Campingaz clic!

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Campingaz clic!

Příspěvekod Aranwe » úte bře 30, 2010 17:32

Ahoj,
urcite nekdo mate varic campingaz s technologii Clic! ... nebo ted easy-clic ci neco podobnyho ... ten varic se mi dostal do ruky, akorat naprosto netusim jak oddelat varic od bomby .. je u toho bomba cv470 -> jde oddelat varic od plne bomby a jak na to ? otaci se akorat tim krouzkem nebo celym varicem, a jakou silu mam pouzit na oddelani varice ? :) ...
diky vsem za odpovedi, nerad bych, aby mi to prdlo v ruce, ci sem si omrzl ruce unikajicim plynem :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Campingaz clic!

Příspěvekod sx02 » stř bře 31, 2010 7:31

Pokud se nepletu tak je to standardní campingaz- čili:
1) pokud nechces můžeš vařič i bez šroubování oddělat - silou ;-)
2) Správný postup - otáčej tím prstencem pod vařičem. Tím vařič vyšroubuješ nahoru a pak normálně odcvakni.

Rozdíl oproti běžným vařičům (coleman/Msr/VAR) je ten boby těhle vařičů mají závit v bombě a na něj to našroubuješ. CampinGaz má jenom nacvakávací závit a šroubováním vařiče přitlačíš k bombě - čili je možné ho kdykoliv vycvaknout.

Pokud je varič nový - pak je síla potřeba mírně větší, normálně to vycvakni šikmo do strany. Ne kolmo nahoru.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Campingaz clic!

Příspěvekod milhausn » sob dub 10, 2010 22:52

Na modré plastové objímce je při podrobnějším pohledu vidět šipky ON/OFF podle toho stačí šroubovat a další postup viz. výše.
milhausn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 30, 2008 7:12

Re: Campingaz clic!

Příspěvekod Aranwe » ned dub 11, 2010 10:54

Diky mockrat za odpovedi, uz jsem to dostal dolu,
pokud to nekomu nepujde sundat dolu, pac to je zatuhly, tak nejjednodussi zpusob je chytnout bombu a modrou objimku pevne a celym kovovym telem varice sroubovat do protismeru (jakoby smer off na modry objimce) ->jednodusejc se to drzi a sroubuje :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Campingaz clic!

Příspěvekod Tripple26 » pát dub 17, 2015 13:39

Já právě ten náhradní už používám a řeším s předstihem až odejde i ten.
První jsem oddělal na "kvalitním" benzínu v Indii. Ve 4000 m jsem myslel že nám paní prodala místo benzínu vodu :|
Tripple26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 17, 2015 13:30


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření