Jaký líh k vaření?

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 13:52

@mike, @Quido - posledni shitovy lih co jsem koupil je presne tohle . A jak rikam, pred par tydnama v tomhle vlaknu mi chlapci rekli, ze jsem vocas, kdyz kupuju takovejhle debilni amaterskej lih pro lamy (:D) a ze si mam koupit "biolih do biokrbu" .. tak jsem to udelal

a apropos, on asi fakt vazne lip hori :P ... co se tyce redeni, tak jsem nekde slysel/cetl babskou radu, ze kdyz lih naredis, tak byl mel min ocoudit hrnce .. tenhle novej lih hori az moc .. zkusim to naredit tema 5% s vodou a vyzkousim, jestli tam bude nejakej rozdil ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 14:25

ach jo - jasneze kdyz naredis lih s vysokym obsahem shitu bude cadit mín, ale bude mit mensi "vykon" pri stejne spotrebe...

shit, ci neshit se ale urcite nepozna podle napisu bio ](*,)

nakonec mne napada, proc valstne lihovy varic, tu predpotopni nevykonnou pomucku - mas nejaky duvod?
Naposledy upravil Quido dne úte zář 27, 2022 18:05, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Etheric » úte zář 27, 2022 14:47

ntz píše:babskou radu, ze kdyz lih naredis, tak byl mel min ocoudit hrnce .. tenhle novej lih hori az moc .. zkusim to naredit tema 5% s vodou a vyzkousim, jestli tam bude nejakej rozdil ..

](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod apuka » úte zář 27, 2022 14:53

Protoze se tady furt opakuje pojem "Biolih", tak pro upresneni, co to znamena (je to z Wikipedie, bo tam to najde kazdy):
Bioethanol (biolíh) je označení pro ethanol vyrobený technologií alkoholového kvašení z biomasy, který je používán jako biopalivo. Je vyráběn obvykle z rostlin obsahujících větší množství škrobu a jiných sacharidů. Vedle rostlin obsahujících škrob, jako jsou kukuřice, obilí a brambory, jsou nejčastěji používanou surovinou cukrová třtina a cukrová řepa.
Tj. je to ten uplne normalni lih, ktery predtim se nehral na oznaceni "Bio" ale se prodaval vsude, ani to oznaceni neznaci nejakou superkvalitu nebo "ekologicky ciste pestovani" plodin, ze kterych to je delane. Klidne se muze delat z jablek, hrusek, svestek,... ze stromu vedle D1 v Praze nebo Brne nebo neustale hnojenymi prehnanym mnozstvim umelych hnijiv klidne az do spadu ze stromu.

Dalsi moznosti je jej vyrobit synteticky a prodava se to taky, vetsinou jako denaturak. Vlastne biolih do krbu asi bude taky neco jakko denaturak, nevhodne na "lidskou spotrebu", jinak by stal "ponekud" vice - spotrebni dan na cisty lih le 322,50/1l. Takze nejaka primes tam bude vzdy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 16:57

ntz píše:@mike...

Copak? Ja jsem do tohodle vlakna psal naposled v roce 2018.

ntz píše:zkusim to naredit tema 5% s vodou a vyzkousim, jestli tam bude nejakej rozdil ..

Nedelej ITkum ostudu [-X #-o

ntz píše:mozna ze si ze me delaj akorat prdel (z nas ajtaku si vsichni delaj furt akorat prdel)

Srandu si delaji vsichni akorat z tebe, netahej do toho ostatni ITaky a radej se zamysli, proc to tak je :twisted:

apuka píše:Vlastne biolih do krbu asi bude taky neco jakko denaturak

To neni neco jako denaturak, ale je to denaturak. Pridavaji se slozky, co znemozni piti, protoze je to hnusne nebo jedovate a zaroven to musi byt tezko odstranitelne. Na denaturaci se pouzivaji ruzne veci, na flasce by to melo byt napsane.

Jinak tomu slavnemu biolihu se driv rikalo kvasny lih a delal se ze slupek od brambor.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Etheric » úte zář 27, 2022 17:42

ntz píše:tenhle novej lih hori az moc

Hoří tak, jak to hořet má. To nemá bejt umíráček, ten vařič má valit, pochopitelně..
A to máš Trangiu, co bys teprv řekl na plamen z Evernew ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 18:04

apuka píše:Klidne se muze delat z jablek, hrusek, svestek,...

neeee to neee! Takove skody.... [-o<

:twisted: ](*,) :partyman:

mike píše:Nedelej ITkum ostudu [-X #-o

Presne! To podepisuju
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 19:10

@mike - tobe clovek nabidne celej prst a ty hned div neukousnes ruku ..

@Etheric - pochybuju, ze Evernew hori nejak zazracne lip nez Trangie (nebo jakejkoliv jinej lihovej varic - pokud to neni nejakej silenej home-made z plechovky od kociciho zradla)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Etheric » úte zář 27, 2022 19:18

Už jsme to řešili, Evernew má opravdu větší výkon. Je to jiná konstrukce. Holt už je Trangia dávno překonaná, smiř se s tím :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 19:48

Vyrobce u evernew uvadi, ze to uvari 400ml vody za 5 minut .. trangia uvadi 1L za 10 minut .. to znamena, ze podle vyrobce ma vyssi vykon trangie ..

pokud chces, udelame challange, ja litr, ty litr .. vyber si - konvicka nebo hrnec ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 20:21

Quido píše:nakonec mne napada, proc valstne lihovy varic, tu predpotopni nevykonnou pomucku - mas nejaky duvod?


presne kvuli tomuhle :) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod apuka » úte zář 27, 2022 20:57

@ntz: Ty si vazne myslis, ze ted kazdy, kdo je zvedav na to, proc to pouzivas bude koukat 7+ minutove video aby tam rekl par vet, ktere to popisou? Nebylo by rozumnejsi (a asi pro vetsinu osazenstva OF setrnejsi) ty vety primo napsat? Precteme to za rekneme 30 vterin, takto jen minutu cekam, kym nabehne video v YT a potom bych mel 7 minut poslouchat... Tak to diky, ale ne.

BTW, alespon jsem si spustil to video - a obavam se, ze z toho vareni na danem miste na videu by asi kazdy hasic mel hodne spatne pocity... Snad si alespon uvedomujes, ze u nas v CR (a taky napr. na SK, pravdepodobne v celem Rakousku a pod.) je takove vareni v lesnim prostredi (coz neni jen samotny les) z dobrych duvodu zakazane? Plati to ale pro vsechny varice s otevrenym ohnem - mimo na to urcena mista. No a pokud se nekdo se na to da, tak by mohl alespon si udelat vhodne a chranene misto, aby nemohlo dojit k zapaleni porostu. Proste ne jako na videu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 20:59

ntz píše:presne kvuli tomuhle :) ..

aha, kvuli nejakymu chlapkovi co neco rekl na nejakym videu... podobne, jako ti rekli, ze si mas koupit nejaky jiny lih, nez ten shitozni... hm, no dobre
:roll:
skripe mi to jak svina - disharmonie nazoru jak prase... na jedne strane "dost casu", "pohoda, tabacek", "jednoduchost"... (ani nebudu zduraznovat, co si o takovych argumentech myslim), na druhe pre o to, ktery varic je vykonnejsi, ketry lih vice hori atp.... No co uz, je to tvuj boj
:smt023


BTW. tady neco k Trangia Vs Evernew
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 21:33

apuka píše:Ty si vazne myslis, ze ted kazdy, kdo je zvedav na to, proc to pouzivas bude koukat 7+ minutove video...

Mel jsem to "na jazyku", ale udrzel jsem se :twisted:

Quido píše:skripe mi to jak svina - disharmonie nazoru jak prase

Tys jeste nezaregistroval ntz? Tohle ma skoro vsude, proto vznikaji tak prastene debaty :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 21:40

mike píše:Tys jeste nezaregistroval ntz? Tohle ma skoro vsude, proto vznikaji tak prastene debaty :D

:wink:
to vis ze jo - no co, hleda se... ja mu to neberu, ale rict mu to muzu (na dromedaro jeste nema)
:-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 21:43

Proc ne, ale vetsina lidi se hleda v puberte a najde nejpozdeji do tricitky ;-) Nekomu holt vydrzi puberta i po 40 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 21:52

Quido píše:to vis ze jo - no co, hleda se...


s touhle vesmirnou moudrosti jdi prosimte do rite ..

apuka píše:@ntz: Ty si vazne myslis, ze ted kazdy, kdo je zvedav na to, proc to pouzivas bude koukat 7+ minutove video aby tam rekl par vet, ktere to popisou?


rika nekdo kdo pise sahodlouhe traktaty .. tvl, ja cetl dost dobre mozna desitky minut tve traktaty, ktere sly napsat dvema vetama (a ani nebyly pro me :D), tak snad 7 minut video prezijes ne ??

Kdyz na to nechcete koukat no problem .. staci rict .. nemusite, nikdo vas nenuti .. pouzivam alkoholovej varic protoze ho mam rad a protoze me bavi .. protoze mi pripada, ze ma bliz k prirode .. kdyz jdu nekam na jednonocni prespani, tak si vzdy beru alkoholovej varic .. a taky ho pouzivam protoze jsem drive, kdyz jsem jezdil do skal, pouzival porad normalni plynak cely dlouhy roky.. ten alkoholovej varic jsem "intenzivne" objevil az v poslednich cca 5ti letech, kdyz jsem zacal fotit a zacal jsem kvuli tomu chodit sam do prirody ... je to pro me romantika a dobrodruzstvi ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 22:13

ntz píše:s touhle vesmirnou moudrosti jdi prosimte do rite ..

jak psal mike: Nedelej tu ITkum ostudu [-X #-o

:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 22:15

Video je jeste horsi zpusob vyjadreni myslenky, nez apuka, a to je co rict ;-) Ty jeho litanie muzes v rychlosti proskenovat, ani ta nejdelsi ti 7 minut nezabere, zatimco s videem to nejde. Video se hodi tam, kde chces neco ukazat. Treba jak se vyndava kostra z kurete.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 22:18

ale tam chteli ukazat, jak se nema pouzivat varic ve volne prirode... (trebaze bylo zjevne vlhko) :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 22:22

Aha, ja na to nekoukal :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 22:27

@mike, ty jsi prece (prej) taky ajtak .. takze prosim nedelej ITkum ostudu i ty - mozna z druhe strany .. pokud nesnasis video jako format, tvuj boj .. video je nejaka informace, stejne jako psanej text - video do toho pridava vizual a zvuk .. je blbej psanej text a jsou i blby videa, nic vic, nic min, to stejne naopak .. tyhle tvy genericky vykriky jsou fakt jak kdybys byl navedenej .. nemyslim, ze jsi skutecne "takhle" hloupej, takze je tam nekde urcite nejakej jinej duvod, proc mektas tyhle nesmysly - a ten duvod znas samozrejme sam nejlepe .. takze prosim, vedme dalsi pripadnou komunikaci ve vzajemnem respektu a s otevrenou mysli ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 22:35

Psal jsem snad nekde, ze video nesnasim jako format? Pisu, ze na neco se hodi a na neco vubec. A zrovna pro tvuj pripad plati to druhe. Chtel jsi vyjadrit jednoduchou myslenku a misto toho jsi dal odkaz na 7 minutove video :roll: Rika ti neco ucta k casu ostatnich?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 22:46

mike píše: :roll: Rika ti neco ucta k casu ostatnich?


tvl :D .. ja stravil hodiny ctenim tvejch a apukovejch diskusi o nicem .. tak jak ty me nenutis ty traktaty cist te ja nenutim koukat na to video .. staci rict .. sak jsem psal shrnuti i v textu

ntz píše:Kdyz na to nechcete koukat no problem .. staci rict .. nemusite, nikdo vas nenuti .. pouzivam alkoholovej varic protoze ho mam rad a protoze me bavi .. protoze mi pripada, ze ma bliz k prirode .. kdyz jdu nekam na jednonocni prespani, tak si vzdy beru alkoholovej varic .. a taky ho pouzivam protoze jsem drive, kdyz jsem jezdil do skal, pouzival porad normalni plynak cely dlouhy roky.. ten alkoholovej varic jsem "intenzivne" objevil az v poslednich cca 5ti letech, kdyz jsem zacal fotit a zacal jsem kvuli tomu chodit sam do prirody ... je to pro me romantika a dobrodruzstvi ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2022 22:55

Znovu. Text muzes rychle proskenovat a rozhodnout se, jestli stoji za precteni nebo ne. S videem to nejde. Navic je tohle diskusni forum a tudiz se tu diskutuje. Kdyby to bylo forum pro vidioty, tak si lidi posilaji videa. Ale neni. Ja ti taky (moc) nevycitam tve zmatene prispevky, kterymi dokazes zamorit libovolne vlakno, aniz by to nejak souviselo s jeho tematem.

Ano, potom jsi to napsal. Kdybys to udelal rovnou, tak to nemusime resit.

(na diskuse s apukou nejsem nijak hrdy a uz se je snazim omezovat)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod ntz » úte zář 27, 2022 23:04

vidis ... ja zase nejsem nijak hrdej na to, ze mam zmatene prispevky, kterejma dokazu zamorit libovolne vlakno ... taky jsem si predsevzal, ze se je pokusim omezit ... no nic .. zejtra me ceka fantastickej vylet v okoli Vlhoste a Ronova, jdu spat .. mate pravdu .. tyhle diskuse jsou o nicem
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 28, 2022 6:11

Proč se ten líh tedy v UL tolik propaguje? Je to kvůli snažší dostupnosti na dlouhých cestách? Já si to kdysi počítal a nějak váhově lépe mi to moc nevycházelo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Etheric » stř zář 28, 2022 6:42

ntz píše:uvari 400ml vody za 5 minut .. trangia uvadi 1L za 10 minut

Nás zajímá především, jak to funguje reálně venku v podmínkách, který maj k ideálním daleko. Což jsem vyzkoušel, vyhrál Evernew, on ale vyhrál i v těch "ideálních" podmínkách.
Na vodě poznáš jen část vlastností vařiče. Vem velkou pánev a zkus si udělat normální jídlo. Schválně, na čem se ti bude vařit líp. Evernew dává plamen pro takový vaření mnohem lepší ;)

Quido píše:BTW. tady neco k Trangia Vs Evernew

Zrovna tahle sada jako celek funguje v terénu značně nedobře, to závětří či podstava na hrnec nebo jak to nazvat se jim nepovedlo. Jako závětří to funguje špatně a omezuje to plameny, použití tý sady /bez vařiče/ jako dřívkáče už je totální fail. Z tý sady Dx jsem byl vyloženě zklamán. Ale naštěstí je na výběr 3 prdele různých jiných závětří :)

Dromedaro píše:Já si to kdysi počítal a nějak váhově lépe mi to moc nevycházelo.

Strašně moc záleží na charakteru tvý cesty, na trase kudy jdeš a na tom, co budeš vařit. Mně tedy většinou na dlouhých cestách vycházel váhově lépe plyn. Líh mi vychází mnohem lépe na kratší cesty, případně i na delší, nevařím-li nic než vodu na lyo /a jedno decový kafe denně/.

Líh, titanovej hrnek a vařič jsou moje termoska - za zlomek váhy a objemu termosky si kdykoliv zachvíli ohřeju vodu, kolik zrovna chci, na teplotu jakou zrovna chci, nemusím se omezovat kapacitou termosky. A taky je to zábavnější, než jen otočit špuntem a nalejt si horkou vodu z toho ultraheavy krámu :D
Před pár dny čundráci u studánky na můj set koukali jak na boží zjevení, zajímali se o to, ale jen do chvíle, než zjistili, že ta sada stojí asi jako půlka jejich výbavy :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 28, 2022 7:04

A ty máš ten set evernew?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký líh k vaření?

Příspěvekod Quido » stř zář 28, 2022 7:25

Etheric píše:Strašně moc záleží na charakteru tvý cesty, na trase kudy jdeš a na tom, co budeš vařit. Mně tedy většinou na dlouhých cestách vycházel váhově lépe plyn. Líh mi vychází mnohem lépe na kratší cesty, případně i na delší, nevařím-li nic než vodu na lyo /a jedno decový kafe denně...

Přesně tak to je

:smt023

Dromedaro píše:Proč se ten líh tedy v UL tolik propaguje? Je to kvůli snažší dostupnosti na dlouhých cestách? Já si to kdysi počítal a nějak váhově lépe mi to moc nevycházelo.



UL se někdy dá překládat jakko "úlet"
váhově je to s plynem na více dní skoro stejné, ne-li horší...
líh je výhodný jen cenově a to ještě s otazníkem... jinak pro něj není moc argumentů, leda ten pocit (já ho nemám a neznám, proto nechápu)
Naposledy upravil Quido dne čtv zář 29, 2022 12:19, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron