České středohoří 2. - 5. 4. 2010

informace o srazech budoucích i minulých

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod qwak » sob bře 27, 2010 17:41

Vyrážím s pár lidma na prodloužený velikonoční víkend směrem České středohoří, nemá někdo chuť se přidat? Náplní by bylo vyplazit se na paruf těch vypreparovaných sopouchů 8-[ ("sopek"), prolézt, co je v té oblasti zajímavé a cajky bereme s sebou, asi se zajdem polozit na Bořeň, bude záležet na momentální chuti a náladě. Jedno móóžná dvě místa v autě by se našla, informoval bych pozdějc...

Pokud by tu byl nějaký znalec tohoto okolí tak šup sem s návrhy kam zajet, co nevynechat atd....
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2010 17:25

Noo, mam to tam prochozene jak snad nic jineho u nas... Zalezi na tom, kam chcete jet. Ja obvykle jezdim do Lovosic a dam okruh pres 5 - 7 kopecku nebo do Libesic a dojdu do Decina. Tezko neco vybrat, moznosti je hodne. Tak napriklad:

- zriceniny: Kostalov, Oltarik pripadne Hazmburk, ale ten uz je trochu z ruky
- pekne hory: Lipska hora, Sedlo, Ostry, Oblik, Rana, Mila... pripadne Lovos, Milesovka a Bukova hora, ale tam jsou stavby a lezou tam lidi

Nejlip je asi vzit mapu a naplanovat trasu pres kopecky. Osobne mi pripadaji peknejsi ty na levem brehu Labe, ale treba vystup na Sedlo a prechod po jeho hrebeni je taky velmi pekny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod qwak » pon bře 29, 2010 17:59

No já právě jako geolog, se za to stydím, že sem ještě v Českém středohoří nebyl, tak to chci napravit, berem teda auto a chcem spíše než celodenní túru, objet toho za ten prodloužený víkend co nejvíc. Na Milešovku se sice podívám z principu, ale já radši takové nějaké kopečky, skalky bez staveb, lidí, humbuku,... třebas něco zajímavé co hned na první pohled z mapy nevypadá atraktivně, ale ve skutečnosti je pěkné... tak z dovolením z tebe budu trošku tahat rozumy, když to máš tak projité... 8-[ jakékoli takové perličky jsou vítány, kliďo i architektura, muzea pokud tam něco je...
Třebas ty kopce kolem Oblíku (Srdov, Brník) vypadají zajímavé... a hnedle vedle nějaké archeologické naleziště písečný vrch :-k
Ten Bořeň bude asi furt v obležení lezců, že?

A jak ze stanováním? Dělají místní nějaké drahoty či vyskytují se tu pánové ze správy CHKO, když někde zapadnem a postavíme stan? Ovšemže když nejsme na soukormém pozemku...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2010 18:24

qwak píše:ale já radši takové nějaké kopečky, skalky bez staveb, lidí, humbuku,... třebas něco zajímavé co hned na první pohled z mapy nevypadá atraktivně, ale ve skutečnosti je pěkné...

Moje oblibena je Lipska hora. Nahoru vede neznacena stezka, ktera odbocuje z cervene v nejvyssim miste, kde se lomi. Na zacatku stezky je cedule s popisem rezervace a pak porad nahoru.

Druhy tip je Sedlo a projit cely hreben. Pekne stoupani z obou stran, ze severu o neco zajimavejsi.

Dalsi treba Borec, ale ten spis v zime. V kopci jsou pruduchy, kteryma proudi vzduch zespoda nahoru a zime se ohriva az na nejakych 16 stupnu. Vsude je snih a pak najednou dira v zemi, ze ktere fouka teply vzduch. Zelena minioaza, nad kterou jsou vetve obalene namrazou. Uchvatne zvlaste v -20 :)

qwak píše:kliďo i architektura, muzea pokud tam něco je...

Sorry, to neni ma parketa, ja jen kopce :)

qwak píše:Třebas ty kopce kolem Oblíku (Srdov, Brník) vypadají zajímavé...

Taky jsou. Tohle je dobre jit po polni ceste od zastavky Rana u Loun nahoru na Oblik (porad rovne do kopce), ktery taky stoji za vystup, pak dolu a vzit to pres Srdov na Brnik. Pak se da jeste slezt dolu a prejit nekolik malych kopecku, co uvidis shora.

qwak píše:Ten Bořeň bude asi furt v obležení lezců, že?

To je jeden z mala kopcu, kde jsem jeste nebyl. Blbe spojeni a odrazuje mne, ze je primo nad silnici.

qwak píše:A jak ze stanováním? Dělají místní nějaké drahoty či vyskytují se tu pánové ze správy CHKO, když někde zapadnem a postavíme stan? Ovšemže když nejsme na soukormém pozemku...

Nikdy jsem to tam nezkousel, ono je to pro mne tak akorat na jednodenni vylety (30 - 50 km). Myslim, ze kdyz budes mimo rezervace a soukrome pozemky, tak by nemel byt problem. Spis nez ochranari vas v noci navstivi divocaci, je jich tam spousta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod qwak » pon bře 29, 2010 19:12

Dikec... podíval jsem se na mapu a pár fotek. A návrhy vypadají víc než lákavě... a to Sedlo, to je ta osada u Ústí, že? Tím hřebínkem myslíš (a teď se dívám do mapy) Sluneční stráň, tu naučnou stezku nebo červenou tur. stezku, co se plazí kolem těch vrcholků jižně od osady?
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2010 19:25

Ne ne, Sedlo je vrchol (tusim druhy nejvyssi, 726 m) na sever od Libesic. Po hrebinku vede zelena znacka.

To co pises se da taky, z Usti je to asi nejlepsi moznost, ale moc rad to tam nemam, v Usti to vzdycky smrdi a prsi tam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod qwak » pon bře 29, 2010 19:37

Ahá, už ho mám... hmm :-k ten vypadá dost dobře, už chci vidět, co mi řekne řidič, až se dozví, že chci projet České středohoří skrz naskrz :lol:
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod ij1 » pon bře 29, 2010 20:14

Jako geologa by tě mohlo zajímat muzeum českého granátu v luteránském kostele v Třebenicích. Z třebenic je potom pěkná procházka na Košťálov (sice je tam cedule zákaz vstupu, ale když už tam jseš :-) ). Potom to můžete střihnout na Boreč a zpátky to vzít přes Sutomský a Holý vrch, Skalku zpátky do Třebenic. V muzeu se zeptej průvodkyně zda je ještě možné v lokalitě naleziště(za Třebenicemi) přehrabávat se v hromadách a hledat malé granáty, které se už nedají zpracovat.
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2010 20:20

ij1 píše:Z třebenic je potom pěkná procházka na Košťálov (sice je tam cedule zákaz vstupu, ale když už tam jseš :-) ).

Byl jsem tam aspon 20x, naposled pred tydnem. Zakaz vstupu tam neni, snad jen neco o vlastnim nebezpeci. Chodi se tam bezne a jisty tam dokonce visel pruzkum, kdo a kdy tam byl. Na strome hned pod zriceninou.

Nebezpecne je snad jen splnani po hradbach, posledne se se mnou urval docela velky kamen #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří 2. - 5. 4. 2010

Příspěvekod qwak » pon bře 29, 2010 20:44

Joo, po tom muzeu jsem už v mapě pokukoval 8) a ta popsaná procházka taky vypadá dobře tohle by šlo spojit. Nějaké minerály určitě půjdu lovit (jako obvykle u mě :-.. )... na to mám ale jiné pomůcky, než paní průvodkyni :wink:
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku


Zpět na Srazy outdoorfora