Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » ned pro 14, 2014 3:38

axi12 píše:Defaultně beru, že ty údaje +- sedí, pokud má někdo zkušenost, že nesedí, tak to přehodnotím

Jelikoz nepisou, kolik vody uvaris na jednu kartusi a pri prepoctu vychazeji jako zdaleka nejlepsi na trhu, tak je to velmi podezrele a neduveryhodne. Kdyby byli fakt nejlepsi, tak se tim nezapomenou pochlubit. Tipuju, ze obe cisla jsou spravne, ale kazde pri jinem vykonu (spotreba pri optimalnim, cas pri maximalnim), takze se z nich odvodit neda nic. No a wawrik to potvrzuje z praxe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » ned pro 14, 2014 7:44

mike píše:Nasel jsem nekde vahu: 414 gramu :? To je moc, jde mi hlavne o to, abych usetril celkovou vahu varice + nadoby + kartuse
Jasné, ale IMHO to je len prvý variant toho variča. Niečo ako základný Flash. Myslím, že titanová verzia pre magorov nášho kalibru príde čoskoro, keď stiahli Sol Ti. Inak to má aj ten teplotný regulátor a vďaka väčšiemu priemeru nádoby predpokladám aj trošku lepšiu účinnosť, aj keď špecifikácie tomu nezodpovedajú. Keď bude Ti verzia, budem mať o čom rozmýšľať, pokiaľ naozaj do toho vlezie aj veľká kartuša...

mike píše:Na prvni pohled. Na druhy je postovne zdarma jen v USA a je potreba pridat 21% DPH a dve stovky CP za vyrizeni :evil:
Poštovné je zdarma aj do CZ. A vec za 120 USD teraz pred Vianocami pokojne môžu colníci prehliadnuť. Aspoň mne o takomto čase nezdanili nič do zhruba 120 €. Inak bežne cez rok otravujú aj kvôli päťdesiatim eurám. Ale keď máš v USA známych, nemal by byť problém niekoho poprosiť, nech ti to dovezie alebo pošle, podľa mňa je to fajn cena. V Nepále by sa síce mal dať zohnať ešte lacnejšie, ale v poslednom čase tí magori dosť nechcú spúšťať z cien a kurz je dosť nevýhodný. Navyše záruka - síce som nikdy nemal problém, najmä s americkými firmami, ale predsalen...

mike píše:Nemas nahodou presna cisla? Ciste kvuli relativnimu porovnani. A jestli jsem se uz ptal driv, tak sorry ;-)
Nemám, preto to píšem len tak opisne. Jediné, čo som v skrini našiel, je popísaná kartuša s číslami Jetboilu. Ostatné si už len tak vágne pamätám, marí sa mi o 18-20 % väčšia spotreba, Eta s Reactorom boli na tom dosť podobne. Bez záruky :mrgreen:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » ned pro 14, 2014 16:51

wawrik píše:marí sa mi o 18-20 % väčšia spotreba, Eta s Reactorom boli na tom dosť podobne

to už je tedy dost velké číslo, a na delší výlety už to je značná úspora na váze ve prospěch účinějšího Jetboilu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 2:32

wawrik píše:Jasné, ale IMHO to je len prvý variant toho variča. Niečo ako základný Flash. Myslím, že titanová verzia pre magorov nášho kalibru príde čoskoro, keď stiahli Sol Ti. Inak to má aj ten teplotný regulátor a vďaka väčšiemu priemeru nádoby predpokladám aj trošku lepšiu účinnosť, aj keď špecifikácie tomu nezodpovedajú. Keď bude Ti verzia, budem mať o čom rozmýšľať, pokiaľ naozaj do toho vlezie aj veľká kartuša...

Moc na Ti verzi neverim. Tohle neni pro UL magory, ale pro lidi, co chteji opravdu varit tj. neco jineho, nez vodu. A na to se titan moc nehodi. S normalnim varicem to jeste opatrne jde, ale s timhle hrozi odseparovani vymeniku. Nakonec, u Sol Ti varovali i pred tavenim snehu, kde je to nebezpeci mensi.

Oni titanovy hrnek jeste v nabidce maji, ale jen jako doplnek. A pisou tam zvyraznene FOR FAST AND EFFICIENT WATER BOILING ONLY. Tipuju, ze to byl casty zdroj reklamaci...

wawrik píše:Poštovné je zdarma aj do CZ.

Amazon píše:Sorry, this item can't be shipped to your selected address.

](*,) jen USA...

wawrik píše:Ale keď máš v USA známych, nemal by byť problém niekoho poprosiť, nech ti to dovezie alebo pošle, podľa mňa je to fajn cena.

Do Vanoc tam uz nikdo nepojede a pak bude vyprodano... Preposlat by to asi slo, ale je mi blbe nekoho otravovat jen kvuli tomu, abych neco usetril, zvlast ted. No nic, zatim to nespecha, necham to na pristi rok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Olchor » úte pro 16, 2014 9:26

BTW - jak vlastně funguje ten tepelný regulátor? Vím, že existuje u některých vařičů regulátor tlaku ( micro regulator ), ale tohle jsem ještě v ruce neměl.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod wawrik » ned pro 28, 2014 14:09

mike píše:
wawrik píše:Poštovné je zdarma aj do CZ.
Amazon píše:Sorry, this item can't be shipped to your selected address.

](*,) jen USA...
Hm. Asi ťa tam za mlákou naozaj nemajú radi :-)

Inak ponuka za 93,64 USD aj s poštovným. To sa ozaj tú daň oplatí riskovať, stále je to celkom normálna suma. Aj keď vianočný nával a tým aj možnosť, že sa na to colníci vykašlú, si už prešvihol.

Mne to pri objednávkach píše vpravo hore toto:
Amazon.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » ned pro 28, 2014 15:06

Tohle mi tam pise taky, ale pak mne to vykoplo pri checkoutu. Ted uz to projde, ale:
wawrik píše:Inak ponuka za 93,64 USD aj s poštovným.

Neni to titanova verze, ale normalni Sol. Titan je za $129.95. A k tomu mi to pri checkoutu vyleze na 186.47, tolik k free shippping :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » čtv led 1, 2015 13:54

.
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 19:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » stř led 7, 2015 15:55

tak jsem už vyděl v reálu kartuš Primus Winter Gas http://eshop.namche.cz/Kempink-a-cestov ... 00024.aspx, bohužel dělají jenom 230g a 450g, 100g ne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod hlp3 » sob led 17, 2015 18:36

Tak jak jsem koukal dnes na ebay, tak Čínští soudruzi opět překonali svůj vlastní rekord (41g) a udělali plynový vařič s neuvěřitelnou váhou pouhých 25g...

Cena na ebay cca 500 - 600,-Kč

P.S.: Nejsem zastáncem vaření (spíš ohřívání) jídla v teplém období roku, ale s touto zanedbatelnou váhou o tom vážně uvažuji...

BRS-3000T
Přílohy
$_57.JPG
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dudy » sob led 17, 2015 19:04

To je hezký, ale je třeba počítat, že je to miminálně 200g vs. 216g, páč bez bomby je to k prdu a to už takovej rozdíl, kterej by rozhodoval o tom, jestli to brát, nebo ne, alespoň u mě, není.
Buď ho nevemu vůbec a nenesu nic, ale když už se rozhodnu, že beru, tak je mi fuk, jestli nesu 216g, nebo jen 200g, nebo na dýl dokonce 370 proti 386g což je úspora 4%.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod hlp3 » sob led 17, 2015 20:24

Psal jsem o vařiči a ne palivu (plynové bombě)... lihový vařič bez lihu ti je taky k ničemu a myslím si, že 25 gramů ve srovnání s vařiči o váze například 100 gramů je super...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » sob led 17, 2015 20:49

podle mě je vaření na plynu hlavně o váze, a účinnosti kompletu, a obzvlášť když je to na víc dní, na samotným vařiči se nedá moc váhy ušetřit, ale jestli 1l vody uvedeš do varu 8g, a nebo 20g plynu je velký rozdíl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod hlp3 » sob led 17, 2015 22:58

@fps

Ty účinné sety jsou většinou těžší a tudíž tě ušetřených pár gramů paliva vůbec nevytrhne, pokud nejedeš na 14 dní a víc, viz. například test klasického Jetboilu, kde lehký klasický set (vařič, kartuše, titanový hrnek) je pro většině výletů lepší (co se týče úspory váhy)...

http://www.backpackinglight.com/cgi-bin ... LrYxPmG-VN
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod paplik » pát led 23, 2015 19:43

Zdravím, vybírám vařič a nemohu se rozhodnout mezi: Coleman F1 Spirit nebo VAR2 nebo Husky BENET
nebo mi doporučíte snad něco jiného? Cenu si představuji do 600Kč Bylo by to na treky a do hor do 4000m.n.m
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » pát led 23, 2015 20:22

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod paplik » sob led 24, 2015 15:13

Ty rozklapávací "packy" na tom vařiči z DX zakže Pocket rocket vypadají dost chatrně (tence) jak je to s jejich pevností? Neohonou se, když se trochu víc zahřejou? Cena vypadá báječně, navíc to má redukční ventil narozdíl od VARu, jen ten z DX má napsán výkon 1,94kW a Pocket Rocket 4,2kW, takže tam bude určitě značný rozdíl . Nebo vzít radši ten var na jistotu?
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod axi12 » sob led 24, 2015 15:34

Poloviční cena, poloviční výkon. Co bys chtěl? Pokud chceš origoš, tak bude troch dražší, to dá smysl...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » sob led 24, 2015 16:16

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod hlp3 » ned bře 1, 2015 15:48

Ahoj kamarádi.

Natočil jsem mini-recenzi svého setu na vaření, ve které popisuji i nejlehčí plynový vařič BRS-3000T, který váží neuvěřitelných 25 gramů. Pokud sháníte lehký a malý plynový vařič, snad by vás toto video mohlo zajímat.

Odkaz na video : https://www.youtube.com/watch?v=7-VHbrN3YAc
Přílohy
HTB1M5PSGFXXXXX9XpXXq6xXFXXXL.jpg
HTB1M5PSGFXXXXX9XpXXq6xXFXXXL.jpg (11.04 KiB) Zobrazeno 6880 krát
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » ned bře 1, 2015 16:14

pěkný, docela by mě zajímalo jak bude fungovat ve velkém mrazu když vařič ohřívá plynovou kartuš, jestli ho někdy zkusíš pod -10°C a níž, tak dej vědět
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Frcaphoto » ned bře 15, 2015 20:52

Ahojte, hledám nějaký levnější vařič, zaujal mě tento- http://www.jimikasport.cz/karrimor--exp ... 07890.html nemáte s ním někdo zkušenost? Díky
Frcaphoto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 31, 2014 18:43

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » pon bře 23, 2015 20:17

mam dotaz k majitelům Jetboil Sol Titanium, kolik doopravdy váží bez plynové kartuše, a bez toho plechu s nožičkami na jiné hrnce, je to těch 240g?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » úte bře 24, 2015 17:02

doporučte co nejúčinnější, ale zároveň co nejlehčí plynový vařič který se dá u nás normálně koupit, BRS-3000T by nebyl špatný, ale ten se u nás nedá koupit, 4g plynu na uvaření 400ml vody je dobrý, to jsou hodnoty které zvládá každý plynový vařič? libý se mi MSR PocketRocket, 85g není špatných, nevíte jak je účinný, jakou má spotřebu plynu?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » úte bře 24, 2015 17:12

Podivej se na nej nekde v obchode a libit se ti prestane. Uplne blbe navrzeny, packy jsou moc dlouhe a tenke, takze nestabilni, a navic sikme, takze nadoba nestoji na cele plose, ale na spickach. Nechapu, co je na nem tak popularniho.

Jestli chces varic tehle kategorie, tak se koukni na Coleman F1 Lite. Mam a jsem spokojen, kdyz jsem vybiral, tak jsem porovnaval prave s PocketRocketem. Jen ta ucinnost je proti JetBoilu asi polovicni, ale to u vsech varicu tehle kategorie.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » úte bře 24, 2015 19:37

tak Coleman F1 Lite byl můj první favorit, ale nelibý se my ty plasty, a i jsem čet že to někomu prasklo, kdysi byl Coleman osvědčená značka, ale dneska k této značce nemam důvěru, nevíš jakou má skutečnou spotřebu plynu?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » úte bře 24, 2015 19:44

Jake plasty? ;-) Mam ho pres 10 let a nic mi tam neprasklo. Jestli chces, muzes se prijit kouknout, jak ted vypada. Obcas po delsi dobe nepouzivani trochu zatuhava regulace, ale staci s tim chvili tocit tam a zpatky a pak uz jde lehce. Mam pocit, ze je to od doby, kdy mi tam natekla polevka ;-) A taky bych to mozna mohl namazat, vzdycky na to zapomenu.

Spotreba zalezi na podminkach, ale to dobre vis. Nekde jsem tu psal realnou z treku, zkusim pohledat. Jestli chces, muzu vzit nejakou temer prazdnou kartusi a spotrebu zmerit v domacich podminkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » úte bře 24, 2015 20:28

Nasel jsem to, tady. Na jednu 250 kartusi uvarim v realu asi 13 litru vody. Tj. spotreba je asi 17 gramu na litr. Neni to merene presne, jen odhadem na esusy. V horach, takze voda je na zacatku hodne studena (1 - 5 stupnu), vetsinou na bivaku, ale obcas i venku na vetru.

Muzu zmerit doma pro porovnani, ale 10 g na litr je na varici tohoto typu v terenu IMO nesmysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron