Preformy - nevyfouklé PET láhve

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod FrantaKrajta » pát črc 5, 2019 17:14

Zpet k tematu, nejake dobre dostupne nadoby na mensi mnozstvi volatilnejsich a vzlinavejsich tekutin? Olej, sampon, atd.? Proste to, co fakt nechci vylite v baglu? PET preformy jsou fajn a pevne, ale dost male. Vetsina laboratornich lahvicek mi zas neprijde dost pevna, a ty specialni jsou dost drahe...

Zkousel jsem male lahvicky od oleje z Mana jidla, kdyz jeste meli olej zvlast, ty byly fajn, ale nedaly se poradne umyt, porad byly od toho oleje, coz u samponu trochu vadi :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod mila6032 » pát črc 5, 2019 19:19

Tohle jsem řešil docela dlouho a nakonec jsem zakotvil u silikonovejch lahviček, které měl v nabídce bushcraftshop.cz, ale teď je tam už nemůžu najít. Podle fotky je to velmi podobné lahvičkám od Lifeventure https://fyft.cz/cs/-hygiena/859-silikon ... gIi1PD_BwE

A při hledání na mě ještě vykouklo tohle.
https://www.levnedarecky.cz/darky-pro-k ... gJMePD_BwE

Já v tom nosím olej a hořčici a drží to statečně.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 19:43

@mila6032: kolik jedna ta silikonova lahvicka vazi?

@FrantaKrajta: co s sebou takoveho vozis? Sprchovy sampon? Proc? Doma ho normalne pouzivam, ale do batohu mam kousek mydla v sacku. Netece, je lehci... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod mila6032 » pát črc 5, 2019 19:50

Tak to bohužel vůbec netuším a ani teď nemám možnost to s nějakou použitelnou přesností zvážit. Ale doma to hodím na váhu a dám vědět.

Edit: popisek u Lifeventure udává 205 gramů. Předpokládám, že to je hmotnost celého setu těch tří lahviček.
Naposledy upravil mila6032 dne pát črc 5, 2019 19:55, celkově upraveno 1
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 19:54

Fajn, diky, nijak to nespecha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod sobb » pát črc 5, 2019 21:36

FrantaKrajta: mám doma hromádku lahviček podobných těmto, pevné se mi zdají dost, ale možná hledáš něco jiného.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod FrantaKrajta » sob črc 6, 2019 13:29

@Mike, tuhym mydlem se spatne myje v horskych bystrinach, pokud nejsi velky otuzilec, hur se s nim pere pradlo, a taky nejezdim jen na nejake prechody hor a pod., ale i akce na vice mene jednom miste, kde se nejaka vetsi hygiena hodi ale tahat kvuli tomu na 14 dni na tabor jednorazovou lahev se mi nechce, zvlast kdyz se toho uz da spousta koupit bez obalu stacene.

Plus odolne lahvicky na olej beru i na hory, kazde instantni jidlo je lepsi s necim navic (olej, pesto,...).

@sobb a spol, dik, mrknu
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod fps » sob črc 6, 2019 14:04

FrantaKrajta píše:Tuhym mydlem se hodne spatne myje v horskych bystrinach, pokud nejsi velky otuzilec, blbe se s nim pere pradlo

já používám na mýtí i praní suché plátkové mýdlo Sea to Summit, i v horském potoku to myje a pere skvěle, váží to 15 g, já tedy nemám zapotřebí tahat těžké tuhé a ještě těžší tekuté mýdlo když existuje suché plátkové mýdlo Sea to Summit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod sobb » sob črc 6, 2019 14:13

Nejlepší je netahat nic, člověk ušetří shánění, váhu i čas :mrgreen: Ale chápu, že třeba na ten zmiňovaný tábor se nějaké to mýdélko asi hodí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod remy77 » sob črc 6, 2019 19:58

Sprchac v cestovnom baleni som kupil v DM, nadobku som nevyhodil, len vzdy doplnim z velkeho. Ak je niekde tvrda voda, mydlo nejde zmyt. Preto spchac
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod mike » sob črc 6, 2019 23:24

@FrantaKrajta: nelej sprchac do bystrin, kdo to pak ma pit? #-o :twisted: Kdyz jedu nekam se zakladnou, tak si beru normalni sprchac, co mam doma. Na tyden az dva je 250 ml lahvicka akorat.

@fps: ja si z toho normalniho mydla kousek odkrojim a jsem na stejne vaze ;-)

Jinak vam teda nevim, ale ja mydlo obvykle pouzivam jen kdyz se stavim nekde na chate. Kdyz uz ho jednou za cas potrebuju v terenu, tak obvykle kvuli nejake zadrene spine a pak mam trik. Pul litru vody do Jetboilu, na chvilku zapnu, voda ma tak 30 - 35 stupnu a pak jde myti samo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Preformy - nevyfouklé PET láhve

Příspěvekod mike » sob črc 6, 2019 23:27

Jo a jinak, vsimli jste si odkazu od boozeho nekde vys? Je tam slusny vyber lahvicek: http://www.lahve.info/lahve/eshop/1-1-P ... 10ml-300ml
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření