zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod Phoenicurus » stř srp 5, 2015 7:53

Ahoj,
chtěl bych poradit, sháním cca dvoulitrovou nádobu na vodu, Chodim casto mimo zdroje pitne vody a tak bych s sebou chtel mit vzdy cca 4litry vody. Camelbagy nemam rad. Doted jsem pouzival lahve 360 degree, ale potrebuju neco s vetsim objemem. Plus bych chtěl poradit s výběrem filtru (voda z potoku, pripadne louzi)

Uvazuju o dvou variantach, rad bych poprosil o vase zkusenosti s nimi:
1) Narazil jsem na 1,9l lahev Klean Kanteen. Libi se mi, ze je nerezova a dve takove by mi asi stacili. Ale potreboval bych vedet, jestli s nimi nemate nekdo zkusenosti:
http://www.yogaguru.cz/cs/eko-lahve/wide?id=271
- hlavně by mě zajímalo, jestli víčko těsní spolehlivě
- pak jestli stěna lahve není třeba příliš slabá, aby láhev vydržela i občasný pád (nekde jsem videl, ze se da dát nouzově přímo na oheň a ohřát v ní voda, to se mi moc nezdá kvuli sile materiálu)
- a pak ještě jedna věc, údajně je vhodná i na pouziti s filtrem vody bez případné redukce - tedy vodu by do ní udajne melo jit prefiltrovat rovnou z reky, potoka.... nedoporucili byste mi k ni i vhodny filtr v tom se vubec nevyznam (filtrovani vody z potoku sem tam mozna stojacich louzi apod), pokud by takovy nejaky byl a byl by zaroven kvalitni?


Druhá alternativa je podstatně levnější, plastová NALGENE
http://www.123shop.cz/d/nalgene-wide-mo ... vodu/#tabs
- zajímalo by mě, jestli to víčko fakt spolehlivě těsní, vytekla vám někdy někomu?
- snese i i lehčí upadnutí na zem (když je plná) bez poškození?
Jde o to, ze potrebuju neco s sebou do baglu, sem tam mi upadne (nekdy i se mnou) sem tam s nim nechtene prastim o stenu nebo tak a potrebuju neco, co vydrzi takovehle lehce neopatrne zachazeni....
Phoenicurus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 18, 2014 13:55

Re: zkusenosti s KLEAN KANTEEN a NALGENE + vyber filtru

Příspěvekod pickard » stř srp 5, 2015 11:05

Mám dlouholeté zkušenosti s lahvemi Nalgene. Neumím na nich najít žádné negativum, snad kromě toho, že jsou o fous těžší než obyčejná PETka. Takže když potřebuju bejt ultralight, používám takový ty pytlo-láhve.

http://www.hudy.cz/lahve_termosky/nalge ... -bila.html

Jinak podle mejch zkušeností jsou Nalgene nerozbitný, dekl těsní spolehlivě, široký hrdlo je velká výhoda, láhev nenačichá obsahem.

Velkou výhodou je podle mě bezproblémová kompatibilita se systémem SteriPen, kteréj s oblibou používám, což je vlastně odpověď i na druhou otázku.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 11:35

Vzdy jsem rozbil Nalgene v hrdle, kdyz vypadla plna z batohu. Praskla pod zavitem. Dobre lahve.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod pickard » stř srp 5, 2015 11:49

Nikdy se mi nestalo... řekl bys, že to byla spíš smůla, nebo že to je vyloženě slabina?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 11:55

Vzdy kdyz praskla, tak byla plna a spadla na uzaver. Vylouplo se to kousek pod zavitem. Asi slabina lahve.
Za ty prachy slouzi super, na zimu ji mam na jeden den misto termosky, udelal jsem si na ni obal z izolace, tak v ni i varim. Tech 5-6hod vydrzi. Ted jsem jednu nasel po dvou mesicich :vom: , uz jsem se smiril s tim, ze je ztracena. Probehla ocista s tabletou do mycky (jak nekdo radil fintu na termosky) a je zas jak nova.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 11:57

pls modi presunte to SEM, at to nezasi... *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 11:59

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod TimTaylor » stř srp 5, 2015 13:21

používal jsem pár let klasické AL lahve SIGG, ale vadilo mi, že se hodně špatně čistí a po nějaké době už byly nic moc, tablety na čistění moc nepomohly, takže jsem přešel postupně na NALGENE. Nemužu řící jediné negativum. Kupuju ty se širokým hrdlem, mně osobně vyhovují nejvíce 1l, ale dcera má do školy jejich lahve 0,4l a 0,7l (http://www.prodeti.cz/kategorie/jidelni ... wwodn6AJbg) a všechny jsou i po několika letech naprosto ok. Uzávěry jdou navíc samostatně dokoupit např. v Rockpointech nebo HUDY. Sem tam mi spadla lahev na zem, objeví se na ní nějaký škrábanec zvenku, ale nikdy nepraskly. Uzávěry těsní spolehlivě, nikdy mi nevytekly do báglu. Za mě :supz:
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod Phoenicurus » stř srp 5, 2015 13:38

Díky moc za reakce na Nalgene.

A co Klean Kanteen WIDE, máte ho někdo? V mezičase jsem se od prodejce dozvěděl, že ho osobně používá a láhev klidně strká i do ohně a voda se mu v ní uvaří bez poškození láhve. Síla materiálu je prý 1,3mm

Na ten filtr se ptám schválně tady, rpotže ve vlákně výše je to spousta diskuze, ale žádný výsledek,
hledám něco spolehlivého do nemrznoucího prostředí. Vodu bych bral z mělkých potůčků s nizkým průtokem případně ze stojatých studniček cestou, které většinou nemají přepad tak, aby se dala nabrat tekoucí voda. Přemýšlel jsem o SAWYER SP129 Squeeze Filter ale nevím, jak bych v takovém případě v těhle situacích vodu nabíral do té mačkací láhve. V tomhle se fakt nevyznám, co vzít. Stačilo by mi doporučení na tři kusy, s kterými neudělám chybu
1) v českých podmínkách
2) v normální podobné přirode ve světe (nebudu brát vodu z jímek a bažin...)
Phoenicurus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 18, 2014 13:55

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod fps » stř srp 5, 2015 14:31

Phoenicurus píše:Přemýšlel jsem o SAWYER SP129 Squeeze Filter ale nevím, jak bych v takovém případě v těhle situacích vodu nabíral do té mačkací láhve

já nabírám vodu skládací lahví která má ustřiženou vrchní část na straně kde je hrdlo, ale vodu taky nabírají ustřiženou měkkou PETkou
Phoenicurus píše:Stačilo by mi doporučení na tři kusy, s kterými neudělám chybu

Sawyer
Katadyn
MSR
čti tady viewtopic.php?f=15&t=5116&hilit=filtr
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: zkusenosti s Klean Kanteen a Nalgene + vyber filtru

Příspěvekod pickard » stř srp 5, 2015 14:35

Na filtry se názory poměrně značně liší, a proto je tam tolik diskuse a tak málo jasných výsledků. Za sebe doporučuju onen systém SteriPen, což není teda vůbec filtr, ale lampa. Výhodou je jednoduchost použití, rychlost, neovlivnění chuti, jasné rozpoznání toho, zda to je nebo není rozbitý, malá hmotnost.

Nevýhodou mohou být baterky. Jasnou nevýhodou je nefunkčnost proti nebilogoické (tzn. chemické) kontaminaci a omezená funkčnost proti mechanickým nečistotám (je u toho jen poměrně jednoduché sítko).

Jiné systémy budou podle mě mít jiné skupiny výhod a nevýhod. Jasně a dobře fungující systém, který zároveň není pojízdný a neobsluhujou ho tři chemici zřejmě neexistuje.

Pokud jde o použití v ČR, podle mého názoru je ČR na filtraci spíš obtížný terén - voda hodně stojí, mnoho zemědělství, mnoho průmyslu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření