Benzínové variče Coleman (Feather / Sportster)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Benzínové variče Coleman (Feather / Sportster)

Příspěvekod monaro » ned úno 12, 2017 14:37

Zdravím priaznovcov varenia na benzíne pod holým nebom.
Má niekto skúsenosti s tými benzínovými varičmi Coleman? Ide o pokiaľ viem 2 typy - Feather Stove a Sportster. Líšia sa konštrukciou, keď je horák pevne namontovaný na nádržke s palivom, čo iste má proti "konvenčným" benziňákom resp. varičom na kvapalné palivá určité výhody aj nevýhody.
Zaujímali by ma dojmy z používania - komfort obsluhy, spoľahlivosť, obzvlášť použitie v zimných podmienkach. Vďaka za postrehy.
(Prípadne sa ozvite aj tí, čo máte iné typy a napíšte, prečo ste ich uprednostnili pred týmito.)
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Benzínové variče Coleman (Feather / Sportster)

Příspěvekod fps » ned úno 12, 2017 21:31

čti tady - Jaký benzíňák doporučíte ?
já bych tedy raději než Coleman koupil Soto Muka Stove
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Benzínové variče Coleman (Feather / Sportster)

Příspěvekod monaro » pon úno 13, 2017 7:09

Danú tému samozrejme mám prečítanú. Zámerne som založil túto novú len o Colemanoch, pretože je to odlišný koncept. Doma už mám Primus Gravity II, čo je ten systém samostatne horák a samostatne pumpa + fľaša na benzín.

Čo som si všimol, pri transporte je pri tých klasických trochu mínus, že fľaša + pumpa + horák zaberajú viac miesta než som bol zvyknutý pri plyňáku. No pri tom systéme ako sú Coleman variče sa je nevýhoda, že nádrž je pomerne malá a (asi) treba zvlášť nádobku na benzín + neviem, či netreba prenášať tie variče bez benzínu v nádržke, lebo niekde som našiel zmienku, že sú schopné vytiecť do batohu. Pumpa má taký ventil, ktorý sa pri pumpovaní musí zakryť prstom, a to neviem či tesní počas transportu.

Preto som chcel reakcie od užívateľov z prvej ruky, aby som zistil či sa niečo takéto v praxi prejavuje alebo nie.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Benzínové variče Coleman (Feather / Sportster)

Příspěvekod kamilp » pon úno 13, 2017 16:41

Používám Coleman 442, nikdy mě nezklamal, vařil při -27 stupňů Celsia, zvládnu ho ovládat v rukavicích. Jedinkrát se mi ucpala tryska, stačilo pouze několikrát vařič zapnout a vypnout. Vařím i ve stanu, aniž bych se bál, že ho zabalím, ale je třeba dávat si pozor. Benzín nosím v nádobě ve vaříči a snažím se v batohu vařič neprevracet. Mám esus co sedne přímo na colemana a ještě ho dávám do igelitové tašky.

V zimě na dvě noci mi se ženou bohatě stačí objem nádržky vařiče. Už jsem si s vařičem i topil ve stanu - to se asi nedoporučuje. :-)

Do vařiče dávám natural 95 různé kvality, často i ředěný do dvoutaktu co mi zbyde do pily.

Nevýhoda je vaha, která je s plnou nadrzkou lehce pod 1kg. Ale to neřeším, vařič je pro mě částo nejdůležitější část vybavy bez které bych neměl vodu. Kdyby mi nezáleželo na váze koupim si Optimus Hirek.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření