Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod fps » stř dub 17, 2013 14:05

budo píše:Jen bych rád upřesnil ceny. O 50% ceny Jetboilu si samozřejmě můžeme leda nechat zdát.
Pinguin Aura - 1538,-Kč
Jetboil Flash - 1949,-Kč
Primus Eta Solo - 1813,-Kč

v čem je podle mě Jetboil Flash lepší než ostatní
- skvělá účinnosti 4g na 0,5l vody, tím pádem stačí jenom 100g kartuš která se vejde dovnitř
- v balení je trojnožka pro stabilitu a izolaci kartuše která se vejde dovnitř
- průhledné víčko, nemusíš ho sundavat aby si viděl zda se už vaří voda
- spodní polykarbonátový kalíšek kryjící nádobu, využitelný jako nádoba na pití / jídlo, a měrka
- varný indikátor na obalu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod CABi88 » čtv dub 18, 2013 8:22

Taky jsem letos vybíral nové nádobí a Pinguin byl poměrně dlouho favoritem. Po tom co sem ho videl ted na veletrhu jsem celkem rád že jsem pořídil jinde. dost mi nevyhovovalo že je to víc vysoké než široké. To je při takových rozměrech na vaření nic moc..pro mě leda tak na vodu a i u toho jsem měl pořad pocit že to má ...zvrhlé ..tendence :drinkers:

Ono velmi záleží co hodláš s nádobím dělat, kam ho chceš tahat a jak moc ho budeš znásilňovat. Jestli budeš vařit jen vodu na zalití čaje nebo Amore Mio TĚSTOVIN tak je celkem dost fuk v čem to budeš míchat a rakety typu JetBoil ti asi ušetří pár gramů a minut na cestách.

Vzhledem k tomu že nepatřím k těm "ultralight-metro-outdoorařům" \:D/ tak jsem musel zavrhnout tyhle hypermoderní udělátka a pořídit od ALBu klasické nerezové rendlíky (Konkrétně makalu).
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Lukaash » čtv dub 18, 2013 12:08

Tak nakonec jsem objednal sadu nádobí Pinguin Quadri X.
Je to sada pro 3-5 osob. Oproti Double mají nádoby o trochu větší objem a jsou o cca 3cm širší.
Rozhodnul jsem se pro tuhle větší sadu, protože oproti Double X asi jen o 30Kč dražší. Obsahuje navíc 4 misky a 2 lžíce. Zatím celou sadu určitě nevyužiju, ale kdyby se někdy hodila, tak bude doma připravena.
Do batohu je sice trochu větší, ale místo v nádobí se dá v pohodě vyplnit jídlem.
Děkuji Vám za rady a snad uvedené informace pomůžou k rozhodování i někomu dalšímu. Až nádobí dorazí a vyzkouším ho, tak se pokusím sem vložit i nějaké zkušenosti.
Lukaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 15, 2013 10:15

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod budo » čtv dub 18, 2013 12:14

Nakonec celkem praktické rozhodnutí do budoucna.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 14:57

CABi88 píše:To je při takových rozměrech na vaření nic moc..pro mě leda tak na vodu a i u toho jsem měl pořad pocit že to má ...zvrhlé ..tendence :drinkers:
Ono velmi záleží co hodláš s nádobím dělat, kam ho chceš tahat a jak moc ho budeš znásilňovat. Jestli budeš vařit jen vodu na zalití čaje nebo Amore Mio TĚSTOVIN tak je celkem dost fuk v čem to budeš míchat

vždy je taky na to JetBoil dělaný, ohřát vodu na čaj, nebo na dehydrované jídlo, přeci nejedu do přírody kvůli tomu abych tam vyvařoval několik hodin hostiny, to může rovnou zůstat doma, a převrhnou můžeš všechno, v tom ti žádných pár centimetrů v průměru navíc nezabrání, k tomu tam taky je ta trojnožku která z toho udělá stabilní vaření

CABi88 píše:rakety typu JetBoil ti asi ušetří pár gramů a minut na cestách.
Vzhledem k tomu že nepatřím k těm "ultralight-metro-outdoorařům" \:D/ tak jsem musel zavrhnout tyhle hypermoderní udělátka a pořídit od ALBu klasické nerezové rendlíky (Konkrétně makalu).

nejde přeci o žádných pár gramů, ale o velkou úsporu váhy na všem co se týká stravování, obzvlášť když do toho ještě započítáš účinnost třeba JetBoilu, a jestli mam cele dny na zádech tahat zbytečně třeba o kilo víc, tak to zato stojí se nad tím zamyslet, a je mi úplně jedno jak mě kvůli tomu posměšně nazveš, na to jsem už dost starý abych dal na ňáké nesmyslné posměšky, hlavní je že mohu v přírodě chodit nalehko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod mskultet » čtv dub 18, 2013 20:31

Nejde přeci o hodinové hostiny, jak píšeš. A že to, že může někdo zůstat doma je hloupý blábol. Pokud jedu na pár dní, vydržím na instantech. Ale když jezdím i na tři týdny, potřebuju něco univerzálnějšího, než rychlovarnou konvici. Člověk občas narazí na vesnici a sežene nějaký místní potraviny.

Tím ty JetBoily nikomu nevymlouvám. Technicky se mi líbí, jsou skladné, praktické... Mojí outdoorové kuchyni by asi nevyhovovali.

Souhlasím s CABi88 i když já nerez kupovat asi nechci. Má to kamarád a připalujou se mu v tom fazole.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod budo » čtv dub 18, 2013 21:20

Panstvo je třeba si ujasnit prostou věc. Stejně jako máte několikery boty, spacáky a batohy, tak máte i různé nádobí pro různé příležitosti a použití. Někdo chodí jen a pouze 3 denní treky a jede na instantu a tak mu vyhovuje jediné řešení jako např. system JetBoil. Někdo jiný má více různorodé výlety jak destinací, tak časově nebo stylem. Tak potřebuje univerzálnější nebo vícero různých řešení.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod grco » čtv dub 18, 2013 22:39

Co mna osobne stve na jetboiloch a podobnych systemoch je to, ze robia tie hrnce bud male, alebo zas zbytocne velke, 0.95l je mi malo, 1.8l je zas vela... preco nikto nerobi hrniec, ktory ma napriklad 1.2l ? :(
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 18, 2013 22:43

@ Grco - šak Primus dělá EtaPowerPot 1,2. Před 14ti dny jsem ho tady prodal. Tak bys holt měl hrnec a vařič osobitně bez vzájemného spojení/připojení.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod grco » čtv dub 18, 2013 22:50

@vonkreuz: to jo, ja sa ale bavim o "systemoch", jetboil robi len 0.95l a potom 1.8l sumo, msr reactor ma zas 1.7l, co je stale moc...

a 1.2l primus je ten siroky, nie? ten je nanic, ten normalny vysoky maju tiez len 1l, ten mam
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 18, 2013 23:02

MSR Reactor je už také jako 1.0 pot a dokonce 2.5 litru.

Ale stále to není těch tvých 1.2, které chceš. Já mám to samé co máš ty a spokojenost. Tu 1.2 měla Zuzka (už je prodaná). A větší pak Coleman Alu Non Stick, ale to je už bez radiátoru.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod mitau » čtv dub 18, 2013 23:14

A co třeba Pinguin Aura?
objem (celkový / využitelný): 1250/1000 ml
Chápu, že kvalitou to asi nebude jako Jetboil, ale objem by měl vyhovovat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod budo » čtv dub 18, 2013 23:16

A co třeba viewtopic.php?f=33&t=249&start=60 ?

Mně slouží skvěle, užitný objem bude někde právě kolem 1,2-1,4 l.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Lenca » úte dub 23, 2013 17:33

Pokud se někdo chcete kouknou na nádobí Pinguin Double s variantou s homodomo Ikeadřívkáčem, tak můžete na http://krusnohoraci.rajce.idnes.cz/FOR_BIKES_2013_moje_ulovky
Kupovala jsem ho proto, aby se vešel dovnitř dřívkáč a do něj ještě i velká 500 plynová bomba. Zatím spokojenost, je to lehoulinký a v brašně na kole natěžko zabere tato varianta nejmíň místa a to vaření dvěma způsoby a vlastně šetření plynu je taky paráda. Akorát fakt musím ještě ušít jeden obal, od ohně je očouzený ;o))
Lenca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 26, 2012 21:42

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Karel:-D » úte dub 23, 2013 18:34

hele, to je super nápad, s tím držákem na příbory, hehehe :D =D> \:D/
DON'T PANIC :o)
Uživatelský avatar
Karel:-D
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte led 15, 2008 9:10

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Lukaash » úte srp 13, 2013 13:26

Už je to nějaká doba, co jsem tady slíbil, že po vyzkoušení nádobí Pinguin Quadri X, napíšu moje dojmy a zkušenosti...

Nádobí jsem používal denně týden na dovolené v Černé Hoře. Vařili jsme v něm vodu, těstoviny, Amore Mio, polévky a pod. Nádoby se vždy výborně čistily a to jsem si většinou musel vystačit se studenou vodou. Když jsem zapomněl míchat těstoviny, tak se trochu přichycovaly těstoviny na dně, ale to neni asi nic zvláštního.
Z hlediska objemu byl největší hrnec (1,375l) s rozumnou rezervou na jídlo pro 2 lidi. Lze v něm uvařit třeba 2 balíčky Amore Mio nebo 500g tortelin. Ne vždy jsme používali nekovové nástroje a ani tak není nepřilnavá vrstva narušena.
Nádobí můžu rozhodně doporučit.
Lukaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 15, 2013 10:15

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Karel:-D » úte srp 13, 2013 22:03

Jo taky jsem koupil penquina quadri x a maximalni spokojenost. Oproti esusu je to bomba - skvele se cisti, voda je varena neskutecne rychle, parada! :-D
DON'T PANIC :o)
Uživatelský avatar
Karel:-D
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte led 15, 2008 9:10

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Lukaash » čtv srp 15, 2013 12:32

Na rychlost jsem úplně zapomněl, díky za připomenutí.
Na zkoušku jsme vařili zhruba stejné množství polévky v mém nádobí na vařiči Coleman F1 Spirit a v obyč. ešusu na nějakém vařiči Husky. Díky tepelnému výměníku neměl okolní vítr téměř žádný vliv na "odfoukávání" plamene a polévka byla vařena podstatně rychleji. Proto bylo spotřebováno i méně plynu z kartuše. Týden vaření (1 jídlo denně + cca 1l vody na kafe) jsem vystačil s malou 250g kartuší.
Lukaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 15, 2013 10:15

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod TimTaylor » ned srp 18, 2013 9:52

Taky se připojím s názorem na nádobí od Pinguina, mám asi rok jejich sadu Solo X. Nahradil jsem jí starý klasický hliníkový ešus, protože jsem chtěl odlehčit a zmenšit výbavu a tak jsem vyměnil pár věci (batoh, spacák, nádobí, čelovku¨... :wink: ). Proti ešusu tahle sáda váží cca polovinu, zabírá taky asi polovinu místa v báglu, dovnitř sady se vejde plynová bomba (230g) a malý vařič. Když něco vařím, tak lépe vodí teplo než klasický ešus, takže to mám uvařené rychleji. Vařil jsem v tom v zimě na sněhu a šlo to, jen to trvalo dýl než např. JetBoilu, který měl kámoš. Teď v létě na 4denní akci jsem z 230g kartuše plynu uvařil asi 10-12l vody (vařil jsem pro víc lidí, v bombě ještě něco málo zbylo, vařit by šlo ještě i dál). Za mě spokojenost, po roce použivání vše fachá, nic se neloupe ani neupadlo, takže za ty prachy...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Jary » ned črc 6, 2014 15:32

Dotaz na majitele Pinguinu ve verzi x tj. s výměníkem. Nosíte s sebou i ten druhý hrnec/pánev, který mi ale nepříjde použitelný na nic jiného než jako poklička nebo řešíte pokličku jiným způsobem? Napadl mne ten plastový chránič výmeníku, zdy jej při vaření nelze použít místo pokličky a netahat zbytečně ten rendlík. Ale nevím, jak je na tom s odolností vůči teplu.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod TimTaylor » ned črc 6, 2014 21:15

Nosím s sebou celou sadu, vršek hrnce používám jako "pokličku" při vaření, ten plast by jsi teplem při vaření zničil/poškodil, nebo by vydržel jen pár akcí. Sám vršek by šel použít jako pánev na smažení, ale nevím co by jsi mohl smažit, velikostně to není moc velké a vejce/sekanou si na trase fakt nesmažím...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod scinkk » pon črc 7, 2014 7:37

A proc si neuděláte pokličku ze silného alobalu? Nic to neváží a případně lze složit. plně funkční :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod Synger » čtv pro 31, 2015 11:34

Co se týče nádobí "pinguin", teď jsem objednával menší sadu z aliexpresu a je to úplně stejné, akorát bez loga. Cena 247,- i s poštovným.. Mají tam i ty větší sady za dobrou cenu.

http://www.aliexpress.com/item/M112-Non ... 12629.html
Uživatelský avatar
Synger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned lis 15, 2015 9:17
Bydliště: Havířov

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod JohnyFK » čtv pro 31, 2015 12:34

Souhlasím. Mám už přes dva roky tu větší sadu (tehdy mne vyšla asi na 400 Kč), a naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod budo » čtv pro 31, 2015 14:50

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod booze » pát led 1, 2016 10:51

Co odkazuje budo jsem mel z aliexpresu z Ti. Prodejce Toaks
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod DavidHB » pon čer 20, 2016 18:10

Ahoj, potřeboval bych hliníkový ešus (ne titan). Něco jako LiTech Trek Kettle od Primusu. Průměr na 230g bombu, Pokličku bych chtěl kříženou s pánvičkou, nebo aby se zespoda nasadila na hrnec (což by bylo lepší, protožeby měla větší průměr). ALE, zjistil jsem, že objem litr je pro mě málo. Chtěl bych aspoň 1.1, nebo 1.2. Nevíte někdo o něčem?
DavidHB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 4, 2014 15:35

Příspěvekod S4TYR » pon čer 20, 2016 18:34

LiTech serii od Primusu moc nedoporucuju - jde totiz v podstate o klasicky hlinik s neprilnavym nanosem, ktery se odskrabava!
Alternativa muze byt od ceske znacky Alb - esus AlInox
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod DavidHB » pon čer 20, 2016 19:25

To ovšem nesplňuje základní požadavek průměr podle kartuše. :cry:
DavidHB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 4, 2014 15:35

Re: Výběr nádobí - VAR, Pinguin ?

Příspěvekod ptrupek » úte čer 21, 2016 7:13

Mate nekdo zkusenost s COLEMAN Nonstick Cook kit? https://www.4camping.cz/p/non-stick-cook-kit/
Chci nejakou sadu 2 hrncu na cesty, lehkou, skladnou, co nejmene udrzbovou (at jde snadno setrit a neprichytava), cenove max kolem 1000Kc.
Jen u toho Colemana jsem cetl, ze je dobre mezi hrnce dat uterku, at se nepodrou, jinak vesmes kladne recenze.
ptrupek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 5, 2016 7:29

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření