Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápory

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » úte led 21, 2020 6:38

vypada v pohode, bytelne, nemam.dojem, ze by mu melo ublizit, kdyz na nej napr. polozim litr a pul lahev .

jako jasne, sedanim na batoh se mi titanovej lehce zdeformoval ale tak je ovalnejsi a ne kulatej, ale je to spis tim, ze ho nosim vepredu a vsechna vaha je primo na nem (je dole u zeme, na nem veci a na nem ja). ten soto hrnec vypada odolne, v porovnani s pinguin eloxem solo 0,75 vypada na prvni pohled podobne, ma spis tenci steny ale nemam z nej pocit, ze by byl nejak nachylnej.

ukaze cas, no. a taky sedani :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » úte led 21, 2020 10:14

Titan Čína vs "značkovej" - mohu porovnat pouze mezi vařičema. Nádobí z Číny nemám.
Struktura se liší, Tomshoo nemá tak modrou barvu s takovým přechodem do titanový, jako má Evernew. Odstín barvy je dost odlišnej, Evernew je takovej víc modrej a stříbrnej, s plynulejším přechodem mezi barvama. Rozdíl byl taky v tom, jak se barvy měnily používáním. Obojí je dle výrobce titan, senzoricky jsou ale oba úplně odlišný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod pavproch » úte led 21, 2020 11:55

Značkový tiťanový špork Sea to Summit (mám ho už asi 8 let, myslím, že to není/nebyla čajna) a nový tiťanový špork Robens (myslím, že to čajna je) se vzhledem tiťanu (ani funkcí šporku) neliší, liší sa ftym, že Sea to Summit má nápisy "SEA TO SUMMIT" a "Titanium" ražené, zatímco Robens má nápis "ROBENS" jen natištěný.

Podobně i značkové tiťanové hrnky MSR - mají zespoda označení, logo, nápisy, vše ražené.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » úte led 21, 2020 14:20

S tou ražbou je tomu tak i s vařičema.
Nesouvisí to třeba s technologií zpracování, že ta u neznačkovejch neni na takový úrovni, tak to potiskujou?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod air2 » úte led 21, 2020 18:53

Mě přijde, že si to akorát zjenodušují - nalepit nálepku je určitě jednodušší než tam něco vyrazit. Ze stejného důvodu ti Číňani dělají z hrubšího plechu než třeba Evernew který používá stěnu jen 0,3 mm.
Mě tak napadá, že ty čínské ešusy by teoreticky mohly lépe rozvádět teplo než ten Evernew, ne?
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 19:40

V Cine jede linka, ze ktere padaji esusy a na konci sedi manik, ktery na ne lepi nalepky. Nalepky dojdou, vezme dalsi krabici a lepi dal. Nalepky jine firmy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod air2 » úte led 21, 2020 21:37

Tak nějak :lol:
Když se dívám po jiných značkách - např. Alpkit, Toaks, Keith a spol, tak to všechno vypadá celkem podobně. Tipuju, že kdyby tady v ČR prodávali titanové nádobí od Pinguina, tak to bude vypadat úplně stejně jak ty ostatní.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » úte led 21, 2020 23:04

air2 píše:Tipuju, že kdyby tady v ČR prodávali titanové nádobí od Pinguina, tak to bude vypadat úplně stejně jak ty ostatní.

Jo! Trefa dne :D

Nevim, jak to Keith, ono neni zrovna levný. V ruce jsem to neměl, no je to vpodstatě za cenu Evernew..
Kurňa, já bych nejradši vzal vzorek z Evernew, Keith, Lixada a nechal udělat rozbor materiálu... Nesložíme se? Fakt by mě to zajímalo, ale sám to platit nebudu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod air2 » stř led 22, 2020 0:29

Do toho bych šel taky :) Fakt by mě zajímalo, jestli v tom něco závadného je nebo ne.
Díval jsem se ještě na jiného výrobce - Boudless Voyage a uvádějí, že mají ISO 9001:2008 a jsou na trhu 7 let. Jejich ešusy mají 99.8% Titanium. Otázkou je, jestli tomu lze důvěřovat a pokud ano, co je těch zbývajících 0,2 %.

https://www.aliexpress.com/item/3293622 ... 37520eab1d
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř led 22, 2020 7:46

Cena rozboru je jaka?
Pokud to bude za rozumnou cenu jdu do toho.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 8:44

To musíme pohledat. Každopádně když se nás složí víc, nemůže to bejt taková pálka.
Otázkou je materiál k rozboru. Na tohle asi nebude stačit otěr jako u zlata. Tady bude /myslím/ potřeba trochu to napilovat a z toho to udělat. OK, obětuju "pánvičku" /vrchní díl/ ešusu Evernew, v ní mi nebude vadit menší zářez.
IMG_20200122_084755.jpg

Nebo ještě líp, tady kousek fiknu, je to stejnej materiál, jako zbytek ešusu. Tak, vzorek Evernew máme, nějací další dobrovolníci?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » stř led 22, 2020 10:32

mam titanovej hrnek esbit, kdyby se hodil ale ja to doma.tezko budu nejak preparovat. nicmene esbit muze byt dobrej adept na cinu vydavajici se za neco lepsiho

z ali nadobi nemam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 10:42

Myslíš ten omlácenej, kterej měl původně "Deu"?
Odebrání vzorku se klidně ujmu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » stř led 22, 2020 11:05

nee, ten nemyslim, mam jeste hrnek ebit. ten esus ani nevim, co to vlastne je.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod air2 » stř led 22, 2020 13:45

objednal bych si něco s z Číny a dodal na test, říznout kus příboru nebo kousek pokličky z hrnku by nebyl problém
otázkou je kolik by ten rozbor stál

jinak ten Keith vypadá na lepšího výrobce, aspoň podle stránek a historie, tady taky píšou o jejich titanových výrobcích:
http://www.keithtitanium.com/understand/10.html
99,9 % titan, zbytek stopy Fe, N, C, H, O
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř led 22, 2020 14:08

Obetuju:
Toaks lzice 2x
Sea to sumit lzice 1x
Hrnec Naturehike 1x
Hrnec Primus 1x
Hrnce jsou dost ocouzene.
Naposledy upravil booze dne stř led 22, 2020 19:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod pavproch » stř led 22, 2020 14:21

Jo ešče dodatek - ten tiťan je fuckt vzpurný materiál - špork Sea to Summit používám denně 3x (kafe, oběd, kafe), po každém použití meju jarem a drsnou stranou žínky na nádobí (ta strana, co má na sobě abrazivo) ale ten tiťaň na tom šporku i po těch asi 8-mi letech používání vypadá furt stejně jak dyž byl nový (ie. není rozdíl ve vzhledu povrchu tiťanu mezi 8-mi letým šporkem Sea to Summit a mým druhým, jednoletým šporkem Robens)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř led 22, 2020 14:23

Ja mam dno hrnce Primus dost vylestene.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 14:36

Fajn, teď jen zbývá najít, kdo a za kolik ten rozbor udělá.
Rozdíly v cenách toho nádobí jsou dost markantní, přitom některý ty Číňani jsou i dobře zpracovaný.
Pokud nebude rozdíl v materiálu, znamená to, že platíme jen a pouze značku. Ikdyž třeba u toho Evernew platíme i to zpracování, který je dotažený do posledního detailu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř led 22, 2020 14:53

144919.jpg
030.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 15:22

Asi v tom dost vaříš na ohni co? Mám strach dát na oheň ten svůj, páč nemá prolis ale rovný dno, což si myslím bude zásadní pro /ne/zdeformování při vaření na ohni.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod air2 » stř led 22, 2020 18:37

Myslím, že by stačilo otestovat nějakou tu Čínu, u těch Primusů, Evernew apod. bych přešlapy nehledal (byla by škoda do toho rýpat), ledaže by vám šlo o vzájemné srovnání těch materiálů. Máte tucha, kdo by ten rozbor mohl udělat? :) Možná tu je někdo, kdo se v tom pohybuje.

Ad Evernew non-stick - je tady někdo, kdo to delší dobu používá nebo s tím má nějaké zkušenosti? Četl jsem o tom keramicko-silikonovém non-stick povrhu na webu nalehko.com, kde to chválili (používali i kovové lžíce). Ale dost lidí na webu REI psalo, že se jim to relativně brzy začlo loupat. Prý se k tomu nechovali ani jako prasata. Ale byly to staré recenze, už se to mohlo změnit.
Co si myslíte o spojení titanu a nějakého "keramického" non-stick? Vydrží to? On ten titan jinak při dobrém chování může (hodně teoreticky) vydržet i desítky let.
Naposledy upravil air2 dne stř led 22, 2020 18:42, celkově upraveno 2
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř led 22, 2020 18:38

Uplne na vsem co vydava teplo.
Napiste kolik je cenovka a jake jsou potreba vzorky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 18:54

air2 píše:Co si myslíte o spojení titanu a non-stick?

Že pro to není relevantní důvod a jen to zvyšuje hmotnost. V titanu stejně když vařím, vařím opatrně, tudíž se mi nic nechytne. Loupání nonsticku kvůli používání bych se nebál, kvůli mechanický námaze už ale jo /rozuměj např sednout na batoh, nebo kvůli letištním zaměstnancům, autobusákům, spadnutí batohu, posunu ešusu v batohu a následně vzniklýmu tlaku způsobujícímu ohyb/

A co si myslíte o vlivu prolisu na /ne/deformaci dna při vaření? Samozřejmě užší a vyšší ešus má výhodu, že má dno odolnější proti vyboulení, neni to taková plocha. Takže tam třeba nemusí bejt prolis potřeba, zatímco u ešusu s širokým dnem to může bejt úplně jinak. Mám z titanu jen 0,4l hrnek a litrovej vysokej deep pot, vařím v tom jen na lihu/plynu, nic složitýho a ten ešus mám půl sezóny takže pochopitelně dno je furt jako nový. Samozřejmě je otázka, jak se k tomu kdo chová, no mně jde o vliv toho prolisu, jestli někdo můžete vzájemně porovnat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř led 22, 2020 19:14

Ten tvuj hrnec ma prolis dole po obvode? Vzhledem k tomu, ze s nim varis na lihu, je to fesak.
Nevim o jakem vareni je presne rec, ale kdyz ohrivas na dne vodu, tak je to v pohode. Varic mas s regulatorem, tak ohrivej na maly plamen. Ja v tech mojich varim omacky a nepozoruji zadny rozdil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 19:45

Nemá prolis, ale je úzkej a vysokej. To na fotce je vrchní díl, "pánvička", poklička. V ní vařím jen na plynu, když potřebuju deci vody na kafe, spíš je to ale poklička a čistá odkládací plocha.
Myslel jsem vaření na ohni, právě ty omáčky, buřtguláše apod. Samozřejmě za předpokladu, že nejsme trotli a topíme odpovídajícím způsobem. Mně se na vaření na ohni osvědčil tzv dlouhej oheň.
Plyn je jasnej a ten můj regulátor je opravdu dost citlivej takže se nebojim, že tam vypálím díru. Nicméně na dně /pouze uvnitř/ má v kruhu modrý tečičky. Je to ale jen nevinná změna barvy, podle který aspoň vidím, že ten materiál je kvalitní :) Na lihu jsem ještě nevařil ani v jednom dílu ešusu.

Na lihu vařím v hrnečku, ten je na tom hůře
IMG_20200122_193931.jpg

IMG_20200122_193941.jpg

Jsem si na ten Windmaster tak zvyk, že líh beru už jen v případě, kdy hodlám vařit pouze kafe, to bude typicky v létě.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 20:21

Na plynu, větruvzdornýmu, jó to se to vaří :supz:
IMG_20200111_144734.jpg

IMG_20200111_151003.jpg

IMG_20200111_145500.jpg

Už se daj žrat kopřivy :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » čtv led 23, 2020 16:48

Co teda?
Bude to resit? Nebo si to mam sam poresit?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » čtv led 23, 2020 17:33

Určitě, jen nevim, kdy se k tomu dosta, mám teď tři sta milionů věcí k řešení..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » čtv led 30, 2020 20:12

Přidám svoji zkušenost s titanovým nádobím ALB. Koupil jsem si jej loni kvůli váze, protože jsem tahal ten osmisetpadesátigramový nerezový. Měl jsem jej minulou sezonu a v podstatě jedinou výhodu spatřuji v té váze. Jinak mi to přijde nepraktický kvůli té háklivosti na deformaci v ohni. V místech, kde to šlo, jsem s klasickým ešusem rozdělal oheň a vařil na něm bez nějakých potíží a opatrností. Ušetřil se tím plyn.
S tímhle jsem také dvakrát vařil na ohni, ale stylem, že jsem udělal malý kruh z kamenů (menší než průměr ešusu) a případně v něm ještě vyhloubil mělkou díru. Rozdělal jsem malý oheň a nad něj, na ty kameny, položil ten titanový ešus. Ešus se nezdeformoval, byl teda dost očouzený, ale to se dalo celkem v pohodě odstranit doma pomocí jedlé sody. I když stopy po očouzení tam jsou trochu vidět. Dál to zkoušet ale asi nebudu, protože jen tak zlikvidovat takhle drahý ešus se mi nechce a po více takových vařeních by to asi bylo už znát a taky příprava takového ohniště je někdy otrava. Na deformaci mi nějak náchylný nepřijde. Pokud bych s ním nějak cíleně švihl nebo kopl, tak by to asi nejlépe pro tvar nedopadlo, ale při běžném nošení na spod těžké krosny, která je v autobuse v úložném prostoru nebo ji člověk pokládá na zem, mi to přijde v pohodě. Tedy mně se to nijak nezdeformovalo, aniž bych to nějak zásadně hlídal.
Jo a taky mi přijdou trochu lagricový ty držáky (úchyty), co na tom jsou.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření