Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod Bedrich » ned dub 30, 2006 10:17

Mam dotaz cim cistite hydrovaky, mam 3l vod Source a vytah sem to po zime a mam v hadici asi lehkou plisen nebo neco tkaovyho:)) :lol:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod teoretic » ned dub 30, 2006 10:28

Bedrich píše:Mam dotaz cim cistite hydrovaky, mam 3l vod Source a vytah sem to po zime a mam v hadici asi lehkou plisen nebo neco tkaovyho:)) :lol:

myslis takovy maly bily fleky? - jestli jo, tak to nemusi bejt plisen ale jen vodni kamen..

jinak se na to prodavaj kartace

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Bedrich » ned dub 30, 2006 10:29

No prave ze sou to takovy ty sedy mista, proste plisen podle me asi nebo neco takovyho, rikas kartace jo a nevis kde se to da koupit a priblizne za kolik? :((
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod teoretic » ned dub 30, 2006 10:33

Bedrich píše:No prave ze sou to takovy ty sedy mista, proste plisen podle me asi nebo neco takovyho, rikas kartace jo a nevis kde se to da koupit a priblizne za kolik? :((

pokud sedy,tak to asi plisen bude,ale jestlis to po poslednim pouziti vymyl a nechal uschnout, tak je to divny :((

co se tyce kartace tak mnt, mrknu se a za chvilku pisnu

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Bedrich » ned dub 30, 2006 10:34

Dik, no prave ze sem to vymymil, ale nak to uschnuti se nepovedlo, sem vocas :|
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod teoretic » ned dub 30, 2006 10:39

takze tady tohle je deuter tube brush - kartac na hadici, problem je, ze narychlo jsem to na ceskym netu nenasel, cili se asi budes muset obratit s prosikem bud primo na ofic. dovozce pro cr -

HUDYSPORT a.s.

40502 Bynovec 138
Tel: + 420 / 4 12 589 961
Fax: + 420 / 4 12 589 979

a nebo to zkusit v nejakym jinym hudaci ci outdoorsportu s milou obsluhou

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Bedrich » ned dub 30, 2006 10:42

Jo zkusim to u nas v liberci, tam to docela de *
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod uplne jinej martin » ned dub 30, 2006 11:50

zkus to savem.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Bedrich » ned dub 30, 2006 11:56

No to bych taky moch zkusit.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Bedrich » ned dub 30, 2006 11:57

No to bych taky moch zkusit.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pavproch » ned dub 30, 2006 19:23

Velbloudy nemám rád.... Nejsou čistotný....

Ideál je neřez therm-O-ska.... bacili nemaj šanci.... ji lupnu do myčky a je to...

Průšvih je PEt flaška na bicicel... se člověk ani nestačí divit, jak rychle se tam objeví celá ZOO.... už se mi asi dvě v myčce lechce roztekly....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod Bedrich » pon kvě 1, 2006 7:38

Nojo to ja vim, ale von je jinak na leto docela dobrej..., aspon si clovek posiluje immunitu *
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Lipon » pon kvě 1, 2006 10:30

v bikeshopech mivaj sadu na cisteni vembloudu (velky kartac na vak, tenky dlouhy kartacek na hadici a neco jako raminko na poveseni vaku na vyschnuti se zebrama dovnitr vaku, aby byl roztazeny pri schnuti

taky bych se klonil k slabemu roztoku SAVA
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Bedrich » pon kvě 1, 2006 10:56

Jo zavani to tim ze by to mohlo bejt nejlevnejsi, ale nalil sem to tam a docela to pomohlo:)Tak dik za napad *
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod teoretic » pon kvě 1, 2006 11:12

Bedrich píše:Jo zavani to tim ze by to mohlo bejt nejlevnejsi, ale nalil sem to tam a docela to pomohlo:)Tak dik za napad *

hlavne to pak dobre vyplachni a nech vyschnout :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod martin77 » úte kvě 9, 2006 18:28

Nazdarek, co sa tyka Hydropackov, tak mam niekolko rokov origos CamelBak a potom hydropack od Salomonu..
No s cistenim a udrzbou je to trosku komplikovane, ale treba to drzat v cistote.. Co sa tyka toho sava, tak v poho, ale len slaby roztok (podla navodu pri pouziti na potraviny) a mat to tam kratko, lebo znicis stenu hydropacku.. Potom este pre lahke precistenie pouzivam jedlu sodu bikarbonu.. ta je v poho.. A nakoniec cistenie trubicky: Nekupuj drahe origos sady! staci aby si si kupil radiace lano na bike, na neho navlecies nejaky kus obvazu a cele lano pretiahnes cez trubicku.. No a obvaz ti vyutiera celu trubicku.. Hadam je to zrozumitelne... Takze tak...
martin77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 11, 2006 16:08

Příspěvekod Lipon » pon črc 3, 2006 9:37

martin77 píše:Nazdarek, co sa tyka Hydropackov, tak mam niekolko rokov origos CamelBak a potom hydropack od Salomonu..
No s cistenim a udrzbou je to trosku komplikovane, ale treba to drzat v cistote.. Co sa tyka toho sava, tak v poho, ale len slaby roztok (podla navodu pri pouziti na potraviny) a mat to tam kratko, lebo znicis stenu hydropacku.. Potom este pre lahke precistenie pouzivam jedlu sodu bikarbonu.. ta je v poho.. A nakoniec cistenie trubicky: Nekupuj drahe origos sady! staci aby si si kupil radiace lano na bike, na neho navlecies nejaky kus obvazu a cele lano pretiahnes cez trubicku.. No a obvaz ti vyutiera celu trubicku.. Hadam je to zrozumitelne... Takze tak...

taxe mi minuly tyden povedla perla - po vymyti pytliku tam vetsinou strcim uterku, ktera nasakne vlhkost, druhy den vymenim za druhou suchou a je v poho - no minuly utery sem zjistil, ze jsem ze soboty zapomel uterku v kejmlu, malem jsem ji odtamtad uz nedostal, byla tam skoro prirostla plisni - taxem koupil Savo, udělal slabej roztok na dezinfekci vody, vypláchl, a stejně tam světlejší fleky zůstaly - asi budu muset zkusit silnější roztok :((
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod poiko » pon črc 3, 2006 20:21

mam vak na kolo a po každý vyjížďce vyliju vodu a nechám vyschnout. nikdy se voda nevylije celá, takže dosouším ubrouskem. aby se stěny při schnutí nelepily k sobě, dávám tam golfový míček. ještě jsem viděl, že tam někdo dává i srolovanou síťku, co se dává na dno dřezu, nebo uhnuté drátěné ramínko. v téhle fázi se fantazii meze nekladou. co se týče toho bílýho hegeše, čistim to tak, že si udělam kuličku z vaty o průměru hadičky, namočim do Sava, přivážu na provázek a tohle protáhnu hadičkou. pokaždý se mi to krrrásně vyčistilo. někdy se ale musí i víckrát. smrt breberkám!
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod pripluv » pon črc 3, 2006 21:25

Dybyste v tom měli rum ... ani jedna breberka :wink: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » úte črc 4, 2006 8:02

Přípluv píše:Dybyste v tom měli rum ... ani jedna breberka :wink: :mrgreen: .

nujo, ale rum je dobrej spíš na míň výkonový aktivity (třeba gaučing, pubbing apod. :mrgreen: :mrgreen: )
vypít za vyjížďku litr a půl nebo dva rumu tak pro mě můžou rovnou poslat zinkovej futrál :shock:
jóó, něco jinýho je ráno v horách když vylezeš ze stanu si dát šťopičku na zahřátí než vyrazíš PĚŠMO dál; to vždycky vezem každej plastovou flašku v báglu a dlouho nevydrží :ú

ale to už sme zase off topic
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » úte črc 4, 2006 8:39

Lipon píše:
Přípluv píše:Dybyste v tom měli rum ... ani jedna breberka :wink: :mrgreen: .

nujo, ale rum je dobrej spíš na míň výkonový aktivity (třeba gaučing, pubbing apod. :mrgreen: :mrgreen: )
vypít za vyjížďku litr a půl nebo dva rumu tak pro mě můžou rovnou poslat zinkovej futrál :shock:
jóó, něco jinýho je ráno v horách když vylezeš ze stanu si dát šťopičku na zahřátí než vyrazíš PĚŠMO dál; to vždycky vezem každej plastovou flašku v báglu a dlouho nevydrží :ú

ale to už sme zase off topic


v každém vlákně jsme furt OT :wink: :(( :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » úte črc 4, 2006 9:37

poiko píše:mam vak na kolo a po každý vyjížďce vyliju vodu a nechám vyschnout. nikdy se voda nevylije celá, takže dosouším ubrouskem. aby se stěny při schnutí nelepily k sobě, dávám tam golfový míček. ještě jsem viděl, že tam někdo dává i srolovanou síťku, co se dává na dno dřezu, nebo uhnuté drátěné ramínko. v téhle fázi se fantazii meze nekladou. co se týče toho bílýho hegeše, čistim to tak, že si udělam kuličku z vaty o průměru hadičky, namočim do Sava, přivážu na provázek a tohle protáhnu hadičkou. pokaždý se mi to krrrásně vyčistilo. někdy se ale musí i víckrát. smrt breberkám!

mám sadu na čištění. je v ní "ramínko" na vak, které do něj vsunu a vak se dá zavěsit a krásně vyschne. na čištění jsou v sadě dva kartáčky, jeden na dlouhém lanku na hadičku a je to paráda......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Borsa » stř črc 5, 2006 20:56

Já bohužel nemám žádnej čistící set, tak si pomáhám papírovýma kapesníčkama, nebo hajzlpapírem. Drží to stěny od sebe a natáhne vlhkost.
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod poiko » čtv črc 6, 2006 11:15

tulak píše:
poiko píše:mam vak na kolo a po každý vyjížďce vyliju vodu a nechám vyschnout. nikdy se voda nevylije celá, takže dosouším ubrouskem. aby se stěny při schnutí nelepily k sobě, dávám tam golfový míček. ještě jsem viděl, že tam někdo dává i srolovanou síťku, co se dává na dno dřezu, nebo uhnuté drátěné ramínko. v téhle fázi se fantazii meze nekladou. co se týče toho bílýho hegeše, čistim to tak, že si udělam kuličku z vaty o průměru hadičky, namočim do Sava, přivážu na provázek a tohle protáhnu hadičkou. pokaždý se mi to krrrásně vyčistilo. někdy se ale musí i víckrát. smrt breberkám!

mám sadu na čištění. je v ní "ramínko" na vak, které do něj vsunu a vak se dá zavěsit a krásně vyschne. na čištění jsou v sadě dva kartáčky, jeden na dlouhém lanku na hadičku a je to paráda......

no jo, ale já jsem prostě starej hamoun a přišlo mi zbytečný za tohle dávat čtyři kilča, nebo kolik to stojí
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod juhele » stř kvě 11, 2011 11:34

Ahojky,
já mám tankovací hadice dvě, jednu včetně "pytle" v cyklobáglu Alpine Pro, druhý je Source Convertube. Právě druhý jmenovaný jsem tuhle vytáhl a ouha, těsně u konce, u náústku v hadici našedlé fleky. :vom: Tohle se mi stalo poprvé, zatím jsem to vždycky dlouho nechyl viset na škříni a uschlo to, tentokrát se někde musela stát chybka.

Zatím jsem v tom zkusil nechat pár dní ocet, jestli to nezabere, ale moc dobře to nevypadá. :(( Asi to vypláchnu a prubnu ještě to Savo.

Ohledně toho sušení těch vaků - no taky se mi nechtělo dávat několik stovek za tuhle blbinu, tak jsem použil klasické ramínko a takové velké oblé plastové kolíčky na prádlo, kterými jsem to opatrně pověsil za boční stěnu tak, že stěny byly odlepené a napouštěcí díra dole.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod _Andy_ » stř kvě 11, 2011 19:39

K číštění Source vaků píše něco jejich zdejší výhradní dodavatel (vojenských verzí) ALP - http://alp-army.cz/str.php?str=46

Držím se toho a po třech letech poměrně intenzivního používání nemám žádný problém :). Hlavní je, po použití vypláchnout, dobře nechat vyschnout (dobrý je do něj něco vložit, aby vyschl opravdu všude a nezůstaly tam vlhká místečka), hadici odpojit a taky nechat vyschnout, pak uskladnit uzavřeně, případně v mrazáku. Před použitím ho pak většinou jen propláchnu horkou vodou a naplním studenou. Nic jinýho kromě čisté vody do něj nedávám. Na šťávičky a ionťáky mám Nalgenku :-).

Až mi jednou schnije, koupim za pár stovek novej a můžu se po něm zase válet jak chci. Je to opravdu držák, holt Izraelci uměj :-).
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod juhele » pát čer 10, 2011 9:36

Ahojky,
jak jsem popisoval, měl jsem problém s hadicí Convertube. Nakonec jsem zaběhl do nejbližší prodejny Hudy a koupil tu čisticí sadu Source Brush Kit za nějakých 270 Kč (docela se mi protočily panenky, neb Convertube jsem tehdy koupil za 250,- :roll: ), ale říkal jsem si, že není radno experimentovat a riskovat poškození hadice. Ještě na prodejně jsem se ujistil, že je sada určena pro Convertube.

Dle návodu v datasheetu výrobce jsem použil vodu a mýdlo a začal čistit. Zpočátku mi přišlo, že to jde poněkud ztuha, nicméně čištění mělo viditelné výsledky a já se domníval, že je to OK. Ze strany ventilku jsem se ale nemohl dostat a nehodlal jsem zkoušet cpát kartáček do toho oranžového plastového kolena. Pamětliv diskuze na prodejně jsem nakonec hadici kousek od kolénka odřízl (o 1 cm kratší hadice mne nezabije a kolénko pak zas v pohodě nasadím), abych mohl čištění dokončit z druhé strany. K mému obrovskému šoku mi ale při vytahování kartáčku (byl zastrčen opravdu jen kousek) zůstal kartáček utržený uvnitř hadice!!!

cele_res2.jpg
cele_res2.jpg (98.52 KiB) Zobrazeno 16036 krát


tady je detail:

detail_res2.jpg
detail_res2.jpg (77.2 KiB) Zobrazeno 16036 krát


Dost mne to zarazilo, nic jsem přece neudělal špatně. Bál jsem se, že jsem právě vyhodil do koše víc jak 5 stovek a že mám smůlu (Convertube byl totiž přes 2 roky starý, byť jsem stále měl od něj původní obal a účtenku z Hudy), protože jsem měl už několik zkušeností, kde prodejce vše svedl na nevhodné použití nebo něco podobného. Nicméně jsem napsal jak na Source anglicky, tak česky na Hudy. Ze Source byli velmi ochotní, rychle odepsali, vyžádali si fotky a následně doporučili reklamaci. Poté se ozvali i z Hudy s tím samým. Odnesl jsem tedy oboje na prodejnu Hudy, kde jsme sepsali reklamaci (dotyčná paní sice říkala, že je to docela kuriózní případ, nicméně byla velmi ochotná a říkala, že by s tím neměl být problém). Nakonec si ode mne vzali komplet jak čisticí sadu, tak Convertube a oboje odeslali.

Za cca 2 týdny se mi ozvali mailem, že reklamace je vyřízená. Na prodejně na mne čekala fungl nová čisticí sada i Convertube. Takže můj příběh má štastný konec a s povděkem kvituji profesionální přístup prodejce Hudy.cz. Jen jsem se chtěl o tuto zkušenost podělit. Hurá. můžu zase jít nasávat (z hadice). :drinkers:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod terkad » pát čer 10, 2011 10:07

Na čištění hadičky docela dobře funguje kus repky o průměru 4 mm. Trochu hůř se to tam cpe, ale pak to jde v pohodě. Jen dovnitř pouštíš vodu, hadičku ohýbáš a povytahuješ střídavě jedním i druhým směrem. Náklady minimální, cca 20 Kč za repku a vzhledem k tomu, že Camelbak čistím tak jednou do roka, není to zas taková ztráta času.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod RUMcajs » pát čer 10, 2011 19:07

Neni dulezite pravidelne cistit, ale pravidelne pouzivat.
Pak si clovek pochutna jen na par dni stare plisni :)

PS: Mam pitny vak od Camelbaku asi 7 let a stale v pohode!
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod juhele » pát čer 10, 2011 21:30

terkad píše:Na čištění hadičky docela dobře funguje kus repky o průměru 4 mm. Trochu hůř se to tam cpe, ale pak to jde v pohodě. Jen dovnitř pouštíš vodu, hadičku ohýbáš a povytahuješ střídavě jedním i druhým směrem. Náklady minimální, cca 20 Kč za repku a vzhledem k tomu, že Camelbak čistím tak jednou do roka, není to zas taková ztráta času.


Nechci být za blba, ale můžeš mi objasnit, co je to za tu věc, co to používáš na too čištění? To slovo mi totiž nic neříká (nebo si možná sedím na vedení). :-k
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření