Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 10, 2011 21:34

Je to takzvaná repp šnůra/smyčka - slangově "repka".
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod juhele » pát čer 10, 2011 22:05

Aha, dík, sem měl pocit, že jsem to už někde slyšel, ale já holt málokdy mám chuť hodit si mašli. :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod kropt » sob čer 11, 2011 5:46

S tou repkou je to dobrej nápad, taky musím vyzkoušet.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod Stony » sob čer 11, 2011 19:51

Zdar, třeba já vak ani hadici nečistím. Po použití oboje dobře propláchnu čistou vodou, vypustím ji a pak vak skladuji v marzáku. Dělám to tak už asi dva roky a bez problémů, na funkci rostlináře to nemá žádný vliv.
Stony
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned srp 17, 2008 11:06
Bydliště: Bruntál

cisteni hydrovaku POPRVE..a asi naposled

Příspěvekod rebi » sob črc 20, 2013 13:34

Ahoj,

potreboval bych krapet poradit s cistenim Deuter Streamer 3 L
Vak je OK, prakticky cela hadicka, pouze u naustku je tam plisne jak nasr.. a to nejen v hadicce, ale i pod
tim gumovym naustkem..Vzhledem k tomu, ze jsem to cisteni stale odkladal (proste jsem v tomhle desnej lempl), tak se mi tam ty breberky nak moc premnozily a domnivam se, ze v dusledku toho mi pri posl. par pouzitim dost casto z toho naustku voda odkapavala-proste mi prijde, ze ty plisne je tam uz tolik, ze ten naustek nedoleha a pak neni divu, ze ta voda z toho kape..
Ted k cisteni:
soupravu na cisteni vaku nemam,ale myslim,ze je zbytecna, kdyz je vlastne pblm pouze u naustku a zacatek te hadicky vycistim tycinkou do usi namocenou v jedle sode/oleji/pripadne v nejhorsim savo (vsechno, co sem se docetl, ze pouzili lidi na cisteni hvaku)..
Ale ted to nejdulezitejsi z ceho mam obavy je,ze jakmile to sundam,vycistim, tak uz to zpatky nenandam,tj. ten ohnutej bazmek z jedny strany do hadicky a na druhy strane zas naustek na bazmek..
Mate nejake rady??
Nekde jsem cetl (a dal bych krk na to, ze to bylo nedavno a navic zde na OF,ale vazne jsem se snazil a nic jsem nenasel), ze je potreba to udelat rychle a pak si pomoc nejakym olejem, kterym potru hadicku a naustek a jednak mi pomuze to nasunout a druhak to odpudi vodu,ktera by se skrz to mohla dostat..
Z toho co jsem si procetl se pry nekomu podarilo to vycistit,nasunout a vesele hvak pouziva dal i kdyz vetsina tvrdi,ze je lepsi koupit rovnou novej hvak..

kazdopadne diky za radu.

PS:matne tusim, ze kdyz je tohle tak stary vlakno, tak bych mel zalozit novy, ale zkusim, zda se nekdo ozve
(vazne mam pocit, ze to pomerne nedavno nekdo resil..ale vazne jsem to nenasel..)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod Chmeld4 » pon črc 22, 2013 7:03

Ti teda nevim ,ale já když čistim svůj camelbak (cca jednou za dva roky), tak po sundání hadičky mi zůstane na koncích roztažená (po nandání volná) tak prostě ty dva cenťáky uříznu. Pak to narvu na vak a na náustek a je to. Hadička se sice zkracuje, ale pár let to vydrží a pak prostě koupim novou hadičku. :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod Miras » pon črc 22, 2013 7:46

Náustek z hadičky sundávám/rozebírám/čistím celkem často, většinou to nechám rozebraný i den, dva a nikdy jsem žádný problém zase to složit zpátky neměl.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod Chmeld4 » pon črc 22, 2013 10:03

@Miras a u vaku si to zkoušel? Tam to de fakt napytel :/ nebo máš nějakej trik ... kromě velké síly :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod Miras » pon črc 22, 2013 10:14

Aktuálně mám Source Widepac a ten má hadičku k vaku nacvakávací rychlospojkou. Ale předtím jsem měl kolik let starší Camelbag, s hadičkou nasouvací "natvrdo", to jsem taky rozebíral a taky nikdy nebyl problém. Je fakt, že za to chce trochu vzít a kroutit, ale jde to, jen se toho nebát. A nandat to pak jde snáz, jak sundat a že by to po rozebrání a složení nějak nedrželo, nebo teklo, to se mi nikdy nestalo.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: cisteni hydrovaku

Příspěvekod rebi » pon črc 22, 2013 11:08

Zdarec chlopiska...

toz to nakonec slo v pohode-breberek jsem se nezbavil,ale dam to mrazaku a snad ty svine pochcipu i kdyz bordel po nich zustane..
Jinak naustek kapal, pac jsem nejakym zpusobem pootocil ten gumovej povrch, ze nezapadal do tech drazek, ktery byly na tom umelohmotnem naustku...stacilo to proste sundat,pootocit a zas nandat..

Zkousel jsem tyckou do usi i nejvetsi sajrat odendat,neco malo slo,ale je to tam furt..:-/
A hadicku z druheho konce jsem nesundaval vubec,pac kdyz jsem videl, jak je tam natesno,tak sem vedel,ze bych ji urco zpatky nenandal..

Nemuzu si pomoc,ale musim podekovat neznamemu dobrodinci jehoz prispevek jsem nenasel, ktery delal to same a dost mi dodal odvahy s tim laborovat..
Vim,ze je to strasna chujovina,ale nechtel jsem bejt na sebe nasr...,ze jsem znicil celej vak.
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Platypus

Příspěvekod nikolkopacova » sob říj 18, 2014 14:59

Platypus

Zdravim, máte někdo lahev Platypus? Mně začala plesnivět a nevim, jak nejlépe ji vyčistit, aby byla zas normálně použitelná...Díky za rady
Naposledy upravil vonkreuz dne sob říj 18, 2014 15:26, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným tématem. Zvýrazněno nové vlákno
nikolkopacova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 18, 2014 14:56

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod mike » sob říj 18, 2014 23:44

Rostrihnout nuzkama, hodit do popelnice a koupit novou. S plisnema bych si nezahraval. Znicit se daji Savem, ale co udela Savo s flaskou je otazka, mozna zkrehne a mozna se toho smradu uz nezbavis.

Jak se ti to povedlo? Nejaky sladky nesmysl zapomenuty ve flasce? Do Platypus lahve davam jen cistou vodu, po navratu dobre vyplachnu a necham otevrenou vyschnout a i po letech pouzivani je v dobre kondici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod nikolkopacova » ned říj 19, 2014 19:07

Isostar :) ale rozhodne ne zapomenutej. Po dopiti jsem to hned naplnila zase cistou vodou...No zkusim to savo, ale sere mě to...čekala jsem, že to vydrží...:(
nikolkopacova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 18, 2014 14:56

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod RUMcajs » ned říj 19, 2014 19:54

Na vak samotny pouzivam vodu se Savem.
Hadicku necistim, protoze Savo vse vyzere.

Kdyby jste shaneli cistici kartace, tak se podivejte po necem do laboratore.
Meli jsme i spulku 2mm dratu s bavlnenym chlupem - vyrobce nepamatuju.

http://www.kartacovnakolovec.cz/cz/vyro ... t-a-byrel/
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod Lipon » ned říj 19, 2014 22:02

Savo by to melo vycistit
kdysi jsem vod jéžiška dostal čistící tablety přímo od Velbloudího hrbu, a když se hoděj do vaku, tak to smrdělo stejně jak Savo
já teda vždycky po přijezdu vymeju vodou, necham vykapat a pak vak a hadici strčim do mrazáku, potvory malý nemaj jak vyrůst
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod mike » ned říj 19, 2014 23:17

@Lipon: na tomhle foru mne vzdycky potesi, kdyz se ukaze, ze je nekdo jeste vetsi magor, nez ja :twisted: Rekl bych, ze kdyz flasku nebo vak vysusis, tak taky nemaj jak vyrust, jelikoz plisne potrebuji vlhkost.

@nikolkopacova: tak teda zkus Savo, ale radej redene, myslim, ze 1:10 je spravny pomer, melo by to byt na nem napsane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod budo » pon říj 20, 2014 6:43

Manželka jednou za čas čistí dětem jejich lahve pomocí čistících tablet, taky je cítit chlór. Zeprám se, jak se to jmenuje. Osobně bych to upřednostnil před Savem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod Lipon » pon říj 20, 2014 7:12

mike: problem je v tom pokud mozno idealnim vysuseni, ten vak vzdycky bude schnout pomaleji, at uz k tomu bude jakakoliv pomucka, drzici steny od sebe (btw. Camelbak na novejsich verzich ma na to takove sikovne vyklopne pacicky pod hrdlem), a cim dyl to bude schnout, tim delsi cas pro potfuurky k rustu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod budo » pon říj 20, 2014 7:16

Mam vak od Ospreye a vzdycky do nej dam cistou uterku, zavru ho, nafouknu hadickou a pak s tim chvili trepu ....

A co pouzit fen ?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod RUMcajs » pon říj 20, 2014 8:01

Jeste k tomu Savu.
Do 2L vaku toho naliju tak 2-3 polevkove lzice a doplnim vodou.
Pak necham pres noc pusobit.

Pisu to aby si nahodou nekdo plast prilis koncentrovanym Savem neznicil.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod axi12 » pon úno 2, 2015 10:53

Je v něčem (zásadně) lepší vak od Source než Deuter Streamer?

EDIT: Aha, teď koukám podrobněji na fotky na HUDY a on ten Streamer je vyráběný asi tak firmou, co dělá Source. Alespoň je logo Source nahoře na té tyčce :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod flames » stř bře 25, 2015 11:09

Jen taková poznámka bokem - ty hadice a koncovky musí být z potravinářského plastu, tj. jim nesmí ublížit horká voda(po chemické stránce). Coby domopivovarník s tímhle občas laboruju (navíc plus s množstvím cukru) a závěr - nejlepší cestou k hygieně je tedy obyčejné vypláchnutí a případné lehké vyvaření (hlavně u koncovek). Savo je zbytečné kladivo, stačí něco mírnějšího (konkrétně Sanytol). Prodávají se i spešl čistící srandy typu Oxipro, ale zbytečné vyhazování peněz. Osobně vždycky akorát vak jednoduše vypláchnu a pokud zapomenu i na to (což se mi tak nějak stává pravidelně), tak stejně první dvě zkyslé deci z hadice vyplivnu.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod flames » stř bře 25, 2015 11:12

axi12 píše:koukám podrobněji na fotky na HUDY a on ten Streamer je vyráběný asi tak firmou, co dělá Source. Alespoň je logo Source nahoře na té tyčce :D


Ano a na samotném vaku není nápis ´Widepac´, ale ´Deuter´ a cena je o dvasta výš. Asi pro lepší pocit. Jinak zcela zjevně 1:1.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod juhele » ned dub 24, 2016 18:50

Tak jsme měli loni Convertube v USA (Kalifornie, Oregon, Nevada apod.). Do flašky jako vždy do báglu normální vodu z vodovodu míchanou s instantním ionťákem nebo něčím ala Tang. Jako na potvoru jsem nevzal čištění a dost mne zaskočilo když jsem zjistil, že se hadice začíná svinit takovými černými skvrnami.

Nikdy předtím jsem s ničím podobným nesetkal, takže je možná na vině jiné složení vody. Klimatem to nebude, měl jsem totéž na NZ i na Kanárech a nikde se mi to nestalo. Takže příště čištění holt s sebou.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Čištění hydravaku (Source, Camelbag, Platypus, ...)

Příspěvekod booze » ned dub 24, 2016 19:07

Ty cerne skvrny jsou rasa, ktera ma hodne rada svetlo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření