Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod mike » sob pro 7, 2019 23:14

booze píše:Myslim, ze mike to meril a zjistil, ze to nema zadny velky vliv na funkci. :mrgreen:

Jo, ale povery se drzi ;-)

sobb píše:Pokud šetříme plynem a není vroucí voda, tak rozpustný.

Na zelene caje staci 60 - 70 stupnu, jen na cerny potrebujes varici vodu. Navic jsou pry zdravejsi... ale mne stejne chutna vic cerny :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » sob pro 7, 2019 23:19

mike píše:Na zelene caje staci 60 - 70 stupnu, jen na cerny potrebujes varici vodu. Navic jsou pry zdravejsi... ale mne stejne chutna vic cerny :)
Na těch mých zelených a spol. je psáno většinou 80. Ale jinak piju zelený i černý, chutnají mi oba. Na rozpustný (nebo třeba i tu šťávu) stačí mnohem nižší teplota, v podstatě dle stupně promrzlosti organismu a rukou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » sob pro 7, 2019 23:22

Zalezi na konkretnim caji, to co jsem psal byva u tech lepsich a muzes dat vic nalevu, pak se ale teplota zvysuje a posledni (treti az ctvrty) muze mit 100.

Jasne, ze kdyz chces setrit plynem, tak staci 40 - 50, ale to rozpustne svinstvo fakt neni caj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » sob pro 7, 2019 23:25

Mám i lepší a stejně chtějí těch osmdesát :) Ale určitě, jo, záleží na konkrétním čaji.
To rozpustné není svinstvo, jen to prostě není čaj, ale jakási šťáva. Ušetří to spoustu plynu, proto to v zimě s sebou vozíme v množsví nemalém :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » sob pro 7, 2019 23:38

Velký test instantních čajů píše:S čajem totiž v podstatě nemají nic společného. Na rozdíl od normálního čaje nejde ani o žádný životabudič, kofeinu je v nich míň než v kávě bez kofeinu...

"Čaje tyto instantní nápoje obsahují stopové množství. Je to prostě obarvená voda s cukrem a kyselinou citrónovou."

Složení: cukr, glukóza, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, extrakt černého čaje (0, 1 %), citrónová šťáva (0, 1 %)vitamín C (kyselina L-askorbová), aroma, barvivo: E150d.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » ned pro 8, 2019 5:37

Nejlepší čaj je Tatranskej :twisted:
Do termosky vřelou vodu a pak si jen dle potřeby zaliješ co zrovna chceš, kafe, čaj, grog, kašu,... Jen to chce termosku, která tu vodu udrží vřelou co nejdýl. Mně se fakt osvědčily Klean Kanteen
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 8, 2019 8:36

tak hlavne cca 70st plati spis na ty kvalitni sypany caje, ne? bych rekla, ze pytlikaci je to asi skoro fuk, beznymu... ja vypiju denne 2litry caje takze kdyz to neni ovocny tak je mi to jedno a kdyz je to teply tak je mi to nakonec taky jedno :D jen to nesmi byt slazeny, to nepozru. Ale do termosky nejvic delam lehce orachanej hermanek, cernej caj pekne zazranej se dost blbe meje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » ned pro 8, 2019 9:59

Po cernem caji mam vzdycky zizen, takze si myslim, ze dost dehydruje. Navic cerny caj si davam doma na vecer a v pohode usnu, ale venku me nakopne a nemuzu usnout. Nechaval jsem si proto delat nejake caje (smes pomeranc, mata, rakytnik), ale bohuzel zacali pridavat ibisek. Pali me po nem zaha.
Jede mi o to jestli je neco lepsi nez Tang. Nechavam si ho vozit z USA a rad bych ho necim nahradil a setril si ho do vyssich hor.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » ned pro 8, 2019 11:13

mike: k Tvým citacím - vždyť od začátku píšu, že to není čaj, ale jakási šťáva ;-)
Co se týče složení, tak nevím, co jsi vyhrabal za výrobek, na tom úplně obyčejném, co mám teď doma píšou toto: cukr, dextróza, kyselina citrónová, extrakt z černého čaje (1,28%), sušený citrón (0,19%), přírodní aroma.
Tedy nic, co by mě nějak trápilo, že na vejletě nemohu pozřít :wink: Chuťově docela dobrý a důležitý je, že mám teplý pití a zároveň šetřím plyn :)

booze: jo, a ještě vlastně míváme večerní horký sladký "nečaj", dokud nedojde víno :mrgreen:

Dobrý rozpustný nápoje i čaje měla skotská armáda. Ale k tomu se dostaneš asi ještě hůř, než k Tangu ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 8, 2019 11:42

cernej caj je hodne mocopudnej, stejne jako zelenej, takze ten pocit zizne s tim souviset muze.

Tak si kup sypany a delej si sam
https://www.salek-caje.cz/Prazdne-cajov ... m-d137.htm
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » ned pro 8, 2019 12:55

Taky se přidám s pocitama. Jaxem celej (ještě furt, tři roky po chemii) rozhozenej, tak sem musel přestat si do therm-o-sky s sebou na Kopec vařit ovocný čaj (noname = Jemča či co pytlíky "lesní ovoce") bo mi to nedělalo "komfort" (čti: bylo mi po něm blbě od žaludu, jaxem to do sebe lil na kopcu rozpumpovaný z výstupu) a fčíl vařím žlutopiginy (Lipton Yellow Label = černý, relativně kvalitní, pytlíky) a je to pro mojeho žaluda mnohem komfortnější. Bez šůgru, samozřejmě. Tožtak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Kvalitna termoska

Příspěvekod Kjuba » ned pro 8, 2019 16:37

pavproch píše:...a je to pro mojeho žaluda mnohem komfortnější.


Tak to jsme tady všichni rádi.....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » ned pro 8, 2019 18:35

No a kdyz je v zime venku zima moc se mi nechce prave vylezat na curani. Kolikrat ospaly ve spacaku se trefit do curaci petky neni taky lehke. Takze mocopudne vlastnosti caje neuprednostuji.
Sacky na caj jsem pouzival na kavu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod lojzmen » ned pro 8, 2019 22:37

Nějak už nemůžu alkohol a i čaje mne ničí. Žaludek, v hubě jak po výbuchu, ...
Jediné, co přežívám naprosto v pohodě je heřmánkový čaj.
Nejlevnější pytlíky. Prostě nějaká tráva.
Doporučuji.


Ten alkohol mne opravdu mrzí.
Mám ho 40L.
Všichni mi ho chválí. Slivovice 10 let a pod.
Asi jsem invalida.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » ned pro 8, 2019 23:00

sobb píše:mike: k Tvým citacím - vždyť od začátku píšu, že to není čaj, ale jakási šťáva ;-)

Vsak jsem to tim chtel jen potvrdit ;-)
sobb píše:Co se týče složení, tak nevím, co jsi vyhrabal za výrobek, na tom úplně obyčejném, co mám teď doma píšou toto: cukr, dextróza, kyselina citrónová, extrakt z černého čaje (1,28%), sušený citrón (0,19%), přírodní aroma.

Neco z toho odkazovaneho testu. Neprijde mi, ze by se to nejak zasadne lisilo, vsechno v podstate to same, lisi se jen mnozstvi jednotlivych slozek.
Mawenzi píše:tak hlavne cca 70st plati spis na ty kvalitni sypany caje, ne? bych rekla, ze pytlikaci je to asi skoro fuk, beznymu...

Samozrejme, vzdyt jsem psal, ze u tech lepsich ;-) A hlavne zelenych, ten jsem snad pytlikovy ani nevidel, ale dneska je mozne vsechno.
booze píše:Po cernem caji mam vzdycky zizen, takze si myslim, ze dost dehydruje. Navic cerny caj si davam doma na vecer a v pohode usnu, ale venku me nakopne a nemuzu usnout.

V cernem (i zelenem) caji je kofein, v nekterem (treba Assam) i celkem dost. Pit ho pred spanim je blbost. I kdyz usnes, tak je spanek horsi. A ano, je mocopudny, zeleny vic (aspon v mem pripade).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » ned pro 8, 2019 23:08

pavproch píše:fčíl vařím žlutopiginy (Lipton Yellow Label = černý, relativně kvalitní, pytlíky)

Jo, ten je jeden z nejlepsich (mozna uplne nejlepsi) pytlikovych, co se bezne daji koupit. Piju denne ke snidani doma i venku. Je ale priznacne, ze az rozhasene telo te prinutilo prejit z bordelu smeteneho z podlahy (Jemca) na neco kvalitnejsiho ;-) Ostatni to udelali pred 30 lety, hned jak skoncil socik.

lojzmen píše:Ten alkohol mne opravdu mrzí. ... Asi jsem invalida.

Asi uz jsi vypil svou zivotni davku a telo se brani, abys jako invalida opravdu neskoncil. Takova zlomena jatra... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » ned pro 8, 2019 23:15

Jeste k tem ovocnym: kupuju London Fruit & Herb, rekl bych, ze chut a kvalita je o tridu vys, nez ostatnich. Venku na ven piju vetsinou citron se zazvorem, obcas boruvkovy, ale daji se i dalsi. Chce to vyzkouset, kazdemu sedne neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 9, 2019 8:04

ja treba zjistila, ze "natur" hermanek v tescu za 16kc je jeden z nej hermanku mi prijde, neni to jen hromada nejakyho hermankovy bordelu a ten caj je proste fakt zlutej a ne hnedej... kupuju ho radsi,
nez vetsinu jinejch.

Ale je to asi desne o preferencich. Ovocny csje me ale prudej kvuli vsudypritomnymu ibisku blee fuj
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » pon pro 9, 2019 8:37

Bylinkovej čaj je jedinej, kterej snesu. Jenže je holá ptákovina připravovat/uchovávat bylinkovej čaj v čistě kovovym prostředí a termoska se skleněným vnitřkem zas nevydrží dlouho naživu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » pon pro 9, 2019 9:05

Jo ještě k tym pytlikom Lipton Yellow Label - onehdá sem při nákupu spěchal a nechtě/omylem koupil krabičku (naštěstí jen 25 pytlíků) Lipton Golden Label - ta krabička má jen nepatrně, pokud vůbec, odlišný ostín žluté, jinak vypadá 100% stejně jako Yellow a..... chuťově dobrý, ale ani zdaleka tak in(g)tenzivně nebarví horkou vodu do hněda jak Yellow - na snídani si z Yellow vařím první hrnek ke snídani a druhý hrnek ("druhák" z prvního pytlíku, ale je stejně tmavý jako ten první) na zapití prášků po snídani (já vím, druhák.... blé, na prášky dobrý) a ten druhák Golden už prostě neobarví, udělá jen světle hnědou vodu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod apuka » pon pro 9, 2019 11:47

booze píše:Kolikrat ospaly ve spacaku se trefit do curaci petky neni taky lehke.
Doporucuji Nalgene flasku se sirokym hrdlem :wink:
Jinak kava je jeste vice mocopudna nez caj.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod apuka » pon pro 9, 2019 12:15

K cajum:
- i z kvalitniho cerneho caje (skoro vzdy sypaneho) se dela vice kvalitnich nalevu, klidne i tri, nektere snesou i ctyri. Prvni nalev se dela 70 st (nekdy i min, az 60), pro dalsi se zvysuje posledni se dela 100. Takove jsou nektere vysocekvalitni Darjeelingy, nepalske a cinske caje, kupodivu z cejlonskych jsem videl nejvice doporucene 2 nalevy.
- nektere zelene caje se mohou zalivat uz pri 60 stupnich, dokonce existuje japonsky specialne vyrobeny, ktery se muze zalevat studenou vodou.
- Lipton Yellow Label je spise marketingove nejvice vyzdvihovany pytlikovy caj, ale kvalitativne zase nic extra, stejne jako vetsina z tech ostatnych supermarketove "znackovych" pytlikovych. Uz jen to, ze se do takovych pytliku vysokokvalitni caje maokdy davaji (nebo spise vubec). Mimochodem, ne vzdy je to 100% cerny caj, muze to byt i "cerny caj ochuceny extraktem z cerneho caje" :lol:.
- pokud nekdo chce vysokokvalitni caj (jak zeleny, tak i cerny nebo i jiny pravy), tak hledejte spise v tech vetsich pytlicich (napr. "pyramidove sacky"). V Nemecku v hoteli meli pytlikove caje super kvality (zelene i cerne), myslim ze byly od Teakanne - ale byl to pytlik (v suchem a zabalenem) stavu dlouhy asi 12 cm, siroky tak 4cm a povyluhovani se dokazal caj v nem zvetsit na velikost detske pesti. Nebyly tam ale 2g caje a i kdyz byly kousky mensi, bylo to z duvodu vysokeho podilu tipsu a nejjemnejsich listku. Jednou jsem videl balicek prodavat u nas v Globusu v polovicni sleve. I tak ale nejakych snad 40 ks vychazelo kolem 250 Kc...
- pokud nekoho z caje (hlavne zeleneho) pali zaha, at zkusi japonske caje Bancha nebo Kukicha (ten obsahuje uplne min. kofeinu, je ze stonku). Tyto dva caje jsou jako jedine zasadite a doporucuji se i prave na zlepseni stavu zaludku pri paleni zahy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod pavproch » pon pro 9, 2019 12:38

sem to oderval
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod FrantaKrajta » pon pro 9, 2019 13:55

Kdyz chci na cestach dobry zeleny caj (a se sypanym, stejne jako Sobb, se fakt nebudu v zime otravovat), doporucuju Matcha. Na prasek rozemlety zeleny caj, staci zalit vodou (jde i studenou, i kdyz by mne Japonci nejspis ukamenovali). Pochopitelne, stejne jako jakykoliv jiny caj ci napoj s kofeinem, je trochu diureticky, takze spis na rano nez pred spanim - pripadne to chce sirokou nalgenku na moc, aby clovek v noci nemusel vylezat ze spacaku :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod apuka » pon pro 9, 2019 14:51

FrantaKrajta píše:Matcha. Na prasek rozemlety zeleny caj, staci zalit vodou (jde i studenou, i kdyz by mne Japonci nejspis ukamenovali).
To by Te ukamenovali za zaliti i tak... Jedine, ze by sis vzal sebou bambusovou metlicku, idealne varil vodu v tlustostenne litinove nadobe s ocelovymi kulickami :wink:. Jinymi slovy - "prava" Matcha vubec neni pro ultralightisty :-D.
Navic Matcha vubec neni pro bezne denni popijeni... Je to specialni caj pro specialni prilezitosti se specialni pripravou.

Ja nevim, proc tak zavrhujete listovy zeleny caj... V cajovne ty nejlepsi japonske Ti udelaji na tri-ctyri nalevy a nakonec Ti listky prinesou v misce s (japonskou!!!) sojovou omackou bo je to pro Japonce delikatesa. :wink: Na cestach to ale ma jednu nevyhodu - vytvari zaludecne stavy a ja byvam po jejich sezrani za chvili hodne hladovy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod FrantaKrajta » pon pro 9, 2019 16:17

Jasne, priste si na prechod Pyreneji ponesu porculanovy kaj-wan pripadne serepeticky na japonsky cajovy obrad :D :roll: (ok, nekdy jsem i takovy magor, ze si na kratsi vylety beru aeropress a mlynek na kafe, ale to se nepocita ;) )

Ukamenovali neukamenovali, je mi to celkem sumak - kdyz chci zeleny caj, vezmu si Matchu, klidne zalitou v lahvi studenou vodou... je to porad docela dobry, je v tom kofein (thein), chutna to porad mnohem lip jak instantni "caj" a vic neresim :)

Sypany jsem si nekdy taky bral, ale je s tim proste vetsi otrava nez sackovym, musis ho z a do neceho precedit (nebo pit chinese street style, s listkama), a vetsinou mam jediny kus nadobi (Reactor) a malou misku na jidlo, tak to neni moc v cem delat...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod apuka » pon pro 9, 2019 17:01

Jinak se na maly pocet dnu se da pouzit "samovarovy" zpusob delani caje. Doma pred odjezdem si udelat poradne silny vyluh ("cajovy extrakt"), ten si dat do mensi lahvicky a potom si vzdy trocha tohoto extraktu zalit teplou vodou - kupodivu na toto taky staci i mene horka voda.
Lepsi na toto jsou armaticke (a casto i mene kvalitni) sypke caje, prioritne cerne (ale da se to i se zelenym), zvlast aromaticke jsou nektere cinske, africke a turecky Rize, mene vhodne jsou indicke (mozna tak Assam) a cejlonske. Kdo chce jeste vetsi aroma, at si ten suchy caj pred zalitim jeste mirne nad ohnem necha prejit teplem v simaxove konvici (jako na Rize).
Kdo chce vice kofeinu, treba nechat extrakt louhovat trochu dele. Ten extrakt vydrzi par dnu bez problemu - ze zeleneho caje jeste vice, ten je vice antibakterialni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod booze » pon pro 9, 2019 17:42

Cerny caj by se mel vypit do trech hodin, pak zacne probihat nejaky proces, ktery neni pro nas orgasmus moc dobry. Nekdo o tom tady psal.

Matchu piju vzdy studenou klidne dva litry za den. Chotna mi to a necitim, ze by me to nejak povzbudilo.

Jestli ma nekdo tip na ovocny caj bez ibisku, ktery je chutove dobry, tak napiste prosim.

Zkousel jsem domaci smes a nic moc.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » pon pro 9, 2019 18:21

mike píše:Vsak jsem to tim chtel jen potvrdit ;-)
Aha, jsem myslela, že jsi to z předchozího textu nepochopil ;-) Ostatně jsme se tu o instatním čaji už kdysi bavili :)

mike píše:Neprijde mi, ze by se to nejak zasadne lisilo
Já tam tedy rozdíl vidím, ale to je jedno, stejně před koupí raději čtu složení, člověk nikdy neví.

mike píše:V cernem (i zelenem) caji je kofein, v nekterem (treba Assam) i celkem dost. Pit ho pred spanim je blbost.
Zelený čaj doma piju i v noci … cestou na záchod :-D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod sobb » pon pro 9, 2019 18:23

FrantaKrajta píše:doporucuju Matcha.
díky za tip :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření