Nádoba na pití

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » ned pro 7, 2014 1:42

wawrik píše:Ale keď to nevadilo princeznej, tak mne tobôž :-)

Jestli to takhle pouziva bezne, tak uz je lak nejspis davno pryc a nema co vadit. Muzes to udelat stejne. Kdyz to doma nekolikrat prolejes varici vodou, tak se lak nespis rozpusti, na hliniku se udela vrstvicka oxidu a kdyz to toho nebudes lit kyseliny, tak to bude v pohode.

wawrik píše:Myslím, že zdravotne to aj tak bude o dosť viac v poriadku, ako liať vriacu vodu do PET :-)

Tim bych si nebyl jisty, aspon napoprve se toho laku asi rozpusti o dost vic, nez se vyluhuje z PET. Ale zdrave nebude ani jedno. Jak jsem psal, ze se mi PETka scvrkla, tak druhy den po vychladnuti nebyl ten caj k piti. Radej jsem pretrpel nelikolik hodin o zizni, nez jsem narazil na vodu (ve ktere by sis ty ani neumyl hulku ;-)), nez pit takovy hnus.

Ze zvedavnosti jsem se kouknul po tech titanovych flaskach. Nejake se najdou, koukni se, az budes doma. Typicky 0.7 litru, okolo 120 gramu a 80 Euro. Nevim, jestli to stoji za to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » ned pro 7, 2014 2:01

Fakt? Mne nepalsky gugl nenajde vobec nic, okrem litrovej Vargo Titanium Bot, co je vsak skor uzatvaratelny hrniec ako flaska. Btw, minuly rok som ho dvakrat videl nazivo a je to fakt vymakany kus outdooroveho hardveru. Aj recenzie prekypovali nadsenim, az som lutoval, ze pre neho nemam vyuzitie :-)

Btw, skusal som Steripen v siggovke, trochu to preteka. Ale predavaju tu na to taky silikonovy sersam, s ktorym je to vraj ok. Ale je to dalsi kram. Asi si to este so Sigg flaskou rozmyslim...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » ned pro 7, 2014 2:36

Myslel jsem, ze Google cenzuruji akorat v Cine ;-)

Nejlip se mi hledalo pres obrazky: https://www.google.cz/search?q=titanium ... 80&bih=883. Namatkou tady 650 ml od Varga. Tady je nejaky Keith, Exotac atd, nech to na doma. Vcera jsem jich videl vic i s udaji, ale neulozil jsem si to.

Tu litrovou jsem ale pred tim nevidel, docela se mi libi, ma uz lepsi pomer vaha/objem.

Nepotrebujes na Steripen videt? Jestli sviti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » ned pro 7, 2014 2:43

Tak to jo.

Tady jsou titanove flasky na Ali(en)expressu. Neco pro fps, sama Cina :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » ned pro 7, 2014 3:02

Ziadna nema liter :-( Same chore objemy, 650 ml, 750 ml, 450 ml... Aky moze byt problem vyrobit litrovu flasu z titanu, ked hlinikovych je plna prdel?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 7, 2014 8:58

A pak je tu možnost jen pro fanšmejkry. Koupit litrovou titanovou termosku a odfaklit tomu vnější/vonkajší plášť. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod fps » ned pro 7, 2014 10:21

mike píše:Neco pro fps, sama Cina :twisted:

tak do věci co jsou na jídlo nebo na píti, a jsou z Činy, bych nešel už kor, proč bych měl riskovat to že do sebe budu rvát škodlivé látky všeho možného druhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » ned pro 7, 2014 19:06

vK: jó, titanová termoska je kapitola sama osebe... Vyznačuje sa tým, že je síce päťkrát drahšia, ale zato rovnako ťažká ako oceľová :-) To som si ju zatiaľ nedokázal obhájiť ani sám pred sebou, magorom do titanu...

Ale oceňujem dvojjazyčné okienko, hneď je vidno, že vieš, s akými slovami majú Slováci problémy :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » pon pro 8, 2014 4:32

@vK: pri trose (hodne velke) sikovnosti by z toho mohly byt flasky dve, ale tys nekde videl litrovou titanovou termosku?

@wawrik: ma titan pro nase pouziti nejakou jinou vyhodu proti nerezu, nez vahu? Prekvapuje mne, ze by termosky byly stejne tezke, nejak k tomu nevidim duvod...

@fps: u umeliny bych se taky bal, tezke kovy uz se u veci z Ciny nasly, ale titan? Neprijde mi, ze by se na nem dalo neco zkazit. Koukal jsem na Keith a prisli mi docela solidni (kdyz jim zrovna jde web ;-)). Mala tovarna, ktera se specializuje ciste na titan a byt tahle jejich flaska litrova, tak si ji asi poridim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » pon pro 8, 2014 5:33

A ma titan vseobecne nejaku inu vyhodu oproti nerezu? :-)

Vlastne hej, horsia tepelna vodivost. To by u termosky mohlo pomoct. Teoreticky.

Ked som tie litrove termosky pozeral, po prve som nasiel asi tak jednu, po druhe niekde v Tramtarii v Japonsku, po tretie priserne drahu, po stvrte rozdiel v hmotnosti radovo par gramov. Na to nie som dostatocny fanatik.

Ale flasa by oproti hlinikovej davala vacsi zmysel, aj keby vazila rovnako. A 80 USD by som za to pokojne dal. Ale musi to byt naozaj flasa, najlepsie s uzaverom typu Sigg.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » pon pro 8, 2014 6:00

O neco vyssi pevnost a o hodne vyssi bod tani a tudiz odolnost proti vysokym teplotam. Pro nas to nema vyznam, ale v kosmickych technologiich a nekdy i v letectvi jo (SR-71).

Jo a pak jeste chemicka stalost, coz by mohlo mit trochu vyznam i pro nase pouziti (zvlast kdyz varis indicka jidla :twisted:).

Proc ti vlastne nevyhovuje ten 0.7 litrovy Keith? Ten jinak myslim vsechno potrebne ma. Potrebujes litr kvuli Steripenu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » pon pro 8, 2014 10:35

No, myslel som vlastnosti titanu v kontexte debaty :lol:

Áno, liter kvôli Steripenu. A celkovo sa mi to tak blbuvzdornejšie ráta.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » pon pro 8, 2014 18:06

Kdyz pustis Steripen na litr, tak sedmicka bude vydesinfikovana lip, to by ti mohlo vyhovovat ;-)

0.7 litru, to je skoro pulka 1.5 litrove PETky, s tim se da pracovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Nádoba na pití

Příspěvekod nephirus » pon pro 15, 2014 20:12

mike píše:
wawrik píše:Ale keď to nevadilo princeznej, tak mne tobôž :-)

Jestli to takhle pouziva bezne, tak uz je lak nejspis davno pryc a nema co vadit. Muzes to udelat stejne. Kdyz to doma nekolikrat prolejes varici vodou, tak se lak nespis rozpusti, na hliniku se udela vrstvicka oxidu a kdyz to toho nebudes lit kyseliny, tak to bude v pohode.

Ja uz jsem svoji prolil vrouci vodou nescetnekrat, lahev je uvnitr porad stejne zluta (tedy lakovana). ;-)

wawrik píše:...
- Velmi bezpecny uzaver. Clovek sa nemusi bat, ze sa mu v noci v spacaku otvori.
...

Pozor, tohle uplne neplati u tech se sirokym hrdlem. Kdyz u moji 1.5l WMB trochu zatlacim na uzaver z boku (tj. lehce zapacim), zavit uzaveru kousek preskoci a lahev zacne tect. Uz se mi to bohuzel nekolikrat stalo, kdyz jsem mel lahev v bocni kapse batohu :-(
nephirus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 16, 2013 21:43

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » sob dub 4, 2015 15:27

mike píše:Kdyz jsem ted na horach tavil snih a vodu sleval do dvoulitrove Platypus flasky, nejak mi nesedelo mnozstvi. Dneska jsem ji vymyval, a tak jsem meril, kolik se tam doopravdy vejde. A byl docela prekvapen. Litrova ryska ve skutecnosti odpovida 0.85 litru a dvoulitrova asi 1.75 litru. Maximalne se tam vejde 2.45 litru.
Som dnes kúpil nový dvojlitrový Platypus a nejako sa mi nezdali tie rysky... Asi si to všimli aj u výrobcu, lebo na novej fľaši (vzadu) sú posunuté asi o 3 cm nahor :D
platypus.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod booze » sob dub 4, 2015 19:58

Od podzimu jsem vyměnil všechny lahve Platypus za Evernew. Platypus jsou dřív KO, nepasuji dobře na filtr Sawyer, ztratil jsem u jedné víčko a najít pasujici byl nadlidský úkol.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Nádoba na pití

Příspěvekod booze » sob dub 4, 2015 20:05

A tesni na 100%? Me nakonec sedl uzávěr od male coca cola, ale není to ono. Zkoušel jsem hodně uzávěru, protože jsem myslel, ze ten závit je UNI.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » sob dub 4, 2015 20:12

Jo, cocacolové používam... Závit na fľaši je krátky, takže ho treba dobre dotiahnuť, ale nikdy mi nepustil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod booze » sob dub 4, 2015 20:24

Pokud víc dotahnu, tak se proroci. Asi jsem to zničil tím filtrem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » sob dub 4, 2015 20:53

Keď sa mi nepodarí mikrodierku na to starom Platypuse nejako teplom zaceliť, tak ti ten uzáver môžem poslať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod booze » sob dub 4, 2015 21:56

Tak jsem se byl podívat na závit platypus a evernew. Platypus ma úplně jiné stoupání závitu. Je větší. Pokud ti praskla ve svaru, tak pomůže mikropajka s tupým hrotem. Par ohybu to vydrží a opět praskne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » sob dub 4, 2015 23:03

wawrik píše:Som dnes kúpil nový dvojlitrový Platypus a nejako sa mi nezdali tie rysky... Asi si to všimli aj u výrobcu, lebo na novej fľaši (vzadu) sú posunuté asi o 3 cm nahor :D

:D to uz je jak software. Nejdriv se vypusti verze s chybama a pak se postupne vydavaji opravy. Akorat ze u softwaru je mas zadarmo...

Si tam asi ty spravne rysky nakreslim ;-) Jak ho moc nepouzivam (zaloha), tak mi vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod wawrik » ned dub 5, 2015 6:57

Skôr si myslím, že tie banány pôvodne chodili do Lidlu vedľa fabriky Platypusu. No a teraz chodiť prestali :-D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 15:08

Mozna by nebylo od veci zmerit i ty nove rysky ;-) Jestli to neprestrelili na opacnou stranu, 3 cm se mi zda nejak moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod booze » pát lis 13, 2015 9:55

Letos jsem znicil dve Nalgene N-Gen 750 ml vzdy prasknou v zavitu. Cim to je?
Nalgene.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2015 17:26

Tim, ze flasky hryzes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nádoba na pití

Příspěvekod paldo » sob lis 14, 2015 10:27

Zaujímavé.... brat má N-Gen už skoro 2 roky bez nejakého problému a to ju používa takmer každý deň.
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření