Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod mike » stř říj 20, 2010 17:09

Sadlo nebo olej tam dam tak i tak, takze kde je rozdil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » stř říj 20, 2010 17:15

mike píše:Sadlo nebo olej tam dam tak i tak, takze kde je rozdil?


Zatím jenom tolik:
Trabant nebo Mercedes- svezu se tak jako tak, tak kde je rozdíl?

Podrobněji večer.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod mike » stř říj 20, 2010 18:23

Fajn. Nemyslim si, ze rozdil Trabant versus Mercedes dela zrovna neprilnava vrstva. Co rikas treba na tohle? Teflon tam urcite je. Mam od Fissleru asi 7 let starou panev, hlinik + teflon, a je skvela. Zaruka byla 5 let vcetne povrchu a po 7 je stale v pohode (minimalni poskrabani), kdyby fungovala na indukci, nemel bych duvod menit. Povrch byl nejak vylepseny, ale teflon tam je. Jelikoz jsem s ni byl opravdu spokojen, chci od nich dalsi, treba vyse uvedenou. Ale mozna skoncim u tehle s keramickym povrchem.

tuso píše:Litina -mám, skvělé.

Nic proti, mel jsem litinovy kastrol a byl skvely, jen se blbe umyval, kdyz se neco pripeklo.

tuso píše:Keramika nemám, ale plánuju.

Tohle mi nutili misto Fissleru v prodejne, kde jsem pred lety koupil svou panev. A odradili kecy tohodle typu:
Kód: Vybrat vše
- neobsahuje ŽÁDNÉ toxické PTFE a PFOA

PTFE je jak znamo teflon a tvrdit o nem, ze je toxicky, je pomerne odvazne. Navic ty "zelene" marketingove kydy okolo... Plus nahouby ergnomie (drzel jsem v ruce). Keramicky povrch asi jo, ale ne tahle znacka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » stř říj 20, 2010 18:54

Fisslera klidně. Mě ergonomie moc nebere- kdybys viděl jaké rukojeti mají ty ocelové levňasy co mám... :mrgreen: A ekologie už vůbec ne.Teda alespoň ne u pánví a podobných ptákovin. Spíš nedělám bordel v přírodě a nepálím v ohni PEtky.

Jo a teflon prý toxický je, takže bacha na to. Odkaz momentálně nenajdu, ale neměl by se ti dostat do jídla.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod Indy » stř říj 20, 2010 19:00

teflon toxicky NENI - az jeho rozpadove produkty po teplotni degradaci

http://cs.wikipedia.org/wiki/Polytetrafluorethylen

a uz me s tou zelenou zdravotni manii nes*rte. plasty jsou spatne, ano? nici nam to ...e e zivotni prostredi.. eee. a jsou z ropy..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 20, 2010 19:05

Myslím, že Mike naznačoval, že i jemu vadili zelené řeči prodávajícího. Tak zbytečně nezuř.
A o zeleném můžeme kecat někde jinde.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod mike » stř říj 20, 2010 19:08

@tuso: jasne, ergonomie neni zasadni hledisko, ale kdyz si muzu vybrat, proc nevzit lepsi. O ekologii tady vubec nejde, to jen marketing vylozene zneuziva pojmy, strasi a hraje na city. Hnus :vom:

Toxicita teflonu by mne fakt zajimala, mel jsem zato, ze je intertni. Nepouzivate ho nahodou i v chirurgii? Ted nemyslim nejaky rozklad vysokyma teplotama, ale vylozene odrene castecky. Koukam, ze uz odpovedel Indy. Podle odkazu tedy kdyz neprepaluju tuky, tak je vsechno v pohode.

@vK: nejen naznacoval, ta prezentace v odkazu je esence zneuziti ekologickych pojmu pro marketingove ucely :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » stř říj 20, 2010 19:14

Indy píše:teflon toxicky NENI - az jeho rozpadove produkty po teplotni degradaci

http://cs.wikipedia.org/wiki/Polytetrafluorethylen

a uz me s tou zelenou zdravotni manii nes*rte. plasty jsou spatne, ano? nici nam to ...e e zivotni prostredi.. eee. a jsou z ropy..


Já jsem k tomu přistupoval v tomto duchu: při tepelném zpracování potravy. Jasně, že sám o sobě je v pohodě. Používá se v medicíně a kdovíkde ještě. Akorát jsem to tak konkrétně nedefinoval.

A kdo tady píše o zelené mánii? :(( Vždyť jsem psal, že na tuhle ekologii seru a mike v podstatě to samé.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod mike » stř říj 20, 2010 19:17

Fajn, uz si rozumime. Jeste by mne tedy zajimalo, proc by mely byt teflonove panve horsi z hlediska pripravy jidel. Jako ze je nemuzes tak rozpalit? Noo, stejne asi skoncim u toho keramickeho Fisslera, pocitam, ze vydrzi minimalne 10 let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod Indy » stř říj 20, 2010 19:25

dobra dobra.

takze. pokud teflon, nebo jakykoliv jiny polytetrafluoretylen, pripadnetrifluor chloretylen je tepelne degradovany, zacina byt zdravotne zavadny.

mimo lab se to da urcit pomerne snadno, jsou s tim spojene i degradace mechanickych vlastnosti. takze panev je prilnava a kdyz po ni prejedu hranou nehtu i mirnym tlakem, mam na ni cerne drobky materialu ktery nedrzi pohromade.

to je vse.

snad se nepletu ale pro medicinske ucely se nevim proc nepouziva, aspon ne ve velkem. pimarni pricinou ale asi chemicke vlastnosti nebudou.

totiz. teflon je extremne spatne pracovatelny. bloky tesneni, povlaky a maziva z nizkomolekularniho tefonu jsou vicemene hlavni aplikace. jsou totiz vyrobne nejjednodussi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » stř říj 20, 2010 19:30

Indy píše:snad se nepletu ale pro medicinske ucely se nevim proc nepouziva, aspon ne ve velkem. pimarni pricinou ale asi chemicke vlastnosti nebudou.

.


Jestli myslíš teflon, tak ten se používá. Nevím, co myslíš formulací: aspoň ne ve velkém. Většina cévních náhrad je z PTFE. A vypadá to tak, že to ještě dlouho tak bude. Jinak Gore je nejdražší firma i co se týče cévních protéz, ne jenom membrán. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » stř říj 20, 2010 19:44

Jinak něco o teflonu a vaření:

1
2
english
Diskuze z Labužníka
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod pavproch » stř říj 20, 2010 21:13

tuso píše: Jo a teflon prý toxický je, takže bacha na to. Odkaz momentálně nenajdu, ale neměl by se ti dostat do jídla.


a dyby náhodou ta sfiňa nebyla toksická, tak ti rozpustí kosti.... asi takle: dyž máš endoprotézu s PTFE (malá ocelová hlavice v teflonové jamce), tak jak se to želozo šuchá po tym teflonu, tak se z něho uvolňují částěčky, ty se dostanou do kostí (krví) a tam fungujou jako "katalyzátor" - začne se na nich vylučovat z kostí vápník, kosti ti změknou a začnou se lámat ("osteolýza") brrrrrrrr!!!! tfuj! ( to sem si nevymyslel, to je vědecky prokázáno)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod Indy » stř říj 20, 2010 21:23

ale ten katalyzator je mechanicky, kalcifikace bude probihat na kazdych takovychto casteckach.

jinak odirat se bude mechanicky taky vsechno, podle vlastnosti. keramika pravda min.

to Tuso - myslel jsem ze napr nerezy jsou castejsi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod zbuddy » stř říj 20, 2010 21:26

pavproch píše:kosti ti změknou

A co mozek? :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » stř říj 20, 2010 21:28

Indy píše:to Tuso - myslel jsem ze napr nerezy jsou castejsi.


Jasně, ale to je dané charakterem materiálu. Teflonem těžko zpevníš zlomenou kost ale zase cévní protéza z oceli jaksi postrádá smysl. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod Indy » stř říj 20, 2010 21:32

asi to mozna ani nejde jednoduse porovnat. je dost plastu co jsou prijatelne pro implantaty (konkretni pouziti nevim) polykarbonaty, polyetyleny, a co ja vim jeste. ale zrejme nejvic se pouzivaji kovy, jako nerez, kdyz si odmyslime klasicke kanyly z poyletylenu...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » čtv říj 21, 2010 7:03

Těžko říct. V endovaskulární angio a kardiochirurgii se používá hodně slitin- Nitinol a jemu podobní šmejdi, slitiny obsahující platinu- na stenty. Některé stenty jsou pak ještě potažené "plastem" většinou se jedná o teflon nebo polyester- tzv.stentgrafty. Další kompozity jsou třeba srdeční chlopně a podobně. Do kloubních náhrad se dává keramika, titan, ocel, nějaké plasty. Nejdražší je kombinace keramika-titan.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod šíp » čtv říj 21, 2010 7:09

Je to tedy OT, ale nedá mi to nezmínit. Výhoda keramicko-titanových sloučenin je možnost absolvovat magnetickou rezonanci, s kovem v těle to nejde.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod Indy » čtv říj 21, 2010 9:11

male kousky asi neva... ja mam titan skobicky v lopatce. MR v poho. myslim ze masivnejsi kusy titanu by taky delaly problemy.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod Skimpy » čtv říj 21, 2010 9:38

AD Tuso

Souhlasím s tebou. Já taky kromě těch s nepřilnavou vrstvou mám i nějaké ocelové. Však i profi kuchaři používají klasické pánve. Ale když dělám třeba moji modifikaci bretaňských fazolí nebo jiné věci třeba s vajíčkem co se pak blbě čistí používám pánev s nepřilnavou vrstvou. A takových jídel je asi většina. V poslední době jsem taky našel zalíbení v pánvi s žebrovaným dnem.

Jinak dobrá je taky litina. A co je na ocelové pánvi důležité aby měla tlusté dno a teplo se rovnoměrně vedlo po celé ploše.
Naposledy upravil Skimpy dne čtv říj 21, 2010 12:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » čtv říj 21, 2010 10:14

Indy píše:male kousky asi neva... ja mam titan skobicky v lopatce. MR v poho. myslim ze masivnejsi kusy titanu by taky delaly problemy.


Ani ty neva. Titan není magnetický, takže no problemo. Kdyby byl, tak vadí i malé kousky. Magnet u MR má prý neuvěřitelnou sílu tahu, takže by mohlo dojít k poškození
1.pacienta /menší problém-lidí je jak sraček/
2.přístroje /větší problém- na rozdíl od lidí je MR přístrojů málo/
:twisted: :twisted: :twisted:

PS /Samozřejmě jde o riziko poškození pacienta 8) /
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

Příspěvekod šíp » čtv říj 21, 2010 10:17

Oni magneticky reagují i obyčejné amalgámy v zubech :shock:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov

Příspěvekod tuso » čtv říj 21, 2010 10:19

Skimpy píše:AD Tuso

Souhlasím s tebou. Já taky kromě těch s nepřilnavou vrstvou mám i nějaké ocelové. Však i profi kuchaři používají klasické pánve. Ale když dělám třeba moji modifikaci bretaňských fazolí nebo jiné věci třeba s vajíčkem co se pak blbě čistí používám pánev s nepřilnavou vrstvou. A takových jídel je asi většina. V poslední době jsem taky našel zalíbení v pánvi s žebrovaným dnem.

Jinak dobrá je taky litina. A co je na ocelové pánvi důležité aby měla tlusté dno a teplo se rovnoměrně vedlo po celé ploše.


Nemáš tak úplně pravdu. Mám pánev na omelety/palačinky z obyčejné tenkostěnné oceli za 167Kč.Musíš ji nejdřív vypálit s olejem a pak nesmíš používat saponáty nebo myčku. Prdnu na to vajíčko a to se mi nepřilepí. Omeleta nebo palačinky naprosto v pohodě.

Litina je super.Ale zase platí to, co u ocelových- nesmíš na to dát saponát. Jinak znišíš strukturu litiny a máš pánev, co připaluje jídlo.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

Příspěvekod grco » čtv říj 21, 2010 10:28

skusal si sa zamysliet aj nad tym, ze mozno ten tuk co tam davas, aby ti to neprihorelo, je pre teba skodlivejsi ako ten teflon, ktory je pri normalnom vareni uplne nezavadny, a aj ked prehltnes kusok, tak to telo nerozlozi a vyjde to z teba pekne von? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

Příspěvekod Indy » čtv říj 21, 2010 10:40

to grco: skodlivy tuk? to je prece ten dobry cholesterol :)

to tuso: saponatem strukturu litiny opravdu neznici. naolejovana litinova panev se cisti tak ze se napr hajzlpapirem vytre. zustava na omak mastna a tak to ma byt.. kdyz na to vlitnes saponatem, detergentem nebo treba i louhem, sundas to a kov bude na omak suchy. tak to byt nema, ale napravis to znovu vymastenim.

magneticke vlastnosti, titan bude jako kov nejmin paramagneticky a nejak asi taky reagovat bude... zkusim zjistit vic. ostatne nerez je taky nemagneticky, jakoze neni feromagneticky...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

Příspěvekod tuso » čtv říj 21, 2010 11:01

Indy píše:to tuso: saponatem strukturu litiny opravdu neznici. naolejovana litinova panev se cisti tak ze se napr hajzlpapirem vytre. zustava na omak mastna a tak to ma byt.. kdyz na to vlitnes saponatem, detergentem nebo treba i louhem, sundas to a kov bude na omak suchy. tak to byt nema, ale napravis to znovu vymastenim.


Samo. To je tím, že se mi nechce rozepisovat.
Myslel jsem to tak:
Dobré vypálení a "usednutí" pánve trvá i půl roku- samozřejmě záleží od frekvence použití. Když ji vytřeš saponátem, tak zničíš olejovou strukturu- to jsem tím myslel. Je jasné, že struktura kovu se nezmění /ale moje chyba . Mám psát jasně a srozumitelně ](*,) /

Takže pánev jako takovou nezničíš, ale budeš muset znova vypalovat.

Citace:/ www.litinove-nadobi.cz /
Čím je potažený povrch tohoto litinového nádobí. Co je to za černou barvu?

Při výrobě litinových produktů od Skeppshult nejsou v žádném případě použity jakékoli chemikálie nebo barvy. Ta černá patina(barva) na povrchu, je ve skutečnosti pouze rostlinný olej - při výrobě do litiny "zapečený". Toto je přirozená "anti-přilnavá" ochrana bez použití jakýchkoli chemických látek. Tato slabá vrstva rostlinného oleje sice není pořád stálá, ale snadno obnovitelná.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

Příspěvekod juman » sob lis 6, 2010 17:36

Tak vysledok reklamacie - poslali ma do riti. Ale kecy, ktore k tomu chalan "akoze odbornik od dovozcu" pripojil ma trochu nasrali. Skusim zohnat este nejake info, ale v pondelok si s nim zavolam a zacne druhe kolo - mozno aj cez SOIku. Dakujem za vase reakcie.
Tvrdí sa, že každý sa musel narodiť, ale ja si na nič také nepamätám... Asi som mal vtedy okno.
Uživatelský avatar
juman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř črc 2, 2008 16:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom / Zilina

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

Příspěvekod conny » sob lis 6, 2010 18:25

vyprdni sa na sojku a rovno mu povedz, ze to posielas do skusobne. soika nic nevyriesi, ale ked budes mat posudok, tak sud rozhodne aj bez teba. trebars na topanky robia predbezny asi za tri stovky, aby si vedel, ci mas pozadovat aj znalecky za uz neviem kolko tisic. tak sa skus niekde pozriet

ja som to napisala do vyjadrenia k reklamacii a hned mi to uznali. ono to obchodnici skusia a ked nepochodia, tak vacsinou ustupia, hlavne ak ide o vec za par kaciek (tak do 5000 tisic urcite) pretoze vedlajsie vyvolane naklady (posudky, pravnici, sudne trovy a tak su mnohonasobne vyssie.)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Vydrz neprilnavej vrstvy riadov+OT o teflonu aj. v lékařství

Příspěvekod juman » sob lis 6, 2010 18:48

to Conny> Vies mi dat aj tip, kde robia znalecke posudky na taketo veci? Zatial som nasiel iba Technický skúšobný ústav Piešťany, ale neviem ci to robia aj taketo testy.
Tvrdí sa, že každý sa musel narodiť, ale ja si na nič také nepamätám... Asi som mal vtedy okno.
Uživatelský avatar
juman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř črc 2, 2008 16:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom / Zilina

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření