Termoska Tatonka

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Termoska Tatonka

Příspěvekod patrikplsek » sob čer 7, 2014 8:21

Ahoj,

v pondělí jsem si koupil v Rockpointu termosku Tatonka (0,75 se šroubovacím uzávěrem). Hned jsem do ní uvařil kávu, zavřel (utáhl jsem pořádně), šel jsem do studovny, nalil jsem si, chtěl jsem ji zašroubovat a šroub se protočil. Nepoužil jsem ani moc velkou sílu. Potom, když jem ji chtěl po nalití zavřít tak byl šroub vždy nějak nakřivo a protáčel se naprosto lehce.. další den se mi stalo, že jsem tam nalil kávu, zašrouboval a šroub mi vzniklým tlakem vystřelil o jeden závit nahoru..(tohle mi udělat v tašce, ve které mám učebnice, tak se zblázním..)..

Včera jsem šel termosku reklamovat a kluci uznali, že je to naprd a dali mi hned nové víčko. Zkusili pořádně utáhnout, neprotočili. Zase jsem do ní hned uvařil kafe, utáhl, pohoda...Ve studovně nalil, utáhl a lup..protočeno...

achjo! nevíte někdo proč to dělá? Nemáte s tím taky někdo zkušenosti? Když mi pošlou tu termosku na reklamaci, tak mi stejně dají jen nové víčko, které se zase protočí a bude to trvat měsíc..

Díky
patrikplsek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 7, 2014 8:10

Re: Termoska Tatonka

Příspěvekod pickard » sob čer 7, 2014 9:43

Tak zle snad nebude.

Osobně bych tipl, že problém není ve víčku, ale v tom závitu na láhvi. Nicméně reklamaci není nutno řešit opakovanou zbytečnou výměnou víčka. Jedná se o opakovaný výskyt vady, takže máš právo odstoupit od kupní smlouvy (tzn. vrátit flašku, dostat peníze zpět) - § 2169 odst. 2 občanského zákoníku.

Že o tom ale vznikne v krámě idiotská debata, to je pochopitelně možný...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Termoska Tatonka

Příspěvekod RUMcajs » sob čer 7, 2014 13:31

Byla termoska naplnena uplne?

Mam 2x 1L tatonku a kdyz do ni napr. dam saponat a zaliju ho varici vodou tak po zaklepani vicko vyskoci.

Jde o zvyseny tlak vzduchu ktery se ohriva od tekutiny.
Je to vlastnost, ne chyba.

Jestli tomu chces predejit tak do ni nejdriv nalej trosku varici vody, zaklepej s ni a pote do ni dej napoj.
Take muzes vicko nejdriv jen polozit na termosku aby se vzuch prohral. Pote plne utahnout.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Termoska Tatonka

Příspěvekod patrikplsek » ned čer 8, 2014 7:48

No to první víčko už se pak protáčelo uplně lehce i bez náplně a hlavně bylo při zašroubování křivě.

Tohle nové jsem protočil potom, co jsem si z termosky nalil horkou kávu a následně zašrouboval, takže ohřáté rozhodně bylo. Nicméně není křivě, takže se nebojím, že vyskočí..dotahuju s velkou opatrností a vypadá, že zatím funguje:) Díky
patrikplsek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 7, 2014 8:10


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření