Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod FrantaKrajta » sob zář 28, 2019 19:35

Stale s MSR Reactorem, tentokrat na vrsku s meteostanici, namerili vitr cca 50km/h, Reactor chytl na prvni skrtnuti kresadla a varil jako by bylo uplne bezvetri. Uz se tesim na zimni hrebenovky a vareni kafe v uraganu ;)
FrantaKrajta
účastník
účastník

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » sob zář 28, 2019 20:00

To je fajn - já si zas prohlížel ten WindBurner dokonce sem ho našel v Glasgow za dobrou cenu, ale měli verzi s těmi nozickami na gumicce a tu nechci, chci ten pevný vyklápěcí trojúhelník.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod akrij » úte lis 5, 2019 11:17

Napíši sem svoji zkušenost s vařičem BRS 3000T titan zakoupeným na ebay v dubnu 2016. Odešel - strhnul se mi na něm závit. Odhadl bych to na něco málo přes 100 zašroubování na bombu. Mezi klady bych napsal hmotnost, skladnost, regulaci od plamenu svíčky až po max. výkon. Mezi zápory uvedu že se mi 3x nějak ucpal - snížil výkon, 2x se z toho nějak dostal sám a 1x jsem ho musel rozebrat a vyčistit, ale plním si bomby tak to bylo asi nějakým bordelem. Ve větru vařil o hodně pomaleji, ufoukává mu to plamen a i malý hrnec solo je na tom dost vratký. Už si ho znovu nekoupím, četl jsem nějaké recenze a líbí se mi Soto Amicus piezo ( ušetřil bych váhu křesadla co jsem nosil ), máte ho někdo?
akrij
nováček
nováček

Příspěvekod FrantaKrajta » úte lis 5, 2019 14:25

Tak to ti vydrzel kupodivu docela dlouho na to, ze to je odlehcena cinska kopie jineho cinskeho varice (a uz se pry objevili i cinske kopie kopie kopie) :D

Par lidi jinde psalo, jak se jim pri vareni ohybaly i praskaly podperne nozicky hrnce (jsou primo v plameni, jsou malinke a "titan" muze znamenat v podstate cokoliv, klidne nejakou levnou slitinu titanu s vlastnostmi jak blato nebo naopak cisty titan s vlastnostma horsi jak vetsina slitin).

Ale diky za popsanou zkusenost!
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod lojzmen » úte lis 5, 2019 22:11

Ještě jedna věc, závity na kartuších se taky opotřebovávají. Takže ošizený vařič asi odejde ještě dřív.
lojzmen
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření