Koupit použitý vařič?

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Koupit použitý vařič?

Příspěvekod pacocz » čtv úno 26, 2015 18:36

Zdravím, chci nahradit starý těžký vařič na napichovací kartuše (bez kartuše váží skoro 500g!) za plynový vařič normy EN417. Myslíte si, že je dobrý nápad koupit použitý vařič? Koupili jste si někdy, šli byste do toho? Díky :)
"Nevěřte na zázraky, spoléhejte na ně."
(Honza Kopka)
pacocz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 28, 2013 22:53

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 26, 2015 19:59

Třeba jsi student, třeba žiješ z ruky do pusy. Ale myslím, že našetřit oněch cca 500Kč na VAR 2 je možné. Když ne dnes, tak za měsíc snad jo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod mike » čtv úno 26, 2015 20:16

Myslim, ze ve vlakne o varicich se najdou lepsi a nejspis i levnejsi varice, nez prehistoricky VAR 2 ;-)

Odpoved na prvni prispevek: ne, ne a ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod booze » čtv úno 26, 2015 20:38

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod vonkreuz » pát úno 27, 2015 0:07

@ Mike - a co chceš v rámci svého čistého svědomí a vědomí, že to není čínská kopie parazitující na vývoji ostatních firem nabídnout? Možná se mýlím, ale pokud tazatel uvažuje nad koupí jetého vařiče, tak buď je neznalý nebo platí co jsem napsal v prvním příspěvku o jeho příjmech. Pokud v kategorii okolo 500Kč ne VAR, tak Primus Mimer, ale to je těžká a rozměrná potvora pro rodinu. Nebo pak Coleman F1 Spirit, ale k tomu nemám duvěru bo mi přijde forovější (videl jsem rozpadnutý a druhý roztavený) než MSR PocketRocket. V kategorii lehce nad 700Kč pak MSR Pocket Rocket nebo třeba Edelrid Devil (což je VAR2 v bleděmodrém).

edit: Nebo tedy v rámci klasických značek základní Prismu Express Stove, který je také od těch 750Kč výše. Mám VAR2 i ExpressStove a každé má něco a při klasické turistice a kempingu bych neměnil.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod VEPA » pát úno 27, 2015 8:16

"prehistorický" VAR mám asi 15let. Nikdy mě nezklamal a s minimální údržbou hoří bez závad. Jsem maximálně spokojen. Když tady čtu různé potíže s moderními vařiči jsem rád za tohoto "dědečka".
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod mike » pát úno 27, 2015 18:38

No a? Ja mam Coleman F1 Lite taky aspon 10 let a funguje bez problemu, ale kdybych mel dneska kupovat novy, tak se nejdriv poohlednu po necem jinem. Protoze veci se vyvijeji. U VARu je treba mimo vaha, dnes uz se daji koupit varice s polovicni vahou. Problemy u varicu tehle kategorie jsem nezaznamenal, ale nijak zvlast to nesleduju.

@vK: konkretne nevim, varice nejsou muj konicek, ale co jsem tak pri cteni fora zaznamenal, tak je k dispozici spousta jinych. Co se kopii tyce, tak se urcite najdou, ale mely byt byt k rozpoznani. Co si vzpominam, tak treba Husky ma kopii MSR Pocket Rocket, coz mi prijde ujete, jelikoz uz original neni nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod VEPA » pát úno 27, 2015 20:05

Tak mě to nedalo a hned jsem ho šel zvážit. Vařič bez brašničky 107g, s brašničkou 133g. V brašničce mám běžně 2lžičky, nožík, sůl, balíček čaje a balíček cukru a zapalovač pak to vše váží 250g.
Je to moc nebo málo ? Nevím.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod pavproch » pát úno 27, 2015 20:56

VAR gen 0 (prototyp) mám asi 25 let a furt funguje... akoráth vydává odjakživa zvuk jak startující Mig21 a žere aji trávu okolo cesty... ale má výkon temelína... pak mám tak F1 lite a ten je menší, lehčí, modernější, novější, šik, blablabla... jede potichu, žere málo ale taky howno vaří (cca 3x pomaleji než ta pocket rocket VAR gen 0)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod mike » pát úno 27, 2015 21:18

@VEPA: muj varic ma 75 gramu a s kompletni vybavou (tasticka, zapalovac, lzicka) 109. Curk a caj beru podle potreby. Dneska uz jsou varice pod 50 gramu.

@pp: dulezity neni vykon, ale ucinnost, to bys mel jako strojar vedet ;-) Nepotahnu kvuli par minutam bombu navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod vonkreuz » pát úno 27, 2015 21:39

Ano, jsou vařiče co mají 50g, ale tím utíkáš od toho mála co nám tazatel sdělil a od čeho jsem se odrážel i já. A znova opakuju, pokud se ptá po použitém vařiči, tak o tom nic neví nebo má hlouběji do kapsy. A teď doplňuji, že jako rybář váhu až tak neřeší, protože sebou táhne spoustu dalších číčovin.

A vubec, vlákno pro gramhoniče je jinde. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod mike » pát úno 27, 2015 21:45

Vychazim z toho, ze chce nahradit stary tezky varic. O rybarich nic nepsal, aspon tady ne.

Pointa je v tom, ze kdyz uz chce kupovat novy varic, tak proc koukat po starem VAR 2, kdyz jsou novejsi a i levnejsi varice. Treba ten, co odkazoval booze. Jestli je to kopie neceho netusim, ale neco mi rika, ze ten, kdo zvazuje koupi pouziteho varice, asi nebude neco takoveho resit.

Hele, venujte mu nekdo svuj stary vyrazeny varic zdarma a bude pokoj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod pacocz » ned bře 1, 2015 17:44

Já viděl ty vařiče za více než 1000,-, tak jsem si řekl, co třeba použitý, ale nic o tom nevím, takže jsem se radši zeptal, než koupit vařič a pak třeba zjistit, že to má nějaké nedostatky, které se projeví u každého časem...
Ta cena Varu je pěkná, já bych do vařiče chtěl investovat do těch 700 Kč a viděl jsem (už prodaný) vařič za 500,- a cena toho samého nového byla 1200,- tak mě to docela zaujalo.

Jinak rybář nejsem :D

Každopádně díky za rady.
"Nevěřte na zázraky, spoléhejte na ně."
(Honza Kopka)
pacocz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 28, 2013 22:53

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod axi12 » ned bře 1, 2015 17:47

Vařiče Pinguin nebo Var II do 500kč ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupit použitý vařič?

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 1, 2015 19:34

Já si toho rybáře přenesl v mysli z jiného fora, kdy jsem cosik řešil s kamarádem. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření