colombo
Ukrajina Lvovskye
Slovensko Smadný mnich
Rakousko :vom:
Německo -II-
Dánsko Tuborg
Holandsko Heineken
Belgie Stella Artois
Řecko licenčně vyráběnej Heineken


Itálie Forst
Estonsko Saku
Finsko Karhu
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod patentik » pon úno 5, 2007 10:40

poldík píše:
Hafi píše:Rumunsko Ursus
Bulharsko Arianna červenoe
Turecko Efes
Rusko Baltika 9
Korsika Colombo
Ukrajina Lvovskye
Slovensko Smadný mnich
Rakousko :vom:
Německo -II-
Dánsko Tuborg
Holandsko Heineken
Belgie Stella Artois
Řecko licenčně vyráběnej Heineken


Itálie Forst
Estonsko Saku
Finsko Karhu


Madeira Coral
Anglie Fosters (tusim v licenci) + jakykoliv stout
Usa Anhauser Busch - uz z principu :vom:
CR temer vse :lol:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lipon » pon úno 5, 2007 10:55

Rakousko: germknönel, speckknödel+sauerkraut, hovězí (kuřecí) vývar se speckknödel, schnaps - williamska s naloženou hruškou
Ukrajina: šašlik, pirožky, pelmeně, jakákoliv vodka od střední cenové relace výš, pivo Oboloň, Černá hora
Malajsie: tradiční majaské jídlo v podstatě není, jídelny a restaurace provozují Čínani a Indové, takže u Indů kari rýže (pekelně ostrá, jejich kari je fakt vostrý, žádný voňavý barvivo jak u nás), omáčka s rybou nebo kuřecím, smažená rýže Nasi Goreng, rýže se zeleninou popř. masem na banánovém listu - jí se rukama; Čínani - nudle/rýže s rybou/kuřetem, smažené nudle, kotlík v krevetama+zelenina, popř. kousky kuřecího+nudle+rozmačkané chili v mističce; skvělý černý čaj s cukrem a mlékem - osvěží i teplý, popř. s drceným ledem, bez cukru se nedá pít - vyzkoušeno :rolleyes: ; pivo drahý (malý stojí tolik co večeře pro 1 osobu), tvrdej neprodávaj
na ulici/ve vlaku prodávají chlazený čerstvý ovoce na špejli (ananas, liči, nevimjaksetomenujealejetodobrý, ...), nebo ledovou tříšť z pojízdnýho vozíku přímo na ulici (nalejou do igelitovýho pytlíku, zastrčí brčko, ovážou provázkem a je to) - nejlepčí je limetková :ú
někdy na ulici maj vozejk, smažej malý banánky, okolo 8 cm, a prodávaj jich tak hrst v kornoutu
Itálie: česrtvě pečená Ciabatta s bylinkovým máslem; pití - Grappa, bombardino (někde dělaj bombardino do větší sklenice a naspod daj presso), do našeho běžného kafešálku picolo+panák brandy - moooc príma zahřeje a nakopne :mrgreen:
Kypr: jakákoliv mořská restaurace - ryby dle libosti, ideální je si dát Fish Meze - od každého jídla přinesou malou porci, dá se tak ochutnat velké množství ryb, škeblí, krabů (malí krabi se jí celí, chroupou jako chipsy :mrgreen: ), chobotnic atd. + místní bílé suché víno
Anglie: tradiční Fish'n'Chips, sendvič zapečený/nezapečený podle toho co si kdo do toho řekne, místní pivo v pubu (v Londýně vcelku rozšířený Guiness)
Chorvatsko: salata iz chubotnice, Laško pivo, zmrzka :P
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Kocajz » pon úno 5, 2007 12:00

Na Ukrjině (alespoň té zakarpatské) jednoznačně musíte ochutnat Šašlik. Myslím tim opravdickej na ohni dělanej a ne takovou napodobeninu co dělaji v Koločavě v Četnický hospodě pro blbý turisty z Čech. Dále Boršč. :D :D :D
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod Hafi » pon úno 5, 2007 12:30

Kocajz píše:Na Ukrjině (alespoň té zakarpatské) jednoznačně musíte ochutnat Šašlik. Myslím tim opravdickej na ohni dělanej a ne takovou napodobeninu co dělaji v Koločavě v Četnický hospodě pro blbý turisty z Čech. Dále Boršč. :D :D :D

Šašlik sem si prvně dal na ukrajině v jednom motorestu cestou na Kavkaz...a když jsme pak později viědli po okolí pobíhat třínohého psíka, tak to rozhodně nepřidalo (leč, byl výborný) :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Lipon » pon úno 5, 2007 14:18

Kocajz píše:Na Ukrjině (alespoň té zakarpatské) jednoznačně musíte ochutnat Šašlik. Myslím tim opravdickej na ohni dělanej a ne takovou napodobeninu co dělaji v Koločavě v Četnický hospodě pro blbý turisty z Čech. Dále Boršč. :D :D :D


tak tak, cestou ze Siněviru pod Kamjonku jsem takovou nějakou hospodu potkali, zrovna zatápěli, šašlik udělali, my si dali jeden dva tři víc kousků a na Kamjonku už sme nedošli, sme vyměkli druhej den a k Siněvir. jezeru došli údolím a ne po hřebeni :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Simo » pon úno 5, 2007 15:05

Madarsko: - Halaszle - rybacia polievka, cabajka (klobasa) :), szegedinsky gulas a vsetko ostatne co je nezdravo mastne, mnam, :)
Bulharsko: Kavarma - kusky masa v omacke - rozne typy masa a omacky - vyborne (plus plnene papriky opekane na ohni - vsetky mozne sposoby - to je take typicke balkanske jedlo), vinny list plneny ryzou a samozrejme sopsky salat a bulharsky syr - na pitie Pliska, Slanchev briag (konaky) Rakija, Maztica - obdoba Ouza, Pivo - Burgasko a kamenitza
Simo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 15, 2006 8:29
Bydliště: Bratislava

Re: Národní kuchyně

Příspěvekod conny » pon úno 5, 2007 15:07

Přípluv píše:Zdarec, zajímalo by mne, jaká je národní kuchyně, či jídlo/pití, co by si člověk měl (chtěl) dát (zpravidla se vždy snažím živit něčím místním), když v dané zemi je. Něco jsem i vygooglil, ale informace se rozcházejí. Jde mi konkrétně o:

Maďarsko: Nějakej ten guláš z ryb??? Klobása?
Srbsko: Sarma (mleté maso v listu), jehněčí čevabčiči?
Rumunsko: Mamaliga cu brynza si smantana???

Moldavsko:

:smt100 :smt100 :smt100 :smt100


nemecka kuchyna je podla mna dost hrozna - vseliake eintopfy a podobne maglajzy. svokra spominala, ze tam kedysi jedla nieco ako tatarak ale z bravcoveho :shock:

slovensko:

uprimne typicke slovenske jedla som prakticky jedla vyhradne doma, ani mi nepridu nejake zvlastne - takze ani neviem povedat, ze co je slovenske a co nie:
- tlacenka
- huspenina
- jaternice, krvavnicky
- zemiakovy, kelovy, fazulovy privarok s fasirkou alebo varenym vajickom
- luteranska procesia (v podstate fazulova polievka, s mrkvou a haluskami)
- lokse s pecienkou alebo s makom
- kapustnica - zelnacka - robi sa husta - maso, huby, kapusta alebo riedka, zabijackova - vyvarene bravcove maso, kysla voda z kapusty, halusky
- posuchy (kysnute cesto plnene zemiakmi alebo kyslou kapustou)
- sisky (to sa typicky robilo na fasiangy)
- sulance s makom
- zamiakove placky - podlesniky alebo harula
- hodne sa tu jedavaju strukoviny

popravde ani neviem, kde je nejaka dobra restika zamerana na slovenske jedla a nie na nemeckych turistov. poviem ti to tak, daj si tam pizzu, bryndzaky nech ti spravi doma hanka, recept poslem. je to hrozne jednoduche jedlo, akurat to v restauraciach vseliak pancuju, a hlavne je to hnusne, ked sa to prihrieva.

alkehol: na juhu vino, na vychode tokajske vina, na severe palenky vsetkeho druhu (pozor na palenky so sirupom - ako ja hovorim roznym prichutiam, ta opica byva strasna aj ked sa clovek velmi neopil)

hore pod tatrami robia hriato, ale ja poznam dva uplne rozdielne recepty na pripravu tohto alkoholu.

Madarsko
halaszle - gulas z ryb, byva to skvele a pikantne
porkelt
husi

Chorvatsko:
pri mori pecene ryby

alkehol: travarica - je to palenka, v ktorej sa vyluhovali nejake bylinky.

Bulharsko: Sarma???
syry vsetkeho druhu, masliny s luk (olivy s cibulou - to podavaju ako salat), maso robia na roste, a hodne vseliakej zapekanej plnenej zeleniny, salaty, musaka - myslim, ze tam by si Karaf prisiel na svoje.

co ma prekvapilo, ze jahnacina tam bola dost draha.

alkehol: nosit do bulharska alkohol je ako nosit drevo do lesa. nemali dan na alkohol (to sa asi vstupom do EU zmenilo :(), takze flasa exportnej rakije sa dala kupit za 90 korun slovenskych.
a potom konaky Pliska a Solnečnyj brijag

vraj su velmi dobre ich vina, ale ja sa, co sa tyka vin, obmedzujem na slovenske a ceske.

Ukrajina:

jj, ukrajina... v kyjeve na trhu sa este pred par rokmi dalo kupit domace maslo a smotana, jahnaci saslik
susena nakorenena rostenka - stale si neviem spomenut ako sa to vola, prsut nie.
a potom samozrejme: PERCOVKA a PERCOVKA s medom. ale vraj sa to da kupit uz aj u nas.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod conny » pon úno 5, 2007 15:09

jej to som sa rozpisala, ale ked ja tak rada varim :P
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Národní kuchyně

Příspěvekod pripluv » pon úno 5, 2007 15:20

conny píše:...bryndzaky nech ti spravi doma hanka, recept poslem.


Ty mi jsou robeny pravidelně, i pod Tatrami a Fatramy jsem se jich něco nažral...

conny píše:...PERCOVKA a PERCOVKA s medom...


Shodou okolností mi dneska volal spolupracovník, že mi jednu dovezl z UA :mrgreen: Snad jen, že to je Medova s Pjercom :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » pon úno 5, 2007 15:27

ja si bryndzaky v restauraciach velmi nedavam, vyslovne spickove som ich jedla len u niekoho v kuchyni
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod pripluv » pon úno 5, 2007 15:31

Ony to ani nebyly restaurace jako takový paluše v podhorských vsích :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Kocajz » pon úno 5, 2007 16:40

Lipon píše:
Kocajz píše:Na Ukrjině (alespoň té zakarpatské) jednoznačně musíte ochutnat Šašlik. Myslím tim opravdickej na ohni dělanej a ne takovou napodobeninu co dělaji v Koločavě v Četnický hospodě pro blbý turisty z Čech. Dále Boršč. :D :D :D


tak tak, cestou ze Siněviru pod Kamjonku jsem takovou nějakou hospodu potkali, zrovna zatápěli, šašlik udělali, my si dali jeden dva tři víc kousků a na Kamjonku už sme nedošli, sme vyměkli druhej den a k Siněvir. jezeru došli údolím a ne po hřebeni :mrgreen: :mrgreen:


Jo tak to ste byli asi v tý jak mi - u silnice do Sinjevirského národního parku na kraji Sinjeviru. Tam byl super!
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod Kocajz » pon úno 5, 2007 16:43

Jo až budete na Ukrajině tak nezapomeňte ochutnat chlebovej kvas - prodávjí ho tam z cisteren kolem silnic :P
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Re: Národní kuchyně

Příspěvekod Borsa » pon úno 5, 2007 17:20

schnappi píše:Třeba to bude tím, že Maďarsko jako jedna z mála (možná jediná) země EU nepovažuje násilný výkrm drůbeže za týrání zvířat...

O tom nic nevím, ale třeba to bude tím že vždy byla domácí ;-)
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod ToM » pon úno 5, 2007 22:26

Kocajz píše:Jo až budete na Ukrajině tak nezapomeňte ochutnat chlebovej kvas - prodávjí ho tam z cisteren kolem silnic :P

A doplnil bych ještě chalvu (halvu) ze slunečnicových semínek...
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Hafi » pon úno 5, 2007 22:58

Kocajz píše:Jo až budete na Ukrajině tak nezapomeňte ochutnat chlebovej kvas - prodávjí ho tam z cisteren kolem silnic :P

v rusku taky a je to jak limonáda bez chuti...(nebo spíš s nejasnou chutí)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » úte úno 6, 2007 8:47

Hafi píše:
Kocajz píše:Jo až budete na Ukrajině tak nezapomeňte ochutnat chlebovej kvas - prodávjí ho tam z cisteren kolem silnic :P

v rusku taky a je to jak limonáda bez chuti...(nebo spíš s nejasnou chutí)


Myslim, ze kvas sa predava na vychod od Slovenska vsade az po cinske hranice. :mrgreen: Kazdy ale chuti inak, takze sa oplati skusit ich viacero. Napr. v Lotyssku mi ich vacsina chutila, ale v Litve uz ani nie. :roll:

A chalva je bleee... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod patentik » úte úno 6, 2007 9:23

Rujir píše:A chalva je bleee... :shock:


toz to ja zase chalvu muzu, v rumunsku jsem ji koupil za pakatel v porovnani s cenou u nas. cili jsem mel zasobicku na peknych par tydnu :lol: ......mel..... :smt022
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simo » úte úno 6, 2007 9:27

Tu posielam velmo pekny zazitok s tym kvasom :mrgreen: http://jansykora.blog.sme.sk/c/35660/Ak ... -kvas.html
Simo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 15, 2006 8:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pripluv » úte úno 6, 2007 9:48

Rujir píše:A chalva je bleee... :shock:


Tomu nerozumíš, kor když seženeš dvě kila za šedesát rublů :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte úno 6, 2007 9:51

Mam doma pol kila... Uz asi rok... :mrgreen: Ale uznavam, ze ako lacna energeticka bomba pri napnutom rozpocte v Rusku to moze byt dobre. Teda dobre... Ako dobre na tom bude, ze clovek nezomrie od hladu... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod patentik » úte úno 6, 2007 10:01

Rujir píše:Mam doma pol kila... Uz asi rok... :mrgreen: Ale uznavam, ze ako lacna energeticka bomba pri napnutom rozpocte v Rusku to moze byt dobre. Teda dobre... Ako dobre na tom bude, ze clovek nezomrie od hladu... :mrgreen:


hele a je to opravdu chalva? bo neni mozne ze ti to nechutna :D
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření