Alternativni medicina, homeopatie apod.

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » čtv úno 18, 2010 13:25

svetlovdusi: apropo tu urazku s tou politikou prechazim, protoze si za svymi nazory stojim protoze nejsou moje ale jsou podlozene, takze si klidne mysli ze budu spatny lekar a dobry politik, ale do politiky se nechystam a uz vubec se nechystam tahat penize z lidi za SARLATANSTVI a za podvrh jmenem HOMEOPATIE !

jeste doplnek svetlovdusi: misto urazeni, odpovez mi teda na otazky co jsem ti polozil, toho jsi zatim nebyl schopny:
a) jak jsem psal vysvetli mi tu recidivu nadoru, proc je tak dramaticky rozdilna na typu nadoru, coz je v rozporu co si psal ty
b) znova pisi, jaky mas konkretni priklad na velkem souboru (alespon 1000lidi) ze to funguje v nejakem impactovanem casopise? nemyslim samozrejme knihu od nejakeho "dobreho homeopata " :)

z toho co jste napsali totiz vyplyva jedine homeopatie muze zabrat u nemoci, ktere nejsou v terminalnim staidu, nejsou vrozene, geneticky podminene a nemaji infekcni agens

tzn. svete div se, homeopatika zabiraji na nemoci se kterymi se organismus pokud neni prilis oslabeny muze vyporadat sam !
tzn. homeopatika tam funguji jako placebo nebo jako slepy pozorovatel uzdravovani !


to neni zadne podsouvani, pouze logika veci z toho co jste napsali na co zabiraji atd. trochu premyslejte a musi vam to byt jasne taky... pokud ovsem tomu verit nepotrebujete
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod tuso » čtv úno 18, 2010 13:30

Do háje. Navezu se do něčeho, co nechci ale nedá mi.
Stridere, souhlasím s tebou na 90%. Těch 10% sice nesouhlasím, ale do detailu chápu, co tě k nim vede a proč máš takový názor. Jsi úplně jako já na tvém místě před cca 13 lety. Končíš medicínu a konečně začínáš mít dojem, že něco umíš. Jsi zahlcen vědomostma, ale ne praxí. A ta je vždycky trochu jinde. Tady nejde o to, že když nemáš randomizovanou studii, tak je to blbost. Není. randomizovaná studie je o tom, že je to dokázané a můžeš to oficiálně používat v mezích zákona. To, že na nějaký léčebný prostředek neproběhla studie ještě neznamená, že to nezabírá. Polovina léků má původ v přírodě. Akorát se časem začaly syntetizovat jednak proto, že měly kopec vedlejších účinků a potom- kdo by ti zbíral kytky pro lékárny?
Homeopatie i alternativní medicína může zabírat. A dokonce bych dal ruku do ohně, že může zabrat u neplodnosti, astmatu, alergií a podobně. Ale ne obecně u všech variant těchto nemocí. A je celkem jedno, jestli ty léky zabírají jako placebo nebo jako aktivní molekula. Bradavice je virového původu- na vlastní oči jsem viděl, jak se člověk vyléčil metodou, nad kterou mi rozum zůstává stát.- potřel si jí nalezenou oschlou hovězí kostí. Pdle nějakého babského receptu. A bradavice zmizela. Vím, že se neléčil nijak jinak a vím, že ta bradavice zmizela za 3 dny.
Taky jsem skeptik ohledně těchto způsobů, ale roky praxe mě naučili jedno- můžu nedůvěřovat, ale nemůžu na 100% tvrdit, že je to blbost.
@conny: termín chronické choroby je veľmi vágny. Chronická choroba je skoro každá. A v žiadnom prípade sa každá chronická choroba nedá liečiť alternativne alebo homeopatiou. Lebo medzi chronické choroby patria aj diabetes, celiakia, ateroskleróza, artróza a podobne.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod Indy » čtv úno 18, 2010 13:31

butterfly efekt je bohuzel spis new age kec.

se vsim respektem, to je ten motyl na vsecko sam? ne je jich tam vic nez mnoho... a tak predstava ze vystopuju toho co za to mohl, za ten uragan, je nesmyslna. protoze kdyby se to neprirklo jemu, udelal by to jiny, a tu sopku tam muzeme zanedbat :)

veci takhle nefunguji. ze se mohou priciny zretezit a ze to nemuselo byt povazovane za vyznamne, ze se na to vykasleme a pak to takhle okecame, to je cisty samanismus new age...

ale chtit po nekterych lidech aby rekli, ano, nerozumeli jsme tomu, nevedeli jsme o tom, podcenili jsme to, vykaslali jsme se na to, to je jak chtit po bursikovi fungujici energetickou koncepci anebo po te jeho mařce vysvetlit co je biomasa.

jinak za politika bud rad, nekdy se odpurci co na nej nestacim rika rovnou nacek.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod zbuddy » čtv úno 18, 2010 13:33

Toto vlákno je zralé na zamčení (ne kvůli Tobě, Indy :wink: ), diskuse zde už mi připadá jako v kruhu a flame lehce přerůstá do napadání....

Klidně si říkejte, že rád zamykám :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod tuso » čtv úno 18, 2010 13:34

@zbuddy: souhlasím.

@strider: zbuddy to už uzamknul. Kdybys ještě jednorazově chtěl odpovědět na můj příspěvek, tak mi to pošli v SZ a já to sem dám. Aby to nebylo nefér, že se nemůžeš vyjádřit.

Takže poslední příspěvek od Stridera:
Strider píše:tuso:
ale ja s tebou souhlasim na plnych 100%
ano jasne koncim medicinu, navic po odpolednich delam vedu na genetice a na klinice, ale jak rikas nemam praxi
ale sle presne co pises... ty studie te opravnuji aby si tak lecil prece
a na to aby si lecil homeopatii nic takoveho neni a deje se tak... akorat ze na tv nova uvidis pouze stastne pribehy, kde homeopatie zazrakem lidi vylecila, ale ne ty nestatsne lidi, kterym vzala treba rok zivota po kterem se uz nic nedalo delat, atd...

jak pises, naprosto souhlasim ze i kdyz je to placebo a funguje to, je to dobre...
ale me jde o jedine, oni nehodlaji uznat ze homeopatie touto nahodou funguje a povazuji ji za regulerni, coz vubec neni...

samostna placebo lecba ma jak sam vis zakotveni v psychiatrii jako samotny druh lecby

proste homeopatie neleci, tecka, basta fidli.... jestli shodou okolnosti se clovek vyleci at tim efektem placeba, nebo ze do nej sestoupil duch svaty ... pro me za me... hlavne ze je zdravy... ale na to nepotrebujeme pak toho "dobreho homeopata"
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod mike » pon črc 23, 2018 16:38

Narazil jsem na clanek ohledne placebo efektu, o kterem si myslim, ze by mohl byt zajimavy pro nektere lidi tady: Medicína nezužitkovává, co by organismus dokázal sám

Hledal jsem vhodne vlakno a nasel tohle zamcene, a tak ho odemykam. Vasne snad uz pominuly :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví