13.Zimní tábor

informace o srazech budoucích i minulých

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

13.Zimní tábor

Příspěvekod Petras » úte pro 29, 2020 8:22

Ahoj.

Tak v pořadí 13. Zimní tábor konající se jako vždy poslední sobotu v lednu což v následujícím roce 2021 vychází na 30.1. bude vzhledem k nejisté situaci ohledně PSA řešen operativně dle situace, přesné místo bude ještě upřesněno.

Uvidíme jaká bude koncem ledna situace.

Více informací na meil,mesenger,tel.sz...

Těší se P.S.K ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod šíp » úte led 5, 2021 22:44

Pes sice štěká, ale nekouše, ovšem co bude za 3 týdny je ve hvězdách...
Když Petras uveřejnil tuhle akci, zaradovala jsem se, že jako skalní jedinci vyrazíme. Ovšem člověk míní, a osud mění.
Vydali jsme se na vandr Vysočinou mezi vánočními svátky, a hned první noc, kdy bylo minus 12 /popravdě, asi jediná noc, kdy tehdy vůbec mrzlo/ se mi komplet rozjel zip na spacáku. Dovedete si představit tu noc. Pro mě to byl šok tím spíše, že spacák jsem v květnu poslala výrobci na vyprání a impregnaci, a dorazil jako nový, měla jsem problém jej narvat do kompresního obalu, ve kterém jsem jej dosud normálně na trek nosila. Zřejmě ovšem při manipulaci zřejmě poškodili jezdec na zipu /můj laický výklad/, protože do té doby byl zip i jezdec naprosto ok. Tohle byla první výprava s tímto spacákem po vyprání, přece jenom spát v zimním spacáku v létě je jaksi nemožné. S výrobcem to řeším, ale problém vidím v tom, že se to do ZT stihnout opravit prostě nemusí.
Mezi námi, stát se mi tohle před trekem v Grónsku, asi bych byla dost ústnatá v komunikaci s výrobcem :-k :axe:
Přílohy
spacak_orez.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » stř led 6, 2021 6:25

pujcim ti primu polar 1200 170cm pokud chces aj s vlozkou, pokud nemas vlastni.

i predani by se asi dalo vyresit. je to tezka.ludra 1,8kg, komfort -10 myslim, ale nouzovy reseni dobry?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Etheric » stř led 6, 2021 7:38

@šíp: pro případ nehody, která se ti stala, nosím s sebou tohle
https://www.nalehko.com/produkt/sada-na ... u-fixnzip/
Funguje to na spacák, bundu i batoh
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod apuka » stř led 6, 2021 8:30

Obavam se, ze v tomto pripade (obousmerny zip) by ta oprava byla ponekud slozitejsi.

Pokud je problem "jen" v rozjeti stran (tj. napr jezdec na jedne strane je o jeden zub dal, tak s jednostrannym zipem se da s tim trochu pohrat a "donutit" jej se zesynchronizovat, ale u obéustranneho je to horsi. Taky se to da, ale na spacqkovem zipu jeto rozhodne slozitejsi nez na mem starem batohu, kde se to stava denne. Problemem stejne je, ze kdyz se to stane jednou, tak je nasobne zvysena pravdepodobnost, ze se to stane i podruhe (potreti, ...). Takze se spolehnout na ten zip moc neda, nikdy nevis, kdy se to stane znovu. Jen to, ze urcite v ten nejnevhodnejsi okamih :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Etheric » stř led 6, 2021 8:56

Když má obousměrný, pořídí si ty opravné jezdce dva. Váží to prd a je to malý. Ty jezdce tam pak zůstanou jako věčný provizorium, proč taky ne, když to zipuje.
Nehledejme komplikace tam, kde nejsou ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » stř led 6, 2021 11:45

casro staci scvaknout klestema ze roky pouzivani se to povoli
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Etheric » stř led 6, 2021 12:05

Jj ale někdy je jezdec už moc zkřehlej a nedá se to.. Ta opravná sada mě už párkrát zachránila
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod šíp » stř led 6, 2021 20:13

Mawenzi píše:pujcim ti primu polar 1200 170cm pokud chces

Mawe, dík moc za nabídku, vážím si jí. Pokud mi spacák nestihne přijít, využila bych toho. Znamená to ale, že se na ZT nechystáš? Vložku nepotřebuji, mám svou, respektive mám dvě, ale co užívám péřové spacáky, tak ta teplejší mi už jen visí ve skříni.

Etheric píše:@šíp: pro případ nehody, která se ti stala, nosím s sebou tohle

Ericu, díky za tip, tohle jsem neznala, a hned si to pořídím, zejména na ty naše výlety za polární kruh. Tam by podobná příhoda mohla dost zkomplikovat život, v ČR to naštěstí pouze zkazí a zkrátí výlet.

Stran spacáku: komunikuji s SJ, a přislíbili mi provést opravu do týdne od doručení spacáku, takže mám velkou naději, že ZT absolvuji se SVÝM spacákem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod šíp » stř led 6, 2021 21:27

Dala jsem tomuto tématu důležitost, aby v sekci Srazy OF vyběhlo odděleně a na prvním místě.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Etheric » čtv led 7, 2021 7:28

@šíp: ale bacha, jsou dvě velikosti. Ta malá bud3 na spacák moc malá. Nosím obě, ta menší zas kdyby se rozjel zip na bundě třeba
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 7, 2021 10:05

sip
spis nechystam, navic mam ten panyam 600 misto ni. primu jsem slibila kamaradce, ale ted se stehuje a cca do brezna bude k dispozici k zapujceni u me.

jinak ja ho kazdy rok zvazuju, ale... letosnuolne nevim vzhkedem k situaci ackoli me vzdy odrazuje spis ta alko cast v hospode, ta ted asi nebude :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Etheric » čtv led 7, 2021 10:49

Jako upřímně, pokud nebude vyloženě hnus, zima, bych se i zúčastnil :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Petras » čtv led 7, 2021 20:04

Mawenzi píše:... me vzdy odrazuje spis ta alko cast v hospode...

Hospoda ale nikdy nebyla povinná , více méně tam byl vždy sraz různě dorazivších, ale dost lidí jde rovnou na místo tábora, v tomto bych vážně nehledal problém ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod šíp » čtv led 7, 2021 20:53

Přesně tak, hospoda nikdy povinná nebyla, třeba my jsme do nich spíše nechodili než chodili, například loni jsme nebyli vůbec, a vydali se rovnou na místo ZT.

Jinak spacák byl dnes odeslán k výrobci, tak snad opravu stihnou [-o<
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod oodoow » čtv led 7, 2021 23:24

Co si ze svých pár návštěv pamatuju, tak se sedělo v hospodě do zavíračky, pak se v noci šlo na místo táboření, tam se pilo až se někdy nad ránem usnulo a ráno se to sbalilo a šlo na vlak. :mrgreen:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » pát led 8, 2021 9:37

samozrejme nerikam ze hospoda je povinna ale pointa je asi v tom ze by se clovek seznamil a.pokecal coz v situaci vsichni jsou v hospode a ja sama.v lese ztraci tu pointu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod apuka » pát led 8, 2021 10:19

Navic moje zkusenosti ([color=#0000FF]ne primo se ZT ale ve vseobecnosti z akci s popijenim[ - doplneno, at to nevyzniva,ze je to primo o ZT/color]) jsou takove, ze nejdrive se seznamim s jednou prijemnou milou skupinou lidi (pred hospodou a alkoholem) a pote s druhou skupinou lidi (pri a po alkoholu a hospode), ktera se mi ani zdaleka nzda byt tak prijemna a mila. I kdyz jsou obe skupiny identicke :lol:
(Vysvetlivka: ja klidne do hospody zajdu, ale ani tam nepiju alkohol, takze mam "videni" stale stejne :wink: Kdo pije s vlky, stava se sam vlkem a nevadi mu to.)

I proto jsem prestal chodit na firemni vecirky, radeji si necham v pameti lidi, jak je znam z prace, strizlivi nez po mnozstvi alkoholu.
Naposledy upravil apuka dne sob led 9, 2021 10:58, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Petras » pát led 8, 2021 16:48

oodoow píše:Co si ze svých pár návštěv pamatuju, tak se sedělo v hospodě do zavíračky, pak se v noci šlo na místo táboření, tam se pilo až se někdy nad ránem usnulo a ráno se to sbalilo a šlo na vlak. :mrgreen:

Mám na tebe pár otázek.
1. Kolik těch tvých návštěv za 12 ročníků bylo ?
2. Uveď jednu jedinou akci kdy se sedělo v hospodě do zavíračky ?
3.Uveď jednu jedinou akci kdy se šlo spát nad ránem ?

A poprosil bych fakt korektní , věcné odpovědi , ne jedna paní povídala... ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Petras » pát led 8, 2021 16:57

apuka píše:Navic moje zkusenosti jsou takove, ze nejdrive se seznamim s jednou prijemnou milou skupinou lidi (pred hospodou a alkoholem) a pote s druhou skupinou lidi (pri a po alkoholu a hospode), ktera se mi ani zdaleka nzda byt tak prijemna a mila. I kdyz jsou obe skupiny identicke...

Mrzí mne , že máš tyto negativní zkušenosti , ale dovoluji si tvrdit , že nikdo z pravidelných účastníků ZT , alkoholovou schizofrenií netrpí (protože to bych nestrpěl)
Naopak je většina účastníků po požití alkoholu milejší . :-D
Ano nejsme partička abstinentů , ale snažíme se držet nějakou formu a úroveň (samo , že občas se našla výjimka,ale ve vší počestnosti) ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod apuka » pát led 8, 2021 17:10

@Petras: omlouvm se, pokud to vyznelo, ze je to mirene na ZT. Ne, jsem odpovidal jenom na posledni prispevek od mawenzi a mysleno to bylo vseobecne, ZT jsem nikde nespominal - mozna jsem to mel explicitne napsat, ze to o tom neni. Na ZT jsem nikdy nebyl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » pát led 8, 2021 17:40

apuka
ja to myslela ciste tak, ze ja do hospody spis nechci a je pro me prijemnejsi setkani venku - chodit, sedet u ohne. Ne sedet v hospode. Proste jen mam rada, kdyz to setkani probiha opravdu venku, outdoorove, na aktivitach, clovek ma prostor byt sam, kdyz je unaveny spolecensky, byt v male skupince, seznamit se s nekym konkretne... ne ve velkym prostoru, kde je 20 lidi zaraz vsichni si musej vsechno rict zaraz a neni moc moznost se technicky moc seznamit zvlast s nikym:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod šíp » pát led 8, 2021 22:33

Osobně netuším, kolika ZT jsem se účastnila, ale rozhodně mezi ženami mám prvenství (povedlo se mi konečně předstihnout Laru), a nemyslím, že ty alkoholické dýchánky byly tak dramatické, jak popisoval třeba oudoow, u kterého si fakt nevybavím, kdy byl, a zda vůbec. Ano, v hospodě se pilo, ale kromě pár excesů, způsobeným jedním nejmenovaným členem, který už v posledních letech nebyl, nic nepřekročilo běžnou normu. My s Lubošem jsme většinou nějakou dobu poseděli se zbytkem, a včas jsme se vydali na tábořiště, takže jsme si užili obojí, jak pokec s lidmi, tak Zimní tábor jako takový. Je to v podstatě na rozhodnutí každého soudruha, co mu vyhovuje, není přikázaný itinerář, který by bylo nutné dodržet, a kdo jej poruší, bude proklet do desátého kolena. My dva se zásadně snažíme vyhýbat chlastání, takže už nejezdíme na srazy, konané v chatě, ale ZT jsme nevynechali už několik let právě proto, že pití na takové akci je umírněnější, navíc mi přijde, že se tam schází "staré struktury", tedy lidé, kteří OF pamatují jiné, než jakým směrem se teď ubírá. Ono navíc, jinak se chlastá v teple v hospodě, a jinak venku na mrazu. Nevěřím, že by oudoow či kdokoliv jiný dokázal propařit noc v teplotách pod nulou, to bych fakt chtěla vidět, protože to odporuje všem fyzikálním zákonům. Kdo někdy spal ve stanu při nějakých minus 5 a níže, tak chápe, co mám na mysli. V takových podmínkách je cílem zminimalizovat pobyt venku bez pohybu.
Takže Mawenzi, klidně přijď. Ber nás s Lubošem jako lakmusový papírek stran alkoholu. My bychom nešli na chlastací párty.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » sob led 9, 2021 10:27

šíp
moje pointa nebyla v chlastani, opet poukazuji, ze takto jak to pretocil apuka jsem to proste nemyslela :D smyslem puvodniho sdeleni nebyla zadna souvislost s alkoholem :D proste jen ze nerada sedim 3h v hospode, kde si muzu dat osuleny 2deci caje za 45kc, ktery do me padnou za 5 minut, takze vetsinou po 15 minutach me prestava bavit v hospode sedet :D pokud v ni vydrzim celou hodinu, znamena to tak 3caje, takze s trochou stesti 0.5dcl za 135kc... no proste nemam rada hospody :D

nicmene diky, pokud bych ucast zvazila (pes a rizikovost hodne novych kontaktu) tak aspon s vedomim, ze to neni bud hospoda nebo samota :D ale ze se porad mam s kym druzit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod lara » ned led 10, 2021 10:41

@oodoow: že to píšeš zrovna ty! :wink:
Co si pamatuju, tak jsi byl na Borůvkové a tam hospoda nebyla, pokud nepočítám tu polskou, kde jsme si snad všichni dali na pití čokoládu, uzej, polské pivo se pít nedá. :-s
A pak jsi byl na Muřinkáči, ano, tam to bylo divočejší, ale i tak vím o pár lidech, co do hospody (která mimo jiné byla od tábořiště docela daleko) ani nešli, např. amigo, kopretina, remda, Cvrk nebo dokonce ty sám.

Tím chci říct, že jsem nezažila, že by na ZT někdy někoho nutil, aby jel, nebo aby chodil po hospodách, nikdy nikdo nikoho nenutil, aby pil alkohol, pokud sám nechce. ;-)
A ještě jedna věc, naopak znám pár lidí, co hospodu na ZT uvítají, dokonce si myslím, že těch lidí je většina, protože skoro nikdo nechce mrznout celý den venku.

@šíp: no nejsem si úplně jistá, zda jsi mě překonala, spíš bych řekla, že jsi mě možná dorovnala. :-k Co si tak pamatuju, tak ty máš áčko za Borůvkovou a za Nýznerov, já za Rábl? Doženeš mě možná letos. :mrgreen:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod apuka » ned led 10, 2021 18:27

Mawenzi píše:takto jak to pretocil apuka
:roll: :roll: :roll: Uz i Ty???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » ned led 10, 2021 19:56

apuka
no ja jen psala, ze nechci sedet v hospode, tys z toho udelal ze se s lidma seznamujes 2x, se strizlivyma a po navsteve hospody :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod mike » ned led 10, 2021 20:13

@lara: bacha, abys terminatora nenastvala, nebudes to s nim nim jednoduche ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod oodoow » úte led 12, 2021 12:18

@lara: No, na Muřinkáči jsem do hospody šel, si pamatuju, jak někdy před zavíračkou jsme se nakonec sebrali a šli tmou na místo táboření (i když tam padaly návrhy, že nikam nepůjdeme a koupíme si ubytko přímo tam) a tam byla děsná kosa, takže hodně lidí hned zalezlo a zbytek popíjel a pak na chvíli unsul a ráno jsme šli na vlak. Šípovic co si pamatuju, tak na místo táboření ani nedojeli, bo nepřenesli pulk přes polomy.

Jinak samozřejmě nikdo nikoho tam nenutí k ničemu, to jsem ani nepsal. ;-)
Letos teda nevím, kde to plánujete, jsou to tu samé tajnosti, ale bude to asi bez hospod, bo jsou zavřený, takže se mawe nemusí bát, že by seděla v hospodě 3 hodiny. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: 13.Zimní tábor

Příspěvekod Mawenzi » úte led 12, 2021 12:40

proto letos zvazuji ucast, vzhledem.k situaci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Srazy outdoorfora