Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod pavproch » sob kvě 26, 2012 18:33

kura, napřed hledám a pak píšu! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod otgo » sob kvě 26, 2012 18:55

pavproch píše:kura, napřed hledám a pak píšu! :twisted:


Kaju se, hledal jsem to špatně :roll: :roll: :roll: ... Příště se to nestane.
otgo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 26, 2012 17:57

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod copmarkus » ned úno 3, 2013 13:44

Čau borci, snad mi poradíte, nedávno jsem pořídil benzínový vařic coleman 442, ten starší typ s nálepkou měděné barvy na sobě - pumpa, otvor pro plnění, regulace plamena, klasika. Naplním benálem, napumpuju, pustím regulaci ventilu, ale beneli ne a ne jít do vrchního hořáku, ale krásně se mi rozlívá nad hrdlem nádržky a teče po nádržce dolů...tož co s ním ??? Děkuji za včasnou radu, rád bych ho vyzkoušel teď 9-10.02 v Alpách :t:t
Uživatelský avatar
copmarkus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned úno 3, 2013 13:34

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod copmarkus » ned úno 3, 2013 14:39

:roll: ..ještě abych to upřesnil, do vršku vařiče nejde po natlakování a puštění ventilu regulace hořáku, ani kapka, naopak beneli čůrá z té kovové rourky, kde se má měnit v plynné skupenství a mě se to rozlívá po té tlakové nádobě... ](*,)
Uživatelský avatar
copmarkus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned úno 3, 2013 13:34

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod RUMcajs » pon úno 4, 2013 11:44

Jestli budou 2 lidi varit nejaky 20 dni 2 jidla denne, tak jdete rozhodne do benzinu.
Odpadnou vam starosti se shanenim kartusi a budete si moci varit jak se vam zachce.

Cisteni se neboj, v dnesni dobe jsou vyrobene benzinaky tak aby se nemuseli casto cistit.
Navic maji casto "cistici sadu" pribalenou.

Napr. muj Primus jsem cistil asi tak 1x za tyden a zabralo to 10 minut.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod Vachon » pon úno 4, 2013 12:04

copmarkus píše:mě se to rozlívá po té tlakové nádobě

Nekoupil sis omylem model Palach?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod RUMcajs » pon úno 4, 2013 14:35

copmarkus:
Jedna se o novy varic primo z obchodu?
Kdyby byl pouzity, tak muze byt zaneseny a potreba vycistit.

Novy by mel obsahovat navod k pouziti.
V pripade ze ho nemas, tak si ho stahni a postupuj dle neho.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod copmarkus » stř úno 6, 2013 11:21

:D ne, ne, byl to jetej model 442, který mi dodal borec co odebírá military a outdoor vybavení většinou z GB a hlavně armády GB. Já to rozebral, vyčistil dle možností a super, chytá hned, hoří (blafe) jak má, paráda. Asi nějakej soldat GB v Afghanistánu, když vařil super baštu v poušti, do toho narval nějakej bordel. Každopádně sem stáhnul i návod na obsluhu a údržbu z Karavan.cz a to mi dost helflo. Díky za rady, snad to bude fachat jak má a uvařím na tom i kančí kýtu s brusinkama a nabídnu to místním horalům naoplátku za ubytování v horské chattě :finga:
Uživatelský avatar
copmarkus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned úno 3, 2013 13:34

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod mskultet » ned bře 10, 2013 21:24

pro otgo:
V západní evropě bych se vůbec nebál toho, že neseženu plyn a vyrazil bych se svou starou VAR2. Výhody benzínu jsou v zemích, kde obchody s outdoorem nejsou a plyn nelze vzít do letadla.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod Lada46 » pát bře 29, 2013 18:03

Mám pro vás jednu lahůdku: Je to MEVA - asi naklonovaný JUWEL, mám ho skoro 50 let, pořád funguje a jeho zvukový projev je přímo brutální... A ještě mi nebouchl ani si nezahrál "na kometu"!
P. S. NEPRODÁM !!!
Obrázek
Lada46
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 29, 2013 12:31

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod Lada46 » pát bře 29, 2013 18:10

Tenhle Vařík je trochu mimo téma: sice pěkný, ale uvaří vodu sotva na hrnek kafe a lihový plamen moc očazuje dno (špatně se to čistí).
Obrázek
###Babička měla kdysi na chatě lihový vařič s naleštěnou mosaznou koulí (zbytek asi z litiny (?)) a s ním problémy nebyly. Ale když vytékal líh a nikdo si toho nevšiml, tak se hlavně staří lidé občas těžce popálili.
Lada46
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 29, 2013 12:31

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod pavproch » pát bře 29, 2013 18:45

jj, je to klon Juwelu, má to má společný základní tvar, ale materiál je dost ošizený.... origoš Juwel (Hergestellt in Deutschland, cca 1940) mám po dědovi u bráchy na chatě, má nádobku z noblesní mosazi... a taky NEPRODÁM :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re:

Příspěvekod Tomík » pon čer 23, 2014 14:20

zms píše:Tak toho ruskýho démona (vařič )jsem si nedávno za malý peníz koupil (abych ho vyzkoušel ) ....od někoho kdo ho prodával (nepoužitého ) .Zatím jsem s ním zkoušel vařit jenom doma :-) . A pohoda .ZATÍM SI NUPČOUKL :-) . JMENOVAL SE SNAD PRIMUS TURISTICKIJ


"Primus turistickij" :D Jo. Jenže to je označení pro všechny "přenosný" vařiče. A já si fakt nevzpomenu ani na ofiální jméno a tím spíš na typové označení toho "čmeláka" :(
Nemá ten tvůj kousek někde po těle vyražená písmenka? Nebo návod k použití? Nebo krabici k němu nemáš? Kdyby ano, měl bych zájem o fotku :)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Benzíňák Coleman + obecně o principu "benzíňáků"

Příspěvekod Tomík » čtv čer 26, 2014 10:40

pavproch píše:jj, je to klon Juwelu...

Mám oba (a taky neprodám :twisted: ), Meva má větší nádobku, což mi vyhovuje, páč nemusím tahat další palivo zvlášť ;) Vrátil jsem se totiž (jak jsem tady už někde pznamenával) k osvědčeným kouskům, když se mi (opět) podělalo MSRko. Mimochodem, až se zas jednou budu chystat na větší kopínky, MSR si už nepořídím a zainvestuju do sebe s tím děsně drahým titanovým Primusem. Jak jsem tak koukal na lidi co ho mají, působí děsně spokojeně (k mé zlosti). A asi přecijenom ta zkušenost už od Nansena nějak sehrává roli \:D/
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Hořák Primus Sweden

Příspěvekod ratel » čtv črc 24, 2014 13:08

tak sem odolal (řikali neco o plamenometu, obtížích nákupu půl litru benzinu na kartu u samoobslužné pumpy atd :lol: ) tlaku na zakoupení nového benzinaku a zprovoznil starý Juwel made in DDR. Trocha rezavý ale chytil po pročištění trysky hned a všude se pak rozléval ten charakteristický zvuk, který z plynového vařice nedostanete. :P . Následovat bude škola zapalování , čištění , regulace a opakované starty. :P

A při hledání součástek k juwelu jsem našel tento dokonalý artefakt ( v prumeru cca 55 mm) :
Obrázek
Obrázek

1. nevíte z jakého stroje to je ?
2 nemá někdo funkční zbytek :P ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření