Umyvanie riadov v horach

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čím drhnete potreby na varenie v horách mimo civilizácie?

Tým, čo si donesiem - jarou a utierkou
9
11%
Tým, čo nájdem - vodou a pieskom a travou
54
65%
Tým, čo ďalej použijem - čajom a polievkou
9
11%
Ničím - neumývam
5
6%
Ničím - nevarim
3
4%
Ničím - nevarim
3
4%
 
Celkem hlasů : 83

Příspěvekod Labash » úte led 30, 2007 14:06

tesil píše:abych nebyl ... používání jaru v přírodě (a v horách tuplem) je pěkná prasárna...


presne tak!!!

jinak my vetsinou pouzivame houbicku a vodu (bez jaru) :wink:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod zitka » úte led 30, 2007 14:12

tak teda mě přijde i hrozná představa, že někdo třeba pere i tím pracím práškem na horách…(jak bylo zmíněno v tom úryvku od cestovky)…no ale normálně vozíme ešák pro dva (i když ne vždycky) a pokud je třeba, tak se opláchne, nechá opršet nebo vytře trávou, ale ty další věci :(( no pak se to občas trošku míchá, ale nestalo se, že by to snad vadilo… :mrgreen:
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » úte led 30, 2007 14:17

Normálně v přírodě myju pískem, vodou, trávou a podobně. Ale jak se dostanu do nějakého kempu tak většinou sprchovým gelem.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » úte led 30, 2007 14:22

tuso píše:.... tak většinou sprchovým gelem.


Ešus?!?

Tfuj!

Se Ti pak dělaj bubliny u.... a u nosu.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » úte led 30, 2007 14:26

Tak a to my sme dokonca taki masnaci, ze ked ideme traja, tak beriem taky ultralahky hrniec s teflonovou upravou (objem cca 2l) a ten vacsi esus na caj. Inak na ten caj som uz normalne uvazoval kupit si konvicku - taku tu hlinikovu od trangie. Pre vas minimalistov zbytocnost, ale ja by som ju celkom ocenil a vyuzil.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod patentik » úte led 30, 2007 14:26

no s hajzlpapirem radeji opatrne. na esus radeji nepouzivam :roll:
trava, sterk staci bohate. pravda neni mozna ideal drhnout stary hlinikovy esus kameny ale - prezili jini, prezijeme taky :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte led 30, 2007 14:26

tuso píše:.... tak většinou sprchovým gelem.


Heh :shock: , to s sebou ten gel vozíš, nebo používáš nalezený zbytky v kempech?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte led 30, 2007 14:26

Tak a to my sme dokonca taki masnaci, ze ked ideme traja, tak beriem taky ultralahky hrniec s teflonovou upravou (objem cca 2l) a ten vacsi esus na caj. Inak na ten caj som uz normalne uvazoval kupit si konvicku - taku tu hlinikovu od trangie. Pre vas minimalistov zbytocnost, ale ja by som ju celkom ocenil a vyuzil.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte led 30, 2007 14:27

Když jedu na vodu, tak mám takovej hliníkovej hrnec cca 1,5 litru a do toho se mi úplně parádně vleze konvička (meva?). Ale to vozím asi jen proto, aby mi neštěrchaly věci v barelu :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte led 30, 2007 14:30

Přípluv píše:
tuso píše:.... tak většinou sprchovým gelem.


Heh :shock: , to s sebou ten gel vozíš, nebo používáš nalezený zbytky v kempech?


Co je na tom divnýho? Když to nejde, tak se klidně myju čistou vodou v potoku 2 týdny, ale gel /resp. trochu odlité do takové malé odběrovky z labiny/nosím pro případ, že někde narazím na umývárku- a to se velmi rád osprchuju jako člověk.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte led 30, 2007 14:33

Já tý hygieně asi moc nerozumím ... ale asi je to daný tím, že jsem ještě nikde nenarazil na nic, kde bych se mohl umejt jako člověk, nepočítám-li Barnaulskej hotel a tam jsem mejdlo komusi zabavil :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte led 30, 2007 14:37

Přípluv píše:Já tý hygieně asi moc nerozumím ... ale asi je to daný tím, že jsem ještě nikde nenarazil na nic, kde bych se mohl umejt jako člověk, nepočítám-li Barnaulskej hotel a tam jsem mejdlo komusi zabavil :(( ...


Prostě kemp. Nemusíš se ani ubytovat- vlezeš do sprchy, vylezeš a odejdeš. V Alpách je to možné. Tam je kempů dost. Jasně, že když jedeš někam směrem na SIbiř, tak ne, ale v západní Evropě to jde.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » úte led 30, 2007 14:42

tuso píše:
Přípluv píše:
tuso píše:.... tak většinou sprchovým gelem.


Heh :shock: , to s sebou ten gel vozíš, nebo používáš nalezený zbytky v kempech?


Co je na tom divnýho? Když to nejde, tak se klidně myju čistou vodou v potoku 2 týdny, ale gel /resp. trochu odlité do takové malé odběrovky z labiny/nosím pro případ, že někde narazím na umývárku- a to se velmi rád osprchuju jako člověk.

ale no tak, správný outdoorák musí smrdět i z fotky...ikdyž uznávám, že zejména na stopu to často velmi zkracuje prumernou dobu jizdy autem...a kamosovi s kamoskou dokonce jeden kamionak co je vzal v turecku zaplatil sprchu aby se umili pred dlouhou cestou (taky s nim jeli nejakejch tisic km)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » úte led 30, 2007 14:44

tesil píše:abych nebyl jen OT: používání jaru v přírodě (a v horách tuplem) je pěkná prasárna, proto s sebou vozím dostatek hajzláku, když nepomůže ten písek, houbička nebo tráva...

to asi nevíš, že existuje i ekologický jar. Sice moc nemeje, je drahej, ale existuje...loni sme to nejak testovali na tabore a prilis to neuspelo (ted me tak napada ze mozna tusim z ceho byla ta blicí epidemie) :lol:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tesil » úte led 30, 2007 14:48

Hafi píše:
tesil píše:abych nebyl jen OT: používání jaru v přírodě (a v horách tuplem) je pěkná prasárna, proto s sebou vozím dostatek hajzláku, když nepomůže ten písek, houbička nebo tráva...

to asi nevíš, že existuje i ekologický jar. Sice moc nemeje, je drahej, ale existuje...loni sme to nejak testovali na tabore a prilis to neuspelo (ted me tak napada ze mozna tusim z ceho byla ta blicí epidemie) :lol:

ekologický jar.... to mi připadá, jako když jsem dneska šel okolo hospody, která měla na menu vegetariánskou zabíjačkovou polívku ](*,) :weedman: :smt077
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Hafi » úte led 30, 2007 14:57

tesil píše:
Hafi píše:
tesil píše:abych nebyl jen OT: používání jaru v přírodě (a v horách tuplem) je pěkná prasárna, proto s sebou vozím dostatek hajzláku, když nepomůže ten písek, houbička nebo tráva...

to asi nevíš, že existuje i ekologický jar. Sice moc nemeje, je drahej, ale existuje...loni sme to nejak testovali na tabore a prilis to neuspelo (ted me tak napada ze mozna tusim z ceho byla ta blicí epidemie) :lol:

ekologický jar.... to mi připadá, jako když jsem dneska šel okolo hospody, která měla na menu vegetariánskou zabíjačkovou polívku ](*,) :weedman: :smt077

ja nevim, nekde to koupili. ja se myti nadobi vyhybal, takze en vim ze to tam bylo a ze na to vsici nadavali. Nemelo to pry nicit detsky rucucky a ani to nemelo vadit rybickam v potoce. Ale pry to jen namazlalo hrnec a nešlo to oplachnout a navic se to neumylo... :?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod patentik » úte led 30, 2007 14:59

asi prilis tvrda voda ...
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » úte led 30, 2007 15:01

patentik píše:asi prilis tvrda voda ...

to muzu potvrdit...když sem tam skočil do rybnika placaka tak to bolelo jak na beton... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod patentik » úte led 30, 2007 15:05

tak to je pak jasne :)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schnappi » úte led 30, 2007 16:26

Jar je pitomost, zbytečně to zabírá místo. Když už, tak bych se přidal k tusově způsobu. Ale jinak klasicky (nejčastěji) voda + houbička a nechat vyschnout... Písek, štěrk - no nevím, třeba nerezové nádobí bych asi neměl to srdce takhle trápit, i když to na funkci (rostlináře) vliv mít nebude...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod honzi » úte led 30, 2007 17:29

To mě jednou do rána ešus ,po guláši vzorně umyli za hroznýho dupání a funění dva ježci. :wink: Bohužel už nikdy se mi to nepovedlo zopakovat.A bylo to lepší nežli houbičkou co normál používám.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod pripluv » úte led 30, 2007 17:32

Kamarádce jednou ešus mylo něco mezi koněm a medvědem (dle jejích slov :mrgreen: ), ešus ráno hledala půl hodiny a našla jen půlku. Zdeformovanou :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » úte led 30, 2007 18:53

pavproch píše:
tuso píše:.... tak většinou sprchovým gelem.


Ešus?!?

Tfuj!

Se Ti pak dělaj bubliny u.... a u nosu.... :wink:


tuso pouziva sprchac i na brejle * 8)

omlouvam se,ze prozrazuju takove intimni tajemstvi :oops: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » úte led 30, 2007 19:24

Rujir píše:Tak a to my sme dokonca taki masnaci, ze ked ideme traja, tak beriem taky ultralahky hrniec s teflonovou upravou (objem cca 2l) a ten vacsi esus na caj. Inak na ten caj som uz normalne uvazoval kupit si konvicku - taku tu hlinikovu od trangie. Pre vas minimalistov zbytocnost, ale ja by som ju celkom ocenil a vyuzil.

Konvičku s sebou vozím většinou taky, malou (cca 3/4l) nerezovou ( výrobce uváděl 1l(!), skladnou, s ouškem a pokličkou v 1.
Jako kávový závislák ocením, když, zatímco něco k jídlu ohřívám v ešusu, můžu již vařit vodu v konvičce, ať na čaj či pak na kafe a nečekat.
Od čaje čistím nádobí, ať nerez nebo porcelán vlhkou solí- takže stačí jen nasypat na mokrý stěny a mechanicky vytřít. 8)
Naposledy upravil Dena dne úte led 30, 2007 21:02, celkově upraveno 1
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Petras » úte led 30, 2007 20:57

Jo sůl je dobrá a taky jediná co sebou tahám.
Jinak jar? :(( :x :( :? :evil: ](*,) :smt018
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Borsa » úte led 30, 2007 21:36

Já na jar a podobné vymoženosti kašlu, těch pár dní to vydržím :) Jen jde o to si rozdělit ešusy pro vaření vody a pro vaření jídla, pokud to jde, ono není moc přijemne když je mastný čaj, plavou v tom nudle a chutná to po gulášové polévce :-D
Jinak co se drhnutí týče, většinou k tomu využiju zmrzlý sníh, prostě ešus zabořím dnem nahoru, párkrát s ním zatočím a ono se to otře do sněhu ... Popřípadě pak utřu utěrkou, kterou s sebou mám vždycky.
No a když zrovna nejsem vysoko v horách, tak většinou vařím alepsoň někde u potoka, tak to prostě "vyčistím" pískem či kameny *
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Borsa » úte led 30, 2007 21:39

Přípluv píše:Kamarádce jednou ešus mylo něco mezi koněm a medvědem (dle jejích slov :mrgreen: ), ešus ráno hledala půl hodiny a našla jen půlku. Zdeformovanou :mrgreen: .

:-D :-D :-D To je skoro jako popis jednoho mého kamaráda ze školy :-D
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod tuso » úte led 30, 2007 21:40

mifr píše:
pavproch píše:
tuso píše:.... tak většinou sprchovým gelem.


Ešus?!?

Tfuj!

Se Ti pak dělaj bubliny u.... a u nosu.... :wink:


tuso pouziva sprchac i na brejle * 8)

omlouvam se,ze prozrazuju takove intimni tajemstvi :oops: :mrgreen:


Jste něják přecitlivělí. Saponát jako saponát. A na brejle je to úplná paráda.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » úte led 30, 2007 22:21

Přípluv píše:Kamarádce jednou ešus mylo něco mezi koněm a medvědem (dle jejích slov :mrgreen: ), ešus ráno hledala půl hodiny a našla jen půlku. Zdeformovanou :mrgreen: .


ze by krava? :(( to se stalo alespon nam na cundru...
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vilík » úte led 30, 2007 22:25

Caste myti krati ziti... V prirode vyplachuju a drhnu piskem... Kdyz je po ruce, tak nekdy i travicka. To mam raci, nez houbicky... * * *
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření