Lahev na benzín v letadle

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lahev na benzín v letadle

Příspěvekod Pjotr » pát črc 31, 2015 23:23

Ahoj,
rád bych se podělil o jednu zajímavou zkušenost. Už pět let vařím na benzínovém vařiči, nikdy jsem neměl problém s jeho přepravou letadlem (letěla asi tak 15x), ani jsem o ničem podobném neslyšel. Nicméně někdo na pražském letišti se asi potřeboval blýsknout před nadřízenými a vymyslel další hlubokomyslnou inovaci "v zájmu zvýšení bezpečnosti" :)
Před 14 dny jsem letěl z Prahy do Gruzie. Lahev na benzín jsem vyprázdnil, nechal vyvětrat a zabalil jsem ji do velkého batohu. Před nástupem do letadla si mě zavolala letištní ochranka s tím, že v batohu mám podezřelý předmět, který jim musím ukázat. Jednalo se právě o benzínovou lahev. Po jejím otevření byl samozřejmě cítit zápach benzínu, což ochranka vyhodnotila jako ohrožení letadla, láhev mi zabavila a vyhodila. Hádal jsem se statečně, ale nebylo mi to nic platné - ochranka trvala na svém, smrad by podle nich mohl vybouchnout a zapříčinit havárii letadla. Předložili mi nějakou svou směrnici, ve které bylo napsáno, že láhev musím před přepravou opakovaně vymývat horkou vodou s rozpuštěným rostlinným olejem, což prý by mělo zápach odstranit...
Kuriozní na celé věci je i to, že jsme vezli celkem tři lahve na benzín. Moji vyhodili, u jednoho kolegy si jí vůbec nevšimli a druhý, kterého si také zavolali, ale jednal s jinou ochrankou, to uhrál tak, že láhev na cestu naplnil vodou. Já jsem se "mojí" ochrance pokoušel navrhnout totéž řešení, ale ta to neakceptovala s odůvodněním, že nejsou chemici a nevědí, co by pak mohla udělat ta zasmrádlá voda. Očividně tedy záleží na tom, zda narazíte na jedince schopné používat mozek nebo na ty s menší intelektuální kapacitou:)
Při přestupu v Istanbulu ani při zpátečním letu z Tbilisi už proběhlo vše bez problému jako vždy předtím, takže je to asi nějaká pražská specialita.
Moje ponaučení do budoucna je, že láhev budu nejen vyprazdňovat, ale pro jistotu i nějak "odsmraďovat" a budu ji převážet plnou vody, aby byl benzín co nejméně cítit.
Jestli máte někdo odzkoušenou metodu, jak zápach odstranit, zkuste ji sem prosím napsat.

Dík

Petr
Pjotr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 3, 2010 11:30

Re: Lahev na benzín v letadle

Příspěvekod Hafi » sob srp 1, 2015 18:05

Už jsem o tom taky někde slyšel, že to občas řeší. Resp. řeší to celkem vždy, když si ji všimnou. Jednou mě takto v Istanbulu ani nechtěli pustit na letiště (jsou tam kontroly už u vstupu). Většinou je problém, že nevědí jestli je prázdná, tedy ji chtěj vidět a pak jim vadí, že smrdí, nevím jak rostlinný olej, ale celkem jsem se občas i snažil a smrdí furt. Proto ji celkem vždy vozím otevřenou, což je při kontrole dobře vidět.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Lahev na benzín v letadle

Příspěvekod pickard » ned srp 2, 2015 11:15

Dycky to vozim votevřený, dycky to meju jak magor, dycky to nechávám dlouho větrat.
Na kritickou cestu, kte nehrozilo, že bych v destinaci v případě zabavení sehnal jinou, jsem pro jistotu bral úplně fungl novou.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron