Sušička na ovoce

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod DAV » sob bře 30, 2013 20:41

Těch rajčat bylo řádově několik kýblů, do kvasu se to dát nedá, zavařenin už byl plný sklep, tak jsem zkusil sušku s tím ,že bych onen prášek použil do omáček na zahušťování. Rajčata v oleji mi nechutnají, ona zmiňovaná gumovost mi nějak nejde přes zuby. Jinak sušená je nejlepší hruška, banán je hnus, borůvky a další lesní bordel je nepoživatelný, leda tak do čaje a potom sníst. Tu dýni jsem ještě nezkoušel, ale když vidím ,že je téměř duben a ve sklepě se stále smějí dvě dýně, dlabu na to.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2013 20:43

DAV píše: borůvky a další lesní bordel je nepoživatelný.


nesouhlas
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod Indy » sob bře 30, 2013 21:06

boruvky patri dat do flasky a zalit slivovicou. damy nebo metrosexualove je muzou zalit merunkovici...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod scinkk » sob bře 30, 2013 21:37

Lehce OT.Susene banany jsou moc dobra vec, ale clovek nesmi kupovat takovy ty tvrdy platky, co clovek rozkouse na prasek (a ze vetsina lidi zna jen tuto variantu) ale treba takoveto vzhledove nic moc, ale chuť skvela (imho) :) Ale doma bych to nesusil a asi bych ani tohodle vysledku nedosahl, nemluve o tom ze tyhle jsou (snad) susene jako banany dozrale na slunicku a ne "dozrale" v kamionu ci v supermarketu :)
Susene brusinky mam rad, tak snad by podobne dobre mohli byt i boruvky, ale susit doma jsem nezkousel a mozna se vysledku kupovanych taky doma nedocili.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod budo » sob bře 30, 2013 23:30

Mam moc rad i ty bezny. Tohle vypada lakave :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod Tecumseh » ned bře 31, 2013 8:10

Banány som sušil, len raz hrozne dlho to trvalo, ale chuťove super, najčastejšie suším jablká, to bude asi tým ,že mi rastú v sade *
Inak, že vraj super je sušená cibuľa, nasolená vraj je lepšia ako čipsy, ale zatiaľ neviem potvrdiť .
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod scinkk » ned bře 31, 2013 9:34

Mozna lepsi nez ty banany v celku Rapunzel jsou tyto, jsou krapanek vysusenejsi ale stale mekke a nejsou na povrchu lepkave, lepsi na cestu, chutove ale skoro stejne a hlavne o polovinu levnejsi :) Tyhle si kupuji vzdy kdyz na ne narazim :)

Ale kazdopadne me zaujala ta susena hruska, to jsem vlastne asi jeste nemel. Letos musim urcite vyzkouset. \:D/
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod Indy » ned bře 31, 2013 13:22

hruska je pokrm bohu, stejne jako nektar, kdyz se zkapalni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod zbuddy » ned bře 31, 2013 15:59

Hrušky jsou výborné, ale lepily se mi na sušičku. Banány jsem usušil mazlavé, mám je do jogurtu. Mám sušičku s plným dnem, takže jsem kdysi dělal výborné sušené placky ze starých kompotů + čerstvých přísad. Lidem to chutnalo.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod Masopes » stř dub 24, 2013 16:01

scinkk píše:Lehce OT.Susene banany jsou moc dobra vec, ale clovek nesmi kupovat takovy ty tvrdy platky, co clovek rozkouse na prasek (a ze vetsina lidi zna jen tuto variantu)


Ony ty kupované "sušené" banány jsou ve skutečnosti pečené. Pokud se dá obyčejný banán (ideálně na plátky nakrájený) do sušičky, bude lepit až do posledního dechu, ale bude mít neustále i banánovou chuť, což se o těch komerčních "sušených" banánech říci nedá.

Já sušičku kupoval za cca 1000,- Kč - má dvě rychlosti, čtyři síťovaná patra a nemohu si ji vynachválit. Doporučuji tu s větrákem nahoře, jelikož nachází-li se dole, po nějaké době bude ulepený od kapajících šťáv, což mu dozajista nesvědčí. Není problém si přikoupit i dodatečná patra, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pokud nesušíte pro celý zájezd včetně autobusáků, není potřeba dalších i vzhledem k tomu, že čím více pater, tím menší efektivita při sušení v patrech, které jsou od ventilátoru nejdál.

Kromě výše uvedených banánů u mě vedou klasická jablka a právě hrušky, byť na těch mi vadily takové ty "cukernaté hrudky". U švestek bych doporučil klidně i přezrálejší plody, jelikož kyselost dá po vysušení o sobě velice výrazně znát.

Ještě jsem tu nečetl nic o následné úpravě sušených plodů - namáčíte je někdo třeba do nějakého cukru, případně jeho roztoku?
Masopes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 12, 2011 9:30

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod budo » stř dub 24, 2013 23:29

My jsme nenamáčeli nic. Jediný do čeho jsem namočil asi 5 sušených švestek, byla slivovice :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod Jesterka6 » čtv dub 25, 2013 9:15

Já jsem namáčela- vepřové do sojovky+ vorčestrovky a čili omáčky :-)
- ca na den.
Před tím, než jsem to dala do sušičky jsem to lehce osušila ubrouskama-
a po ca 5 hodinách jsem měla slušné sušené maso.
Vydrželo na vandru v Rusku v horách ca měsíc bez problémů, i docela ve vedru.

Doporučuju ;-)
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod budo » čtv dub 25, 2013 14:43

jaká část to byla?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod sobb » úte říj 29, 2013 14:37

Vracím se ke švestkám, které tu vzbudily tolik emocí ... :mrgreen: Švestky a stejně tak třeba třešně se mohou sušit celé, zachovají si tak lepší (silnější) chuť. Není to žádná novinka, dělali to tak i naši předkové, ve starších návodech na zpracování a uchování ovoce a zeleniny se to můžete dočíst. V současné době elektrických sušiček, jejichž provoz není nejlevnější, se na staré recepty holt už pozapomnělo. Každopádně možné a používané jsou oba způsoby :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod Vysma » stř črc 17, 2019 9:26

Rembrandt píše:Ahoj,
sháním sušičku, s kterou bych mohl sušit potraviny na cesty, zeleninu, ovoce, ale i maso. Aby zbytečně nežrala, skvělý by byl i ventilátorek, který by pomáhal rozhánět rovnoměrně teplý vzduch. Nevíte někdo o něčem? Nebo co používáte?

Tahle má třeba pěknou recenzi, kromě tý ceny :|


Kvůli sušení ovoce si přece nemusíš kupovat drahou sušičku! Je to možné i venku na slunci nebo v troubě. Přidám inspiraci https://www.gastrofresh.cz/jak-na-susen ... -se-chybam
Vysma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 15, 2019 9:26

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron