Strach z výšek/hloubek

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod martan » čtv srp 22, 2013 19:47

co teda musím trochu rozdýchávat je si sednout do jištění s tím, že se pustím skály a musím spolíhat na toho podemnou, že mně drží. když odpadnu naráz, tak neva. ale pomalu si sedat je něco jiného. prostě přirozený strach se pustit země. :)
nebo když jsem si měl strhnout náběžku padáku a vědomě ho zbortit. to jsem musel rozdýchat fest. a že pak bude následovat houpačka jsem věděl, ale že až taková jsem nečekal. :mrgreen:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2013 20:00

Ja mam syna s podbnym problemem - strach z hloubek po dsebou. Ale jak na potvoru nade vsechno miluje lozeni po horach. Jak se kouka. kam ma jit, dopredu ma strach a potom se jenom koukam, kdyz jsme na miste, jak to bez problemu absolvuje. Ale pritom hoooodne mluvi (resp. keca :-)).
Ma strach napr. z lanovek. A lecba sokem tam vubec nepomaha. Napr ted jsme byly v Paznauntalu a z Ischglu jsem jeli lanovkami (to je celkem 5 ruznych lanovek, kabinkova, ctyrsedadlove, sestisedadlove, vysuta) do Samnaunu a zpatky. Vybrali jsme si na to ten spravny den, byla to opravdova lecba sokem - cestou tam jsme chytli bourlivy vitr dvakrat, to jeste nakonec se dalo, i kdyz se to kolibalo pekne. Zpatky vsak jsem chytli bourku na trech lanovkach. Nejdriv visuta ze Samnaunu nejdrive ve vychrici ponekud svistela a potom zustala viset a stat (kvuli problemu druhe kabiny) na deset minut v tom vichru jako just nad nejvyssim mistem (150-200m nad zemi, nejblizsi sloup na obe strany daaleko). Potom druha lanovka (ta jede v zavetri) docela v pohode, jenom trocha vitr. Treti lanovka - nejdelsi, sedackova s krytem - byla zase v bouri, foukalo poradne, nic prijemneho. ctvrta lanovka byla nejlepsi, zase v orkanu, jak jsme vysli za skalu, tak to byl "normalni vitr min. tak 80-90km/h, v narazech urcite nad 110 km/h. A v nejlepsim se lanovka najednou zastavila. A doslova najednou - na miste. Pokud jste nekdo zazil, jake to je na sedackove lanovce (i kdyz s krytem), ktera se hojda do boku ve vetru, kdyz v plne rychlosti se zastavi v okamziku na miste... resp. na miste se zastavi lano, lanovka jede dal dopredu, kym ji nestrhne zpatky rameno na lane (a tehdy ma tendenci jit dal telo...). To jsou potom vykyvy dlouhe i nekolik metru dopredu - dozadu. Toz to bylo najednou vsude ticho (krome toho orkanu). 10-15m pod nami ferrata (velke skaly s natahlym lanem pro obsluhu lanovky pro pristup ke sloupum, jak syn to nazval ferrata na sbirani spacku po sezone :-) s krasnymi skalami, ktere by si urcite pochutnali na spadle kabince.
Ale casem se to rozjelo, i kdyz orkan jeste zustal. no a na posledni lanovce jsme zase chytli bourku.
Je treba k tomu dodat, ze provozovatele vubec nenapadlo chvili nepoustet lidi na nekterou z lanovek...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 20:07

Sok musi byt poradny ;-) A taky chvili trva, nez ho mozek zpracuje, precti si, co jsem psal nekde nazacatku. U mne trvalo asi pul roku, nez se mi o nem prestalo zdat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 20:13

martan píše:tak mně napadá, že jsem ještě neletěl letadlem, tak nevím, co to se mnou udělá. :wink:

Fakt? V tvym veku? ;-) Si naplanujte dovolenou nekde dal, kam uz se nevyplati jet autem. Treba Sardinie.

Myslim, ze se ti to bude libit. Mne se nejvic libi start. Jak motory zaberou, ledadlo se zacne rozjizdet a pak se odlepi a zacne stoupat. Clovek vylozene citi tu strasnou silu. Zvlast u velkych letadel, Jumbo (747) je fakt zazitek.

@Jimm22: jestli jsi dal lanovku na Midi, tak dopravni letadlo das taky. Jak psala conny, je to fakt jak v autobuse (na kratsich trasach) a kdyz nechces, nemusis ven koukat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod Jimm22 » čtv srp 22, 2013 20:28

OK, příští rok naplánuju dovču někam letecky a pak už to stopnout nepůjde. Ale na první let bych si stejně vzal něco na zklidnění, buďto rum nebo nějakou pilulku :)
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 20:31

Pilulka bude lepsi, kdybys to s rumem prehnal, tak te nepusti na palubu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod martan » čtv srp 22, 2013 20:41

chtěl bych zkusit hajlajnu. co se mnou udělá ta výška v kombinaci s palcovým popruhem pod nohama. :rolleyes:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod Bobesh » čtv srp 22, 2013 20:51

mě pomohla rozhledna, kde vidíš pod nohy. Sem chodil tolikrát a teď v pohodě, jen mám respekt.
Uživatelský avatar
Bobesh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 24, 2011 12:44
Bydliště: Boskovicko

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod Lipon » čtv srp 22, 2013 21:04

něco čerstvého pro závraťaře :mrgreen:
poctivých 580m dolů k moři :smt023

vyhlídková plošina se skleněnou podlahou, někteří návštěvníci na ni vůbec nevlezli
Přílohy
DSC_3263_DxO.jpg
DSC_3251_DxO.jpg
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod Jimm22 » čtv srp 22, 2013 21:09

Tohle bych dal, je to spojený se zemí :) Spíš mi vadí něco co letí, nebo nedejbože volný pád, balón, ...
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 21:16

@Lipon: pekne :) Tohle bych pred lety nedal ani za prase a jeste bych zabil vlastnika boty na fotce, ze leze tak blizko ke kraji :twisted: Dneska v pohode, v horach jsem zazil zavratnejsi vyhledy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod martan » pát srp 23, 2013 14:54

jimm22: tak jak možeš bydlet v Letovicach???? :finga:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod Bobesh » sob zář 7, 2013 8:28

Lipon: tak to je luxusní
Uživatelský avatar
Bobesh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 24, 2011 12:44
Bydliště: Boskovicko

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod sobb » pát zář 5, 2014 11:33

martan píše:jimm22: tak jak možeš bydlet v Letovicach???? :finga:

zcela OT (ale aspoň tím vytáhnu tohle docela zajímavý vlákno :) ): existují dvě verze o původu názvu Letovic - buď podle jména náčelníka Léta, který kdysi dávno Letovice založil; anebo podle teplejšího klimatu v údolí Svitavy - takže "léta více" ... s lítáním ani létáním to nic společnýho nemá [-X

takže ftípek dobrej, ale jen aby bylo jasno :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod martan » sob zář 6, 2014 21:20

:mrgreen:
náčelníkem byl přece Vinetú :wink:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod S4TYR » pát říj 30, 2015 13:00

Mam pocit, ze strach z vysek a zavrat jsou dve odlisne veci. ZAVRAT cloveka omezuje i v beznem zivote (nevyleze na zebrik, ma pocit vratkych nohou pri vymene zarovky ze zidle..) a zbavit se zavrate je skoro nemozne - ty drive popisovane dojmy, kdy ve vysce sekunduje myslenka na pad jsou obvykle u zavrati, prip. predchozi zkusenosti s nejakou tragedii, kdy nejakym zpusobem doslo k padu. STRACH Z VYSEK/HLOUBEK ma asi kazdy, jen jinak posunuty a kdo tvrdi ze ne, tak je to na jeho zvazeni navstevy u psychologa.. =) Zkusenostma nebo jak pise 'mike', lecbou sokem, se da strach casem obmekcit na respekt.

Sam bych si nemyslel, ze budu muset na sobe potize s vyskama resit, ale doslo na vec a ja zkamenel pri pohledu kolem sebe i dolu.. To jsem predtim nepozoroval nikde ani pri tech par lezenich, co jsem absolvoval - rozhledny, mosty, betonove konstrukce, strechy - vsechno v pohode.
vstric_oblakum.02.jpg
El. linka na Lounsku

Dostal jsem nabidku vyskovych praci v cechach a booom =) Stozary vypadaly ze zeme OK, nahoru to slo opatrne a pomalu skoro samo, ale pak slezt dolu trvalo poprve 45min. A to jsem docela otrly =D
Mi pomohlo prekonat ty haluze po rade kolegy a sokovou terapii v noci za uplnku.. 1) soustredit se na jisteni a cestou pouze na prostor pred a tesne pod sebou! 2) pri jakemkoli pocitu nejistoty, okamzite zastavit a rozdychat to! 3) vse kontrolovat cestou nahoru i dolu (neni nic horsiho, nez pod/preceneni situace a vse je treba brat s kazdym lezenim opatrne jako poprve)!
To mi po trech dnech pomohlo. S tim pak jeste hafo piv vecer po prvnim dni a poslednim sestupu.. =P
vstric_oblakum.07.jpg
pohled ze shora, rameno pod hornimi parohy

Stozary jsou od patek po vrch 57m vysoke a mozna se to nezda, ale vydrzelo tam jen par lidi a nakonec zustaly tri party. Ja jsem si svuj 'problem' vyresil a myslim, ze hodne delal i fakt, ze tam nebyla zadna plocha. Je rozdil lezt po skalach, kde je plocha vsude kolem a 'je ceho se chytit', nez lezt po ocelove konstrukci s otevrenym prostorem kolem. Parkrat se mi stalo, ze jsem se prehmatl a sel za rukou do prazdna, ale vcas jsem se zachytil a byl jsem vetsinou jisteny.
vstric_oblakum.03.jpg
plny uplnek

toto bylo vecer, jak byl ten velky uplnek.. lahudka pro romantiky =D za kvalitu se omlouvam, je to z mobilu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod dudy » pát říj 30, 2015 20:48

S4TYR píše:....Dostal jsem nabidku vyskovych praci v cechach a booom =) Stozary vypadaly ze zeme OK....
....Stozary jsou od patek po vrch 57m vysoke a mozna se to nezda, ale vydrzelo tam jen par lidi a nakonec zustaly tri party.....

Esli to nebude tim, že je to úplně na hovno práce, plus to má u nás rozdanejch pár lidí a, nechápu jak je to možný, všichni sou to debilové a platěj na hovno.
Ale, a to je mi taky záhadou, dycky ňáký zoufalce, co to ta tu almužnu budou dělat, seženou.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod pavproch » pát říj 30, 2015 20:52

jj, za totaáče si výškovky jinak cenili... jeden očištěný+natřený komín v tesli v rožnově a bylo vyděláno na dva či tři roky ježdění do ta3.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod S4TYR » pát říj 30, 2015 20:56

@ dudy: ja jsem si popravde jako zoufalec neprisel.. to me zacalo misty popadat az tesne pred odjezdem =D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod dudy » pát říj 30, 2015 21:02

Tak schválně.
Za kolik?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod pavproch » pát říj 30, 2015 21:07

110m komín v tesli byl za totáče 80tis .... pro dva za méně než týden práce.... podotýkám, že tenkrát Škoda 110 stála 58tis a VAZ2013 (hogofogo patnáctistovka!) 72....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod dudy » pát říj 30, 2015 21:12

To nebylo na Tě.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod pavproch » pát říj 30, 2015 21:17

aha :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod S4TYR » pát říj 30, 2015 22:10

ja jsem se zacet nekde jinde.. pardon :oops: ale ve vysledku cca stejne jako kolega, co odpovidal nade mnou :mrgreen:
a pro info, nepsal jsem ten prispevek kvuli tomu co bylo za kolik, ale kvuli jasne danemu tematu :wink: ke kteremu jsem mel v tu chvili co rict.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod dudy » pát říj 30, 2015 23:19

S4YR
By mě zajímalo teda pro koho?
Za tyhle prachy sem nedělal vejškovky ani v Německu.
Co já vím, tak ti vykukové nabízeli za ty stožáry prachy, že kdyžs makal jak barevnej, uprostřed pole, k vobědu bageta, srát na mezi..., tak sis vydělal tak dva a půl.
Ale desítku na den?
To se povede na vlastním výborně naceněnym kšeftu přímo pro odběratele a to eště musim voholit chlapcí.
Prostě, při vší úctě, pochybuju, že ti někdo, jako námezdní síle dá takový prachy.
A to vejškovky dělám třicet let.

PP
Ti nevim.
taky sem dělal za komančů.
Ale třeba a litr, patnactset na den, takže na průměrnej měsíční plat sem makal dva dny.
Ale desítka na den.... to je raketa dneska.
Pokud teda počítám správně 80 litrů pro dva lidi, to je 40 na hlavu, práce míň jak tejden, takže čtyři dny, tak to ta desina je, ne?
A vopucovat a natřít stodesítku komín za čtyry dny.....
To seš na deseti metrech na horním vobvodu a devaenáct na dolním, to je šest širokejch slanění.
280 m2 jeden spust, takovej dáš jeden za den a máš dost (ostatně je to stejný jako 10 slanění na dvaceti metrovym baráku za den a to fakt záhul, spíš nemožný, je).
Jako jo, prachy reál, ale ten čas mi nějak neštymuje.
Bych to viděl ve dvou tak na dvanác až patnáct dní.
Pokud budu počítta vašich 40 na hlavu, tak to hodí tři tři / dvašest na den, což byla za komundírů kurva raketa, ale pokuds dělal přímo a ne pes ňáký nablblý jezedáky, družstvo, nebo oddíl tak se to vobčas zadařilo.
Natírali sme tříkilo v Tušimicích, v Ledvicích a Počeradech a dělali sme to v pěti až sedmi lidech přes tři tejdny až měsíc ve dvou vrstvách bez čištění.
Naposledy upravil dudy dne pát říj 30, 2015 23:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod S4TYR » pát říj 30, 2015 23:26

dudy, ale to je cifra za stozar (nikoli suma na osobu) s obema natery =)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod dudy » pát říj 30, 2015 23:31

Pak to ale není "ve vysledku cca stejne jako kolega, co odpovidal nade mnou".
Páč kolega PP píše, že měli ve dvou 80 klacků za komín, kerej sfoukli za "míň jak tejden"
Čemuž sice nevěřím, ale to je úplně jiná kapiola.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod S4TYR » pát říj 30, 2015 23:36

tak to mi asi unikla pointa.. =)
Na stozary jsem se dostal tak nejak 'zahadou', ale chytlo me to a nebranim se pristi sezonu pokracovat. Samo, ze za lepsi prachy a primo pro GAcka, ale omakat si to stejne jednou musis ;) tys asi taky nesel na vyskovky z postele kovany. Horolezecke ambice nemam, trekuju kudy se da a kdyz to nejde prelezu si nejschudnejsi cestou opet na rovny povrch, ale nevyhledavam lezeni nijak zamerne. Tak asi tak..
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod sobb » stř říj 21, 2020 20:59

Je zajímavé, že se zřejmě může vyvinout strach z výšek i s přibývajícím věkem. Bez viditelné příčiny, žádná nehoda nebo negativní zážitek. Potkali jsme letos chlapíka, kterej ještě před nějakými deseti lety v pohodě vylezl východní cestou na Kebne (a to tam ještě nebyly ani lana) a teď se stěží opatrně vysápal do prvního patra vyhlídkové věže ... Docela zajímavé u toho být.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Strach z výšek/hloubek

Příspěvekod apuka » pát říj 23, 2020 8:53

Ono to muze klidne byt tim, ze jak starnes, nektere reakce organizmu (vcetne pouheho vnimani) se meni. Kdyz do toho prijde nejaka nemoc nebo neco jineho, muze se to menit i dramaticky.

Jednou z pricin, proc ja uz nechodim na slozitejsi tury, tezsi ferraty, atd. je, ze po jedne infekci (i v ocich a jejich okoli), kterou se uplne nepovedlo vymitit mi organizmus funguje jinak. Mozek nekdy uz nechce "jit vice do detailu", Coz se mi potom obcas premitne tak, ze si musim kazdy krok, kazdy chyt ctyrikrat "proverit" nez jej pouziju. Zhorsuje se to, kdyz do toho prijde neco, co organizmus zatezuje, napriklad i prilis silne slunko (zatezuje to prave oci, ktere mam na to citlive), horko, chlad, vitr, jina akutni nemoc, nevim co, proste pridavne impulzy, na ktere se musi reagovat.
No a potom to dopadava tak, jako pri ceste z Zermattu na Mischabelhutte po zabezpecene ceste pres poledne - nahoru to docela slo, ale oci toho mely uz dost, hlava zacala ze slunka bolet, tak jsem si po asi 10-15-ti minutach na te zabezpecene casti otocil. Jenze dolu stejny usek trvalo tak trikrat dele, protoze jsem se neustale musel koukat pod sebe a hledat stupy/kramle a moje hlava mi furt davala najevo, ze se ji toto delat nechce. To potom jednoduse nefunguje rozeznavani, ze tady mas nohu, tady kramli tak tam stoupni. Proste spoluprace zrak-mozek prestala spolehlive fungovat a musel jsem to delat doslova "po hmatu" nohama.

Jiste uznas, ze kdyz vis, ze se Ti toto muze lehce stat (neni to v podobnych podminkach vyjimecne) a vis, ze s velkou pravdepodobnosti to sice asi zvladnes, ale bude to trvat hoodne dele, navic skoro vyhradne cestou dolu, tak si mnohokrat rozmyslis, jestli do toho rizika jit. Protoze, jak jsem psal, clovek vi, ze by to zvladnout mel, ale prostor na udelani chyby je dramaticky vetsi. Napriklad u mne je to v tech pripadech i trochu horsi odhad kroku (dopadu nohy), tj. na uzke stezce nad propasti se rad pridrzim lana nebo alespon skaly, protoze 5-10 cm stoupnout jinam nez si myslim muze mit fatalni nasledky.
A vim, ze vekem to lepsi nebude.

No a ten "strach z vysek" muze mit velice podobne priciny - kdyz kvuli necemi ztratis jistotu, ze je vse v pohode a dobre to o sobe vis, tak je to opravdu slozite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví