Redukce Var vs. ostatní

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod Poly » sob úno 26, 2011 15:45

Zdravím všechny,
rád bych se zeptal, zda někdo nevíte o existenci redukce, kterou by bylo možné připojit na kartuše Campingaz s bezešroubovým připojením. Myslím, že Campingaz tomu systému říká "Easy Click". Byl jsem totiž v létě v Maďarsku a dostal jsem od párku Holanďanů hned 4 tyto kartuše. Prý totiž nekonec vařič nepoužili a nechtělo se jim s tím táhnout domů :-) To, že mi budou taky na houby, jsem zjistil až doma. Var 2 na to nenarvu :-(
Předem díky za odpověď
Poly
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Re: Redukce z Var na bajonetový Campingaz

Příspěvekod Zvonek » sob úno 26, 2011 19:57

Existuje redukce od Markillu já jsem si ji nechával posílat z Anglie stála 500kč. Stránky si bohužel již nepamatuju ale když použiješ google tak to najdeš. Jo a tady na foru to taky někde je zkus funkci hledat. :wink:
Zvonek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 28, 2009 19:42

Re: Redukce z Var na bajonetový Campingaz

Příspěvekod Poly » sob úno 26, 2011 21:26

Super, díky moc. Našel jsem to a jmenuje se to konkrétně "Markill Camping-Gaz Adapter". Stojí kolem 20 liber. Takže bych do toho i šel. Kartuše mi to plus minus zaplatí a vylepším svůj Var 2 na Uni-Var 2 :-) Ještě bych se rád zeptal, jaká je spokojent a stabilita. Jak jsem to pochopil, adaptér je aretovaný pomocí těch pacek zespod kartuše, které pak vytvoří tři výčnělky pro styk s podložkou - je stabilní? Taky by mne zajímalo, jak drží horní část s vařičem. Jestli se tam něco nevikle...? Ještě jednou díky za cennou radu.

Edit: napsal jsem pěknou koninu - koukal jsem na adaptér pro propichovací Campingazy. Ten, který potřebuju, je asi tento:

http://www.actionoutdoors.co.uk/shop/ed ... p-880.html
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Re: Redukce z Var na bajonetový Campingaz

Příspěvekod Mirek Wolf » sob úno 26, 2011 21:46

Redukci jsem loni zakoupil u http://www.sunshop.cz (Kč 270,-).
Nyní v nabídce chybí, zkus se přesto zeptat.

Zastoupení Edelrid: U Přívozu 420, Libčice nad Vlt., tel.
774 045 446, 721 308 075

Jinak v SRN běžně k mání ("Adapter für Ventilkartuschen"
Markill/Edelrid), např. http://www.globetrotter.de.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Redukce z Var na bajonetový Campingaz

Příspěvekod Poly » ned úno 27, 2011 0:08

Díky moc za nasměrování. Nakonec jsem je na stránkách sunshop.cz našel :-) Cena je slušná.

http://www.sunshop.cz/varice-edelrid-ad ... 00101.aspx
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

redukce zavit/bajonet a vařič VAR

Příspěvekod m645 » pát kvě 13, 2011 16:53

Ahoj všem,
měl jsem na velikonoce problém sehnat šroubovací kartuše ve Slovinsku, tak jsem si koupil tuhle šikovnou redukci:

http://www.sunshop.cz/varice-edelrid-ad ... 00101.aspx

Ale bohužel, VAR2 s ní nejde použít :( Místo kolem závitu redukce je cca o dva milimetry menší, než co by potřeboval VAR2. A to jsem si myslel, že VAR používá šroubovací kartuše s nejmenším průměrem kolem toho šroubu.

Nemáte někdo tip, kde sehnat tu správnou redukci pro VAR?

Děkuji za rady,
Michal
m645
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 13, 2011 16:48

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 13, 2011 19:10

Koupit "náhradní" díl k vařiči Primus Freya - spodní díl, který by měl být jako redukce pro napichovací kartuše...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod kakos » pát kvě 13, 2011 20:26

@m645 :muzes tu diru prosimte zmerit, chtel sem do teho taky jit, nebo odkud si, ze bych se zastavil to oprubovat :wink:
jinak dik za info :smt023
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod m645 » sob kvě 14, 2011 5:55

Podle mého měření je díra 22 mm a VAR potřebuje 23,5 :(
Jinak je redukce k vidění u mě v Brně, ale to Tě asi nijak nenadchne, protože jsem ji koupil v obchodě taky v Brně :)
m645
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 13, 2011 16:48

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod m645 » sob kvě 14, 2011 5:57

vonkreuz píše:Koupit "náhradní" díl k vařiči Primus Freya - spodní díl, který by měl být jako redukce pro napichovací kartuše...



Díky a že ještě otravuji: nemáš tip, kde by se dal ten "náhradní díl" u nás koupit. Teď jsem tady hodinu googloval, ale nic jsem nevygoogloval...
m645
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 13, 2011 16:48

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod vonkreuz » sob kvě 14, 2011 6:04

Dovozcem značky Primus do ČR je firma Salewa Czech - zkus se obrátit na ně...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod kakos » sob kvě 14, 2011 8:58

m645 píše:Podle mého měření je díra 22 mm .....

tak to ja su na nejakech 16-ti, coz by slo, ale koukal sem, ze su omezenej hloubkou 4mm :((
jeste pls, kterej obchod v tom brne to byl, asi bych se tam zastavil jak bude cesta, opruboval a pokud sedne tak rovnou prikupil :wink:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod m645 » sob kvě 14, 2011 9:53

Na 16-ti mm? S jakým vařičem? Tu redukci jsou koupil v sunshopu na Cejlu, tady:
http://www.sunshop.cz/varice-edelrid-ad ... 00101.aspx
m645
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 13, 2011 16:48

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod kakos » sob kvě 14, 2011 18:02

@m645: mam primuse, myslim multifuel nebo omnifuel, prumer pripojovaciho ventilu je tech 16mm, ale po 4mm to konci a sou tam jakysi usi :((
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod vonkreuz » sob kvě 14, 2011 18:04

Ty uši tam jsou proto, aby jsi "nepřetáhl" nebo nepřešrouboval závit, nenašrouboval samici na samce (kartuše) víc než je zdrávo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: redukce zavit/bajonet a vařič VAR

Příspěvekod pripluv » pon črc 11, 2011 17:03


Pořídil jsem taky, včera konečně vyzkoušel. Funguje to. Spokojenost.
m645 píše:Ale bohužel, VAR2 s ní nejde použít…

Vzít vařič VAR 2 a spodek toho hliníkovýho válce ojet trochu na soustruhu. Nechal takto okudlat kolega a funguje to v pohodě (Var jsem pak nějak extra nezkoumal, ale evidentně mu to neuškodilo.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod Aillas » pon kvě 7, 2012 11:39

Nemáte někdo vyzkoušené, jestli by s Varem nešla použít třeba tato redukce od Pinguina? Vypadá podobně jako redukce od Edelridu.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod Mirek Wolf » pon kvě 7, 2012 20:44

Domnívám se, že redukce Pinguin neřeší problém přechodu na kartuše systému Campingaz , ale jen přechod na menší kartuši typu Coleman,
Var, Primus ap.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod Aillas » úte kvě 8, 2012 7:35

Řeší přechod na tuto kartuši a ta má bajonetový zámek stejně jako CampinGaz viz i popisek např. zde. Přiznám se ale, že nevím, jestli mají jen jeden typ bajonetu nebo jich je víc.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod Brunoos » pon čer 10, 2013 18:04

Obnovim tuto diskuzi protože taky shánim redukci, ale opačnou než se tady řešíla.

Mám kartuši se závitem - Coleman - na kterou připojuji VAR2.
Mám pujčeny velký vařič Campingaz, který má bajonetové připojení.

Hledám redukci která by mi umožnila připojit kartuši Coleman se závitem na vařič Campingaz s bajonetem.

Poraďte

Děkuji
Brunoos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 28, 2008 13:04
Bydliště: Podbeskydi

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod Dr4k3 » úte dub 15, 2014 13:48

IMHO nemá smysl to řešit a je jednodušší koupit si nový, lehký vařič se závitem.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod mike » sob říj 24, 2015 19:06

Nezkouseli jste nekdo tuhle redukci s Jetboilem (idealne Sol Ti)? Dovnitr by se to vlezt melo (prumer 16 mm), ale nejsem si jisty, jestli pujde zasroubovat dostatecne hluboko... Na to by ale mohlo stacit tu redukci trochu obrousit.

BTW, netusite, kde se da sehnat? Pripadne nemeli byste ji nekdo na pujceni v Praze?

O co mi jde: snaheni plynu v Italii v sobotu vecer nebo v nedeli. To ma bohuzel vetsina obchodu zavreno (jeste i v pondeli dopoledne) a je vetsi sance sehnat nekde Campingaz kartusi nez Coleman. Debilni zabozrouti. Vymysli stupidni bajonetovy system a jeste s nim zamori pulku Evropy :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod wawrik » sob říj 24, 2015 19:25

mike píše:Debilni zabozrouti. Vymysli stupidni bajonetovy system a jeste s nim zamori pulku Evropy :evil:
Náhodou to je parádny vynález. Na takom Islande nemusíš plyn vôbec kupovať, lebo kempy sú plné úplne nových "vyhodených" Campingaz kartuší, čo turisti kúpili omylom :D Často aj polkilových... A žabožrúti zasa vyhadzujú skrutkovacie Jetboil kartuše...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod mike » sob říj 24, 2015 19:30

K cemu ti je takova kartuse s Jetboilem dobra? Vozis s sebou nejakou redukci nebo druhy varic na tyhle nesmysly?

V Italii se zas na bivakach najdou napichovaci kartuse. Nektere tam musi byt uz hodne dlouho, jelikoz jsou dost rezave... dalsi debilni zabozroutsky vynalez.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod wawrik » sob říj 24, 2015 19:40

V aute varím primárne na Primuse Omnifuel, ale keďže na konci augusta je plný ostrov Francúzov s Campingazmi, čo si nakúpili skrutkovacie kartuše Jetboil, o palivo nemám najmenšiu núdzu. Ani o malé 100-gramové...

A po nejakom Campingaz variči sa práve kvôli plnej prdeli dobrých kartuší rozhliadam :-) Tých je zasa veľa začiatkom prázdnin. Možno aj tá tvoja redukcia by stačila.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod mike » sob říj 24, 2015 19:46

To jen potvrzuje, jak je to debilni a sebestredny narod ;-)

Nejaky Campingaz varic jsem kdysi mel, ale byl velky a tezky jako krava, ani nevim, kde skoncil. Taky bych si mohl nejaky koupit, ale redukce mi prijde jako lepsi napad, jelikoz Jetboil je ucinnejsi. Coz je samozrejme jedno, kdyz mas dostatek volnych kartusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod mike » sob říj 24, 2015 20:17

Chvili jsem hledal a nejlehci varic na ty blbe kartuse ma 180 gramu ](*,) Plus mizerny vykon. To i muj stary F1 Lite s redukci by byl lehci a lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod LTSB » stř lis 11, 2015 22:34

Já momentálně používám Pinguin Adaptor. Při posledních pár použití se mi zdálo, že trochu uniká přes redukci plyn. Tak jsem to rozšrouboval a zase sešrouboval a trochu to pomohlo.
Tak jsem se trochu začal rozhlížet a narazil na tohle
Váží to o něco míň než Pinguin, nečekám žádnou kvalitu, jen bych nerad třeba vyletěl do vzduchu :D
Asi s tím někdo nemá zkušenosti, co?
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Redukce Var vs. ostatní

Příspěvekod schwott » sob črc 23, 2016 22:19

Existují adaptéry pro bajonetový vařič Campingaz na šroubovací či propichovací cartridge?
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření