stařičký vařič Meva typ 2140-návod?

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

stařičký vařič Meva typ 2140-návod?

Příspěvekod vapo2 » stř úno 6, 2013 20:28

Ahoj. Potřeboval bych poradit. Vlastním benzínový vařič Meva typ 2140, ale jsem naprostý v tomhle směru laik a nevím si s ním rady. Nedochoval se k němu žádný návod a přiznám se že ani o principu na kterém funguje toho taky nevím tolik, aby mi to pomohlo:-( Jestli by někdo věděl jak ho uvést do provozu, jak s ním zacházet, nebo by měl dokonce návod k tomuto typu, rád uvítám jaké koliv informace díky :-). Kontaktoval jsem i výrobce, ale bohužel již o těchto vařičích sami nic nevědí :-( Foto můžu zaslat na e-mail, sem mi to nějak nejde:-(
vapo2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 6, 2013 20:18

Re: stařičký vařič Meva typ 2140-návod?

Příspěvekod Vejvar » stř úno 6, 2013 22:26

Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: stařičký vařič Meva typ 2140-návod?

Příspěvekod vapo2 » čtv úno 7, 2013 21:18

Díky moc:-) Myslím že mi to pomůže :D Díky :D
vapo2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 6, 2013 20:18

Re: stařičký vařič Meva typ 2140-návod?

Příspěvekod Tomík » pon čer 23, 2014 14:04

Návod v češtině mám ... u vařiče :) Můžu i poslat, ale myslím že to je zbytečné. Princip je zcela shodný s vařiči Juwel (33; 34) Biwak 2650, PT-2 Ogoňog (PT znamená "primus turističeskij"), ale i se stále vyráběným vařičem Svea 123, takže ho na webu určitě někde najdeš.
Než vařič nažhavíš, zkontroluj všechna těsnění... Meva 2140 se v Roudnici vyráběla sice až někdy do šedestých let min. stol, ale stejně bude to těsnění min. padesát let staré :)

Nějaké fotky s návodem jsou tady:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4befbbad0b
snad to otevřeš, měl by to být odkaz pro přístup "zvnějšku" :)

(btw: omlouvám se za nezkrácený odkaz... nějak nestíhám hledat, jak se to, sakra, dělá)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: stařičký vařič Meva typ 2140-návod?

Příspěvekod Tomík » čtv čer 26, 2014 10:10

Mimochodem, inspirován tímto dotazem, jsem předevčírem večer vařič překontroloval, vyříznul si jedno nový těsnění ze surovýho kaučuku a zprovoznil. Bafá si jak zamlada, asi jej vezmu na nějaký kratší výlet po vlastech českých nebo tak nějak :) Vypadá, že je v lepší kondici než můj strařičkej juwlík, takže ještě určitě nadělá spoustu užitku :D
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření