Kafe na cesty

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod pavproch » sob dub 15, 2023 12:15

Sidamo sem fpátek dobral, fčíl (už zase) polykám Lavazza Oro a... je mnohem lepší/chutnější než to Sidamo z pytlíku (přičemž Sidamo z plechu bylo ale zase lepčí než to Oro).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 24, 2023 11:37

Kvůli posledním nákupům teď šetřím, takže se mi nechtělo objednávat z pražírny kávu kilo za šest stovek i s dopravou, tak jsem zašel do DM, jestli tam něco nemají a vzal jsem kilo této kávy za 300Kč: bio zrnková káva Caffé Crema Nic jsem od toho nečekal, hlavně jsem v duchu prosil, ať to není kyselé. Nejenže není ani trochu kyselá, ale navíc mi chutná víc, než ta z pražírny, kde objednávám právě pořád jeden druh kávy Brazil Mogiana, protože není kyselá. Tak budu teď brát asi tuto DM.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod glock69 » pát lis 24, 2023 11:40

V práci ji kupujeme už delší dobu a shoda, že opravdu chutná.
glock69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon srp 10, 2015 5:49

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod pavproch » pát lis 24, 2023 16:42

My budeme fčíl doma (kafomat) dělat pokusy a zkoumat kerá jo a kerá (odrůda kafe) ne: Drahá dnes objednávala kafe pro mě (logr Lavazza Oro, jako vždy) a nabídlo ji to "sample pack" (= 8 druhů prý nekyselého zrnového kafe á 50 grms). Sem zvjedaff, esli mezi nima bude nějaký (chuťový) zázrak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 26, 2023 12:10

Taky jsem si říkal, že si z té pražírny někdy objednám balení po 50g od každého druhu a budu testovat

Já piju překapávanou kávu. Chuť u stejného druhu kávy se liší i v případě, když ji připravím v automatickém překapávači nebo ručně přes dripper Hario. Zajímavější káva je pro mě přes ten dripper, kde si s tím lze různě hrát a ovlivňovat výsledek plus mě baví pozorovat, jak ta káva při zalévání "kvete", hnědne filtr, konvice se plní černou kávou. Pro mě to má i tuto hodnotu a když je čas, tak se tím bavím. Pak si ještě připravuju kávu přes aeropress. Z toho mi taky chutná.

Akorát já teda nedávkuji kávu podle normy 7-10g na cca 100ml vody. To už je pro mě moc silná káva. Tohle množství si dávám na celý hrnek cca 350ml.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron