MSR Whisperlite + benzin

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod dygestor » úte led 21, 2014 21:51

Nedávno jsem si omylem koupil MSR Whisperlite (starší typ, co má ještě nohy z drátu, ale s shaker needle) a ne MSR Whisperlite Int. Bohužel je určený jen pro pálení techničáku. Co se stane, když ho budu používat i s normálním benzinem? Na youtubu ho chlap použil s normálním benzinem a hořel v pohodě. Co ale se bude dít při opakovaném používání? Vadí, že mám obyčejnou trysku a ne IG? Jaký je v nich rozdíl?
Na netu jsem se dočetl, že se bude ucpávat palivová trubka, ale jednou za čas ji vyčistit mě nezabije.
Vařič budu používat hlavně v teple.

Dík za odpověď.
dygestor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 14, 2011 15:15

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Indy » úte led 21, 2014 23:10

bych to prubnul. ten technicak je cistsi, jasne, ale nemuselo by to byt az takove drama.

co ale pujde poznat tak pokud ten automobilni benzin nechas uskladneny, dost mozna ze tam bude sediment.

kdyz ho proplachnes nebo na zaver spalis trochu technicaku tak ze prehodis palivovou lahev pokud mas dve, anebo ji vyprazdnis a naplnis technicakem, propumpujes aj s varicem a proplachnes, nebo ho nechas chvilu horet a az pak ho uskladnis, melo by to fungovat a spotreba technicaku bude minimalni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod dygestor » stř led 22, 2014 0:55

Budu ho používat na půlroční cestě po Indonesii, kde nevím, jestli vůbec techničák seženu. Problafnout dovnitř přes trysku to nemůže, ne?
dygestor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 14, 2011 15:15

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Indy » stř led 22, 2014 11:32

technicak tam maji taky, jmenuje se white spirit a je to lakarsky benzin.

jakoze jeden, ten vlastne horlavejsi technicak s nizsim bodem vzplanuti par neproblafne tryskou dovnitr protoze na to je varic konstruovany, a druhy, automobilni, vlastne horsi benzin ano? dyt to je pitomost. navic, tam kam rikas se plamen sirit nemuze, nema tam kyslik.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Olchor » čtv led 23, 2014 16:11

Možná by mohl být problém s gumovým těsněním, jestli tam někde je. Automobilový benzín je díky aditivům agresivnější a bobtná i gumy odolné vůči čistému benzínu. Vyzkoušet.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod dygestor » čtv led 23, 2014 17:03

Tam jsou jen O kroužky, které si radši koupím do zásoby, jinak nic. Leda u pumpy, ale tam by se snad neměl dostat.
dygestor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 14, 2011 15:15

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Indy » čtv led 23, 2014 17:36

ty krouzky by mely byt silikonove, pokud jsou, ustoji to. navic tam zrovna neaditivuji, jestli myslis biolih a ekosracky, protoze nejsou kreteni jak v unii.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Olchor » pát led 24, 2014 12:21

Každý automobilový benzin je aditivovaný, dřív sloučeninami olova, dnes všelijakou chemií. Čistý benál motoru nesvědčí.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Indy » pát led 24, 2014 13:29

tetraetyl olovo se nepouziva od 80let, dnesni anidetonacni prisady nemuseji tolik mazat ventilova sedla, a tesneni nerozpousteji, temi aditivy jsem nespravne minil biolih, ktery tam diky zelenym kretenum pro radost panu Babisovi pridavame.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Olchor » pát led 24, 2014 14:15

Před pár lety jsem řešil těsnění k hliníkové lahvi na benzin a testoval různé gumy. Některé byly v tech. benzinu stabilní, ale v automobilovém bobtnaly. Nakonec mi dodal těsnění kamoš, který dělá ve firmě na benz. čerpadla.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: MSR Whisperlite + benzin

Příspěvekod Indy » pát led 24, 2014 14:21

ma byt silikonove.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření