Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » úte dub 13, 2010 18:05

@grco: to píšou u každého vařiče, že máš používat pouze originální kartuše, ale jinak jsou ty vařiče plně kompatibilní s ostatníma
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » úte dub 13, 2010 21:39

tulak píše:člověče, právě ti přišel, tak na co už potřebuješ náhradní díly? :-)


no napriklad tesniaci kruzok by som rad nosil zo sebou nahradny, vazi to 0g, tak preco si to nedat pre istotu niekde do lekarnicky?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » úte dub 13, 2010 21:40

amigo píše:@grco: to píšou u každého vařiče, že máš používat pouze originální kartuše, ale jinak jsou ty vařiče plně kompatibilní s ostatníma


no jasne, to som si aj myslel, ale ked som cital tie varovania, tak som dostal pochybnosti a predsa len, nerad by som nieco riskoval s natlakovanym plynom a otvorenym ohnom, tak som sa radsej spytal :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Schnappi » úte dub 13, 2010 21:47

Á propos, na Makalu outdoor je teď Express stove za 650 (s piezo; viz "Slevy, slevičky").
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Dargor » pon dub 26, 2010 0:43

Zdravím... uvažuju také o koupi vařiče. Mojim favoritem byl delší dobu klasický Coleman F1 LITE, nicméně po přečtení mnoha vyjádření nespokojených uživatelů (mám na mysli problémy s čištěním atd.), jsem jej zavrhl. Hledal jsem dál a zaujal mě tento (GoSystem Thermopro): http://www.affekt.cz/gosystem-plynovy-v ... o-968.html co si o něm myslíte? Má předehřívák plynu i závětří, jen ta váha asi nicmoc...žádné diskuze, ani názory uživatelů jsem k tomuto modelu nenašel, takže nevím jak (ne)dobře, (ne)spolehlivě (ne)funguje. Dále jsem se díval na, v tomto článku vícekrát zmíněný, Primus ExpressStove: http://www.affekt.cz/primus-benzinove-v ... 25154.html , k tomu bych koupil to závětří samozřejmě... Máte s těmito "stroji" někdo své osobní zkušenosti? Jaký byste mi doporučili? Popřípadě klidně i nějaký jiný... (ale VAR fakt ne). Chtěl bych už kvalitnější stroj (do hor,skal a podobně) a ne jen něco na vaření s kamarádama v létě u vody bo v kempu... díky za názory, reakce.
Dargor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 26, 2010 0:10

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sx02 » pon dub 26, 2010 6:28

Dargor: Myslím že u plynového vařiče to máš celkem jedno jaký koupíš. Mám starýho colemana a nikdy (až na nefungující piezo, což je kosmetická věc) jsem s ním problémy neměl, takže bych ten výběr zas moc neřešil.
Ten GoSystm je moc hezkej ale dvakrát težší něž jakejkoliv jinej bě+žnej vařič - to už mi přijde moc.
Na primuse si tu nikdo nestěžoval, takže s ním asi problém mít nebudeš.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod RUMcajs » pon dub 26, 2010 9:21

Dargor:
K plne spokojenosti (nikdy necisteno) pouzivam Coleman F1 lite a na cestovani letadlem benzinak.
Byt tebou tak koupim Go System ci podobny, protoze ma nekolik podstatnych vyhod.
a) je stabilnejsi
b) plamen je o vysku kartuse nize, tudiz pujde varit mirnym plamenem i pod apsidou stanu
c) umoznuje otocit kartusi
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pavproch » pon dub 26, 2010 9:34

RUMcajs píše: c) umoznuje otocit kartusi


velmi bych se bál, že tekutý plyn vystříkne tryskou vařiče a lehce Ti to bafne pod rukama.... a budeš mít depilaci zadarmo... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Semo » pon dub 26, 2010 9:55

Otocit bombu s varicom tak, aby vystrekol tekuty plyn sa da aj na klasike. Ani v jednom pripade to asi nebude umysel a na omyl mi to pride podobne odolne, takze nejaku zasadne vacsiu nebezpecnost v tom nevidim.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pavproch » pon dub 26, 2010 9:57

šak píšu trochu bafne... mně už se to několikrát povedlo úpři "štěrkání" s hořícím vařičem a téměř prázdnou bombou... vařič, kuchař i stan to přežije (většinou)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dogee » pon dub 26, 2010 12:56

jestli soudruzi neudělali někde chybu :twisted: a to předehřívání funguje správně tak nic nebafne! ja používám VAR2 + brunton stove stand a vařím s otočenou kartuší naprosto v pohodě takže otočené kartuše bych se nebál
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod svetlovdusi » pon dub 26, 2010 13:10

Také jsem žádné bafání nepozoroval, jak se předehřívání uvede naplno do provozu, tak jediné co pozoruji při "převržení" kartuše je zvýšení výkonu vařiče, jako bych otočil regulátorem.
Ovšem za studena to může být jiná a otáčet kartuši než se systém rozehřeje jsem si netroufl. To můžou být plamenné koule až ke stropu, když budu přímo zapalovat tekutý propan-butan.
Naposledy upravil svetlovdusi dne pon dub 26, 2010 16:35, celkově upraveno 1
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod michail » pon dub 26, 2010 16:01

Ja som to doma skúšal, ešte som nevedel presne ako na to a chybami sa človek učí. Našťastie na záhrade, zapálil som varič, otočil bombu a plameň tak meter vysoký a a pol metra široký. Skúsiť to v stane tak zostanú len pruty.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dogee » pon dub 26, 2010 19:07

to bohudík není chyba vařiče...
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Zvonek » pon dub 26, 2010 19:28

Tak ten GoSystem ThermoPro mám doma. Bohužel ještě jsem ho nevyzkoušel v praxi ale 5. května první zkouška. Jinak dobrý zpracování a velikost hořáku se zdá univerzální vůči velikosti nádoby. Vaha, závětří které je s plechu 194g , vařič 436g na kuchyňské váze ale člověk sebou tahá krámů. Jinak velmi stabilní. Má nohy na položení nádoby do oblouku, proč jsem nepochopil snad na pánev Vo :lol: k. Vliv na funkci to nemá. Jinak vypadá opravdu dobře. Otočený kartuše bych se nebál a fagulí už vůbec ne, otáčel jsem ji nejednou během vaření a v poho akorát to začalo víc hořet. Depilace taky neproběhla.
Zvonek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 28, 2009 19:42

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » úte dub 27, 2010 11:30

hmm, pol kilovy varic, nie je to trochu moc? to ja mam aj s hrncami, utierkou a 230ml kartusou...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dogee » úte dub 27, 2010 14:03

třeba nejde po váze...
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Zvonek » úte dub 27, 2010 20:44

S tou váhou, no půl kila je dost. Jenže já si vezmu spacák z dutýho vlákna, ty péřák, nebo já mám Deuter a ty Osprey, no a jsme na tom stejně.
Zvonek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 28, 2009 19:42

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » stř dub 28, 2010 9:42

co ja viem, tak perak je lahsi ako syntetika a ospreye su vacsinou lahsie ako deutery, takze to este viac zvysuje ten hmotnostny rozdiel :)
ale nie kazdy ide na vahu, ja to chapem, len mi to prislo fakt az moc, este tak 200g-300g ujde, lenze 500g mi fakt pripada uz jak dvoj-platnicka ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Zvonek » stř dub 28, 2010 21:12

Máš pravdu nějak jsem to pomotal :oops: :lol: Zaleží kolik chce investovat 300g ma zhruba MSR Windpro ale stojí 2500 v Čechách a mě stál GoSystém 500+poštovný . Je pravda pokud si naplní zimní směs nebo udělá Připluvovu pyramidu :mrgreen: uvaří i v poměrně velký zimě na Pocket Rocket.
Zvonek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 28, 2009 19:42

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » stř dub 28, 2010 22:30

jasne, ocividne to chce aj do inych podmienok, ja nevarim nikde pod bodom mrazu, ani nad 3000 mnm, takze mi 80 gramovy primus bohate staci :)
Naposledy upravil mike dne stř dub 28, 2010 22:36, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod jiri69 » pát dub 30, 2010 7:11

Dargor píše:Zdravím... uvažuju také o koupi vařiče. Mojim favoritem byl delší dobu klasický Coleman F1 LITE, nicméně po přečtení mnoha vyjádření nespokojených uživatelů (mám na mysli problémy s čištěním atd.), jsem jej zavrhl.


Mám Coleman F1 Lite už 5 let. Nikdy jsem nečistil trysku. Až minulý víkend nechtěl hořet - tak jsem ho rozšrouboval, fouknul do trysky a opět jede zcela bez problémů.
Je pravda, že prakticky výhradně používám originál kartuše. Tedy v tom smyslu, že si je neplním doma, pouze kupuji. S doma plněnými kartušemi, které jsem používal u předchozího vařiče (VAR), jsem dříve míval problémy - zřejmě se dostalo nějaké smítko či voda z té dvoukilovky, ze které jsem plnil, prskalo to, ucpávala se tryska.
Takže mohu říci, že s tímto vařičem jsem zcela spokojen. Malý, skladný, úžasný výkon, co víc si přát.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 16:48

To same, jak dlouho ho mam ani nevim, mozna tech 5 let a nikdy nepotreboval cistit. Taky pouze original kartuse a je pravda, ze ho nepouzivam az tak casto.

Pro me pouziti idealni. Maly, lehky, s pytlickem, do ktereho se vleze jeste zapalovac a lzicka, takze jsou vzdycky po ruce, slusny vykon.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Noemi » sob kvě 15, 2010 10:36

Ahojky, chci si k narozeninám (xxxl-tým #-o :lol: ) koupit vařič. Kámoška má Coleman F1 Lite. No, a jelikož máme většinou zároveň chuť na kafe a pak se nám nechce čekat na další vodu na těstoviny nebo jinou mňamku, tak může být i krapet větší, abychom měly pokrmu dostatek ;-).
Jinak bych to moc nehrotila...tak max 2-3x ročně vyrazíme někam na Slovensko na 3-denní přechod, čili žádný extrém atd. Ale tahat něco zbytečně na zádech navíc se mi moc nechce :wink: ).

http://www.hanibal.cz/turisticke-vybave ... duo-stove/
http://www.hanibal.cz/turisticke-vybave ... ove-mimer/

Tyhle dva mi připadají vzhledově úplně stejné, parametrům stejně moc nerozumím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Nebo mi doporučíte něco jiného?
Dík.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod zbuddy » sob kvě 15, 2010 10:54

Ten Duo je i na napichovací kartuše Campingaz, to je vhodné do většinou frankofonní ciziny. A je o 30 g těžší :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Noemi » sob kvě 15, 2010 11:12

Jejda, ahojky,

díky, mně se nad tím vůbec nechtělo přemýšlet [-( ...jako ostatně v poslední době nad ničím :finga:.

Tak v tom případě je jasné, který z těch dvou...navíc cena je docela v poho (i když není zase až tak rozhodující)...
...nebo ještě nějaký jiný model by přicházel v úvahu?

Ještě jsem se dívala i na tento...
http://www.outdoor-prodejna.cz/varic-go ... ssic-369d/
http://www.hanibal.cz/turisticke-vybave ... l-classic/
což jsou podle mě 2 stejné vařiče jen uváděné pod jinou značkou.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod James » ned kvě 16, 2010 12:16

zbuddy píše:Ten Duo je i na napichovací kartuše Campingaz...

Tak nějak žiji v domnění, že "propichovací" rovná se "napichovací".
To by znamenalo, že modely Duo od Primusu nejsou určeny pro napichovací kartuše.
James
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned zář 14, 2008 13:49

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod svetlovdusi » ned kvě 16, 2010 23:37

Noemi píše:......
což jsou podle mě 2 stejné vařiče jen uváděné pod jinou značkou.


Jsou to stejné vařiče

Vybírej něco lehkého maximálně do 150 gramů a nejlépe s piezo zapalováním, budeš to pak mít jednoduší při zapalování (jen pustíš plyn, zmáčkneš čudlík a vařič hoří).
Ale prakticky jakýkoliv vybereš je naprosto dostačující pro tvůj účel. Takže směle do toho. A piezo také není nutnost, jen vychytávka navíc.

Určitou roli ale hraje také závětří, které ti posléze chrání plamen před větrem a vaření probíhá rychleji. Pokud je na vařiči integrované, tak je třeba počítat s tím, že zvedá trochu váhu.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 17, 2010 9:55

James píše:
zbuddy píše:Ten Duo je i na napichovací kartuše Campingaz...

Tak nějak žiji v domnění, že "propichovací" rovná se "napichovací".
To by znamenalo, že modely Duo od Primusu nejsou určeny pro napichovací kartuše.

Tak nějak Tvůj příspěvek nemá logiku :((
Hanibal píše:DuoStove nejuniverzálněším vařičem na trhu – lze na něj použít všechny klasické šroubovací kartuše, ale také modré napichovací kartuše CampinGaz!
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod James » pon kvě 17, 2010 10:35

Takže bychom si měli ujasnit pojmy. Pokolikáté už.
Protože i Ty si s Hanibalem nerozumíš (anebo on s Tebou? :wink: )
James
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned zář 14, 2008 13:49

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření