Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2023 20:40

:roll: :lol: spadnul jsi z Mesice? Myslel jsem, ze tohle vi kazdy, kdo kdy videl plynovy varic.

Campingaz jsou zabozrouti a ti musi mit porad neco extra. Blbe je, ze v nekterych zemich nic jineho nekoupis. Pak je dobre mit redukci. Tobe ale nevyplati, bombu vrat a kup si spravnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pon kvě 29, 2023 22:35

jsem to nevedel ... fakt bez legrace ... v decathlonu jsem byl asi 5x v zivote a tohle jsem nikdy nevidel ... takovouhle ptakovinu .. vcera jsem bombu koupil uplne nahodne, neb jsem byl do decathlonu zavlecen, abychom koupili kempingovej stolek .. ted guglim ty bomby a nasel jsem

https://www.4camping.cz/c/vybaveni/vare ... rtuse/#p=2

ze treba tady pisou

Značka Campingaz využívá unikátní patentovaný ventilový koncept tzv. bajonet

tvl, to je ptakovina ... jednu bombu vratim, druhou ne, uz jsem ji "odspuntoval" .. ta zatka se znici kdyz ji otevres ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod oodoow » čtv čer 8, 2023 20:37

ntz píše:jsem to nevedel ...

Tohle tak nějak tuším i já, že jsou dva typy a to jsem nikdy žádnej vařič neměl. :D

No ale k věci. Teď asi potřebuju vařič. Takže mám koupit Jetboil Stash anebo Soto Windmaster + nějakej cca 1l hrnec s výměníkem. Zkoušel někdo tuhle kombinaci?
Soto Windmaster vypadá, že je lepší vařič než Jetboil, ale zas nevím jaký hrnec s výměníkem by k němu pasoval. Na netu píšou, že k němu pasuje ten hrnec ze Stashe a tím to vytvoří nepřekonatelný kombo :twisted: Ale nehodlám kvůli tomu kupovat celej Stash a samotnej hrnec asi nejde sehnat. Možná by k němu pasoval i tenhle hrnec.
Ten Stash vypadá dobře, ale je to ukrutně drahý.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2023 20:52

Asi? Asi bys mel napsat, na co ho potrebujes ;-) Chces varit jen vodu nebo i neco jineho? Jestli to prvni, tak bych koupil Stash, vypada dobre. Skoda, ze neni titanovy, mohl by byt jeste lehci. Kombinovat samostatny varic s cizim hrncem s vymenikem mi prijde jako pitomost, ono by to do sebe melo zapadat.

Co se ceny tyce, nedelas nahodou v IT? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2023 21:03

Stash varic nemá stabilitu ,když něco hustsiho v něm míchaš tak nozka od bomby po hořák je vymyšlená dost špatně. Musíš mít zapalovač nebo zápalky/kresadlo.

Hrnec je, ale perfektně vymyšlený a funguje dobře. Hrnec se dá koupit zvlášť jmenuje se tuším Ceramic nebo tak nějak. Povrch hrnce je dobrý i na vaření omáček, když dáváš dovnitř vařič,tak se povrch dost škrábe. Ve vetru nic moc vareni, jde citit, jak to snizuje ucinnost.

Pokud chces vyvarovat kup hrnec s výměníkem a jakykoliv vařič.

Já řeším problém s ochranou výměníku na hrncich, dost se to k.rvi v batohu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » čtv čer 8, 2023 21:10

@oodoow - ja osobne jsem nepritel varicu sroubovacich na kartusi ... uz bych takovej nikdy nechtel .. kdybych si kupoval novej varic, tak budu chtit nejakej samostatne stojici, nahodne treba tohle ?

https://www.hanibal.cz/gsi-pinnacle-4-s ... ve_z18832/

koukl bych co kde maj (bergfreunde, hanibal, 4camping) a nejakej bych vzal na zaklade recenzi, hmotnosti a libi/nelibi .. jetboil vubec ne .. neprichazi v uvahu .. zbytecne, tezke, nic to vlastne nedela .. kdyz jsem venku, tak mam cas a nejakejch +/- 2g paliva na litr ozelim s lehkym srdcem .. alespon bomba rychlejc ubyva

edit: tady mas windmastra samostatne stojiciho

https://www.bergfreunde.eu/soto-fusion-trek-gas-stove/
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod oodoow » čtv čer 8, 2023 21:45

@mike: No, přítelkyně je bez kafe nepoužitelná. :) Já chtěl zkusit "cold-soak" metodu bez vařiče, ale to bylo zamítnuto. :twisted:
Podle mě uvařit vodu stačí. Ten Soto má nějakej regulátor, že dokáže vytáhnout víc z bomby, jestli jsem to dobře pochopil. Taky prý líp funguje i když je zima.
Titanový hrnec s výměníkem tu sehnat nejde. Soto s tím hrncem ze Stashe je právě vyzkoušený že funguje dobře. Viz tady testy. Ale jasně, s jiným hrncem to už fungovat vůbec nemusí.

@booze: Jo, ten Soto má svoje zapalování, tak nepotřebuješ zapalovač, ale prý se všechny tyhle samozapaloací mechanismy dřív nebo později pokazí, tak je stejně lepší ten zapalovač mít.

Ten ceramic hrnec má ale 1.5L asi myslíš tenhle. Já chci ale něco jako je ten u Stashe, ten má 125g. S nějakým těžším už to nemá cenu řešit a můžu asi koupit rovnou ten Stash. Míchat asi nic moc nebudu a vyvařovat nechci.

@ntz: Jakou to má výhodu ta hadička? Že se dá pak nějak otočit nebo zahřát kartuše? Není to spíš další věc, co se může pokazit? Jetboil právě není těžký 200g bez té trojnožky pod bombu. Já bych měl nejraději uvařeno co nejrychleji a za co nejmíň plynu. Rychleji ubývající bomba není moc výhoda.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2023 21:52

Tak kup klasický Jetboil na kávu s driperem super. Stash ve větru nic moc. Soto na malém hrnci taky.

Ano to je ten ceramic a dělá se i menší myslím.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2023 21:56

oodoow píše:No, přítelkyně je bez kafe nepoužitelná. :)

Zkus guaranu, na mou to funguje ;-) Tabletka ma gram a staci na den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » čtv čer 8, 2023 21:58

@oodoow - cim niz je teziste s hrncem plnym vody (nebo jineho jidla) na siroke stabilni zakladne, tim lip to proste stoji :) .. navic tyhle "remote-canister" varice casto mivaj nejake nahrivani plynu takze lip hori .. A co se tyce toho ubyvani bomby, to byla fakt jen spis takova legracni nadsazka .. vari to uplne stejne jako jakejkoliv jinej varic ..

navic ja si rad varim v predsince stanu a mam radsi celkove nizsi system nez vysokej co stoji na bombe .. a navic je to cool :)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2023 21:59

Podivej se na BRS 3000 a hrnec s výměníkem
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2023 22:01

@ntz: napadlo te nekdy, ze lidi se ptaji na to, co potrebuji oni a ne co se libi tobe? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2023 22:08

oodoow píše:Viz tady testy

Teď si to čtu a je tam i ten BRS 3000 vahove by to vyšlo nejlíp.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » čtv čer 8, 2023 22:12

@oodoow - jeste jsem zapomel na celkem podstatnou ficuru :) .. kdyz ti dochazi bomba, tak ji muzes polozit na bok ..

@mike - a proc bych jim nemohl rict, co pouzivam ja o.O ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2023 23:21

oodoow píše:Soto s tím hrncem ze Stashe je právě vyzkoušený že funguje dobře. Viz tady testy.

Precetl jsem si to a rozdil ve spotrebe je marginalni. Leda ze by ti slo o rychlost, ale tam bych se mozna bal o vymenik. Soto muze mit moc velky vykon a kdo vi, co to dlouhodobe udela. Kup Stash, vyzkousej a kdyz ti nebude stacit, muzes vymenit varic za Soto.

Jinak teda moje zkusenost v nizsich teplotach je, ze poklicka je nutna a dela pomerne velky rozdil v case a tedy i spotrebe.

ntz píše:proc bych jim nemohl rict, co pouzivam ja

Protoze to vetsinou nesplnuje jejich pozadavky a tedy to neni odpoved na otazku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pát čer 9, 2023 1:20

trosku jsem si ho proklepnul a mam obrovskou chut si ho koupit .. https://outdoorove-varice.heureka.cz/gs ... /#prehled/ .. na bombu sroubovaci varic uz nepouzivam nejakejch 20 let, takze nechci kecat, nemam s tim uplne velky zkusenosti (ackoliv varicu mam alespon 10), napriklad jak hori normalni Vs zimni plyn kdyz je ta bomba na stojaka a neda se polozit (nebo nedejboze uple otocit at to tece) ?? .. muj plynak, kterej nejvic pouzivam, ma se vsim vsudy vc. pytliku, kresadla a zavetri 315g, coz neni malo, muj dalsi remote canister varic je zase takovej "vrtkavej", protoze ma nozicky z dratu .. tohle GSI ale vypada ukrutne dobre :) ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Olchor » pát čer 9, 2023 8:22

Já používám vařič se šlauchem a má to pár výhod - větší stabilita, líp se schová před větrem, v zimě se dá přihřívat kartuš u plamene, takže vůbec neřeším zimní směs. Jo a párkrát se mi stalo, že v cizině měli jen technické kartuše, úzké a vysoké, ty by byly pro klasic vařič hodně blbě použitelné.
Zásadní nevýhodou je, že musíš dávat bacha, aby jsi šlauch nepřipálil. Ale na to se dá zvyknout.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pát čer 9, 2023 8:35

Olchor píše:Zásadní nevýhodou je, že musíš dávat bacha, aby jsi šlauch nepřipálil.


o.O coze ???? to se da ??? dyk maj ty kovove slauchy (zajimave slovo) co vylejzaj ze spodu a pri normalni manipulaci se nemuzou dostat vubec do kontaktu s plamenem ... nikdy za celej zivot se mi nestalo, ze bych si pripalil/ozehnul/osmahnul slauch .. zato jsem uz x-krat "dovaroval" "prazdne" bomby mejch kamaradu, co jim uz na stojaka nehorely a ja kdyz jsem je otocil, tak jsem z toho jeste uvaril uplne na pohodu .. zimni prihrivani kartuse taky nechapu (asi to bude tim, ze v zime nekempuju :D, ale par mraziku pod nulou po ranu na jare/podzim jsem uz zazil), kdyz to blbe hori, tak staci kartusi bud dat na bok a nebo otocit uplne, at plyn tece (plynovodem)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod oodoow » pát čer 9, 2023 10:53

mike píše:Leda ze by ti slo o rychlost, ale tam bych se mozna bal o vymenik.

Spíš mi jde o odolnost vůči větru. Na ten stash jedou docela hejty na backpackinglight, že to ve větru už 5mph moc nefunguje, že tam chybí takové to zahnutí jako je u Soto a jak to potom okopírovali i do Pocket Rocket.

mike píše: Kup Stash, vyzkousej a kdyz ti nebude stacit, muzes vymenit varic za Soto.

Jo, to mě taky napadlo, nejdražší řešení. :twisted:

ntz píše:muj plynak, kterej nejvic pouzivam, ma se vsim vsudy vc. pytliku, kresadla a zavetri 315g

To je celá hmotnost i s hrncem? To by nebylo tak hrozný. Jestli bez hrnce, tak to fakt není málo. :)

booze píše:Podivej se na BRS 3000 a hrnec s výměníkem

BRS je prý ve větru stejně marný jako ten Stash. To bych pak musel ještě řešit závětří, tj. další váha navíc + shánět co tam bude pasovat.

No žádný ideální řešení není, tak si asi půjčím vařič od kámoše, což bude stát celkem 0 kč. :) A počkám co se objeví za rok, jestli třeba ten Stash hrnec už budou prodávat samostatně anebo bude Stash verze 2, která bude ve větru odolnější.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pát čer 9, 2023 11:15

@oodoow - jo, je to bez hrnce .. mam 3 samostatne stojici varice (mam treba tenhle, nevim jestli se da nekde sehnat), presto ale spis nosim kdyz jdu s plynakem kombinaci

https://trangia.se/en/shop/trangia-triangle/
https://trangia.se/en/shop/gas-burner-gb74/
https://www.army-surplus.cz/kresadlo-ma ... o-svedsko/
+ pytlik (jen kresadlo a pytlik vazi asi ?50g)

ta trangia triangle tomu dela zavetri a je super stabilni a navic vari suprove, ne smahnuti v jednom bode a da se skvele regulovat .. kovea je sice cool, je ale pomerne slaba a nema chranenej ten plamen ... napadlo me, ze bych eventuelne poridil ten GSI Pinnacle pac oni pisou ze ma 9820 BTU, coz by melo odpovidat skoro 3000W (primus co pouziva trangie ma 2100 w/ 6700 btu) a poridil (vyrobil) k tomu takove to "vysoke" zavetri okolo co jeste kryje hrnec ..

me ale tech 315g zas tak netankuje .. kdybych mel nejakej "moderni" z tech minivaricu aka msr pocker rocket 2 (zkousel jsem, koupil jsem ho jako darek bratranci, na vareni vody urcite super), tak bych ho asi s malou 100-150g kartusi klidne pouzival .. Ja ale kdyz jdu na sve jednonocni prespani, tak si skoro vzdycky varim nejake sofistikovanejsi jidlo (jen tak ze sportu, mam to rad) a na to potrebuju dobrej varic .. beztak nosim v 90% lihac a normalne delam nalozene kureci stehenni rizky na lihaci uplne v klidu ...

edit: triangle nedela zavetri, spis chrani plamen ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát čer 9, 2023 14:24

oodoow píše:Spíš mi jde o odolnost vůči větru.

Nosis podsedak? Ten jako nouzove zavetri funguje docela slusne.

oodoow píše:Jo, to mě taky napadlo, nejdražší řešení.

Taky bys mohl zaplatit pritelkyni odvykacku, to by bylo jeste drazsi :twisted:

ntz píše:me ale tech 315g zas tak netankuje

To je prave to, o cem jsem psal. Tebe ne, ale oodoowa jo. Ujde za den asi 10x tolik, co ty, a vazi polovinu, takze vaha vybaveni hraje podstatnou roli. Neresil bych to, kdybys takove veci nedelal kazdou chvili v ruznych vlaknech. Jsi sam sebou a svym oblibenym vybavenim zaujaty natolik, ze nevnimas otazku a specifika tazatele ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pát čer 9, 2023 14:44

@mike .. ja mu nerikam, ze si ma poridit 315g tezkej set co mam ja .. ja jsem jsem jenom rikal, ze z nekolika duvodu preferuju volne stojici varice .. nic vic, nic min .. spis jsem se bavil v sekci o plynovych varicich, jak to mam ja a nekteri ostatni (jako treba olchor) ..

@oodoow - pokud to chces jen na vareni vody a ten jetboil ma fakt 200g vc 0.8 hrnce, tak ma samozrejme @mike pravdu .. je to kompaktni a 0.8L vody sice neni moc, je to ale OK ... singl titanovej hrnec 1L s poklickou bude vazit kilem 130g + ten GSI pinnacle ma 165, takze tam jsi na 300g nejmin .. nechtel jsem te zrazovat od jetboilu, pokud po nem tvoje srdce touzi ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát čer 9, 2023 14:49

@oodoow: co přítelkyni naučit pít cold brew kafe, případně užívat tablety guarany nebo nějakej jinej sakrament s přírodním kofeinem?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2023 18:50

mike píše:Nosis podsedak? Ten jako nouzove zavetri funguje docela slusne.

Nez foukne vitr a zacne ti horet na hrnci... :-s

Etheric píše:co přítelkyni naučit pít cold brew kafe, případně užívat tablety guarany nebo nějakej jinej sakrament s přírodním kofeinem?

to bych chtel, ale bohuzel to neni tak jednoduche. Jsem dlouhodoby uzivatel kavy a neumim se toho zbavit, kdyz mam abstak, tak jsem vypil kavu, ktera prosla molum prdeli nebo kavu na chate z mokatiery s plisni.

oodoow píše:BRS je prý ve větru stejně marný jako ten Stash. To bych pak musel ještě řešit závětří, tj. další váha navíc + shánět co tam bude pasovat.

podivam se jak se vleze do vymeniku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát čer 9, 2023 18:58

booze píše:kdyz mam abstak, tak jsem vypil kavu, ktera prosla molum prdeli nebo kavu na chate z mokatiery s plisni.

Absťák nebo chuť na kafe? To první ti zažene kofein z kávy v tabletách, s tím druhým ti tablety nepomůžou. Já pil kafe denně (několik) od 14 let až do někdy 28 a jo, dalo se tý závislosti zbavit, nebyl to problém. Zbavit se závislosti na kofeinu bylo to nejmenší, zbavil jsem se podstatně horších závislostí, to byly teprve absťáky ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2023 19:05

Etheric píše:Absťák nebo chuť na kafe?

chut, velkou chut.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát čer 9, 2023 19:07

Tak to není absťák a pak potřebuješ opravdu uvařit kafe.
Nebo neuvařit, cold brew jsi zkoušel?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2023 19:24

Etheric píše:Nebo neuvařit, cold brew jsi zkoušel?

zkousel. O:) mam rad. Cascara je jeste dobra alternativa. mnam
Ted jsem si daval domaci Syrskou kavu s kardamonem v dzezve. mnam
vydrzim nejist dva dny, ale bez kavy fakt bida.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod ntz » pát čer 9, 2023 22:10

to je fakt divna zavislost s tim kafem .. piju kvalitni kafe skoro kazdej den, zavislost ale nemam .. naopak, kdyz jedu ven, tak si chci odpocinout od normalnich zavislosti a kafe vynechavam .. to co doma nepiju je caj .. kdyz jsem venku na cerstvem vzduchu, tak naopak caj miluju
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » sob čer 10, 2023 7:23

Čaj nebo kafe, to je úplně jedno, kdybys měl čistě kvůli tomu tahat vařič atd. Nejlehčí vařič je ten, kterej zůstane doma a když není potřeba pít kafe nebo čaj, není potřeba vařiče, paliva včetně obalu na něj, nádobí včetně obalů atd... Na víkendovkách není problém být o studeným, když pět dní předtím i potom jíš a piješ normálně. Brát vařič a spol jen kvůli kafi a čaji... Taky jsem to dělal, hlavně na podzim. V létě vůbec, ale zase jsem třeba táhl první den plechovku double espresso, tj nějakých ani ne 2dcl, abych měl na ráno. Odepřít si kafe nebo něco na ten způsob je pro mě tak trochu odepřít si část snídaně a to nechceš... Ale zas nad druhou stranu tahat vaření jen a pouze kvůli kafi a čaji na ráno taky nechceš... Obojí je na hovno, tohle bohužel nemá rozumnej kompromis.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření