Plnění kartuší

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Plnění kartuší

Příspěvekod pavproch » stř zář 23, 2020 11:59

Navíc propan se imho dodává jen ve velkých lahvích 10+ kg (narozdíl od propan-butanu, který je i v 2kg lahvích), což je problém když máš přepušťák jen tvar "adaptér" (k našroubování bez hadice)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mrtomas » stř zář 23, 2020 12:29

Ja ho plním z důvodu, že se v chladu lépe odpařuje, a i v létě když jedu na dvě plotny 2x3500W, tak i propan v 450 kartuši má problém se zamrzáním a po nějaké době se špatně odpařuje. S butanem to bude ještě horší.
mrtomas
nováček
nováček

Příspěvekod Olchor » stř zář 23, 2020 14:33

Jen orientačně tlaky při 20°C: butan 200kPa, PB podle směsi 3-500kPa, propan 800kPa. ( 100kPa = 1 atmosféra)
Čistý propan se používá u výkonných hořáků ( balonové létání, skláři) právě pro vyšší tlak a lepší odpařování. Ale plní se do fortelných tlakových nádob a ne kartuší z plechu.
Jestli chceš používat 2x3500W hořáky, plň si propan do běžné 2kg bomby, ta by to měla vydržet.
Není dobré, když sportovci pijí, ale je pěkné, když alkoholici sportují.
Olchor
účastník
účastník

Příspěvekod sobb » čtv říj 15, 2020 18:33

sobb píše:
booze píše:Ha takze ze tveho komentu citim, ze je to tim Kralupolem, ze ja jsem opustil Flagu si nikdy neodpustim. Dva dny nebudu pit :mrgreen:
Anebo blbou karmou. Ale s tím těžko něco naděláš. Leda, že bys začal víc pít ;-) :-k :mrgreen:
Došla jsem k přesvědčení, že na vině fakt nebyl Kralupol, nýbrž boozeho karma a duše černočerná :mrgreen:
Při odjezdu na Sever jsme letos měnili bombu až před opuštěním republiky, tuším v Liberci. Že jsme vyhráli Kralupol, jsem si všimla až při večerním chystání naší "autokuchyně", někde v Německu. Hned jsem si vzpomněla na boozeho peripetie, a třesoucí se rukou zapálila vařič. A ejhle! Parádní plamen a velice slušná výhřevnost. Dokonce nám přišlo, že lepší než u bomb, které jsme měli předtím. Asi jsme konečně natrefili na onu bájnou "zimní" směs :D Možná jsme se dívali na visačku, ale ta je vyhozená, a informace z ní vyčtená je zasunuta někde hluboko v paměti.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření