Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » pát zář 23, 2016 19:26

wawrik píše:Náhodou, ten neoprén je fajn, nemôžeš sa spáliť. My, čo nemáme cit v prstoch, to dosť oceňujeme :-D

a taky díky tomu v tom vydrží déle třeba teplí čaj, ve velkém mrazu o dost déle
grco píše:Takisto sa mi viac pacia tie sirsie a nizsie hrnce, neviem preco su vsetky defaultne take vysoke, ma to nejaky dovod?

lépe se balí do batohu, když dám nad sebe úzký a vysoký Jetboil a na to nafukovačku, tak je to stejně vysoké cca 50 cm, a má to stejný průměr cca 15 cm jako stan, a je to asi taky proto, že se do něj vejde přesně na průměr 100g plynová kartuš a ostatní součásti vařiče
grco píše:Ja osobne by som ziadne VARy a Pinquiny, a picoviny z aliexpressu nebral. Ale proti gustu...

+1
Naposledy upravil fps dne pát led 13, 2017 20:27, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » pát říj 7, 2016 10:01

trochu vody na JEHO mlyn. :roll:
U varicu MSR Micro Rocket jsem zjistil, ze moc dobre nefunguje s karusemi Jetboil a GoSystem. Hori, ale jde poznat, ze do nej tece malo plynu. Takze musi byt ventil pusteny na max.
Jinak kartuse Coleman, Elderid, Pinguin, Var, MSR a Primus jsou bez problemu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2016 17:57

JEHO? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » sob říj 8, 2016 9:14

Jak je to s tou potrefenou husou... :wink: Nejvetsi hejtr MSR. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pby » pon říj 24, 2016 13:40

ja len pridam skusenost - som cerstvy majitel varica VAR II a musim povedat ze je paradny (mam ho vyskusany zatial iba 2x ale co poznam ludi ktory pouzviju ine varice - samy plast jemna konstrukcia atd. (ktore by som sa bal pouzit) je tento uz na oko odolnejsi a pritom rovnako velky a lahky
-urcite si dokupte zavetire, kt. sa da pouzit aj ako stabilizacna podlozka - vsetko je vymakane proste paradicka
-vykon parada, az cez moje poziadavky (skusal som ho s Primus Power gas)
-jedine co mi vadi ze varic ma valcovu zakladnu a pri zatacani do kartuse klze v prstoch
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod lojzmen » pon říj 24, 2016 23:12

booze píše:trochu vody na JEHO mlyn. :roll:
U varicu MSR Micro Rocket jsem zjistil, ze moc dobre nefunguje s karusemi Jetboil a GoSystem. Hori, ale jde poznat, ze do nej tece malo plynu. Takze musi byt ventil pusteny na max.
Jinak kartuse Coleman, Elderid, Pinguin, Var, MSR a Primus jsou bez problemu.


Taky jsem měl problém s nějakým levným Primusem, fungoval jen na kartuše Coleman a i tam jsem musel hodně dorvat. Jak se zahříval, ventil kartuše se přivřel a bylo po vaření - zmetek.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » úte říj 25, 2016 8:19

pby píše:-jedine co mi vadi ze varic ma valcovu zakladnu a pri zatacani do kartuse klze v prstoch

to dotahujes nejak moc
lojzmen píše:Taky jsem měl problém s nějakým levným Primusem, fungoval jen na kartuše Coleman a i tam jsem musel hodně dorvat. Jak se zahříval, ventil kartuše se přivřel a bylo po vaření - zmetek.

cim myslis, ze to je?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod lojzmen » úte říj 25, 2016 21:27

booze píše:cim myslis, ze to je?


Krátká tyčinka/kolíček, která otevírá sprejový ventil kartuše.
Předpokládám, že výrobci kartuší mají taky nějaké tolerance, ale v tomto případě to bylo jednoznačné. Zkoušel jsem vyměnit těsnící kroužek za tenčí, nesehnal a naštval se. Už je to dávno, myslím že by to nepomohlo, byl tam i krátký vnitřní závit. Prostě zmetek.
Zásoba nefungujících kartuší. Byly to nějaké v průběhu 15 let nakupované v Hudy, asi většinou Var. A nějaké trofejní kdoví co z Islandu. Obvykle kartuše po patnácti naplněních vyhazuji. Teď postupně likviduji ty asi 700g, jsou na nic.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 21:14

scinkk píše:pekna sleva na windburner

Laka te poridit nejaky system? Nejake plusy?
Ted varim v 99% jen vodu, ale nedam dopustit na varice.

Edit: nekdo nejake postrehy proc by byl system lepsi nez normalni varic, zavetri?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » stř led 11, 2017 23:03

Právě že zvažuji, do Alp či na zimní táboření ke kterému se snad dokopu ☺ A mnoho dni kdy měl mall akce jsem řešil zda jetboil či ten Msr ale nakonec jsem se rozhodl pro jetboil. Ale ještě jsem ho nekoupil.
Jinak jsem si zatím vystačil s vařením na lihu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv led 12, 2017 8:45

booze píše:Laka te poridit nejaky system? Nejake plusy?
Máš tu vo vlákne toho málo? Aj keď nedávno som čítal test nejakého outdoorového nadšenca, ktorý vyrátal, že s tou efektivitou to nebude až také slávne. Akurát operoval s úplne inými číslami, ako vychádzajú mne, tak tomu nepripisujem nejaký valný význam...

Tá cena za Windburner na CZ malle je dosť fajn. Čoraz častejšie mi vadí, že s Jetboilom musím riešiť každý silnejší vietor (ktorého mám čím ďalej, tým viac), tak nad ním občas uvažujem. Keby bol tak za 60 €, zoberiem ho, aj keď mať doma tri variče a tri hrnce :-k Počuj, ak nad ním rozmýšľaš, čo keby si ho kúpil, a keď ti nebude vyhovovať, za tých 60 € ho od teba použitý kúpim? Takej ponuke predsa nemôžeš odolať!
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » čtv led 12, 2017 10:26

- jojo, je tady toho o tom docela dost, stačí jen hledat
- já v Jetboil Flash PCS i Jetboil Sol Titanium uvařím na 100 g kartuši 10–12l vody, takže stejně to co udává výrobce, soupravy mají díky výměníku na hrnci lepší účinnost než samotný vařič a hrnec, a taky je to kompaktnější
wawrik píše:Čoraz častejšie mi vadí, že s Jetboilom musím riešiť každý silnejší vietor

to já vařím ve velké většině v předsíňce stanu, obzvlášť když je špatné počasí, jen v létě a jen když je pěkně počasí vařím venku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv led 12, 2017 11:31

Ano cetl jsem to vsechno. Ve fabrice systemy Jetboil meli byv. kolegove. Ja mam rad muj set MSR micro rocket, Primus Ti hrnek a Ti plech. Kdyz jsem si pucoval na testovani systemy tak me kombo uvarilo rychleji se stejnou spotrebou paliva. Je odolnejsi vetru a zazil toho hodne, bez potizi.
Tak jsem to dal neresil.
Casto se mi stava, ze plyn pouzivam na vareni mokatiery a nezustane mi plyn na vareni vody tak varim na ohni.
Casto mam pohozeny hrnek v trave, jehlici, blate tak s vymenikem by to byl problem, kdyz se to ciste blbe i bez.

MSR windburner je krasavec, ale porad ma ty pojistky, ktere me vadi. Asi koupim set na Ali jen ze zvedavosti a necham si ho v aute. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv led 12, 2017 12:32

S hrncom bez výmenníku a s rovnakou spotrebou paliva? :shock: Tomu sa až nechce veriť. By to chcelo nejaký spoločný víkendový trek so stopkami a váhou :D

Inak to, že nereflektuješ na moju výhodnú ponuku, mi teda pekne rozhodilo čakry...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv led 12, 2017 13:07

fps píše:to já vařím ve velké většině v předsíňce stanu, obzvlášť když je špatné počasí, jen v létě a jen když je pěkně počasí vařím venku
Ale tak áno, však tiež to tak robím a v zásade mi to nikdy nevadilo. Ale čím ďalej, tým viac by som chcel, aby som večer nemusel ako prvé stavať stan, ale by som si pekne pri západe slnka urobil jesť, kochal sa, a tábor vybavil až potom. Prípadne sa najedol vo výhľade a tábor postavil o 3 km ďalej. Alebo keď si robím jesť na peknom výhľade, nemusím schovávať varič pod bundou a celý čas dávať pozor, aby mi nevzplanula jasným plameňom :-) Alebo na rýchlejších pochodoch by mi stačilo brať iba žďárák... Proste, ten všadeprítomný vietor mi vadí stále viac a viac, odvádza mi pozornosť od podstatnejších vecí, napríklad výhľadov.

Ale to je len také cizelovanie zážitku z treku do dokonalosti :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv led 12, 2017 13:48

wawrik píše:Inak to, že nereflektuješ na moju výhodnú ponuku, mi teda pekne rozhodilo čakry...

Tam jsem te presne chtel mit. :twisted:

Tak jsem si nastudoval MSR windburner a je o hodne lepsi nez microrocket :lol: a navic da do kapsy vsechny JetBoil systemy. Takze ano bude to dobry kup, ale jeste bych z nej potreboval vykuchat tu pojistku. :((
MSR windburner dava systemum napred a smysl, coz me u Jetboilu nepresvedcilo. Schvalne otestuji microrocket ted v mraze s vahou a stopkami.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv led 12, 2017 13:59

booze píše:... a navic da do kapsy vsechny JetBoil systemy.
To si úplne nemyslím, navyše by som povedal, že zrovna Jetboil bol prvý, čo začal robiť kompletné odladené sety (a Windburner váži skoro dvojnásobok)... Ale to je jedno, hlavne ho kúp a potom mi ho posuň :D

Tá poistka je mrzutá, ale nemyslím, že to je až taký problém. Na celom fóre som s vK asi jediný, kto ju u Reactoru zažil v akcii, keď parťáčke vypla v basecampe pod Kančendžongou a museli sme pár dní variť pre dvoch v prťavom Jetboile #-o Ale keď si tak spätne premietam, koľkokrát som ja sám Jetboil skopol, prevrhol alebo hocičo, pri čom by mi tá poistka vypla, prichádzam k číslu 0. Rátal som to. Dvakrát. Navyše aj keby sa mi to stalo, dá sa nahodiť s tým geretom na nožičke. A ak som to dobre pochopil, bez obmedzenia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » čtv led 12, 2017 18:53

booze píše:Tak jsem si nastudoval MSR windburner a je o hodne lepsi nez microrocket :lol: a navic da do kapsy vsechny JetBoil systemy.

- v čem? poděl se, ale asi to nebudou osobní zkušenost s oběma systémy, spíš to bude teoretizování? udávaná data výrobců můžou být úplně jiná než je zkutečnost
- mně například více vyhovuje úzký a vysoký tvar JetBoilu, lépe se mi balí do batohu, když dám nad sebe úzký a vysoký Jetboil a na to nafukovačku, tak je to stejně vysoké cca 50 cm, a má to stejný průměr cca 15 cm jako stan, a vejde se do nich přesně na průměr 100g plynová kartuš, takže ta pak v hrnci nekloktá

booze píše:Schvalne otestuji microrocket ted v mraze s vahou a stopkami.

hlavní je spotřebu plynu, jestli je voda uvařená u minutu dřív nebo později je celkem jedno, dle mně budeš rád když se dostaneš na jedou takovou spotřebu než co má JetBoil a MSR windburner
Naposledy upravil fps dne pát led 13, 2017 20:26, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Stani » čtv led 12, 2017 19:17

fps píše:...když dám nad sebe úzký a vysoký Jetboil a na to nafukovačku, tak je to stejně vysoké cca 500 cm

Až uvidíte 5 metrovú vežu vyčnievať cez hrebeň, tak to ide fps s jetboilom. :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv led 12, 2017 20:09

fps píše:- v čem?

Rychlosti vareni/spotreba paliva
fps píše:asi to nebudou osobní zkušenost s oběma systémy

Ne nejsou zatim teorie z internetu a moje mereni micro rocket
fps píše:spíš to bude teoretizování?

Zatim jsem v tomto stadiu a nevim jestli se v tom dal pitvat. Windburner je dobry, ale vadi mi vaha, vadi mi pojistka, vymenik na hrnci. S mojim kombem uvarim venku v -4°C za 10g plynu (teplota vody 8°C) uvnitr 9g plynu.
Pujcim si ho na nekolik dni a uvidim.
fps píše:mně například více vyhovuje úzký a vysoký tvar JetBoilu

me by vohovoval ten french press :P
Nevim no, jen jsem se zeptal jestli jsou nejake nove poznatky ohledne MSR windburner.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » pát led 13, 2017 20:45

- kolik má tedy MSR windburner spotřebu? ale v reálu, ne co píše výrobce, u Jetboil Flash PCS a Jetboil Sol Titanium uvařím na 100 g kartuši 10–12l vody, a to v reálu, jde samozřejmě o to, v jaké jsem nadmořské výšce a jaká je teplota
- mně samozřejmě taky zajímá MSR windburner, jako každý pořádný HW, mně jde hlavně o celkovou váhu setu, a o zkutečnou spotřebu
booze píše:S mojim kombem uvarim venku v -4°C za 10g plynu (teplota vody 8°C) uvnitr 9g plynu.

jaké množství vody? 0,5l?
booze píše:Pujcim si ho na nekolik dni a uvidim.

tak to jsem zvědav na zkutečnou spotřebu, pak dej vědět, ale dle mně bude cca stejná jako u Jetboil Flash PCS a Jetboil Sol Titanium
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re:

Příspěvekod booze » ned led 15, 2017 13:02

scinkk píše: A mnoho dni kdy měl mall akce jsem řešil zda jetboil či ten Msr ale nakonec jsem se rozhodl pro jetboil..

ktery jetboil?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » ned led 15, 2017 20:15

bych řek že z hlediska výměníku je to úplně jedno, tedy účinnosti JetBoilu, jde jenom o velikost, tvar, a váhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod scinkk » ned led 15, 2017 20:36

@booze: jetboil flash lite
Ta vetruodolnost windburneru je zajimava, ale pri me predpokladane cetnosti vyuziti se mi nechce jit do varice o tolik tezsim a do neceho, kde potencionalne musim resit nejakou pojistku.
Predpokladam, ze ono to s tim vetrem v pripade jetboilu nebude tak vazne a opet pri prepdokaldane cetnosti vyuziti snad nebude problem obetovat trochu toho casu na vyber mista. Beztak pokud budu chtit pojist ci popit budu se snazit tuto cinnost provozovat nekde, kde v ten moment nejmene fouka.
A windburner je pro me i zbytecne velky.
Chci varit jen vodu, jinak bych to videl spis na Micromo, ale kdyby byl cenovy rozdil mensi, asi bych vzal ten.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » ned led 15, 2017 20:53

fps píše:bych řek že z hlediska výměníku je to úplně jedno, tedy účinnosti JetBoilu, jde jenom o velikost, tvar, a váhu

pokud je u vsech ten varic stejne vykonny, tak si myslim ze zalezi i na prumeru hrnce.
@scink diky za postrehy dneska jsem si vyhral s jetboil minimo a zip. na cajicky dobre :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » ned led 15, 2017 22:27

Muze zalezet na spouste veci. Konstrukci horaku, vymeniku, z ceho je, jak dobre prenasi teplo na hrnec... V tomhle bych spolehal jen na mereni ve stejnych podminkach.

@scinkk: jo, taky tak. Vitr nemam rad, snazim se mu vyhybat a taky dost casto varim nekde na bivaku. Kvuli par pripadum za rok, kde by se lepsi vetruodolnost hodila, nebudu tahat varic tezky jako krava. Samozrejme je to individualni, nejezdim na Island a jina velmi vetrna mista.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 3, 2017 10:13

Četl jsem na blogu Hanibalu článek ze zimní akce v Tatrách. Psali tam, že jim přestal vařit vařič. Prý nějaká pojistka proti přehřátí. Ani ráno se jim ale vařič nepodařilo dostat do chodu. Nepsali tedy co za vařič měli, ale na fotkách je myslím vidět MSR Windburner :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » pát úno 3, 2017 10:30

fps píše:
booze píše:S mojim kombem uvarim venku v -4°C za 10g plynu (teplota vody 8°C) uvnitr 9g plynu.
jaké množství vody? 0,5l?
Booze, asi si tú otázku prehliadol, ale odpoveď by zaujímala aj mňa... :oops:

Inak mne sa ľahko zdvihla maximálna spotreba Solu na 1,55 g/min (zimné podmienky, asi -5 až -8 °C a do stanu trochu prefukujúci nárazový vietor). Zaujímavé, že titanový hrniec Sumo 1,8 l má v rovnakých podmienkach spotrebu o niečo menšiu, asi 1,48 g/min. To širšie dno asi naozaj niečo urobí.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2017 18:02

@Pierre111: taky bys mohl dat rovnou link. Cituji:

Za tmy už nás zahřívá Travellunch. Po něm chceme ještě navařit nějakou vodu do zásoby, což se zkraje daří, ale najednou, z ničeho nic… pink! Vařič nevaří. Zkoumáme co se děje, identifikujeme bezpečnostní pojistku proti přehřátí. Jak se to mohlo ale přehřát teď? Vaříme s přestávkama, je zima… No nic. Necháme vařič vychladnout a ráno pojistku podle návodu zaklapneme a jedeme dál, ne?
...
Ráno je dobře, ale ne až tak moc. Vařič se i přes veškerou snahu a naše technické znalosti nedaří rozjet.
...
Mrzí nás, že nám vařič nevaří, míjíme totiž další parádní místo na stan a chuť spát pod hvězdičkma je pořád veliká, ale nedá se svítit (teda pít).


Podle fotek to opravdu vypada na MSR Windburner a z popisu se nezda, ze by nevedeli, co s pojistkou delat. Pekna pakarna a potencialni pruser.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod komin » pát úno 3, 2017 21:26

Na ich blogu na youtube je video z toho tripu a riesia aj ten varic.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron