Jerky a Pemikan

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jíte syrové maso?

ano
24
80%
ne a ani nebudu
6
20%
 
Celkem hlasů : 30

Jerky a Pemikan

Příspěvekod tuso » úte bře 7, 2006 18:07

Při brouzdání po netu jsem našel tenhle článek: http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=859
Vzhledem k tomu, že rád vařím a jím :mrgreen: se chci zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti /hlavně vlastní výroba, hotové si můžu koupit na Aralu/. Já bych to třeba udělal do toho Rumunska, jen mě zajímá jestli se to dá jíst.

A malá anketa o jezení syrového masa.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte bře 7, 2006 18:13

Dá se to jíst, ale v omezeným množství :wink: . Mám doma pořád pytel sušenýho kuřecího z Kavkazu :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Jerky a Pemikan

Příspěvekod Borsa » úte bře 7, 2006 18:13

tuso píše:Při brouzdání po netu jsem našel tenhle článek: http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=859
Vzhledem k tomu, že rád vařím a jím :mrgreen: se chci zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti /hlavně vlastní výroba, hotové si můžu koupit na Aralu/. Já bych to třeba udělal do toho Rumunska, jen mě zajímá jestli se to dá jíst.

A malá anketa o jezení syrového masa.

No zkus to tady http://outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=189&start=30 :mrgreen: :wink:

Anketa: Už jsem to jedl, bylo to hodně dobry, ale od te doby jsem se s tím už nějak nesetkal :((
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Re: Jerky a Pemikan

Příspěvekod tuso » úte bře 7, 2006 18:24

Borsa píše:A malá anketa o jezení syrového masa.

No zkus to tady http://outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=189&start=30 :mrgreen: :wink:

Anketa: Už jsem to jedl, bylo to hodně dobry, ale od te doby jsem se s tím už nějak nesetkal :(([/quote]

Jsem vůl, ale potíž je v tom, že když hledám boty tak zalezu do pokecu o botách, ale tohle bych asi nenašel. /navíc mě to ani nenapadlo/ Asi to zkusím udělat. Sušičku na ovoce seženu a hurá na to. Jinak jsem našel i dodavatele přes net, kde stojí balík 35Kč. http://www.myland-shop.cz/jerky/susene-maso/ Doručí to zdarma a je to levnější než nakupovat v Tescu nebo na benzince. Ale zase tu radost z podařené práce ti koupené zboží nedá.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jerky a Pemikan

Příspěvekod Vena » úte bře 7, 2006 18:38

tuso píše:
Borsa píše:A malá anketa o jezení syrového masa.


Jsem vůl, ale potíž je v tom, že když hledám boty tak zalezu do pokecu o botách, ale tohle bych asi nenašel. /navíc mě to ani nenapadlo/ Asi to zkusím udělat. Sušičku na ovoce seženu a hurá na to. Jinak jsem našel i dodavatele přes net, kde stojí balík 35Kč. http://www.myland-shop.cz/jerky/susene-maso/ Doručí to zdarma a je to levnější než nakupovat v Tescu nebo na benzince. Ale zase tu radost z podařené práce ti koupené zboží nedá.

už jsem na to taky koukal a dokonce jim tam psal, že mám zájem o prodej. Takže až budu mít nějaké zkušenosti, napíšu.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » úte bře 7, 2006 18:45

to Vena:To by nebylo špatný na Fagaraš. Nemyslím jako jíst to každý den, ale jako malá záloha. Může pršet nebo foukat silný vítr /říká se jim Větrný hory/ a s vařením to může být všelijaké. A navíc potřebuju teďka do Alp jídlo na týden- lehké,skladné a energeticky bohaté. Zítra skočím na Aral koupit balíček a uvidím. Tak mě napadlo- to by bylo vysušit kachnu nebo husu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » úte bře 7, 2006 18:49

tuso píše:to Vena:To by nebylo špatný na Fagaraš. Nemyslím jako jíst to každý den, ale jako malá záloha. Může pršet nebo foukat silný vítr /říká se jim Větrný hory/ a s vařením to může být všelijaké. A navíc potřebuju teďka do Alp jídlo na týden- lehké,skladné a energeticky bohaté. Zítra skočím na Aral koupit balíček a uvidím. Tak mě napadlo- to by bylo vysušit kachnu nebo husu.

... a taky pivo v prášku :-)
Jinak to sušený maso je mi docela sympatický, dá se žvejkat jak syrový, tak se z něj dá i vařit. Vyzkoušíme a uvidíme.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » úte bře 7, 2006 18:52

To pivo v prášku by nebylo marný- něco na způsob šumáku. Voda z potoka, do toho pivní šumák a máš půllitr jako křen. :drinkers:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » úte bře 7, 2006 18:56

tuso píše:To pivo v prášku by nebylo marný- něco na způsob šumáku. Voda z potoka, do toho pivní šumák a máš půllitr jako křen. :drinkers:

to by však znamenalo rapidní nárůst úrazů při horský tůrách. Já totiž když už k pívu čuchnu tak je to špatný a u jednoho nezůstane :-) ... a to by se i ten šumák prones.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » úte bře 7, 2006 18:58

Vena píše:
tuso píše:To pivo v prášku by nebylo marný- něco na způsob šumáku. Voda z potoka, do toho pivní šumák a máš půllitr jako křen. :drinkers:

to by však znamenalo rapidní nárůst úrazů při horský tůrách. Já totiž když už k pívu čuchnu tak je to špatný a u jednoho nezůstane :-) ... a to by se i ten šumák prones.


Tak to by ten šumák musel být v balení s časovým zámkem /nebo světelným sensorem/, že by se otevřel až večer.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » úte bře 7, 2006 19:03

tuso píše:
Vena píše:
tuso píše:To pivo v prášku by nebylo marný- něco na způsob šumáku. Voda z potoka, do toho pivní šumák a máš půllitr jako křen. :drinkers:

to by však znamenalo rapidní nárůst úrazů při horský tůrách. Já totiž když už k pívu čuchnu tak je to špatný a u jednoho nezůstane :-) ... a to by se i ten šumák prones.


Tak to by ten šumák musel být v balení s časovým zámkem /nebo světelným sensorem/, že by se otevřel až večer.

no jo večer, ale na jak dlouho? Já bych to balení asi stejně první večer vykrad.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » úte bře 7, 2006 19:21

Vena píše:
tuso píše:
Vena píše:
tuso píše:To pivo v prášku by nebylo marný- něco na způsob šumáku. Voda z potoka, do toho pivní šumák a máš půllitr jako křen. :drinkers:

to by však znamenalo rapidní nárůst úrazů při horský tůrách. Já totiž když už k pívu čuchnu tak je to špatný a u jednoho nezůstane :-) ... a to by se i ten šumák prones.


Tak to by ten šumák musel být v balení s časovým zámkem /nebo světelným sensorem/, že by se otevřel až večer.

no jo večer, ale na jak dlouho? Já bych to balení asi stejně první večer vykrad.


Tak potom je to s tebou beznadějný a žádný šumák nebude. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte bře 7, 2006 19:27

tuso píše:Tak potom je to s tebou beznadějný a žádný šumák nebude. :twisted:


Stejně by jste toho táhli aspoň dva pytle :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte bře 7, 2006 19:32

Přípluv píše:
tuso píše:Tak potom je to s tebou beznadějný a žádný šumák nebude. :twisted:


Stejně by jste toho táhli aspoň dva pytle :mrgreen: ...


Já vím a na 3. den by jsme museli do hospody.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » úte bře 7, 2006 20:31

Přípluv píše:
tuso píše:Tak potom je to s tebou beznadějný a žádný šumák nebude. :twisted:


Stejně by jste toho táhli aspoň dva pytle :mrgreen: ...

my ne, Tuso nese lékárničku. Šumák má na starosti Rujir - úkoly jsou rozdány už dávno, že?
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod šíp » úte bře 7, 2006 21:00

máte na mysli něco jako byla před pár lety tak reklama "vodka tabletnaja" jak těm chudákům rusům dojde vodka a oni vemou šumivou tabletu rozpustí ve vodě a mají 40% pití.....
manžílek byl v bělorusku pracovně a oni prý měli těžkou prohibici, tak si domorodci v elektrárně sttčili alkohol do tekutého dusíku a to si pak mazali na chleba....
ale odbočili jsme od tématu-a to je syrové maso-to já prostě miluju
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř bře 8, 2006 0:55

Zacinam sa do toho Rumunska tesit stale viac a viac. :mrgreen: Dohodnime sa, ze ja budem niest sumak, ak vy budete niest vodu. :mrgreen: :mrgreen:

Inak urcite dajte vediet ako to s tym jerky dopadlo. To ma zaujima uz dlhsie, len kupovat to na Aralke sa mi zdal byt drahy spas a na susenie a ine "kuchtenie" velmi nie som... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » stř bře 8, 2006 11:09

tuso píše:to Vena:To by nebylo špatný na Fagaraš. Nemyslím jako jíst to každý den, ale jako malá záloha. Může pršet nebo foukat silný vítr /říká se jim Větrný hory/ a s vařením to může být všelijaké. A navíc potřebuju teďka do Alp jídlo na týden- lehké,skladné a energeticky bohaté. Zítra skočím na Aral koupit balíček a uvidím. Tak mě napadlo- to by bylo vysušit kachnu nebo husu.


jo zkoušel jsem to, ale jednoho pytlíku jsem se nenajedl. asi jsem moc velkej jedlík. takže jsem plánoval buď vlastní výrobu nebo dražší nákup :(( :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Vena » stř bře 8, 2006 11:21

chonga píše:
tuso píše:to Vena:To by nebylo špatný na Fagaraš. Nemyslím jako jíst to každý den, ale jako malá záloha. Může pršet nebo foukat silný vítr /říká se jim Větrný hory/ a s vařením to může být všelijaké. A navíc potřebuju teďka do Alp jídlo na týden- lehké,skladné a energeticky bohaté. Zítra skočím na Aral koupit balíček a uvidím. Tak mě napadlo- to by bylo vysušit kachnu nebo husu.


jo zkoušel jsem to, ale jednoho pytlíku jsem se nenajedl. asi jsem moc velkej jedlík. takže jsem plánoval buď vlastní výrobu nebo dražší nákup :(( :((

Odkaz:
http://dadala.hyperlinx.cz/hov/hovr0050.html

Jinak nedivím se, že ti jeden pytlík nestačil, na jerky.cz pišou, že jeden pytlík nahradí 60g masa, což není ani polovina potřeby běžného Čecha :-)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod šíp » stř bře 8, 2006 11:25

Vena píše:
chonga píše:
tuso píše:to Vena:To by nebylo špatný na Fagaraš. Nemyslím jako jíst to každý den, ale jako malá záloha. Může pršet nebo foukat silný vítr /říká se jim Větrný hory/ a s vařením to může být všelijaké. A navíc potřebuju teďka do Alp jídlo na týden- lehké,skladné a energeticky bohaté. Zítra skočím na Aral koupit balíček a uvidím. Tak mě napadlo- to by bylo vysušit kachnu nebo husu.


jo zkoušel jsem to, ale jednoho pytlíku jsem se nenajedl. asi jsem moc velkej jedlík. takže jsem plánoval buď vlastní výrobu nebo dražší nákup :(( :((

Odkaz:
http://dadala.hyperlinx.cz/hov/hovr0050.html

Jinak nedivím se, že ti jeden pytlík nestačil, na jerky.cz pišou, že jeden pytlík nahradí 60g masa, což není ani polovina potřeby běžného Čecha :-)


to je fakt, biftek má 200 gramů a tatarák si dávám minimálně 100-150 gramů... *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » stř bře 8, 2006 12:33

šíp píše:
to je fakt, biftek má 200 gramů a tatarák si dávám minimálně 100-150 gramů... *


Jak tak koukám, tak tebe je asi lepší šatit než živit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » stř bře 8, 2006 17:33

tuso píše:
šíp píše:
to je fakt, biftek má 200 gramů a tatarák si dávám minimálně 100-150 gramů... *


Jak tak koukám, tak tebe je asi lepší šatit než živit.


je fakt že na to kolik sežeru zas tak tlustá nejsem :((
ale inspirovali jste mě, sušičku máme, navíc jsme ji dokonce ani nezkoušeli-nadělil námji ježíšek * takže se na to vrhnu a připravím si zásobu žrádýlka do Norska (snad mi to nezabaví na hranicich) :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » stř bře 29, 2006 22:16

Veno, jakou mají Jerky vlastně trvanlivost??? :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Vena » čtv bře 30, 2006 6:41

norman_64 píše:Veno, jakou mají Jerky vlastně trvanlivost??? :((

Nenašel sem datum výroby, ale na várce, kterou mám teď doma, je datum spotřeby 15. 11. 2006. Takže se dá odhadovat cca 9 - 12 měsíců.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod šíp » čtv bře 30, 2006 6:59

mám dotaz- už jste někdo to maso doma sušil? :lol: nechci být první kdo to vyzkouší. takže sem s radama na jak dlouho a jaký výkon :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » čtv bře 30, 2006 7:07

šíp píše:mám dotaz- už jste někdo to maso doma sušil? :lol: nechci být první kdo to vyzkouší. takže sem s radama na jak dlouho a jaký výkon :lol:

šipko, to je ostuda, zkus navštívit ten odkaz co sem psal vejš, tam to všechno najdeš :-)

Jen pro tebe:
http://dadala.hyperlinx.cz/hov/hovr0050.html :wink:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod šíp » čtv bře 30, 2006 7:44

nerozumněli jsme si, o odkazu vím, mě šlo o osobní zkušenost někoho odtud. ne o rady z netu :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » čtv bře 30, 2006 7:45

šíp píše:nerozumněli jsme si, o odkazu vím, mě šlo o osobní zkušenost někoho odtud. ne o rady z netu :((


ok :)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod šíp » čtv bře 30, 2006 7:48

Vena píše:
šíp píše:nerozumněli jsme si, o odkazu vím, mě šlo o osobní zkušenost někoho odtud. ne o rady z netu :((


ok :)


takže večer zapneš sušičku a začnej,jo? *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » čtv bře 30, 2006 8:07

šíp píše:
Vena píše:
šíp píše:nerozumněli jsme si, o odkazu vím, mě šlo o osobní zkušenost někoho odtud. ne o rady z netu :((


ok :)


takže večer zapneš sušičku a začnej,jo? *


nenenenenenenene, tys ta aktivní. večer se ozvi jak to chutná :-).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron