Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod lojzmen » pon pro 9, 2019 21:47

mike píše:
lojzmen píše:Ten alkohol mne opravdu mrzí. ... Asi jsem invalida.

Asi uz jsi vypil svou zivotni davku a telo se brani, abys jako invalida opravdu neskoncil. Takova zlomena jatra... ;-)


Nee, já nikdy moc nepil a opil jsem se jednou, coby blbý učeň.
Ten alkahol je dědictví po otci a zdá se, že ani já to nedám.

booze píše:Jestli ma nekdo tip na ovocny caj bez ibisku, ktery je chutove dobry, tak napiste prosim.
Zkousel jsem domaci smes a nic moc.


Noo, nic moc, asi proto tam dali ten blee ibišek.
Taky by mne to zajímalo.

Ale stejně! Kdo vyzkoušel (v létě) 3/4 vody a 1/4 piva?
Poté, co se otřepeš (zvláště kovaní pivaři), zjistíš, že na zahnání žízně je to 1000x lepší než voda, pivo, čaj, voda se sirupem, kofoly, minerálky, kyška, vinný střik, ....
Teda, to nealko plechovkové pivo z Lidlu se tomu blíží.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » pon pro 9, 2019 22:27

lojzmen píše:Nee, já nikdy moc nepil a opil jsem se jednou, coby blbý učeň.
Ten alkahol je dědictví po otci a zdá se, že ani já to nedám.

Tak proc ti to vadi? Pro mne je alkohol nejvic zbytna nerest, kdybych prisel o caj, tak mi to bude vadit vic ;-)

lojzmen píše:Ale stejně! Kdo vyzkoušel (v létě) 3/4 vody a 1/4 piva? ... Teda, to nealko plechovkové pivo z Lidlu se tomu blíží.

A proc si nedat rovnou nejake dobre nealko pivo? ;-)

booze píše:Jestli ma nekdo tip na ovocny caj bez ibisku, ktery je chutove dobry, tak napiste prosim.

:roll: vzdyt jsem to psal o kousek vys. London Fruit & Herb zazvor a citron:
Složení: Drcená jablka, zázvor (25%), kyselina citrónová, přírodní aroma citrónu a limety, citrónová šťáva (5%), lipové květy, pražený kořen čekanky, listí černého rybízu, citrónová kůra (1%).

U nekterych dalsich bohuzel ten ibisek je, asi proto mi chutna nejvic tenhle.

edit: citron a limetka taky ne, ale ten mi az tak nechutna:
Složení:
jablečná dužina, ostružinové listí, kyselina jablečná, kyselina citrónová, příchutě (5%), citrónová kůra (5 %), citrónová tráva, pražený čekankový kořen, plod šípku, limetka (1%).

Projsi si je vsechny, je jich tam bez ibisku vic a lepsi ovocne caje jsem fakt nepil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod apuka » pon pro 9, 2019 23:49

U tech Tebou doporuceneho ovocnejo caju (ktery, pokud me pamet neklame, je porcovany sackovy) me docela zaujalo v obsahu " citrónová šťáva (5%)". Docela by me zajimalo, jestli v te suche cajove smesi je doopravdy ta stava nebo ji vysusili :lol:.

Jinak u obou doporucenych ovocnych caju by mi hodne vadila kyselina citronova, u druhe i i kyselina jablecna. Jednak to v teto forme neni pro organizmu zrovna idealni a jednak me to ani nechutna. Kdyby misto kyseliny citonove tam dali suseny citron...
Jaksi fakt nechapu, proc tam musi byt umela ochucovaci slozka, kdyz staci dat dokopy normalni susene ovoce, listi, atd. (Resp. chapu - penize). To uz tam radeji ten ibisek - i kdyz ten ve smesich opravdu nemam rad, ale samotny ibiskovy caj je vyborny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod mike » úte pro 10, 2019 1:27

apuka píše:U tech Tebou doporuceneho ovocnejo caju (ktery, pokud me pamet neklame, je porcovany sackovy)

A jeste je kazdy sacek baleny zvlast, coz je pro outdoorove pouziti vyhodne. Jednak to nevycichne a jednak se sacek v batohu neznici, obaly jsou celkem odolne.
apuka píše:me docela zaujalo v obsahu " citrónová šťáva (5%)". Docela by me zajimalo, jestli v te suche cajove smesi je doopravdy ta stava nebo ji vysusili

Hmm, co bys asi tak cekal?
apuka píše:Jinak u obou doporucenych ovocnych caju by mi hodne vadila kyselina citronova, u druhe i i kyselina jablecna. Jednak to v teto forme neni pro organizmu zrovna idealni a jednak me to ani nechutna. Kdyby misto kyseliny citonove tam dali suseny citron...

Tak to chemicky nebude zadny rozdil, akorat tam tech latek bude vic. Rozhodne je tam kyseliny citronove min, nez v tech rozpustnych cajich.

Mne tve teoretizovani uz zas nebavi. Vyzkousej a pak napis. Ja jsem tech ovocnych zkusil dost a tyhle jsou jedine, ktere jsou pro mne pouzitelne. Ne vsechny, ale ten zazvorovy hodne, zvlast kdyz je vecer zima, coz v horach byva. Takze doporucuju a je na kazdem, jak si to prebere.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » úte pro 10, 2019 1:45

pavproch píše:na snídani si z Yellow vařím první hrnek ke snídani a druhý hrnek ("druhák" z prvního pytlíku, ale je stejně tmavý jako ten první) na zapití prášků po snídani (já vím, druhák.... blé, na prášky dobrý)

#-o jaka dalsi zverstva sem jeste napises? ;-) Do Beskyd nedorazil vynalez cajove konvice? Zaleju jeden sacek 0.8 - 1 litrem vody a mam dva hrnky slusneho caje ke snidani (zluty Lipton, jinych jsou potreba dva sacky).

apuka píše:Ja nevim, proc tak zavrhujete listovy zeleny caj...

Protoze se bavime o outdooru a tam jsou sypane caje neprakticke.

apuka píše:Jinak se na maly pocet dnu se da pouzit "samovarovy" zpusob delani caje. Doma pred odjezdem si udelat poradne silny vyluh ("cajovy extrakt")

To jsem zkousel kdysi v puberte. Pak jsem extrakt, hodne oslazeny, ochutnaval, az jsem ho vsechen vypil. Asi hodinu jsem se vznasel a pak jsem odpadl. Tehdy jsem pochopil, ze kofein je droga 8) S trvanlivosti nevim, rusaci ho delaji na okamzitou spotrebu.

apuka píše:Mimochodem, ne vzdy je to 100% cerny caj, muze to byt i "cerny caj ochuceny extraktem z cerneho caje"

Jeden cas se ani jiny nedal koupit. Porovnaval jsem to s normalnim a rozdil byl nepodstatny nebo zadny, a tak jsem to neresil. Ted jsem koukal a doma mam normalni tj. bez ochuceni. Asi uz je prestalo bavit tahle blbnout (nejspis to byl jen marketing). BTW, zkusil jsem hledat slozeni, tipoval jsem to na Assam a taky ze jo: A rich, flavorful blend of the finest Assam teas. Assam je totiz nejlepsi prave na anglicky snidanovy caj, je silny, ma dost kofeinu, takze cloveka probudi a nabudi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod apuka » úte pro 10, 2019 9:55

mike píše:Protoze se bavime o outdooru a tam jsou sypane caje neprakticke.
Kdybys cetl dal, tak uvidis, jakou podstatnou vyhodu prave pro outdoorove putovani ten listovy zeleny caj prinasi :wink: :lol: Jasne, ze to byla trochu nadsazka.
mike píše:S trvanlivosti nevim, rusaci ho delaji na okamzitou spotrebu.
No...rusaci si listky nekdy zalijou vrouci vodou, daji na vrch samovaru, aby to zustalo stale horke a postupne si svoji davku odlevaji. Nekdy to tam je cely den, nekdy, kdyz je min cajniku a dalsi... Ale na rozdil od toho, co jsem navrhnoval, je to udrzovane horke. Ne dostatecne horke, aby to nicilo bakterie, zato dostatecne na urychleni jejich pripadneho rozsirovani. :evil:

Edit: zapomel jsem dodat, ty ovocne od vyrobce, cos doporucil znam z drivejska, ale ne primo, cos doporucil (ja zazvor v caji nemusim). Ale uz leta ovocne caje nepiju, prave proto, ze nemam v nich rad ibisek a i ty bez ibisku mi malokdy chutnaji - a stejne mi nedelaji uplne dobre na zaludek.
Naposledy upravil apuka dne úte pro 10, 2019 10:46, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 10, 2019 10:19

booze
https://www.nakupujchytre.cz/albert-exc ... -caj-20x2g
neni upkne vocnej e je docela dobrej ale na 1l termosku by to chtelo 2 sacky.

Ja ovocny kvuli ibisku vubec nepiju. nicmene taky nemusi sednout...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod Etheric » úte pro 10, 2019 12:39

lojzmen píše:Mám ho 40L.
Všichni mi ho chválí. Slivovice 10 let a pod.

Mít to já, na jaro už neni co pit 8) :drinkers:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod pavproch » úte pro 10, 2019 12:48

@lojz: nebuď smuten, nejsi v tom sám. Já si taky (občas) dal nějaké to piffko nebo (většinou skotského) panáka. A rád. Jenže pak mi do palice vlezla sfiňa, dochtoři ji sice zabili chemií (a mně ne, vo fous) a po léčbě mi pan dochtor i sám od sebe říkal: "Si klidně dejte piffko, i dvě, když to snesete". Docela rychle sem přišel nato, že to tam nebylo bez důvodu. Nesnesu. Takže už sem tři roky čistý jak lilie a .... a) piffko i skotská mi chybí ale za b) dá sa bez teho žít.... a za c) ještě i ušetřím.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod apuka » úte pro 10, 2019 14:34

pavproch píše:a za c) ještě i ušetřím
Kdyz to spojis s tim, co jeste usetris na dvojnasobnem vylouhovani cajoveho pytliku, tak zacina byt jasnejsi, jak jsi nasetril na novou fabriku, jak jsi ji zafinancoval bez dotaci :wink:.
Neber to ve zlem, jen si z toho delam srandu
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod pavproch » úte pro 10, 2019 14:42

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod mike » úte pro 10, 2019 20:01

apuka píše:Ale na rozdil od toho, co jsem navrhnoval, je to udrzovane horke. Ne dostatecne horke, aby to nicilo bakterie, zato dostatecne na urychleni jejich pripadneho rozsirovani.

Jake bakterie? Proslo to varem, zadne tam nejsou. Navic pochybuju, ze by v tom cajovem extraktu nejake prezily i kdybys je tam nasadil. Tohle je posledni, ceho bych se bal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod booze » stř pro 11, 2019 22:38

mike píše: vzdyt jsem to psal o kousek vys. London Fruit & Herb zazvor a citron:

Jo to jsem prehlidl. :mrgreen:
Maji to v Bille? Nebo Tesco? Nebo v dedinskem COOP?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod mike » stř pro 11, 2019 23:08

V Bille ho mivaji, aspon u nas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 21:28

Tak v Bille ho maji za 76,-
Ptal jsem se 3/4 jestli ho mame, tak rikala ze NE (mame doma asi miliardu caju). Jel jsem do obchodu a jednu krabicku koupil. Dovezl domu a uvaril si jeden. Prisla, ze jsem objevil zas USA, ona ho kupuje asi 5 let a mame ho doma. ](*,)
Ach ta laska. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 21:29

:lol: chutnal ti aspon? Jestli jo, tak tu krabicku brzo spotrebujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 21:31

Ano, je vyborny a ano driv jsem ho vozil do hor. Zrovna jsem dopil treti.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 21:34

Mate oba vypadky pameti? Cim by to mohlo byt? Neco ve vode? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o čaji (oderváno z vlákna o termoskách)

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 21:45

Znas to, muzi jsou z marsu zeny z venuse. Fourierova transformace vs vyklad zverokruhu :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření