Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

informace o srazech budoucích i minulých

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod jedik » pát bře 13, 2009 9:06

Batoh nabalen, kofila set připraven, lyže rezervovány v půjčovně, ojra vyměněny, nové boty celé žhavé na první túru, mysl v oblacích..... a stejně nejedu :(

Inu někdy tomu osud nechce, tak si to tam všichni užijte i za mě.

A pokud by někdo chtěl, tak klidně využijte tu mou rezervaci na postel (na jméno Petr Slavík), vyrovnali bychom se pak někdy v budoucnu třeba.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod Martini » pát bře 13, 2009 9:08

jedik píše:Batoh nabalen, kofila set připraven, lyže rezervovány v půjčovně, ojra vyměněny, nové boty celé žhavé na první túru, mysl v oblacích..... a stejně nejedu :(

Inu někdy tomu osud nechce, tak si to tam všichni užijte i za mě.

A pokud by někdo chtěl, tak klidně využijte tu mou rezervaci na postel (na jméno Petr Slavík), vyrovnali bychom se pak někdy v budoucnu třeba.

ach jo :wink:
Kde je vůle,tam je i cesta
Uživatelský avatar
Martini
účastník
účastník
 
Příspěvky: 779
Registrován: ned bře 18, 2007 15:54
Bydliště: Kobeřice u Opavy(Prajzká)

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » pát bře 13, 2009 9:24

Kurnik, už je to zaplaceny :evil: tak to doufám, na někoho přesuneme... :-k Asi na Astra,a by se nemusel obětovat a spát na zemi, když chtěl původně také na izbu a vlastně by byl s Katkou *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod Astrozzy » pát bře 13, 2009 10:03

@jedik: :cry: tak to je velka skoda to co sa stalo ze nejdes je asi dost vazne.
takze na Karpatoch :wink: skoda

@fon kraus: uvidime ci to zoberem hram o low cost ked nie pozri postel sa posunie niekomu inemu kto bude mat zaujem a zaplati tebe a ty jedikovi.
Samozrejme ak by to malo prepadnut zoberem to ja. len kua to si musim este vybrat prasule pac postel + chlast na vikend neutiahnem.

inak vsade je hore 3ka a dnes hnusno takze hore pozor. Ale vikend by mal byt pocasim OK.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod jedik » pát bře 13, 2009 10:10

Pokud se to moje ubytko nevybere, nic se neděje, nelámejte to přes hůl.

Pokud ovšem někdo tu postel chce, klidně berte, jak říkám, je to už zaplaceno (na jednu noc), takže není třeba to nahoře platit.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » pát bře 13, 2009 11:17

Dovolím si parafrázovat Haškova důstojníka ze Švejka:
Die Tschechen Bahnen sind eine idioten Bande! :axe:

Kua, mezinárodní Expres a má 50 minut zpoždění?! Kdepak je ta slavná reklama "Auta stojí, vlaky jedou", ha ?? :-k :vom:
Takže, Chasi+1, Alijóša a možná i Martini a vlastě i já, pojedeme pozdějším busem do Vrátnej ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod ham » pát bře 13, 2009 13:13

Lidi, jaky je aktualni cislo na Chatu pod Chlebom? Chteli jsme tam brknout a ani jedno ze dvou co mame nikdo nebere a kdyz vidim co se chysta, tak bych rad mel jistotu, ze neskoncime v predsince. Eventualne bych musel vzit stan.
"Když můžes odejít si kamkoli, nač ke své škodě zůstat doma na poli?"
Cesty: Paring a Capatini, Hardangervidda, Tour du Mont Blanc, Turecko & Sýrie, Kazachstán
Uživatelský avatar
ham
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 28, 2006 10:58
Bydliště: Praha

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » pát bře 13, 2009 13:46

ham píše:Lidi, jaky je aktualni cislo na Chatu pod Chlebom? Chteli jsme tam brknout a ani jedno ze dvou co mame nikdo nebere a kdyz vidim co se chysta, tak bych rad mel jistotu, ze neskoncime v predsince. Eventualne bych musel vzit stan.

Tady je stranka na chatu pod Chlebom... * jinak se dá samozřejmě i na povale (půde), je to takovej "matracen lager" s vlastním spacákem, ale erárními matracemi *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » pát bře 13, 2009 13:48

Tak já mizím... *

Chumelí se chumelí,
padá snížek bílý
už aby sme tam byli :mrgreen:
as nic nezablili :vom:

Zdarec palec
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod pavproch » sob bře 14, 2009 20:47

vonkreuz píše:Tak mi psal Pavproch, ze ruší účast. Jestli bude mít zájem, důvod napíše on sám.


pavproch zájem má.... :wink:

důvod je prostý ... ve středu jsem tam s mladým zašel na pivo (mladej na kofolu) a .... odešel nasrán a žízniv... ten chalan, co tam obsluhuje, mě odmítl obsloužit, protože jsem už neměl žádné "drobné Éčka", jen 50E bankovku.... nepomohl ani návrh, že mu dám tu bankovku předem, že mi útratu bude zapisovat a vyúčtování provedeme až v neděli...

Takže tak... neměl zájem o moje éčka, tím pádem já už nemám zájem o ChPCh.... už mě tam NIGDO NIGDY neuvidí.... howgh....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28269
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod pavproch » sob bře 14, 2009 20:52

btw, po týdnu lyžování po gule v prašanoch (....a v mlze) se neska konečně vyčasilo.... a hned ráno to padlo z hromového....

Obrázek

což mi (i mladýmu) vzalo náladu a kuráž a jeli sme dom, i když jsme měli nabídku, že můžem zůstat na chatě turany.... tož už sme doma.... a bolo to ozaj bohovská lyžovačka...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28269
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod ZbynekN » ned bře 15, 2009 10:08

Tak to jsem zvědav, jak budou s obsluhou spokojeni ostatní :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod Cvrk » ned bře 15, 2009 11:05

Ty vole, tak to docela čumím....padesátka není kdovíjaký peníz, dejme tomu jako dvoutisícovka a kdybys utratil dejme tomu 10 éček, což tam není vůbec problém, tak je to přiměřená platba. Já osobně jsem tam loni za víkend rozměňoval tisícku dvakrát. Nechápu.
Ale zase na druhou stranu nezatracuj celou chatu kvůli jednomu volovi, kdo ví, co to bylo za brigoše....
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 15, 2009 14:16

Tak jsem doma v Žilině.
Dojmy, pojmy a průjmy popíšu později až se prospím a ta ošklivá opice mi sleze ze zad :partyman:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod poldík » ned bře 15, 2009 15:43

no koukám docela špatná spokojenost s nvou obsluhou, 50e nejsou žádný velký kačáky. uvidíme co pstatní jestli taky maj tak špatnou zkušenost, případně jiný špatný aspekty ChpCh. :(( :?
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod qwak » ned bře 15, 2009 17:21

Hojda... taky hlásím příjezd do domoviny... úplně suuuper (však až uvidíte fotky, které sem za chvilu hodím tak budete slintat)... prostě malofatranská sobota byla legendární...
Z chatou ani chatáři sem problém neměl, (v pátek tam kámoš rozměňoval ojropajcku, je ale pravda, že mu to rozměnil, až jsme my tři zaplatili ubytko) jen sobotní večer nás vyhnali dřív na pokoj (kolik bylo hodin vážně nevím... zato vím že už bylo hodně kofil :drinkers: ) takže jenom dobře, jinak by to asi skončilo špatně... stejnak už došel rum... :D
Celkový zážitek prostě super... hlavně to počasí... ten prašánek... mmmm... *
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod Astrozzy » ned bře 15, 2009 17:29

takze uz som doma a dal som trochu slofika.
Vecer s Katkou prichod po tme, hmle a fucaku na hrebeni. Kua keby nebolo tych faboriek na sobotne zavody no neviem neviem asi by sme netrafili. Na hrebeni mi ufuklo rain cover.
Vecer stretko s qwakom a alijosom,... kratka zoznamovacka pivo a kofila.

Sobotne rano genialne vstavam 1. a idem fotit. Rychle ranajky a rychlo rychlo hore na Krivan nech sme prvy a mozme pocmarat cistucky sniezik. Pozreli sme zavody, trochu sa pomotali tam a tam prihodili sme 2x Chleb. Pri druhom zjazde Katke vypla lyza takze sme prekopali kua hooodne vela snehu kym sme ju nasli 10cm pod snehom.
Vecer smrst pivo, borka, kofila prichod Chasiho, fon krausa, jumana, Jonza...
Juman vytiahol velmo dobdu hruskovicu tak sa dala este aj hruska,... no zabava kopec ludi chlastalo sa na vsetkych stoloch vo velkom.


S obsluhou som nezaznamenal problem vsetko OK. Nedela balenie s opicou a domov zase bolo hnusno.

@power> mozno chalan chytil rapel je fakt ze 50ka nie je ziaden peniaz preco tak urobil nechapem.

Nasiel sa aj moj strateny Viktorinox, Katka ho mala v penazenke \:D/
special senx> fon kraus
Ak ma este nieco napadne doplnim
Přílohy
P1180573.JPG
v pravo moja lyzba v lavo Katkina.
Boli sme hned 2. coto rano dali krasny prasan. mnam mnam
P1180573.JPG (42.05 KiB) Zobrazeno 3328 krát
pohlad od chaty.JPG
pohlad od chaty.JPG (33.38 KiB) Zobrazeno 3326 krát
sobotne rano.JPG
sobotne rano.JPG (38.97 KiB) Zobrazeno 3327 krát
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod Astrozzy » ned bře 15, 2009 17:35

...
Přílohy
P1180569.JPG
P1180569.JPG (33.52 KiB) Zobrazeno 3314 krát
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod šíp » ned bře 15, 2009 17:36

krása, paráda, slintám a závidím =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod qwak » ned bře 15, 2009 17:58

Tak jo tady je slibovaných pár fotek...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 15, 2009 18:09

Tak já si na chvilinku lehl, ale ta mrcha chlupatá mi nechce vůbec slizt ze zad :axe: :partyman:

V pátek to bylo na knop - vlak dojel se sekerou 45 minut a v něm Alijóša, Chasi, Martini a Radek a za pět minut už sme frčeli v busu do Štefanové... bus byl narvanej uplně ukrutně a to se náš tam nacpalo ještě 5 aj s baglama. Kdyby Ála nepokřikoval na celej bus, že ještě metr, že ještě deset čísel a ještě kousek, aby to té slečně nepřivřelo pozadí, tak nevím, jak by jsme se vešli :-k :mrgreen:

Ze Štefanové to bylo prošláplé jen po bufet na začátku Horných dier, dál jsme si to prošlapávali sami... sněhu bylo tolik, že jsme šli i Dierama ve sněžnicích až po první řetězy...Nakonec jsme došli až do Medzirozsutcového sedla - já si vykopal suprovej záhrab hned u té zastřešené lavičky, Chasi s Radkem si postavili stan, stejně tak i Martini (měl to trošku hardcore - sama, se mu zlomila tyčka od stanu).

Už v noci se udělalo krásně a byly nádherně vidět hvězdy a ráno - prostě kŘááása, azůro a slunícko *

Vyšlápli jsme nádherně zasněžený Velký Rozsutec, který nebyl vůbec projítý, takže to byla občas hnusná makačka po kolena v prašanu (na sněžnicíh). Poslední 1/3 jsme šli na mačkách. Nahoře jsme chvilu počkali, protože od Medziholie šlapalo hor několik lidí, tak ať nám to prošlápnou :mrgreen:

Na Stoh a dál už to bylo v pohodě, co se týká prošlapanosti chodníku - skoro dálnice * V sedle za Stohem jsme povařili pití a šli dál. Ani nevim, v kolik jsme došli na chatu, ale od vrcholu Chlebu jsme šli s čelovkama.

Chata byla totálně natřískaná - jak dole, tak i matracen lager nahoře a jestli jsem to dobře pochopil, tak se dole vyndavala i ta skládací lehátka :-k Zabava byla v plném proudu, tak jsem si hore vybalili a naskočili do rozjetého vlaku s rumem v jedné a kafem a cukrem v druhé ruce :partyman: :drinkers:

Ráno jsem s tou chlupatou mrchou za krkem pobalil a venku bylo už zase hnusně neviditelně a sněžavo. Sešli jsme (zkouzali se) dolů k Výťahu a tam jsme zjistili, že bus nám jede za 2,5 hodiny :evil: tak Chasi s Radkem přemluvili hodného uja, co vozí návštěvníky střediska z Pasek na Výťah aby nás za symbolický bakšiš 0,5e hodil do Terchové a tam nám tak za 10-15 minut jel bus *

Peťo (chatárčin pomocník) se mi zdá v pohodě.

Celkový sčot:
Kwak, Honza (brácha), Ondra (kamarád)
Jonza a přítulka (škoda, že jste šli spát dřív, sem si vás ani neužil :evil: )
Astro a Katka (to jsu rád, že jste našli ten nožík \:D/ )
Juman a Sonya (USA kamarádka)
Chasi a Radek (díky za sqělé bonbóny, pití a Křídla a další pochutiny co jsem vám sežral)
Martini (děkuju moc za plyn a Křídla)
Alijóša (rozesmál mě Astro, když Tě pozitivně hodnotil a řekl mi: "Alijöša je taký kokot, že to može byť len tvoj brat") :mrgreen: :smt082
vonkreuz
---------------
podtrženo, sečteno 14 lidí :-..

Fotky mám jen z Dier, bo mi chcíply všechny baterky a fotyho aparátku jsme měl slušivý balast na zbytek tůry. ](*,)

Terezko, děkuju za sněžnice aj lopatu :prayer: :prayer: :prayer: VELMI mi to pomohlo :prayer: :prayer:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 15, 2009 18:19

A co se týká lavin, tak při našem scházení z V. Rozsutce spadly prý tři, my viděli "jen" jednu ale zato pořádnou z východní strany.

Na Stohu je urvaná ohromná lavina na jižním svahu až na podklad - troufám si to odhadnout tak na 50x50 metrů...

A jak jsme vařili ve Stohovém sedle před Grúněm, tak přiletěl vrtulník a vypadalo to, že přistál a někoho vysazoval na vršku Velkého Rozsutce :mrgreen:

Těším se až sem Chasi+Radek+Martini dají fotky * Nejlépe všechny co nafotili :finga: (to je pro šťouraly kterým se nelíbí kvantita, ale hledají jen ubohou a zbytečnou kvalitu)
Naposledy upravil vonkreuz dne ned bře 15, 2009 18:39, celkově upraveno 2
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 15, 2009 18:20

@ Jedík - Tvojí postel si vzal Jonza, peníze mám potom pro Tebe já :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod jedik » ned bře 15, 2009 18:26

vonkreuz píše:@ Jedík - Tvojí postel si vzal Jonza, peníze mám potom pro Tebe já :wink:

Díky vám oběma, máte to u mě.

Jinak nad fotkami mi nezbývá nic jiného než slintat :) Fakt krása, strašně se mi líbí ta druhá Astrova "pohlad od chaty" :shock:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2009 19:00

@astro ref první fotka"oblúčiky v révaijke": seš sebevrah (pre bratov: "samovrah").... za podmínek, které v sobotu dopoledne byly bysem doi těchto míst nevlez ani za pitel peněz.... na hlavou jste měli asi stotisíctun sněhu... brrrrrr.... foceno 09:45 od ChPCh....
[-X

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28269
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod Astrozzy » ned bře 15, 2009 19:34

@power> na fotke nemas revajku ta je z druhej strany,.
v ten den tam boli preteky predpokladam ak by hrozilo riziko nepustili by pretekarov do nebezpecnej zony.
mas milion krat viac skusenosti ako ja ale Revajku povazujem aj je popisana ako "bezpecny teren"
Ak si pisal ze ste lyzovali cely tyzden v prasane co ste potom lyzovali ked bolo vsade tolko snehu a mizerna viditelnost. Ako vies ze to co si lyzoval bolo bezpecne?
v piatok vecer na chate sme sa pytali aj Roba z vasej partie ten hovoril ze ak sa nieco da pomerne bezpecne tak prave revajka a este chleb smerom na chatu.

@fon kraus> no skoda ze bracha sme minuli cca o 15minut a on zase nevedel kto sme a ci ideme hore alebo domov. je fakt ze chatu nasiel v danych podmienkach a sam bez predoslich znalosti terenu =D>
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 15, 2009 19:38

TADY jsou moje fotky - jak jsme již psal, nevzal jsem si blb náhradní baterky k náhrdním baterkám, tak tam mám jen Horné diery :oops: 8-[

Chci poprosit všechny fotografy, zda by mi mohli poslat zpakované všechny své fotky na mail vonkreuz "preclík" centrum "bodka" cézet. Děkuji :prayer:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2009 20:29

@astro ref polohopis revajky: to co říkáš, je názor jen části místních, podle druhé části místních je ta správná "revajka" až druhý žlab směrem od snilovského sedla - jak jsem ho vyznačil na mají fotce (ten blíže k sedlu, který nazýváš révajkou, se podle nich - i mne - zove snilovský žlab), ale to je jedno.... tvoje fotka je z toho snilovského žlabu, že?

ref lavinové podmínky v sobotu ráno: IMHO to bylo nebezpečné jak sfiňa, prakticky všude nad hranicí lesa (několik dní předtím silně sněžilo, speciálně ve čtvrtek téměř bez větru, v pátek potom naopak začalo významné přemisťování nového sněhu vlivem silného větru a ještě silnějšího sněžení). Všude byly nafoukané tlusté desky a vankúše.... i v snilovskom žl. aj Révajke.... proto jsme to vyhodnotili jako nebezpečné a jeli sme do trusalovej a dom.

ref závody: s vyjímkou krátkého traverzu lavinového svahu (žlab za bochníkem) byly celá trasa vedena MIMO lavinové nebezpečí...

ref lyžovačka v prašanoch: celý týden jsme lyžovali po hranách, hřebenech a hlavně mezi kosoklečkou/stromama.... třeba Kriváň po JV hraně nad snilovským žl a révajkou, dále po J hraně až k prvním stromům a až potom na V lesem dolů do snilovské dol. nebo třeba od chaty dolů generálom a lesom až na zajacovú.... bohovské (a bezpečné) zjazdy.... do (plochy) svahu jsem vjel jen jednou (hned v neděli 8.3) pod Chlebem a hned to "prdlo" - snad 30m prasklina.... a to ještě bylo velmi málo nového sněhu (sněžení teprve začínalo)..... taxem zase hned vycouval a pak až do konce týdne do "volného" svahu už nevjel....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28269
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod Astrozzy » ned bře 15, 2009 20:44

1. ano podla tvojho vykladu je to potom snilovska mulda.
2. kery je ten bochnik? pls foto pac nech nie som z toho debil, asi viem podla popisu a ano ked som tam videl vlajockara ako znacil trat tiez ma napadlo ze z tej steny by to mohlo padnut.
3. lyžovačka v prašanoch> mozes zakreslit do dakej fotky co ste to presne lyzovali predstva z popisu je ale potrebujem si to dokalibrovat v hlave.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zimní stretko OF MF2009 - 13. až 15.3.2009

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2009 20:53

Obrázek Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28269
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Srazy outdoorfora