OUTDOOR JÍDLO...

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

OUTDOOR JÍDLO...

Příspěvekod bucew » pát čer 30, 2006 10:01

Čauuu.potřeboval bych pleas nějaké rady a nápady a zkušenosti Co sebou vozíte za jídlo.Myslím lehké a výživné jídlo do báglu na 3 týdny v horách.dík David
Naposledy upravil bucew dne pát čer 30, 2006 14:22, celkově upraveno 1
bucew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 23, 2005 11:11
Bydliště: v Praze na hradě...

Příspěvekod teoretic » pát čer 30, 2006 10:03

trosku nejdriv hledej - treba tady

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » pát čer 30, 2006 10:13

Tři týdny? Tak to vychází na jedenadvacet bramborových kaší v pytlíku po 80-ti gramech, á 8 Rublů za kus. Jedna pro dva lidi :D .
Nejhorší na tom je, že tato aplikace mne čeká na necelej měsíc :roll: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod poiko » pát čer 30, 2006 12:01

co třeba Dobrý hostinec od Vitany, nebo kdo to vyrábí? já to měl dva týdny den co den za sebou na jednom zájezdu a už se mi z toho dělá špatně. ale první den, dva mi to chutnalo
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod pavproch » pát čer 30, 2006 12:04

Já sem celý mládí žral ovsennou kašu..... a fčíl říhám jak kůň....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Lipon » pát čer 30, 2006 13:14

pavproch píše:Já sem celý mládí žral ovsennou kašu..... a fčíl říhám jak kůň....

vločky a ovesná kaše (instantní - Emco) a je snadno připravená hutná a vydatná snídaně :)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tuso » pát čer 30, 2006 13:15

Jednoznačně slanina,cibule a v zimě i česnek. Tvrdý sýr, instantní bramb.kaši, sáčkovou rýži a polévky, do kterých si přisypávám sójové nudličky, aby byl větší objem. No a musli tyčinky+čokoláda. A místo chleba si beru Libanonský- dýl vydrží a zabere míň místa.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Papání

Příspěvekod Reinhard » pát čer 30, 2006 13:40

Jde o jednu podstatnou věc: Očekáváš, že při tom víceméně dobrovolně shodíš nějaké to kilo?? Jaká bude dostupnost civilizace?? To je docela důležitá otázka. Pokud počítáš s dlouhou odloučeností od civilizace a od nakupování zásob, pak asi budeš trochu "hladovat". Jde o to do jakého extrému jedeš a do jakého jsi ochoten jít ohledně přizpůsobení váhy báglu, mlsnosti, skromnosti atd. Pokud to bude drsný, pak jako (ber to trochu s rezervou, asi nechceš přejít grónsko nebo Karakoram)inspiraci na brutální protitah proti jo vostrejm podmínkám přežívání doporučuji přečíst si (alespoň informativně) "výživnou" kapitolu Pavlíčkovy knihy Člověk v drsné přírodě... i kdyby ses jen dozvěděl co je nejkaloričtější... a nebo jako "varování" svého druhu, do jakých extrémů to může jít...
Zkus tohle, pokud máš doma sušičku potravin: http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=859

Já vozím: Sypké věci jako - vločky, suš. ovoce, rýži, těstoviny.. . taky tvrdý sýr, špek, česnek... za 14 dní vandru shodím asi 5 kg... ale nedřu se s velkým žrádlem...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod bucew » pát čer 30, 2006 14:25

No bude to na Korsiku 17 dní.potřebuju potravinovej kompromis ...nechci chcípnout.Nepotřebuju luxus stačí energie.A co životnost slaniny když to není v zimě?
bucew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 23, 2005 11:11
Bydliště: v Praze na hradě...

Příspěvekod tuso » sob črc 1, 2006 6:28

bucew píše:No bude to na Korsiku 17 dní.potřebuju potravinovej kompromis ...nechci chcípnout.Nepotřebuju luxus stačí energie.A co životnost slaniny když to není v zimě?


Jestli máš možnost sehnat si origoš domácí vyuzenou, tak ti vydrží celý pobyt /myslím fakt domácí, od někoho, ne "domácí z obchodu"/, z koupených ti vydrží ta sušená zahraniční /ale to zmiňuju jenom jako určitou možnost, nepředpokládám,že dáš 500Kč za kilo slaniny/ Z těch klasických koupených hodně vydrží valašská slanina /Kaufland/.Ale v létě ti 17 dní nevydrží. Fakt bych to prubnul sehnat tu domácí.Nevím jak se dělá tady,ale na Slovensku se udí tak, že vydrží rok. No a zkus třeba Jerki, rozebíralo se to tu. Nikdy jsem ho sice nejedl, ale když to jedli Indiáni několik století, tak to snad funguje.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tesil » sob črc 1, 2006 8:23

tuso píše:
bucew píše:No bude to na Korsiku 17 dní.potřebuju potravinovej kompromis ...nechci chcípnout.Nepotřebuju luxus stačí energie.A co životnost slaniny když to není v zimě?


Jestli máš možnost sehnat si origoš domácí vyuzenou, tak ti vydrží celý pobyt /myslím fakt domácí, od někoho, ne "domácí z obchodu"/, z koupených ti vydrží ta sušená zahraniční /ale to zmiňuju jenom jako určitou možnost, nepředpokládám,že dáš 500Kč za kilo slaniny/ Z těch klasických koupených hodně vydrží valašská slanina /Kaufland/.Ale v létě ti 17 dní nevydrží. Fakt bych to prubnul sehnat tu domácí.Nevím jak se dělá tady,ale na Slovensku se udí tak, že vydrží rok. No a zkus třeba Jerki, rozebíralo se to tu. Nikdy jsem ho sice nejedl, ale když to jedli Indiáni několik století, tak to snad funguje.

... no, na korsice prodávají sušenejch mas hafo, stačí si vybrat, jestli máš radši prase, osla nebo kozla :mrgreen:
navíc je to ukrutně dobrý, akorát je po tom žízěň, protože je to sušený za syrova, prosolený a hódně kořeněný.
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod brhel » sob črc 1, 2006 11:19

Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Petras » ned črc 2, 2006 6:42

Já baštím kombinaci slanina (chleba,vejce,fazole)
fazole(polévka,guláš,směs)
+ česnek(pasta),cibule
Při různých kombinacích(a že jich je) vydržím jen na tomhle klidně měsíc.
Je fakt že fazole "můžu".Jinak vždy se dá obohatit jídelníček z místních zdrojů teda až na vyjímky (Antarktida apod.) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod uplne jinej martin » ned črc 2, 2006 17:06

No, většinou:
snídaně - instantní ovesná/rejžová kaše, nalámat dovnitř čokoládu jinak se to nedá jíst
jídlo - "dobrej hostinec" a spol - upgrade parmezánem, tuňákem; tortelini, etc.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » ned črc 2, 2006 17:20

Nebo taky:
Snídaně: kus chleba (je-li) s kusem sejra (je-li)
Oběd: pár müsli tyček (pár, jako fakt dvě)
Večeře: 2 rohožkový polívky, nebo 1 pytlíková brkaše (zpravidla pro dva lidi :wink: ).
Jde to takto valit tři tejdny. Sice něco shodíš, ale to se dneska jen hodí, hej :mrgreen: ?
Na zádech skoro nic netáhneš. A kdyby něco, tak nejvíc proteinů maj kobylky !ale blbě se chytaj :mrgreen: ), hned potom mravenci (s nima to je jednodušší :mrgreen: ). Takže tak...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod rad0 » stř črc 12, 2006 13:25

sebou vzdy nosim 1kg bramborovyho salatu a k tomu si vzdy smazim rizky a zapijim to vodou z potoka---POZOR!!! muze to v horach vyvrcholit peknou srackou :smt119 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...let´s god leads us... *
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Příspěvekod fia » stř črc 12, 2006 14:49

někde jsem se tu dočetla o rozpuštěné nutele, zaujalo mě a hned jsem to vyzkoušela. Mělo to úspěch, teď v létě se nedá vozit čokoláda, tož mi ju to nahradilo. Narvala jsem do toho slunečnicová a dýňová semínka, pražené vločky, kandované ovoce, různé nadrobno nakrájené sušené ovoce a hrozinky...vznikla úžasná, nevzhlená hmota, chutnající "skoro" jako studentská pečeť. Bylo to docela výživné, 2-4 lžíce a bylo po chuti na sladké, taky se tím dá ochutit rýžová či jiná kaše...vynálezče díky :D
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » stř črc 12, 2006 17:43

fia píše:někde jsem se tu dočetla o rozpuštěné nutele, zaujalo mě a hned jsem to vyzkoušela. Mělo to úspěch, teď v létě se nedá vozit čokoláda, tož mi ju to nahradilo. Narvala jsem do toho slunečnicová a dýňová semínka, pražené vločky, kandované ovoce, různé nadrobno nakrájené sušené ovoce a hrozinky...vznikla úžasná, nevzhlená hmota, chutnající "skoro" jako studentská pečeť. Bylo to docela výživné, 2-4 lžíce a bylo po chuti na sladké, taky se tím dá ochutit rýžová či jiná kaše...vynálezče díky :D

ale pozor na chladnější počasí, při teplotách okolo nuly
to to pak pořádně zatuhne a s úspěchem se o to dá ohnout nerezová žíce *
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pripluv » stř črc 12, 2006 18:01

Lipon píše:...to to pak pořádně zatuhne a s úspěchem se o to dá ohnout nerezová žíce *

Nebo taky zrušit jednička vlevo nahoře :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » čtv črc 13, 2006 8:11

nebo nedejbože ještě něco horšího :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Karel » čtv črc 13, 2006 22:58

No spocti si, kolik vydas za den (24 hod) energie. Tusim, ze pri sportovnim vykonu pres den by to mohlo byt tak 10-12 tis. kJ za 24hodin. Nejefektivnejsi je tuk (3000 kJ/100g). Blby je, ze kdyz si das panaka lukany,tak se z toho akorat po... Proto je dobre se v obchode divat na etikety, kolik to ma energie a brat ty vydatnejsi (tucnejsi, sladsi) veci. Doporucuju nejaky trvanlivy salam s velkym podilem tuku - me se osvedcil lovecky salam - v tom jsou i bilkoviny. Pak nejake instatni veci, at netahnes vodu. Nutela, tatranky a takovehle tucne veci maji kolem 2500. A jeste s tim clovek zazene chut na sladke.

Ad hubnuti. Idealni je vyrazet trochu s "pneumatikou" na brichu. To se nese lepe nez na zadech v batohu, nekazi se to a je to nejvice kaloricke (viz tuk vyse). Kdyz zhubnes za 14 dni o 2 kila, tak to je hned 4000 kJ na den, ktere nemusis nest na zadech.

Doufam, ze jsem ted nenapsal velky blabol.

Jo a pri takovehle nevyvazene strave mozna nejake vitaminove tablety.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod Rujir » čtv črc 13, 2006 23:10

No nam jeden horsky vodca vravel, ze tatranky su viac menej zbytocne, pretoze v skutocnosti je to len trochu lepku a cukru. Ze to uz radsej musli tycinky. Tuk je sice fajn, ale kym sa zacne uvolnovat, tak to sakra trva. Takze zalezi od dlzky treku. Na dlhe treky kludne - na kratsie by som sa skor orientoval na jednoduche cukry. :wink:

Inak ja viem kludne schudnut na styri kg za tri dni, ale tipujem ze vacsina je voda. Uvidime po Rumunsku... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Karel » pát črc 14, 2006 7:12

Rujir píše:No nam jeden horsky vodca vravel, ze tatranky su viac menej zbytocne, pretoze v skutocnosti je to len trochu lepku a cukru. Ze to uz radsej musli tycinky. Tuk je sice fajn, ale kym sa zacne uvolnovat, tak to sakra trva. Takze zalezi od dlzky treku. Na dlhe treky kludne - na kratsie by som sa skor orientoval na jednoduche cukry. :wink:

Inak ja viem kludne schudnut na styri kg za tri dni, ale tipujem ze vacsina je voda. Uvidime po Rumunsku... :mrgreen:


1) Jo, to s tou delkou trasy je dobra pripominka. Ale vychazel jsem z toho, ze dotycny jede na 17 dni. Na 3 dny nema smysl s jidlem cokoliv vymyslet. To se da prezit na cemkoliv.

2) Kdyz zhubnes !pomale! 4kila, tak to urcite nebude voda.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod pripluv » pát črc 14, 2006 7:18

Za 17 dní to bude klidně i víc než 4 kila. Nejlepší je přes zimu pořádně žrát, v létě to stejně všechno spadne :mrgreen: . Někdy teda už i v zimě :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod gepard75 » pát črc 14, 2006 13:16

http://www.humanita.n.cz/rocenky/r1997. ... bbd01f7514

viz. prvni prispevek 'Na skalky cukr, do hor špek'
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ToM » pon dub 9, 2007 9:17

Jak tak brouzdám e-shopem, objevil jsem tohle "jídlo" Máte s tím někdo zkušenosti? Asi to objednám, ať vím, co ten Leoš Šimánek jí... :((
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » pon dub 9, 2007 9:28

ToM píše:Jak tak brouzdám e-shopem, objevil jsem tohle "jídlo" Máte s tím někdo zkušenosti? Asi to objednám, ať vím, co ten Leoš Šimánek jí... :((


Tak neviem, od Leose Simanka som cital asi 4 knihy a nepamatam si, ze by co len raz jedol nejaku expedicnu stravu. Ten si spravidla skor nieco ulovil, kupil, vyzobral, ukradol, ale expedicnu stravu? To nie... :mrgreen:

Osobne si myslim, ze to je v nasich podmienkach blbost. Ak nejdes splhat na Nanga Parbat, tak by som si to zariadil inak a nie expedicnou stravou. Aj ked Rankoncaj tvrdi, ze je vyborna. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ToM » pon dub 9, 2007 9:45

Rujir píše:Tak neviem, od Leose Simanka som cital asi 4 knihy a nepamatam si, ze by co len raz jedol nejaku expedicnu stravu. Ten si spravidla skor nieco ulovil, kupil, vyzobral, ukradol, ale expedicnu stravu? To nie... :mrgreen:

Byl jsem na diashow Pobřeží Pacifiku, a tam o tom mluvil, měl to sem tam i vyfocené. Tak nevím... Ale jinak máš pravdu, není to pro klasické turisty/horolezce. Ale já ty dobré hostince nemůžu už ani cítit, tak uvidíme, co na to řekne přítelkyně #-o :(( =D>
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » pon dub 9, 2007 10:38

Mne to pride za tie prachy uplne silene. Za to kupis obed v dobrej restauracii a nie jedno jedlo na horach. Inak pozri si povodne vlakno, na ktore je odkaz vyssie. Tam je celkom dost tipov na dobroty v horach... :wink:

Inak od Leosa som cital aj nieco o Pacifiku, ale to sa len plavil a vsetko bolo klasicke, namornicke jedlo, tak nevim...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod brhel » pon dub 9, 2007 11:45

ToM píše:[ Ale já ty dobré hostince nemůžu už ani cítit

jenže ta expediční strava je 10 krát dražší než hostinec :lol:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron