Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » sob kvě 2, 2015 17:35

Kompatilita s Priumus Wind Screen - ano
Kompatilita s ETA Pot 1.0l - ano. U starší užší verze bude kontaktní plocha na spodním kruhu u výměníku. U novější širší verze bude kontaktní plocha už na dně vařiče. Při nejhorším si koupíš za 2,00€ mikro pilník a spodní krycí kruh propiluješ, jako jsem to udělal já.
Ano, do hrnce se to všechno vejde (mám Primus Express, windscreen, kartuši, starší typ hrnce). I do starší uší/vyšší verze i do novější širší/nižší verze, která má ale zase vybrání v pokličce/pokrievke hrnca.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod remy77 » ned kvě 3, 2015 0:19

Super,dik za info.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » ned kvě 3, 2015 8:17

Pokud seženeš starší/užší verzi, tak tam lepší skládat toto pořadí: windscreen, kartuše ventilem dolu (nasazený plastový kryt, at si nepoškrábeš nepřilnavou vrstvu!!!), vařič. U novější verze dáváš kartuši klasicky ventilem nahoru, ale je lepší si na dno hrnca dát mikroutěrku proti poškrábání nepřilnavé vrstvy.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod remy77 » ned kvě 3, 2015 12:34

Nasiel som ho v ponuke za 27 na bergsporte,vyzera byt ten sirsi (neviem aky bol starsi, ale v celku je jedno,hlavne ze ako pises,vojde dn. Inak co som cital Tvoje prispevky,tak si vcelku spokojny.Len skoda,ako pisali ostatni,nerobia nejaku 1.3 litra ale 1.0 a 1.7. Akurat som nasiel od Jetboilu Fluxring cooking pot 1.5 l a vyzera vcelku dobre, ale cena 60€ za jeden hrniec je nie malo a ani pouzivatelake info som nejak nenasiel...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2015 2:28

Tak jsem si poridil titanovy Jetboil (diky, Axi). Hned jsem ho vyzkousel a v porovnani s mym starym F1 Lite je znatelne rychlejsi a ma mensi spotrebu. Zatim jsem nameril neco pod 10 g/litr v domacich podminkach (16 stupnu do varu), ale zkousel jsem nejaky stary zbytek plynu a navic je chyba mereni na kuchynske vaze moc velka.

Do nadoby se vejde stejne vody, jako do meho stareho titanoveho hrnecku, takze nahrada odpovidajici. Taky jsem konecne doopravdy pochopil, jak muze wawrik merit spotrebu plynu stopkama ;-)

Pro ty, kdo ho mate -- berete s sebou tu plastovou nadobku/kryt na dno? Kde nic tu nic a vazi to 30 gramu. Podstavec na bombu predpokladam nechavate doma, dalsich skoro 30 gramu.

Zatim jedine minus, ktereho jsem si vsiml, je, ze neoprenovy obal po zahrati nechutne smrdi. Kdyz clovek pricichne k hrnku, na vetsi vzdalenost ne. Prejde to casem? A je tam ta vec vubec potreba?

Mimochodem, jak se efektivne sundava hrnek z horaku kdyz je plny horke vody a vsechno je rozpalene? Kdyz to chytnu za bombu a otacim hrnkem, tak se zacne odsroubovavat horak. A navic mam pocit, ze jak je to horke, tak se kov roztahne a zasekne do sebe, takze to jde hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 7, 2015 7:58

My, čo máme prsty necitlivé po omrzlinách, rozpálený varič nejako neriešime :D Inak sa to dá pekne chytiť za tú plastovú časť variča, viem tak rozobrať aj horiaci varič - nie, že by to na niečo bolo... Môj hrniec zasa v tom bajonete drží slabšie, môžeme hrnce pomeniť :D

Nosím iba varič, pokrievku a hrniec s neoprénom, má to 250 g (schválne, skús odvážiť tvoj, sa mi zdá, že moja váha naváži o pár gramov viac).

Smrad z neoprénu som si nikdy nevšimol, len teraz na poslednom treku mi bafla parťáčkina bomba, ktorá bola nejaká vadná a keď som ju skúšal na mojom variči, chytil vyliaty plyn. To zasmrdelo a na neopréne mi ostal pripálený prstenec :D

Koľko ti vychádza spotreba v g/min? Zodpovedá mojej 1,3-1,5 g/min?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 7, 2015 8:39

Po zhruba 4 letech používání doplním svoji zkušenost se setem Primus Express stove, závětří Windscreen a hrnec Eta Pot 1.0 s poličkou/pánvičkou. Oproti starší sestavě VAR 2 + Coleman Antiadhez byla znatelně menší spotřeba plynu, rychlejší vaření. Protože hrnec je užší a vyšší, originálně stojí na nožičkách vařiče a výměník na hrnci tedy nebyl dostatečně krytý před větrem. Koupil jsem tedy mikropilník v modelářských potřebách a spodní krycí prstencový plech na výméníku propiloval na třech místech tak, aby se nožičky vařiče dotýkaly rovnou dna hrnce a tím byl výméník skrytý více za větrolamem. Kvuli váze a možnýchm problémum jsem odstranil piezo zapalování. Protože piezo bylo vedené skrz hořák a vařič si prázdnou dírou po piezu přisával vzduch, byl chod vařiče dost nepravidelný. Díru jsem zacelil malým samořezným šroubem a vše bylo v pořádku. Celkově jsem byl se setem velmi spokojený - sbalitelnost, rychlost vaření/hoření, úspora paliva. Bohužel vařič je vyrobený z železné slitiny, která má povrchovou úpravu, zřejmě pozinkování. Proto po 4 letech odešla povrchovka do chemického nebe a rez, která se na vařiči objevila narostla do takových rozměru, že ucpala přívodní trysku plynu od kartuše do hořákové části. ](*,) Naštěstí jsem toto zjistil při použití v kempu, kdy sebou vozím víc jak 15 roku starý záložní VAR 2. :prayer:

Proto jsem si jako náhradu koupil JetBoil Flash na turistiku a do kempu stále zustává jedničkou VAR 2.

Fotky orezlého vařiče dodám dnes večer.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv kvě 7, 2015 8:49

mike píše: plastovou nadobku/kryt na dno? Kde nic tu nic a vazi to 30 gramu.

pokud to nepouzijes jako nadobu na jidlo/piti, tak je to zbytecnost. Kolegovi smrdel neopren taky, ve stanu to zavanelo chemickou. Po nekolika varenich se neopren zatahl a nesmrdi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » čtv kvě 7, 2015 8:50

@vonkreuz: ja mam viacmenej podobny set, ale express stove mam bez pieza a nic na nom hrdzave nie je, a 4 roky uz mat bude taky, a ten eta pot som nepilnikoval, dobry napad, ale ja som na to moc linej :) a teraz uz viac pouzivam titanovy evernew, takze eta pot je len zalozny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » čtv kvě 7, 2015 13:33

mike píše:Tak jsem si poridil titanovy Jetboil (diky, Axi).

Taky ho už mam, nakonec byla cena 3 229kč, a už taky proběhl první ostrý test, a mohu už porovnávat s Jetboil Flash PCS. Jetboil Flash PCS váží 449g, Jetboil Sol-Titanium 319g, bez plynové kartuše, spotřeba plynu je cca stejná, 4g na 0,5l vody. Jetboil Sol-Titanium je o něco rychlejší, a taky hlučnější. Jetboil Sol-Titanium má měření hladiny po 1dl, což je o hodně lepší než u Jetboil Flash PCS, ten má jenom jednu míru 5dl. Jetboil Flash PCS má lepší ucho než Jetboil Sol-Titanium. Jetboil Flash PCS má poutko na lžíci, Jetboil Sol-Titanium bohužel ne, drobnost, ale chybí mi, asi ňák dodělám.
mike píše:zkousel jsem nejaky stary zbytek plynu a navic je chyba mereni na kuchynske vaze moc velka.

Já doporučuji na Jetboil vařiče Jetboil plynové kartuše, už jsem to tady psal, ale mě se zdají že jsou nejlepší, i co se týká účinnosti.
mike píše:berete s sebou tu plastovou nadobku/kryt na dno?

Beru, mam ji na pití čaje, a nabírám tím sníh, když z něj dělám vodu.
mike píše:Podstavec na bombu predpokladam nechavate doma

Taky beru, vařič je pak o dost stabilnější, obzvlášť když vařím na ňáké nerovnosti, a taky 100g kartuš má docela malí průměr. V zimě, na sněhu izoluje kartuš, ta pak lépe hoří.
mike píše:Zatim jedine minus, ktereho jsem si vsiml, je, ze neoprenovy obal po zahrati nechutne smrdi. Kdyz clovek pricichne k hrnku, na vetsi vzdalenost ne.

Časem to vysmrádné, stejně jako u Jetboil Flash PCS.
mike píše:Mimochodem, jak se efektivne sundava hrnek z horaku kdyz je plny horke vody a vsechno je rozpalene?

Se to časem podá, a půjde to sundavat jednou rukou, když to tedy nemáš otočený na fest.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2015 15:46

wawrik píše:My, čo máme prsty necitlivé po omrzlinách, rozpálený varič nejako neriešime :D

Pri trose stesti to muzes mit i s vuni peceneho masa ;-)

wawrik píše:Nosím iba varič, pokrievku a hrniec s neoprénom, má to 250 g (schválne, skús odvážiť tvoj, sa mi zdá, že moja váha naváži o pár gramov viac).

252 g, komplet s miskou a nozickama 310. Vcera jsem ale namocil ten neopren a mozna je jeste trochu vlhky, coz par gramu da.

wawrik píše:Koľko ti vychádza spotreba v g/min? Zodpovedá mojej 1,3-1,5 g/min?

Trochu vic, 1.6 - 2 g/min, ale jak jsem psal, pouzil jsem zbytek plynu z nejake hodne stare bombicky, takze kdo vi, jakou mel vyhrevnost. K tomu mozna chyba mereni dava takovy rozptyl, ze je to skoro nepouzitelne. Na tohle by to chtelo nejakou presnejsi vahu a tim nemyslim jen rozliseni, ale fakt presnost. Zjistil jsem, ze pri vazeni malych mnozstvi neni ta moje moc pouzitelna.

booze píše:pokud to nepouzijes jako nadobu na jidlo/piti, tak je to zbytecnost.

Fajn, rikal jsem si, jestli to neni potreba jako kryt, aby se neposkodil ten vymenik, ale asi ne.

booze píše:Kolegovi smrdel neopren taky, ve stanu to zavanelo chemickou. Po nekolika varenich se neopren zatahl a nesmrdi.

To rad slysim.

fps píše:Jetboil Sol-Titanium 319g, bez plynové kartuše

Fakt 319? Ja mam 310.

fps píše:Já doporučuji na Jetboil vařiče Jetboil plynové kartuše, už jsem to tady psal, ale mě se zdají že jsou nejlepší, i co se týká účinnosti.

Nic proti, ale kdyz nekam priletis, tak jsi rad, ze sezenes vubec neco a Jetboil kartuse to asi nebudou.

fps píše:Taky beru, vařič je pak o dost stabilnější, obzvlášť když vařím na ňáké nerovnosti, a taky 100g kartuš má docela malí průměr. V zimě, na sněhu izoluje kartuš, ta pak lépe hoří.

Dobra poznamka, na snehu to opravdu muze udela rozdil. Jinak mi zatim vychazi, ze mi 100 g kartuse vystaci tak na 5 dni a na delsi akce budu muset brat 230. Akorat pak uz nepojedu na doraz, jako doted, ale budu mit slusnou rezervu, coz je fajn.

wawrik píše: Inak sa to dá pekne chytiť za tú plastovú časť variča, viem tak rozobrať aj horiaci varič - nie, že by to na niečo bolo...
fps píše:Se to časem podá, a půjde to sundavat jednou rukou, když to tedy nemáš otočený na fest.

Fajn, rikal jsem si, ze se to casem ochodi a taky bych to nemusel dotahovat na doraz. Za studena to jde v pohode, ale mam pocit, ze za tepla se to trochu kousne do sebe. No, mozna to bylo tim, ze jsem se za ten plast bal zabrat, abych neco neurval, ted koukam, ze neni moc co :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » čtv kvě 7, 2015 16:42

mike píše:
fps píše:Jetboil Sol-Titanium 319g, bez plynové kartuše

Fakt 319? Ja mam 310.

znova zváženo, mě to ukazuje 316g, a je to v2.0
mike píše:Jinak mi zatim vychazi, ze mi 100 g kartuse vystaci tak na 5 dni a na delsi akce budu muset brat 230.

já jezdím nejdéle na týden, a 100g plynu mi vždy stačilo, na den mam k snídani instantní kaši a 0,5 vody na čaj, večeře TL, což je cca 4g plynu x 3x 0,5l vody x 7 dní = 84g, když ale tavím sníh na vodu,tak to pak vozím ještě jednou 100g plynovou kartuš, lépe v mrazu hoří než 230g, a taky je střídám po zahřátí ve spacáku, ve velké zimě mam spotřebu na den cca jednou takovou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » čtv kvě 7, 2015 16:53

verze 2, je to nahoře na uchu, nad nápisem Jetboil SOL vpravo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2015 16:56

fps píše:znova zváženo, mě to ukazuje 316g, a je to v2.0

Taky mam v2.0 a na 310 trvam ;-) Zkusil jsem na vaze kalibrovana zavazi 100 a 20 gramu (jina tu nemam) a ukazuje presne. No, par gramu rozdil muze byt treba jina sila neoprenu, muzes ho mit navlhy nebo spinavy ;-)

fps píše:já jezdím nejdéle na týden, a 100g plynu mi vždy stačilo, na den mam k snídani instantní kaši a 0,5 vody na čaj, večeře TL, což je cca 4g plynu x 3x 0,5l vody x 7 dní = 84g

Moje spotreba je 2 litry na den. 2 x 0.8 litru na caj rano a vecer a cca 0.4 na TL/MH k veceri. A s nejakou rezervou pocitam, ze by 100 gramova bomba mela vystacit na 10 litru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2015 16:57

fps píše:verze 2, je to nahoře na uchu, nad nápisem Jetboil SOL vpravo

Jj, chvili mi trvalo, nez jsem to nasel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 7, 2015 17:06

Aha, to bude druhá verzia bezpečnostných pokynov... Už som sa zľakol, že je nejako upravený varič :)

Inak lyžicu nosím vnútri hrnca, trčia iba asi 3 centimetre rukoväte cez tú štrbinu na pitie. Mi to príde hygienickejšie, lyžica je chránená pred prachom a okolitým bordelom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2015 17:14

Tim bych si nebyl jisty, mne to prijde jako druha verze varice, ale cim se lisi fakt netusim.

Bezpecnostni pokyny jsou ale hrozne. Same DANGER!, zakaz varit cokoliv krome vody a zakaz tavit snih a led. Jo muze se to pouzivat jen venku. Kdybych se tim mel ridit, tak muzu varit jen v ochrannem obleku s pyrotechnikem za zady ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 7, 2015 17:23

Som si spomenul na vtipne napísanú recenziu na Jetboil Sumo:
Bystrými očami som preletel návod. Z neho som sa dozvedel, že nie je nič ľahšie ako spôsobiť si Jetboilom ťažké zranenia alebo smrť. Stačí jeden malý, ale nesprávny pohyb, a je to. Posmelený týmito informáciami som varič vyskúšal...
:D

Aký má váš Sol výkon? Alebo skús, plíz, celý ten štítok cvaknúť a hoď ho sem. Myslím, že keď by šlo o druhú verziu variča, bolo by to pri parametroch a nie na hornom kraji štítku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2015 17:37

Jo, tak nejak. Duvody chapu, ale stejne by mne potesilo, kdyby je nekdo zazaloval, ze mu cteni navodu zpusobilo psychickou ujmu :twisted:

Pisou tam 1.75 kW:
jetboil.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 7, 2015 18:18

Hm, tak máš pravdu. Zväčšili trysku a znížili výkon, asi aby znížili riziko roztápania vlnovca. Môj má údaje 125 g/hod, 6200BTU/h, 1,8 kW a trysku 0,3 mm.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2015 18:25

To mi prijde jako docela nepatrny rozdil. Klidne na vrub zaokrouhlovani a chyb mereni.

Co mne ale zarazi je ten stitek. Nepisou tam, ze muze vznikat CO, ale ze vznika. To uz je docela silne tvrzeni a taky by mne zajimalo, jak a proc, spalovani by v takove konfiguraci prece melo byt (skoro) dokonale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv kvě 7, 2015 18:37

Kvalita plynu ma vliv na kvalitu spalování - CO. Si myslim
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 7, 2015 19:35

vonkreuz píše:Fotky orezlého vařiče dodám dnes večer.

Foto nebudou, muj foťák je starý a fotyhopaparád nemám. Každopádně vařič jsem komplet rozebral, očistil, okartáčoval a už zase hoří. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 7, 2015 21:46

=D> A vďaka za 4-ročne zhrnutie.
Naposledy upravil mike dne čtv kvě 7, 2015 21:49, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci :-/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 7, 2015 22:00

Osobně ten set Primus hodnotím jako výbornou vstupní bránu do světa snížené spotřeby plynu. Je to pro někoho, kdo chce vařit i normální jídla, nejen dehydrovanou stravu. Další level je pak JetBoil nebo MSR, ale po zkušenostech z předchozích stran bych se MSR vyhnul.

Trochu jsem se zamyslel a s tou rzí bych vařiči křivdil, je pravda, že jsem se o něj předchozí čtyři roky vubec nestaral. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 7, 2015 22:21

Máš štastie, že nie je z nerezu :D Ako so už písal, mám Coleman F1 Lite, som s ním spokojný (zatiaľ fachčí 3 roky v poho), a po prebehnutí tohto vlákna som sa rozhodol dokúpiť tú Etu hrniec a závetrie. Ďalší variant bol od GSI Pinnacle dualist (je pre 2 akurát a dobre skladný), ale nemá výmenník a tým pádom nižšiu účinnosť. A tiež som zavrhol Pinguina, ktorý má síce výmenník ale zase je užší a širší, čo je myslím si horší tvar na varenie ako širší a nižší hrniec.

JetBoil a pod je určite v efektivite super, ale až tak po gramoch nejdem. Sice tiež už nemám 20, že mi je jedno čo vláčiim, ale gramy šetrím tak, že redukujem a redukujem. tak som zistil, že mi skoro nič netreba \:D/
Naposledy upravil mike dne čtv kvě 7, 2015 22:45, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

MSR Reactor nebo Jetboil Flash?

Příspěvekod marvil » stř kvě 13, 2015 10:02

Zdravim,

muzete mi poradit, ktery z techto dvou varicu je lepsi? Vyuziti bude tak do 3000 m. n. m., vareni pro dve osoby, dobra sbalitelnost a spolehlivost v rozmarech pocasi. Pripadne pokud vite o nejakem jinem varici. U toho Reactoru jsem nekde cetl, ze ma problem s pojistkou.
marvil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 12, 2015 16:58

MSR Reactor nebo Jetboil Flash?

Příspěvekod axi12 » stř kvě 13, 2015 11:14

Jetboil Flash - levnější, lehčí a ano nemá tu debilni pojistku, co ma MSR.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » stř kvě 13, 2015 15:34

Slouceno s existujicim tematem. Projdi si ho, pripadne pouzij fuknci Hledat, k obema varicum tu najdes celkem dost komentaru. I k te debilni pojistce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření