tecie flaska po natlakovani

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod gegoo » stř pro 3, 2014 4:20

Kupil som si cinsky multifuel booster stove brs8 , z kvalitou spokojny dokonca su aj dve trysky jedna na benzin jedna na naftu , co je ale zle ze ta flaska po natlakovani a polozeni do pracovnej polohy proste tecie okolo toho hlinikoveho dielu ( pumpicky ) ..

Uz si neviem rady tak skusim sem , kupil som si prenosny varic
http://www.amazon.co.uk/BOOSTER-Portabl ... B005LUAJI2
na benzin pracujuci na principe letlampy , tj tlakova flasa a horak , problem je ten ze tam kde prechadza ta hlinkova cast pumpy cez telo zavitu toho rozvodu tak to proste prepusta tlak a ked je ta flasa na lezato robi sa pod tym mlacka nafty alebo benzinu , proste to netesni skusal som , silikon , sekundove lepidlo , epoxidove lepidlo a nic podla mna najvecsi favorit je expoxid lenze zrejme tam robim nejaku chybu alebo co prosim o radu


https://www.youtube.com/watch?v=fLp6Tyz ... e=youtu.be

Obrázek
gegoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 3, 2014 4:08

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod Indy » stř pro 3, 2014 10:21

zkus to rozebrat na prvocinitele a najdes nejspis nekde shrnute tesneni. to pak koupis silikonove, bude to 99pct standardni ktere v patricnem obchode maji.

netece to tou pumpou co to ma tlakovat?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod gegoo » stř pro 3, 2014 16:28

tecie to okolo pumpicky nie cez nu a ta sa odsrubovat neda
gegoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 3, 2014 4:08

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod Indy » stř pro 3, 2014 16:43

tece zavitem co se jim pumpa sroubuje do lahve?

je tam tesneni, vetsinou o-krouzek nebo prstenec obdelnikovyho prurezu?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod gegoo » čtv pro 4, 2014 1:02

ten cierny zavit je samostatny prvok cez neho je diera v ktorom je ten druhy prvok leskla cast piesta , ten piest je ( nalisovany alebo nasrubovany ) v tom ciernom ( toto s tym zavitom a oranzovym O kruzkom ) a tecie to okolo toho cierneho proste tam ako vchadza ta plasova hadicka do toho cierneho ( nie okolo hadicky ) ale okolo lesklej hlinikovej casti ktora vchadza do toho cierneho tak tamad to tecie
gegoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 3, 2014 4:08

Příspěvekod bulhar31 » čtv pro 4, 2014 7:05

Hlinikovu pumpu zalej epoxidom o ten cierny plast.
bulhar31
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:13

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod Indy » čtv pro 4, 2014 8:17

sem rikal rozeber to .

nalisovany, teda jako ze pumpa je zastriknuta tim plastem, anebo nasroubovany?

tohle je potreba vedet. jestli je nasroubovany, ma tam byt tesneni.

jestli je to zastriknute do plastu a netesni to, hybe se to tam? tam bude potreba to opravdu zavnitr zatky zalit.

na silikon se vykasli, jednak nema adhezi ani na hlinik ani na plast, nebude to tesnit, druhak to neni lepidlo, nebude to ani nijak zvlast drzet.

J.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod gegoo » čtv pro 4, 2014 13:40

no skusal som to okolo toho cierneho a tej hlinikovej casti , dat sekundove lepidlo a to najprv len tak vyschlo ok tesnilo dva dni potom zase tieklo :) ok oskrabat vybrusit odmastit znova ale s tym ze hned ako som tam dal to sekundove lepidlo som nasadil flasku a natlakoval to aby to lepidlo zatieklo dovnutra medzi tu ciernu cast a hlinkovu cast pumpy , ci je to nasrubovane alebo nalisovane uz netusim kedze som to tu zacal riesit uz asi po 4-5 pokusoch a uz sa s tym neda pohnut , nehybe sa to nekyve sa to , ale to sa nehybalo a ani nekyvalo ani pred tym , potom som skusil epoxidove lepidlo nakolko sekundove lepidlo sa v benzine rozpusta , lenze ani epoxid nepotesil tecie to bez problemov ako by tam nic nebolo , neviem ci to nebude zmenou obiemu epoxidu po stuhnuti pretoze za tekuta to tesni :) ale akonahle ten epoxid totalne stuhne zacne to tiect , alebo som to len dobre neocistil a mastnota sposobi ze sa to proste oddeli od povrchu a okolo toho zacne zatekat

ps aj ta cierna cast je z hlinika ked som to cistil tak som to zistil :) a osobne si myslim ze je to tam nalisovane za tepla sposobom ze cierna cast sa zahreje , hlinikova zchladi alebo zmrazi tym je cierna cast rozsirena a hlinikova cast stiahnuta a ide to do seba vlozit po vyrovnani teplot to ma akoze tesnit :) skusal som s tym krutit ale nieje to jednoduche a nechcem ju ohnut alebo znicit ( sverak , hasak a podobne )

netesnost som testoval sposobom ze som ponoril koniec flasky do vody ci bublinkuje nedaval som tam uz benzin , a po stuhnuti z vodou :) a posledne dva tyzdne to neustale tecie tak preto uz nervy a skusam sem ci by niekto nevedel poradit :)
gegoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 3, 2014 4:08

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod Indy » čtv pro 4, 2014 14:18

vterinove lepidlo tomu palivu obavam se neodola.

epoxidova pryskyrice, no mozna

Tvoje reseni se jmenuje cinova pajka.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod gegoo » čtv pro 4, 2014 15:55

Pravdu mas neodola max tak 3-4 dni , epoxid som skusal naliat do stupla od flasky uplne po vrch ze bolo to zarovno z okrajom stuplika ( proste uplne plne ) po stuhnuti hladina klesla asi o 1 mm cize epoxid sa po stuhnuti zmrastuje , nakoniec som to cele rozobral takto :

Obrázek

a potom to hlavne telo som nahrial horakom odstranil zvysky pokusov mojho lepenia a pri nahriati asi na 150 - 200 stupnov sa to nakoniec dalo povolit a tu hlinikovu rurku som vysruboval , vycistil a pouzil lepidlo na zavity loctite 270 , zosruboval nahrial a nechal tak po vytvrdnuti som to skusil na prazdno natlakovat az tak ze vydulo dno tej flasky na benzin , tesni netecie aspon zatial zo vzduchom a vodou

Obrázek


ps : cinova spajka na hlinik ? neviem neviem
ps2 : obrazky som pouzil z anglickeho navodu kde to riesili kedze to je bezna vec ze tieto cerpadla netesnia tu to riesili takto :

Obrázek
gegoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 3, 2014 4:08

Re: tecie flaska po natlakovani

Příspěvekod Indy » čtv pro 4, 2014 22:27

pajka spoji vetsinu kovu a slitin, jen je odmastit.

super ze to mas v cajku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření