Pitný režim:)

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Jan » stř zář 19, 2007 20:20

šíp píše:pitný režim je důležitý a hlídám si ho (mám na mysli NEALKO) a snažímse na treku vypít tak minim.4l tekutin, ve vedrech i více


Prečo meníš tému?

:rolleyes:
:)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 19, 2007 22:18

šíp píše:pitný režim je důležitý a hlídám si ho (mám na mysli NEALKO) a snažímse na treku vypít tak minim.4l tekutin, ve vedrech i více


Souhlasím. Je důležitý a myslím, že si jej snaží hlídat každý.
Ale někdy to máš těžký. Třeba v krasových oblastech když nejsi tak vysoko, aby byl ledovec :-)

Ale to vlákno je přece o matroši - placatkách, ne?
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Vilík » stř zář 19, 2007 22:24

šíp píše:minim.4l tekutin


4l??? Teda jeste, ze jako chlap to mam jednoduzsi... To bych musel obdivovat krasy prirody u kazdyho stromu (ale to je zase jine vlakno...)
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 19, 2007 22:43

Vilík píše:
šíp píše:minim.4l tekutin


4l??? Teda jeste, ze jako chlap to mam jednoduzsi... To bych musel obdivovat krasy prirody u kazdyho stromu (ale to je zase jine vlakno...)


Ono tady je vlákno o prostaticích?
Tak to jsem ještě nenašel :-)
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Vilík » stř zář 19, 2007 22:49

Tomáš F. píše:
Vilík píše:
šíp píše:minim.4l tekutin


4l??? Teda jeste, ze jako chlap to mam jednoduzsi... To bych musel obdivovat krasy prirody u kazdyho stromu (ale to je zase jine vlakno...)


Ono tady je vlákno o prostaticích?
Tak to jsem ještě nenašel :-)


Nee... Je tu vlakno o takove pomucce, ktera umoznuje damam si jit odskocit vestoje... :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » čtv zář 20, 2007 6:48

Vilík píše:
šíp píše:minim.4l tekutin


4l??? Teda jeste, ze jako chlap to mam jednoduzsi... To bych musel obdivovat krasy prirody u kazdyho stromu (ale to je zase jine vlakno...)


však já jsem takový průtokáč /kdo se mnou někdy byl na horách potvdí/. kudy chodím, tudy piju, a čurám
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mařena » čtv zář 20, 2007 7:06

šíp píše:kudy chodím, tudy piju, a čurám


skoro se ti to rýmuje, jen to chce trochu rozšířit slovní zásobu :lol:
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mařena » čtv zář 20, 2007 7:14

zpět k tématu:
při túře děláme každou hodinu 1 pauzu na pití a večer se pak snažím do sebe dostat, co se do mě vejde...:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Ono by bylo nejlepší se pořádně zavodnit hned ráno, ale ono to pak chce ven a věčné sundávání a nandávání sedáku je dost otravná činnost, navíc ne vždy úplně bezpečná...:((
V předeurových časech vycházelo víno na chatách v Itálii dost levně, určitě o dost levněji, než pivo, ale to už je taky bohužel jenom historie... :cry:
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » čtv zář 20, 2007 8:21

Mařena píše:zpět k tématu:
při túře děláme každou hodinu 1 pauzu na pití a večer se pak snažím do sebe dostat, co se do mě vejde...:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Ono by bylo nejlepší se pořádně zavodnit hned ráno, ale ono to pak chce ven a věčné sundávání a nandávání sedáku je dost otravná činnost, navíc ne vždy úplně bezpečná...:((
V předeurových časech vycházelo víno na chatách v Itálii dost levně, určitě o dost levněji, než pivo, ale to už je taky bohužel jenom historie... :cry:


Nebylo. Zavodnit se do zásoby nejde, protože tělo se nadbytečné vody prakticky okamžitě zbavuje. /všichni známe to běhání od 5.piva výš :mrgreen: / Příjem tekutin musí být kontinuální- tak jako je výdej.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mařena » čtv zář 20, 2007 9:41

tuso píše:
Mařena píše:zpět k tématu:
při túře děláme každou hodinu 1 pauzu na pití a večer se pak snažím do sebe dostat, co se do mě vejde...:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Ono by bylo nejlepší se pořádně zavodnit hned ráno, ale ono to pak chce ven a věčné sundávání a nandávání sedáku je dost otravná činnost, navíc ne vždy úplně bezpečná...:((
V předeurových časech vycházelo víno na chatách v Itálii dost levně, určitě o dost levněji, než pivo, ale to už je taky bohužel jenom historie... :cry:


Nebylo. Zavodnit se do zásoby nejde, protože tělo se nadbytečné vody prakticky okamžitě zbavuje. /všichni známe to běhání od 5.piva výš :mrgreen: / Příjem tekutin musí být kontinuální- tak jako je výdej.

Dobrá, zůstanu tedy u toho, že nejlepší je pořádně propláchnout ledviny večer :partyman:
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tomáš F. » čtv zář 20, 2007 11:34

Vilík píše:
Tomáš F. píše:
Vilík píše:
šíp píše:minim.4l tekutin


4l??? Teda jeste, ze jako chlap to mam jednoduzsi... To bych musel obdivovat krasy prirody u kazdyho stromu (ale to je zase jine vlakno...)


Ono tady je vlákno o prostaticích?
Tak to jsem ještě nenašel :-)


Nee... Je tu vlakno o takove pomucce, ktera umoznuje damam si jit odskocit vestoje... :wink:


Tak to jo. To už jsem našel.
Já myslel, že tady bude i něco pro nás, staříky :mrgreen:
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Schnappi » čtv zář 20, 2007 12:16

4 l za den... No, v týdnu jsem občas rád, když do sebe dostanu ty doporučované dva. Zabírám si u Šipky na důchod místo v čekárně :?
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod jedik » čtv zář 20, 2007 13:18

Schnappi píše:4 l za den... No, v týdnu jsem občas rád, když do sebe dostanu ty doporučované dva. Zabírám si u Šipky na důchod místo v čekárně :?

Takove plosne "doporuceni" mam nejradsi. Vubec to totiz neplati pro kazdeho, takze to neber vubec v potaz.

Pokud jsi zdravy, pij jen tehdy, kdyz mas proste zizen (to stejne plati o jidlu a hladu), telo si o to umi rict. Nevim proc se z toho dela takove veda, jako kolik minimalne pit apod.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv zář 20, 2007 13:31

jedik píše:Takove plosne "doporuceni" mam nejradsi. Vubec to totiz neplati pro kazdeho, takze to neber vubec v potaz.

Pokud jsi zdravy, pij jen tehdy, kdyz mas proste zizen (to stejne plati o jidlu a hladu), telo si o to umi rict. Nevim proc se z toho dela takove veda, jako kolik minimalne pit apod.


Take ploche rady mam najradsej! :twisted: Vies o tom, ze 2/3 studentov su dehydrovane? U turistov to bude urcite este viac. Plati pravidlo, ze ked si uz telo pyta vodu, tak si niekde spravil chybu v pitnom rezime. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » čtv zář 20, 2007 13:44

Rujir píše:
jedik píše:Takove plosne "doporuceni" mam nejradsi. Vubec to totiz neplati pro kazdeho, takze to neber vubec v potaz.

Pokud jsi zdravy, pij jen tehdy, kdyz mas proste zizen (to stejne plati o jidlu a hladu), telo si o to umi rict. Nevim proc se z toho dela takove veda, jako kolik minimalne pit apod.


Take ploche rady mam najradsej! :twisted: Vies o tom, ze 2/3 studentov su dehydrovane? U turistov to bude urcite este viac. Plati pravidlo, ze ked si uz telo pyta vodu, tak si niekde spravil chybu v pitnom rezime. :wink:


Súhlasím. Plošné rady tohoto typu sú síce škodlivé pre dochodcov /80 ročný kardiak si vypočuje v TV, že má v lete vypiť najmenej 3l tekutín a hneĎ večer je na internej JIS s pľúcnym edémeo ako prasa/, ale pre nadmerné fyzické aktivity je pravidelný prívod tekutín potrebný. Preto sa aj pijú iontové nápoje- doplnenie tekutín aj minerálov by malo byť kontinuálne. Nejde o to, že sa to nedá vydržať,ale o to že to "humpľuje" regulačné mechanizmy a raz sa to može vymstiť. Inak na dehydratáciu može telo zareagovať skor kolapsom, než pocitom smädu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jedik » čtv zář 20, 2007 14:36

Ja nerikam, ze je dobre pit, az kdyz ma clovek cely dehydratovany jazyk na veste a omdleva :D Ale, ze to doporuceni chce brat s rezervou a ne tak dogmaticky.

Ja treba jsem se drive extremne potil a kdyz jsem tohle zacal praktikovat, poceni se uklidnilo a potim se zcela normalne. Vim, ze poceni je prirozene a zdrave, ale je poceni a poceni. Piji tolik, kolik potrebuji, sportuji zcela bez problemu a nemocena netrpim :)

Ja jsem samolecitel, postrach doktoru, me jen tak nepresvedcite :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv zář 20, 2007 19:05

jedik píše:Ja jsem samolecitel, postrach doktoru, me jen tak nepresvedcite :mrgreen:


No jo, ale ked si pozries povodnu reakciu, tak sipka neodporucala nikomu inemu vypit min. 4l tekutin denne na treku. Sipka len povedala, ze tolko vypije ona. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 20, 2007 19:15

Rujir píše:
jedik píše:Ja jsem samolecitel, postrach doktoru, me jen tak nepresvedcite :mrgreen:


No jo, ale ked si pozries povodnu reakciu, tak sipka neodporucala nikomu inemu vypit min. 4l tekutin denne na treku. Sipka len povedala, ze tolko vypije ona. :wink:

Bo ona musí kvůli prodělané embolii...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Schnappi » čtv zář 20, 2007 20:23

To "r" jsi tam napsal schválně? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod jedik » čtv zář 20, 2007 22:09

Rujir píše:No jo, ale ked si pozries povodnu reakciu, tak sipka neodporucala nikomu inemu vypit min. 4l tekutin denne na treku. Sipka len povedala, ze tolko vypije ona. :wink:

Vsak jo, ja jen reagoval na tu Schnappiho poznamku :)

Jinak, jak se vlastne doslo k tomu cislu, ze 2/3 studentu jsou dehydrtovane?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schnappi » čtv zář 20, 2007 22:19

jedik píše:Jinak, jak se vlastne doslo k tomu cislu, ze 2/3 studentu jsou dehydrtovane?

Rujir jim zabavuje školní mléko :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Rujir » pát zář 21, 2007 9:43

jedik píše:Jinak, jak se vlastne doslo k tomu cislu, ze 2/3 studentu jsou dehydrtovane?


A ja viem? Viem, ze sa na SK robil nejaky brutal vyskum plus prehliadky u doktora, ale ako presne to zistili netusim. Nam chodia na skolu rozne studie a rozhodnutia Statneho pedagogickeho ustavu a najnovsie mame studentov viest k "pravidelnemu pitnemu a stravovaciemu rezimu". Aj ked uznavam, ze sa to tyka skor ziakov ZS nez stredoskolskych studentov.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Schnappi » sob zář 22, 2007 10:56

Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Tomík » čtv lis 22, 2007 23:56


Dobrý :-) Ale já mám sítko v konvičce (Tatonka) a su spokojenej...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Blaf » čtv pro 13, 2007 18:37

ty jo pitny rezim....ted sem zacal mit nejak casto zizen takze pres den, ne v horach, si dopreju i 4-4,5l ale 2,5l padne v posilce
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hanzik » čtv pro 13, 2007 18:47



Uaaa, fuuuj, hnus... louhovat caj v nerezovem sitku, takove barbarstvi ](*,) :mrgreen:
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Blaf » čtv pro 13, 2007 18:54

jo to je fujtabl :mrgreen: :ú
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » čtv pro 13, 2007 19:20

.. pročpak hnus, velebnosti? - používám sítko zlaté, nebo taky bambus, předtím nerezová vajíčka
.. včera jsem se taky konečně rozhodla jít do kalabasy s bombilou :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod lamaTor » čtv pro 13, 2007 19:48

Dena píše:.. včera jsem se taky konečně rozhodla jít do kalabasy s bombilou :wink:


Ráda maté???
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Dena » čtv pro 13, 2007 19:54

.. ano tenhle čajík můžu m. j. a je jich více .. :wink: , zrovna popíjím Himalájský, mmmmmm :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví