Coleman F1 Spirit - zhasíná!

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Coleman F1 Spirit - zhasíná!

Příspěvekod Mike.Dragonis » pát srp 24, 2012 15:45

Ahoj,
mám už asi dva roky vařič Coleman F1 Spirit. Hned první letní sezónu občas při vaření sám začal zhasínat, až úplně zhasl. První co mě napadlo bylo dotažení závitu, ale vše v pořádku. Když jsem vařič odmontoval a přimontoval, zase jel v pohodě. Tenkrát jsem neměl origo Coleman kartuši, tak jsem to přešel. Ale letos se mi to stávalo znova, opět zhasínal i s Coleman kartuší! Sice stačí jen povolit a dotáhnout...ale uprostřed vaření je to hodně nepříjemný. Navíc občas třeba hořel víc oranžově než modře, blafal, vydával různý zvuky... černý kroužek přímo pod vařičem je docela zapečený, Může to s tím nějak souviset? A co je ještě zajímavý, tak to nedělá vždy...jen občas, ale občas i docela často.
Díky
Uživatelský avatar
Mike.Dragonis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 8, 2009 16:16

Re: Coleman F1 Spirit - zhasíná!

Příspěvekod snake » čtv lis 8, 2012 19:19

Mám ten samý problém, nějaké řešení?
snake
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 10, 2012 12:14

Re: Coleman F1 Spirit - zhasíná!

Příspěvekod Čmelda » stř zář 18, 2013 14:16

U mně toto dělalo jen u jedné kartuše. Když došla, jiné to nedělaly.
Čmelda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 13, 2011 20:27

Re: Coleman F1 Spirit - zhasíná!

Příspěvekod jirkas » pon led 20, 2014 12:27

Mám ten samý problém, je to dost blbé, když musím vždy odmontovat a namontovat rozpápenej vařič. Řešení? Koupím jiný typ.
jirkas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 27, 2012 11:34

Příspěvekod nettopejr » ned kvě 18, 2014 15:46

Koupil jem F1 v sade s kartusi- vyrazi jsem na vikend ven..celou dobu jsem musel varit tak, ze jsem kazdou pulminutu musel zatrast s kartusi, aby mi F1 nezhasl :-[ jsem celkjem nas**. Pripadlo mi to tak, ze se plyn nestacil uvolnovat, tak nevim..
Edit: ma nekdo informaci, jestli to zpusobeno vadnou serii kartusi, nebo jinou chybou? Jde mi o to, zda riskovat a koupit jinou kartus a vyrazit, nebo jim to jako celek vyreklamovat a utect k jine firme.
nettopejr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 7, 2010 16:29

Re: Coleman F1 Spirit - zhasíná!

Příspěvekod Sikula » pon kvě 19, 2014 9:02

při jaký to bylo teplotě?
A co ubrat plyn? Někdy je méně více ;)
Při vaření, se kartuše ochlazuje a pokud teplota kartuše klesne pod nulu, tak se přestane zplyňovat butan a zůstává v bombě v kapalném stavu, pak stačí kartuši ohřát, třeba rukama, zapalovačem, nebo močí a zas jede
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Příspěvekod nettopejr » pon kvě 19, 2014 10:01

Tento vikend u Rakovniku byla sice kosa, ale urcite ne takova. Spis bylo mokro :'( ..a byl jsem v chatce.. Odpařovani kapalin je muj obor, takze jsem ohrival tep.vodou, zapalovacem, svickou (vse samozrejme pod stalou kontrolou teploty)...ale to bych ten caj neuvaril. Jedina sance: drzet esus v ruce a varicem trast pod nim- aby ohrival. Jestli nezvladne horet v chatce pri teplote venku kolem cca 10st., tak k cemu je. :-[ nerikejte mi, ze si varite jen v poledne a na slunicku ;-)
nettopejr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 7, 2010 16:29

Re: Coleman F1 Spirit - zhasíná!

Příspěvekod Indy » pon kvě 19, 2014 10:07

1. kup si navlikani na jehly, ten tenky dratek. mozna bude treba ho rozlomit na dva konce, podle toho jestli vejde nebo ne.

2. varic rozeber a vycisti trysku. pokud doted nebylo treba, ted uz asi bude.

3. zkus jinou bombu

4. tadáááá
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Coleman F1 Spirit - zhasíná!

Příspěvekod nettopejr » pon kvě 19, 2014 21:27

- vařič nový, kouzpený 3 dny před akcí- tak asi čistit netřeba
- najdu nějaký Intersport v okolí (kupoval jsem na služebce) a půjdu jim tedy omlatit o hlavu kartuši :toimonster:
- budu doufat že se jednalo o jednorázovou chybu náplně a že si na dalším výletě něco ukuchtím.

-omlovám se za zpracování textu (hlavně některých)- psal jsem "mobilně"
nettopejr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 7, 2010 16:29


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření