Alternativni medicina, homeopatie apod.

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod pavproch » úte úno 16, 2010 20:49

chlopi, asi takle: homepat resp. alternativní šarlatán, případně vegan, půstovač a jíní sebeničitelé jsou v mojí hitparádě neoblíbenosti jen v těsném závěsu za komunistou, zeleným náckem a černoprdelníkem.... to jen aby bylo jasno co si o tom myslim...

ale: měl jsem na vyšce spolužáka, kterýmu ve čtvrťáku začal bujet zhoubnej nádor a medicína si s tím nedokázala poradit... Pepa věděl, že brzo umře a nebylo mu zrovna veselo... potem ho nějakej "pološarlatán" přesvědčil na ten jing-jang (žraní syrovýho obilí čico)....a Pepa sice věděl že stejně umře, ale duševně hodně pookřál.... tožtak, no
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28248
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod RUMcajs » úte úno 16, 2010 21:07

Nejlepsi prirodni medicina je bucek, krkovicka a cesnek.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod svetlovdusi » úte úno 16, 2010 21:17

homeopatika se počítají do alternativní mediciny

Už jsem psal, nejde o to, co je fyzicky přítomno v oné pilulce, ale o informaci, kterou nese. Tělo reaguje na tu informaci/vibraci. Je to vlastně jen síla myšlenky v převleku.. dá se říci placebo (tento pojem je ale nesmysl, protože vychází z nepochopení skutečného principu nemoci a jejího původu i způsobu léčby). Ovšem tuto informaci tam vkládá výrobce homeopatika, nikoli pacient. Tato informace nastartuje v člověku proces uzdravení. A pravděpodobně se neuzdraví člověk, který není připraven se uzdravit, jinými slovy homeopatikum respektuje člověka to, co skutečně potřebuje. A někdy jsou nemoci to nejlepší, co v tu chvíli můžeme mít.

Plně respektuji váš názor na danou problematiku a přeji vám, aby vám vydržel jen tak dlouho, jak dlouho ho budete potřebovat. Stejně jako mě. Všechno to je jen o způsobu, jakým se díváte. Nikdy neuvidíte, co se děje ve tmě. Očima určitě ne. Ale to neznamená, že když se zhasne, tak se nic neděje. Jak tedy chcete vidět věci, které jsou mimo hranice fyziky, když se zkoušíte dívat skrze vědu. Snad chápete, co se snažím říci.

Tak co myslíte, jaký zvuk vydá strom padající v lese, když tam není nikdo, kdo by to mohl slyšet?
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » úte úno 16, 2010 21:26

svetlovdusi: napsal jsi to moc pekne a kdybych pristi rok nekoncil medinu, tak bych tomu zacal i verit asi,
ALE ve chvili kdy pises ze placebo je nepochopeni nemoci a homeopatika respektuji cloveka tak uz zacinam nechapat
ale tuhle vetu " A někdy jsou nemoci to nejlepší, co v tu chvíli můžeme mít. " jsem radej nevidel...
zkus to rict lidem na hematoonko kteri se ti ztraci pred ocima nebo naopak lidem co treba opravdove leky typu inhibitoru tyrosinkinas (Alias Glivec) dnes udelal z CML naprosto lecitelnou zalezitost na kterou treba umrel jeste nedavno Lux za oceanem

vsechno beru, dokud to neni pritazeny za vlasy a dokud na tom nevydelava nekdo obrovsky penize, tak jako se na homeopatii vydelava... a to mi rozhodne nevyvratis
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » úte úno 16, 2010 21:29

svetlovdusi: jeste dovetek.... chapu kam miris... ale nemusis slyset jak padal, staci kdyz vis proc spadnul
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod air2 » úte úno 16, 2010 21:46

pavproch píše:ale: měl jsem na vyšce spolužáka, kterýmu ve čtvrťáku začal bujet zhoubnej nádor a medicína si s tím nedokázala poradit... Pepa věděl, že brzo umře a nebylo mu zrovna veselo... potem ho nějakej "pološarlatán" přesvědčil na ten jing-jang (žraní syrovýho obilí čico)....a Pepa sice věděl že stejně umře, ale duševně hodně pookřál.... tožtak, no

Moje bejvalka mela kamaradku, ktera se lecila s leukemii - jednou se z toho asi po roce stezi po implantaci kostni drene dostala ale po kratke dobe se ji leukemie zase vratila a srazila ji jeste vice do kolen (leukemie je pekne zakerna) - doktori pak rodine rekli, ze ji zbyva asi 14 dni zivota a ze uz nemuzou nic delat... tehda v zoufalosti jeji rodina vyhledala jednu "sarlatanku", ktera ji z toho dostala. Doktori si to samozrejme nedokazali vysvetlit.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod svetlovdusi » úte úno 16, 2010 23:01

stridere já ale nemluvím o vydělávání velkých peněz. Protože to bychom museli začít mluvit o farmaceutickém průmyslu.

Já si nemyslím že jsou doktoři špatní a léčitelé dobří. Všechno je to o člověku a co do toho dává ze sebe.
To o nemocech a jejich potřebnosti jsem myslel vážně. Chápu že to většině lidem bude připadat přitažené za vlasy a že nejsem schopen soucitu. Ale o tom to není, je to jen o jiném úhlu pohledu. Já soucítím s nemocnými, ale nemyslím si, že by byly nemoci nebo smrt něco špatného. Vnímám to jen jako přirozenost života. A každá zkušenost nás něco může naučit a něco z ní můžeme získat. Nemoci tu jsou aby nás upozornili na něco, co nemáme zpracované. Bez nich bychom se často nepohnuli z místa.

Při své práci s lidmi hledám skutečné příčiny problémů.. místa kde vznikly bloky, díky kterým se posléze projevila nemoc.. nebo zranění, nebo problém ve vztahu.. je to úplně jedno. Vedu lidi k pochopení toho co se stalo (nebo se o to alespoň pokouším). Doktoři tohle dělají málokdy, ale pracují prostě jiným způsobem a skutečně dobrý doktor vám dokáže pomoci i bez znalosti toho, o čem píši já. Protože k pochopení není nutné otevírat minulost a hledat v dávno zapomenutých událostech. Stačí k tomu i přítomnost a třeba prožití si toho, co nám přináší. Proto může fungovat placebo. Proto může uzdravovat jen víra, proto jsou možná zázračná uzdravení, proto mohou uzdravovat léky. A proto může každá z těchto věcí selhat, pokud člověk není ochoten se vzdát nemoci a přijmout to, co mu má říci. Proto jsou tu recidivy nemocí a nádory, které se opětovně objeví... a nebo najednou záhadně zmizí.
A možná že to tak není.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod air2 » stř úno 17, 2010 0:17

Jsou dobri a spatni "lecitele", mnohem vice jak mohou byt dobri a spatni doktori. Spatneho doktora totiz potkate s mnohem mensi pravdepodobnosti - kazdy musi ziskat lekarske vzdelani a to je v CR na velmi dobre urovni. Ten, kdo na to nema, lekarskeho vzdelani nedosahne (kdyz pominu vyjimky). Spatneho lecitele muzete potkat mnohem snaze, protoze se za "lecitele" muze oznacit defakto kdokoliv. Ovsem to neznamena, ze to musi byt vsechno vyhulenci. Jsou zdokumentovane pripady, kdy tihle lide pomohli vylecit i nevylecitelne stadia nemoci.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » stř úno 17, 2010 8:28

svetlovdusi: a mozna ze to tak neni, prave
jinak nevim jak by si mi vysvetlil rozdilnou recidivu napriklad u ruznych nadoru, ktera se u nekterych pohybuje do 50% v nasledujicim roce u jinych po spravnem zakroku temer nulova...
to tvoje krasne funguje pokud clovek neni opravdu nemocny

kazdopadne ti preji hodne zdravi a ostatnim lidem at te nepotrebuji nebo maji dost rozumu
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod conny » stř úno 17, 2010 22:53

mike píše:
Cimz ovsem nechci rict, ze to co pises jsou naproste nesmysly a dokonce si to ani nemyslim. Jenze spousta racionalne uvazujicich lidi udela zkratku a usoudi, ze z nesmyslneho predpokladu nemuzes vyvodit nic jineho, nez zase nesmysl. Ale ono je to naopak, ze jo? Na neco jste prisli, at uz nahodou nebo jinak*, a snazite se najit nejake vysvetleni a formulovat ho zpusobem, ktery zni pro laika tak nejak prijatelne a hlavne vedecky. Osobne si myslim, ze je to spatne a dost mi to vadi. Uz jsem vyrostl a smiril se s tim, ze nemuzu vedet vsechno. Sice mne stale zajima, jak veci funguji, ale nekdy proste staci, ze funguji.



to je presne TO! ani praludia nepoznali na akom principe opekaju maso na ohni a predsa ho s uspechom pouzivali.

mam overene na sebe, ze homeopatia funguje (podmienkou je naozaj sikovny homeopat) a nemusim vediet preco, jednoducho som zmierena s tym, ze ani dnesna fyzika niektore veci este vysvetlit nevie (ako pripustaju aj samotni fyzici, ich vedomosti maju odmedzenia).
a homeopatia funguje dobre aj u deti a zvierat, u ktorych sa placebo efekt prejavuje malo, alebo vobec.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod tuso » čtv úno 18, 2010 10:42

@conny: Problémom alternatívnej medicíny, homeopatie a ľudového liečiteľstav je v tom, že v podaní niektorých ľudí nemajú mantinely. Ja tiež verím a predpokladám, že na niektoré choroby sú účinné, ale nech mi nikto netvrdí, že niečo z toho vylieči mozgový nádor alebo aterosklerózu IV. štádia. To by som nesmel poznať podstatu týchto ochorení.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod pavproch » čtv úno 18, 2010 10:51

tuso píše:@conny: Problémom alternatívnej medicíny, homeopatie a ľudového liečiteľstav je v tom, že v podaní niektorých ľudí nemajú mantinely. Ja tiež verím a predpokladám, že na niektoré choroby sú účinné, ale nech mi nikto netvrdí, že niečo z toho vylieči mozgový nádor alebo aterosklerózu IV. štádia. To by som nesmel poznať podstatu týchto ochorení.


nebo artrozu

taky znám podstatu artrozy
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28248
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » čtv úno 18, 2010 11:00

conny: homeopatie proste funguje tak presne jak jsi napsal, shodou okolnosti zafunguje neco v dobe kdy jis homeopatika... a hura clovek je zdrav a vivat homeopatika a zatracujme medicinu na dukazech, ktera nezabrala...
az prijde jediny dukaz na nejakem randomizovanem souboru lidi, tak to co pisete uznam, do te doby jsou to proste nesmysly, nezlobte se... nebo si to otocte, az budete mit meningitidu vezmete si na to homeopatika a ne obyc penicilin, motyl vas z toho vyseka

resp. at to nevyzni tak moc arogantne a osklive, i kdyz jsem to puvodne chtel... mi napiste jedinou cilovou skupinu proti ktere homeopatika jsou a zabiraji na to? ja ji neznam prave... protoze jak jste napsali to "pusobi" u jedincu kteri jsou pripraveni vzdat se nemoci atd atd atd....
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod conny » čtv úno 18, 2010 11:31

tuso píše:@conny: Problémom alternatívnej medicíny, homeopatie a ľudového liečiteľstav je v tom, že v podaní niektorých ľudí nemajú mantinely. Ja tiež verím a predpokladám, že na niektoré choroby sú účinné, ale nech mi nikto netvrdí, že niečo z toho vylieči mozgový nádor alebo aterosklerózu IV. štádia. To by som nesmel poznať podstatu týchto ochorení.


utekat s nadorom za homeopatom je uz vazne neskoro a slusny homeopat ti ani neslubi vyliecenie, ale to ti vacsinou neslubi ani slusny alopat :twisted: ja teraz nehajim kadejakych sarlatanov, aj homeopatov si vyberam vacsinou s lekarskym vzdelanim, ti su vacsinou pomerne sudni :twisted:

ja som mala opakovane zapaly priedusiek, 2x do roka antibiotika, nabeh na astmu a zrovna homeopatia mi do pol roka pomohla. je to 15 rokov a odvtedy antibiotika raz po zapale obliciek.

strider píše:conny: homeopatie proste funguje tak presne jak jsi napsal, shodou okolnosti zafunguje neco v dobe kdy jis homeopatika... a hura clovek je zdrav a vivat homeopatika a zatracujme medicinu na dukazech, ktera nezabrala...
az prijde jediny dukaz na nejakem randomizovanem souboru lidi, tak to co pisete uznam, do te doby jsou to proste nesmysly, nezlobte se... nebo si to otocte, az budete mit meningitidu vezmete si na to homeopatika a ne obyc penicilin, motyl vas z toho vyseka


a keby sa bral penicilin prave na tu meningitidu, rozne snete a podobne zavazne choroby, tak by dnes neboli superrezistentne kmene bakterii. inak mna by penicilin zabil mozno este rychlejsie ako ten meningokok - mam alergiu :wink:

ja nezatracujem medicinu, si to niekde cital? ale myslim si, ze je dost chorob (takzvane chronickych), na ktore je klasicka medicina jednoducho kratka - mam dost kamaratov s alergiami, ktori sa dlhodobo liecia a zdravy teda nie je ani jeden (tym nemyslim, ze je schopny nejak fungovat za pomoci liekov, to pre mna nie je zdravie, len potlacena choroba).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod svetlovdusi » čtv úno 18, 2010 11:33

Moc hezká manipulace se slovy, stridere. Podsunout Conny, že řekla něco, co vůbec neřekla a ještě tomu dát za pravdu. Vivat pudor, budoucí doktore, nepřemýšlel jsi spíše o politice?

Já si vždy myslel, že doktorům by mělo jít spíše o uzdravení pacienta, než o jeho léčení.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod tuso » čtv úno 18, 2010 11:42

svetlovdusi píše:Já si vždy myslel, že doktorům by mělo jít spíše o uzdravení pacienta, než o jeho léčení.



Ano i ne. Když se pacient uzdraví, tak je ti jedno, kdo to udělal. Horší je, když ti pacient na čas zmizí z očí, a pak se vrátí v katastrofálním stavu s tím, že se 2 roky léčil u nějakého bylinkáře. Nevyšlo to a on je zase u tebe, abys zachránil co se dá. A ty jsi v nevýhodě- jako lékař pacienta nesmíš poslat pryč. A můžu ti říct, že není horší pocit jako pacient, kterému neumíš nebo nemůžeš pomoct. Otrlejší "takylékaři" to řeší jednoduše- vymyslí vyšetření u jiného odborníka a doufají, že se pacient " ztratí". Já takový, naštěstí, nejsem. I když pacienta pošlu někam jinak, tak mu řeknu, aby se vrátil, že budeme pokračovat v léčbě. Je to všechno o tom, jak přistupuješ k lidem. A o psychice to samozřejmě je. Ale ne všechno se dá vyléčit pozitivní psychikou. Kdyby jo, tak Matka Tereza žije věčně.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod Indy » čtv úno 18, 2010 11:52

to svetlovdusi: unfair!!!
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod conny » čtv úno 18, 2010 11:56

Indy píše:to svetlovdusi: unfair!!!


tak toto specifikuj prosim blizsie. :((
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod svetlovdusi » čtv úno 18, 2010 11:58

Tuso máš dobrý přístup.

Z mé praxe vyplývá, že vše souvisí s psychikou, že vlastně všechno je psychosomatické. I úrazy, což už moderním doktorům, kteří začali psychosomatiku respektovat, připadá nesmysl.

Ale tím, že dáme do kupy psychiku a vyřešíme původní příčiny vzniku, automaticky neodstraníme následky. Jak jsem psal, některé nemoci si prostě člověk prožít má.

A stejně tak zkušenosti. Někteří lidé prostě budou běhat po doktorech i léčitelích, ale problémy se jim nevyřeší. To protože nejsou ještě připraveni je vyřešit. Vidím to sám u některých lidí, kteří ke mě přijdou. Nejsou prostě ochotni se pustit nepříjemných pocitů. Docela mi trvalo než jsem si odpustil, že nemůžu pomoci každému, ale jen těm, kteří jsou na tu pomoc připravení. A automaticky tím nehájím špatné léčitele.. většinou člověk, který není připraven se zbavit svých problémů, dostane k léčiteli, který mu je ani nemůže odstranit. A je jedno, zda to je podvodník či nikoli. (jen upřesňuji, nepovažuji se za léčitele, nikoho neuzdravuji, jen se snažím lidi k uzdravení nasměrovat/vést)

U některých těžkých psychických poruch či hodně rozjetých stavů, klidně klientovi doporučím, aby navštívil psychiatra a nechal si předepsat něco na zklidnění, abychom vůbec mohli udělat práci, kterou máme. Stejně tak nikomu nebudu říkat, aby nechodil k doktorovi. U spousty věcí doktor může zásadně ulehčit život a pomoci k uzdravení a to je fajn.

Jen nejsem moc spokojen s přístupem, kdy se vše léky jen potlačuje a nehledá se žádné řešení. A takových doktorů je dnes stále spousta.. Stejně ale i pacientů, kteří prostě takový přístup potřebují.

Sám na sobě jsem si vyzkoušel, že pokud je člověk ochoten udělat krok, tak je vždy kam šlápnout. Potkáte správného člověka, dostane se vám do ruky správná knížka nebo leták, nebo vám někdo někoho doporučí.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod Kimit » čtv úno 18, 2010 12:05

Nechcete nechat všechny tyto debaty na jiná fóra? Poslední dobou se tady rozmáhá X témat, která s původním zaměřením tohoto fóra vůbec nesouvisí... :axe:

Jen namátkou při pohledu na aktuální stránku (18.2.2010 12:00):
ZOH 2010 Vacouver
Alternativní medicína...
Pokec o informatice a elektronice
Pokec o letadlech
Pokec o akvaristice
Brno někdy...
Vratné PET lahve
Simpsonovi

Jinak sorry za OT... :ú
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod conny » čtv úno 18, 2010 12:06

strider píše:
resp. at to nevyzni tak moc arogantne a osklive, i kdyz jsem to puvodne chtel... mi napiste jedinou cilovou skupinu proti ktere homeopatika jsou a zabiraji na to? ja ji neznam prave... protoze jak jste napsali to "pusobi" u jedincu kteri jsou pripraveni vzdat se nemoci atd atd atd....


tak ti teda odpoviem, ked si na nas taky dobry, ze sa snazis slusne :twisted:

ja by som osobne homeopata urcite vyhlala s akymkolvek "chronickym" ochorenim, s neplodnostou, keby malo moje dieta antibiotika castejsie nez je zdrave, ekzem, alergie, s niektorymi metabolickymi poruchami (pisem niektorymi, lebo napr. na diabetes typu I. je homeopatia kratka).

nemyslim si o doktoroch nic zle, fakt. a mnohymi sa kamaratim.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod Indy » čtv úno 18, 2010 12:19

no myslim ze neni uplne vporadku zrovna na tvrdsi diskutujici na to jit demagogii. korektnost prosim, ale demagogii ne.

ale jedna vec. jestli je lecebna metoda plosna (homeopatie tvrdi ze je - aspon driv tvrdila) tak by mela fungovat taky plosne.

jakmile se zacne situace latat vyjimkama (pro tohle ne, pro tohle to asi taky neni vhodne) tak je jasne ze je neco spatne.

a nezamenovat prosim spatnou lecbu/spatny pristup lekare/praci spatneho lekare s tim ze ted uz nam klasicka medicina nema co nabidnout tak zkusime tu alternativni, popr kdyz se o tom tak pekne mluvi a stoji to takove penize tak to prece musi fungovat. nemusi. a uz vubec ne tak jak se vysvetluje.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod conny » čtv úno 18, 2010 12:24

tuso píše:
svetlovdusi píše:Já si vždy myslel, že doktorům by mělo jít spíše o uzdravení pacienta, než o jeho léčení.

Kdyby jo, tak Matka Tereza žije věčně.


co ty vies, mozno o to ani nestala :) ja by som teda chcela zostarnut ako ona. pripad cloveka, ktory bol az do neskoreho veku aktivny a samostatny. co viac si este priat.

toto je mozno ten cely problem, ktory sa aj svetlo v dusi snazi vysvetlit.
ja si nemyslim, ze clovek bude zdravy bez svojho pricinenia, vezmem si tabletku a budem zdrava - to je proste cele zle. a je kopa ludi, ktori tak chcu fungovat (a ono to nejde).
to je rovnake ako diabetik proste bez diety nemoze byt - lieky su len doplnok.
napr. zivotosprava tiez robi divy. to su tie veci, ktore treba pochopit.

edit: opravena priserna hrubka
Naposledy upravil conny dne čtv úno 18, 2010 12:44, celkově upraveno 1
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod conny » čtv úno 18, 2010 12:31

Indy píše:no myslim ze neni uplne vporadku zrovna na tvrdsi diskutujici na to jit demagogii. korektnost prosim, ale demagogii ne.

ale jedna vec. jestli je lecebna metoda plosna (homeopatie tvrdi ze je - aspon driv tvrdila) tak by mela fungovat taky plosne.

jakmile se zacne situace latat vyjimkama (pro tohle ne, pro tohle to asi taky neni vhodne) tak je jasne ze je neco spatne.


a nezamenovat prosim spatnou lecbu/spatny pristup lekare/praci spatneho lekare s tim ze ted uz nam klasicka medicina nema co nabidnout tak zkusime tu alternativni, popr kdyz se o tom tak pekne mluvi a stoji to takove penize tak to prece musi fungovat. nemusi. a uz vubec ne tak jak se vysvetluje.


no ano strider pouzil nahrubsiu demagogou, pretoze mi vlozil do ust nieco, co som urcite tu v diskusii nepovedala.


tak toto prosim cituj zdroj
knihy o homeopatii, co mam ja. napr. Cehovsky, to rozhodne netvrdia.
homeopati zjednodusene povedane tvrdia, ze mozu pomoct, pokial zivotna sila (dynamis) nebola prilis oslabena (to je spominana rakovina alebo jednoducho prilis stari ludia). v tychto pripadoch treba obrovsku opatrnost a aj tak je vysledok neisty.

a tiez tvrdia, ze su kratki na vrodene ochorenia - napr. tak Diabetes I. typu, Down a pod.

no musim sa ist starat o dieta a tak, takze sa tu majte pekne.

svetlo v dusi mozes mi prosim poslat kontakt na seba sz. diky
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod sovička » čtv úno 18, 2010 12:39

Nečetla jsem to celé, vyděsili jste mě už v první části řečmi o fyzice. Homeopatika občas docela dobře zabraly na psa, na zklidnění. Nezkoumala jsem, jak to funguje, ale když jsem ho zvykala na nové bydlení, tak jsem to dostala od veterinářky s tím, že je to homeopatikum a ono to fakt zabralo. Jednou jsem v lékárně vyfasovala homeovox na průdušky, to už jsem byla opravdu skoro bez hlasu a kupodivu to taky zabralo. Nebyla jsem nikdy u homeopata a že jde o homeopatikum mi došlo až když jsem studovala příbalový leták. Jinak jsem normální zastánce normální medicíny a bez ibalginu v kabelce nevycházím z domu... Každopádně pokud chcete někdo opravdu pochopit kvantovou fyziku, pošlu na Vás Ježa, určitě si rád popovídá o svém oboru :mrgreen: .
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod Ježo » čtv úno 18, 2010 12:42

Byl jsem sovičkou upozorněn, že se tady skloňuje kvantová fyzika, kterou jsem taky pár semestrů měl. (Kvantovka není můj obor! :axe: :twisted: )

Neznám žádnou vědeckou práci z kvantové fyziky, která by se zaobírala homeopatií. A neznám žádného vědce, který by se jí (vědecky) zaobíral. Extrapolovat pojmy z kvantové teorie a teorie chaosu na homeopatika je blbost, stejně jako je blbost pro toto používat fyzikální pojmy. Mike to pojmenoval přesně.

IMHO: Pro mě férový přístup vědy je pokrčení rameny se slovy "O tomto tématu nemůže věda nic říct.".

Jinak homeopatie je skutečně šarlatánství. Nevím, proč se spousta lidí nad tím rozčiluje, já na tom nevidím nic špatného. Může to pomoct, nemusí. Věda a konvenční medicína dává přednost vyzkoušeným, opakovatelným postupům, na které se dá aplikovat tzv. "vědecká metoda". Z hlediska lékařské terminologie (nejsem lékař) je skutečně - imho - působení homeopatik podobné působení placeba. Otisky molekuly v látce? Určitě ne.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod tuso » čtv úno 18, 2010 12:48

@Kimit: já nechci diskutovat na jiném fóru. Já stojím o názory lidí, které znám /osobně nebo virtuálně/ několik let. Navíc je tohle fórum skoro prosté nějakých zbytečných konfliktů. Těch pár se vždycky povedlo rychle eliminovat.
Navíc je to všechno v pokecu /teda doufám/. A mimochodem- zimní sporty nepovažuješ za outdoor ? :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv úno 18, 2010 12:57

tuso píše:A mimochodem- zimní sporty nepovažuješ za outdoor ? :twisted:

Jo, hokej nebo rychlobruslení v hale je typickej zádveřní sport.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod tuso » čtv úno 18, 2010 13:01

Hnidopichu. :mrgreen: V hale se dá i lyžovat nebo jezdit na sněžné desce.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » čtv úno 18, 2010 13:13

tak pekne poporadku:

conny: nic ti nevkladam do ust, reagoval jsem na to co jsi rekla, ten zbytek byl mysleny obecne a ne na tebe
k tomu co jsi napsala, tvuj pripad s astmatem atd.... jsem rad ze jsi e uzdravila ale z toho co pises to nemusi vubec souviset s homeopatii, jak pises, bylo to pred 15 lety, nevim kolik ti v te dobe bylo let, co se menilo v tvem okoli, psychice, hormony, jine onemocneni atd atd

to ze jsi alergicka na penicilin jsem netusil, pouzil jsem ATB prvni volby, tak by se pouzilo atb volby druhe to je jedno

to zatracovani mediciny nebylo an tebe vubec ale obecne na lidi kterym pomuze sarlatan nebo homeopat a pak medicine prestane verit

k tvym prikladum:
neplodnost: v tu chvili hodne stesti teda :D uvedu jeden priklad : zena po sterilizaci chirurgicke otehotnela :) ano i takove "zazraky se deji" , bez homeopetie.... a ta ligace byla provedena spravne, doslo i k prestrizeni takze tim jenom uvadim ze kdyby v tu dobu jedla homeopatika, trada homeopatika leci neplodnost ! :)

atb casteji nez je zdrave: tam asi chce patrat spis po fokusu, spousta lidi ji atb vic nez by melo, proto mame atb centra pri fakultnich nemocnicich atd...

ekzem: atopicky ekzem - na atop. akzem ma obrovsky vliv psychika, to je naprosto dobre zname, taky tam hraje roli polygenni dedicnost, tedy multifaktorialni atd. takze konkretne atopicky ekzem je jako na houpacce jak s rocnim obdobim tak se stresy.... to mas asi jako lecil Rasputin hemofilii ktera se projevuje v cyklech takze mu to vychazelo

metabolicke poruchy: no to bych chtel vazne konkretni priklad teda, zvlast jak sama pises DM I je asi 5 subtypu jeste nyni potvrzenych, dalsi poruchy typu galaktosemie jsou podmineny dedicne, syndrom X velka neznama atd atd na to sou obsahle prace

ale porad CHYBI TO ZASADNI, UVEDTE JEDINY PRIKLAD JEDINOU PRACI KTERA NA VELIKEM SOUBORU RANDOMIZOVANEM FUNGOVALA HOMEOPATIE, jinak vety typu memu psovi to zabralo jsou skvele, mame z nich obrovskou radost jako majitele psu, ja k nim osobne patrim taky, ale jen nad tim kroutim hlavou a jsem za to rad ale nemuzu tak lecit pausalne i psa sousedovi


Indy: naprosto souhlasim, o tom prave pisu vys aby nekdo konecne prisel s necim regulernim



Ježo : diky za dalsi post, ktery obsahuje trochu zdraveho rozumu



to o zdravem zivotnim stylu je naprosto jasne, to ti chvalim a urcite vsema deseti souhlasim, to ze clovek neni jen polykac leku je jasne, ze zalezi na psychice a psychosomatice ano, to vsechno ano ano ano

ale HOMEOPATIKA proboha NE NE NE NE NE ....

psychiatr, psycholog ANO, ale to je zhola neco jineho a ne jen mameni penez "DOBRYM HOMEOPATEM"! dobry homeopat nemuze z logiky veci existovat, protoze podava latku ktera neni vyzkousena ze funguje, ciste z logiky veci

svetlovdusi: bez komentare, napis konkretni veci, tvoje vety jsou krasny ale naprosto obecny a nic nedokazujici, pokud chces debatu tak konkretni, takhle jen motas hlavu lidem, kteri tomu vubec nerozumi
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví