Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 24, 2010 17:35

Chci si koupit Coleman Non Stick Cook Kit. V ČR/SR distribuci jako Hliníkové Kempingové Nádobí Coleman - 5 dílů (5. díl je textilní obal ](*,) .
# Titan ani nerez nechcu, klasický ešus samozřejmě mám a používám. Ale potřebuju něco většího :oops: A těch 450ml oproti ešusu je fajn (v realu samozřejmě méně).
# Nádobí je vyrobeno z eloxovaného hliníku a vnitřek je potažen teflonem, takže plastová lžíce je nutnost, to vím, ale tu už používám. Že se to časem oškrábe je mi také jasné, ale zase jsem viděl Dallenovu non-stick VAR sadu po dvou ( :-k ) letech a těch pár škrábanců je snesitelných.
# Co v popisu není napsané, ale je super - je jemná drážka (šnek) na spodku nádob - zkoušel jsem a krásně to drží na vařiči...
Co mě zajímá - má někdo zkušenost, jak se to bude chovat v ohni? Pokud je možnost ohně, tak samozřejmě vařím na ohni :zimnioutdoor:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod šíp » ned črc 25, 2010 18:45

Můžu Ti jen napsat, jak se chovají naše hrnce po vaření na ohni. Nyní jsou na odpis, zespodu je na nich nános asi 1cm zuhelnatělé hmoty, která nyní brání dalšímu užití hrnců na vařiči.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 25, 2010 19:16

Vy jste také měli elox hliník s "teflonem"? Já měl pocit, že titan. To, že se vám hrnec ohnul nad ohněm to vím, ale pořád jsem žil v tom, že máte titan...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod Semo » ned črc 25, 2010 19:40

šíp píše:zespodu je na nich nános asi 1cm zuhelnatělé hmoty
To na mojom najobycajnejsom hlinikovom esuse, ktory pouzivam na drievkac sa postupne vytvara zo sadzi tiez. Raz za cas mechanicky odstranit. Uz som to drhol aj v terene, ked som si povedal, ze ta 3mm vrstva uz asi zhorsuje prestup tepla. Hrubym pieskom, alebo odskrabat o placatejsi drsny kamen. Doma by siel urcite pouzit okrem ineho hruby smirgel, ku koncu jemnejsi. Asi sa bude trocha upchavat, ale pojde to. Mozno drotena kefa.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 15, 2010 21:33

Tak jsem si dneska zadovážil Colemana.
Právě vařím první jídlo. V kombinaci s VAR2 a závětřím. Doma.
První dojmy:
Velký hrnec (1,5l) sedí přesně do závětří fi. VAR, takže spaliny nemají kudy unikat. Malý hrnec (1,2l) už má dost prostoru. Takže teď vařím ve velkém a bez závětří. Při použití velkého hrnce bych asi závětří upravil a odehnul ho více od středu.
Oba hrnce díky pozitivní (vystupující) spirále na dně perfektně sedí na vařiči VAR2 a ani se nehnou (a za tím si stojím!).
Obě nádoby mají vyraženou objemovou stupnici. Stupnice je čitelná ze vnitř hrnce. Je pozitivně vyražena z venku do vnitř. Navíc je dvou jednotková - vlevo mililitry a v pravo objemová unce ( :-k fluid ounce, fl.oz.).
Malá nádoba má jednotky 200 až 1200ml po 200mililitrech. Velká nádoba má 500 až 1500ml po 500tech mililitrech.
Pro mě, jakožto člověka, do této doby vařícího na přilnavých materiálech je nové nepřilnavé nádobí něco jako zázrak *
Přidávané kleštičky mají dostatečně pevný stisk, takže nemám strach zvendout i i plný hrnec.
Pozitivum - střed pokličky je sice horký, ale gumové (silikonové) mezikruží je snesitelně teplé. Drátěná "rukojeť" je jen mírně zahřátá a dá se zcela bez obav držet.

První negativum - bojím se poškození vnitřní vrstvy velkého hrnce od spirály (má celkem ostré hrany) malého hrnce. Proto asi budu mezi hrnce dávat hadříček na mytí nádobí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 11, 2011 19:32

Na nádobí už delší čas úspěšně vařím.
O víkendu jsem zkusil vařit "na ohni" a šlo to. Hrnce se nezdeformovaly. Vařil jsem vodu i osmažoval kostky salámu (z počátku jsem je podlil trochou vody). Takže jsem spokojeným uživatelem.
Obrázek
Omlouvám se, za užití imageshacku, ale jpeg.cz nefunguje a já jiný server neznám. :oops: ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod amigo » pon dub 11, 2011 20:09

vonkreuz píše: i osmažoval kostky salámu

osmažovat, copak to asi bude za brutální kuchařskou techniku? :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod šíp » pon dub 11, 2011 20:11

Osmažoval na vodě, to neznáš? :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 11, 2011 20:16

No jooo, Amígo se z levelu "žiju s maminkou" přehoupl okamžitě do levelu "žiji s Kopretinou", takže mu některé kulinářské finesy, které se dají nabrat jen na kolejích a privátech, utekly. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod amigo » pon dub 11, 2011 20:29

hehe, ještě jsi opomněl epizodu "žiju sám", takže privát voe, ale to se obešlo bez jídla i vaření, takže ano, některé kulinářské speciality opravdu neznám. a jsem rád :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod svetlovdusi » úte dub 12, 2011 0:00

Také mám stejného colemana od loňského léta

pár postřehů
Koupil jsem ho právě kvůlivá těm drážkám vespod, na vařiči to drží jak přibité. kleštičky jsou funkční a mají pogumované konce, takže při použití nic nepoškrábou

- rozdíl přes 100 gramů na váze celé sestavy, oproti udávaným údajům.
- mezi hrnce je opravdu potřeba vkládat nějaký hadřík, aby se od sebe nepoškrábaly
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod pripluv » úte dub 12, 2011 5:17

amigo píše:"žiju sám"

čti [piju] :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + teflon)

Příspěvekod VEPA » sob říj 22, 2011 20:36

Když jsme u firmy Coleman nemáte někdo zkušenosti s jejich benzinovým vařičem "Unleadet feather stove"
Překvapilo mě sdělení prodejců, že vydrží až 7hod na jednu náplň. Než si jej pořídím, tak se raději zeptám u odborníků.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření