Údržba vařiče

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Údržba vařiče

Příspěvekod Niky007 » pon úno 27, 2017 11:26

Ahoj,
byl jsem teď přes víkend pod stanem a ráno jsem neuvařil, prostě vařič Coleman na kartuši nejel, trochu blafal, ale na uvaření to nebylo.
Měl bych dotaz. Je nutná nějaká pravidelná údržba těchto vařičů? Je tam někde nějaká tryska k čištění nebo jaká je vůbec provozní teplota? -2 co bylo ráno mi nepřijde jako nějaký tuhý mráz, aby stávkovala kartuše nebo vařič.
Vařič je starý cca 10 let, není moc používaný, 5x do roka a pravda, nikdy jsem se nějak nezabýval jeho údržbou, je celý zakrytovaný a stejně se není kam moc dostat...
Nemáte prosím někdo radu co s ním? Vyhodit nebo to jde opravit?
Předem děkuji za tipy.
Niky
Není stres, není výkon...!
Niky007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 22, 2008 19:33
Bydliště: Vysočina

Re: Údržba vařiče

Příspěvekod monaro » pon úno 27, 2017 18:52

Skús ho zapáliť doma pri izbovej teplote. Ak pôjde, tak to znamené, že tie -2 stupne už mu boli primálo.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Údržba vařiče

Příspěvekod lojzmen » pon úno 27, 2017 22:01

Niky007
udělej pokusy, kdy zjistíš, zda je náhodou vadná kartuše.
Samozřejmě, i to, co navrhl monare, vliv teploty.


Moje stará zkušenost, není to totéž, ale pro tebe inspirace - měl jsem nějaký lehčí Primus a ten nechtěl po zahřátí fungovat na kartuši Var, ale Coleman i nějaké skandinávské z popelnice fungovaly.
Příčinou byla asi kratší tyčinka na Primusu, která otevírá ventilek kartuše, a asi současně mírně nižší/kratší ventilek kartuší Var.
Ty kartuše Var jsem si plnil (měl ještě několik let po vyhození Primusu) a jiné předchozí i následné vařiče neměly problém.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření