Výdrž kartuše

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výdrž kartuše

Příspěvekod Boulderman » čtv čer 23, 2011 10:09

Ahojte, nemůžu se dopátrat jedné informace. Vím, že záleží na mnoha okolnostech, ale nedokážete někdo odhadnout, kolik tak uvaří plynová kartuše var 500 litrů vody? Pokouším se naplánovat náročnější přechod hor, mám vařič Coleman F1 lite, který má dosti vysoký výkon, ale nedokážu odhadnout tento detail...
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Výdrž kartuše

Příspěvekod grco » čtv čer 23, 2011 10:37

Optimus Crux ma priemernu vydrz na 220-230g kartusu asi 60 minut na plny vykon. 1 liter vody zohrejes v priemere za 3 minuty (samozrejme podla podmienok). Takze by to malo zohriat asi 20 litrov vody. Z toho vyplyva, ze 500ka by mala teoreticky stacit na priblizne 40 litrov vody. Neviem aky vykon a spotrebu ma Coleman F1, ale myslim, ze tam velky rozdiel nebude.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výdrž kartuše

Příspěvekod Semo » sob čer 25, 2011 12:47

Niekde tu najdes moje merania spotreby a rychlosti Var2 (s ETA Power esusom). Ale je to merane v kuchyni na stole, v reale pocitaj s asi 2x takym casom (a spotrebou).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výdrž kartuše

Příspěvekod Wolfi » úte čer 28, 2011 11:50

Mám tebou zmíněný vařič Coleman F1 Lite.
Spotřebu jsem nějak neměřil ale co mě radil kdysi týpek v hudy tak paštika (kartuš 100g) vydrží tak na víkendovou akci. (můžu potvrdit že to vyjde i s rezervou na horší klimatické podmínky)

Ale zaleží asi hodně na podmínkách a hodně na přítomnosti závětří.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření